Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, a także tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej był dla naszej szkoły dniem szczególnym. W tym dniu uroczyście pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę, wieloletnią dyrektor naszej szkoły, Panią Urszulę Torczyńską, która w naszej szkole pracowała przez 38 lat, a przez 17 lat pełniła funkcję dyrektora szkoły. Pamiętając o tym, co Pani Urszula Torczyńska zrobiła dla naszej placówki przez te wszystkie lata, dyrektor szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie żegnali ją w wyjątkowy sposób.
Wzruszeń nie tylko głównej bohaterce święta, ale także wielu gościom dostarczyła prezentacja multimedialna, która zabrała zgromadzonych na uroczystości w sentymentalną podróż. Nie zabrakło w niej zdjęć z najważniejszych wydarzeń z życia szkolnego, a także pozdrowień od uczniów i wychowanków Pani Urszuli Torczyńskiej, którzy wspominają ją niezwykle ciepło, a w swoich wystąpieniach podkreślali jej kreatywność, zaangażowanie i poświęcenie w pracy dla dobra szkoły, a co najważniejsze serca dla uczniów.
Z życzeniami przybyły też władze gminy, radni, emerytowani nauczyciele oraz Rada Rodziców. Uczniowie pod czujnym okiem Pani Beaty Bieniek i Pani Anny Sztandery zadbali z kolei o wyjątkową atmosferę i przygotowali zabawne scenki okolicznościowe dotyczące emerytury, a także piękny występ artystyczny. Nagrodzono ich gromkimi brawami.
Pani Urszula Torczyńska, dziękując za tak piękne pożegnanie nie kryła łez wzruszenia. Dziękowała wszystkim, z którymi miała przyjemność pracować i rozwijać szkołę, jednocześnie życząc całej naszej społeczności szkolnej dalszych sukcesów i osiągnięć.
Podczas uroczystości wręczono także nagrody dyrektora za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2017/2018. Otrzymały je: Anna Sztandera, Grażyna Niemira, Agnieszka Malinowska-Strzała oraz Justyna Plewińska.
Dyrektor wręczył też nagrody pracownikom obsługi. Nagrody odebrały: Janina Bożek, Małgorzata Osumek, Anna Stankowska i Urszula Wesołowska.
Swoją nagrodę przyznał także wójt gminy Konopnica. Otrzymał ją dyrektor naszej szkoły Pan Michał Janik.