Aktualności

LEŚNE ZMAGANIA UCZNIÓW
LEŚNE ZMAGANIA UCZNIÓW

LEŚNE ZMAGANIA UCZNIÓW
W dniu wczorajszym, tj. 31 maja 2017 r., odbyły się jubileuszowe X Międzypowiatowe Podchody Matematyczno - Przyrodnicze organizowane tradycyjnie przez naszą​ szkołę, nad przebiegiem których​ czuwały panie Agnieszka Malinowska - Strzała i Renata Turalczyk.
Konkurs został uroczyście rozpoczęty przez Wójta Gminy Konopnica, pana Grzegorza Turalczyka. Dyrektor Szkoły, pan Michał Janik, w imieniu Łódzkiego Kuratora Oświaty, pana Grzegorza Wierzchowskiego, przekazał wszystkim obecnym życzenia powodzenia.
Uczniowie zmagali się z ponad czterokilometrową, leśną trasą, niełatwymi zadaniami oraz chmarami komarów. Wśród pytań obok matematyki i przyrody znalazły się również zagadnienia dotyczące profilaktyki i zdrowego stylu życia.
Na szczęście pogoda spisała się na medal.
Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami szczęśliwie dotarli na metę.
Wśród zgłoszonych szkół znalazły się placówki z powiatu wieluńskiego, bełchatowskiego i sieradzkiego. W klasyfikacji końcowej:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu,
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie​,
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie.
Nasi uczniowie - Kinga Gręda, Kuba Jagieniak, Julia Mielczarek uplasowali się na IV miejscu, ze stratą zaledwie jednego punktu.
Wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz osobom zaangażowanym w organizację bardzo dziękujemy.
Dziękujemy Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Konopnicy.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pana Andrzeja Kamińskiego za udostępnienie po raz kolejny ośrodka "Zacisze".