Aktualności

FINAŁ "SZLACHETNEJ PACZKI"
FINAŁ

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II 


Już po raz siódmy w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. 
Nasza szkoła objęła pomocą jedną rodzinę z terenu powiatu wieluńskiego. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz pracowników szoły- zebraliśmy aż 42 paczki, w których znalazły się nie tylko produkty konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczne, ale również odzież, pomoce szkolne i słodycze. Nauczyciele z naszej szkoły kupili również buty, plecak i piłkę. W naszą zbiórkę zaangażowała się Pani Żaneta Łopata wraz z rodziną, która podarowała rodzinie wspaniałą lodówkę. Jesteśmy jej niezmiernie wdzięczni za to, że potrafiła bezinteresownie pomóc i otworzyć serce na potrzeby drugiego człowieka mimo, że dzielą nas setki kilometrów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 72. Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy wraz z oddziałami przedszkolnymi składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom szkoły oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”. 
Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiła już do Pani Urszuli i jej syna. Nam pozostaje wzruszenie i radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.