Aktualności

Razem na święta

„Razem na święta” to ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej do którego przystąpił samorząd szkolny i szkolne koło wolontariatu. W ramach akcji zorganizowano zbiórkę darów dla seniorów z terenu gminy Konopnica. Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Dodatkowo uczniowie samodzielnie przygotowali świąteczne pierniczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami powędrowały do emerytowanych pracowników szkoły.

 

więcej
Mistrz Szybkiego Liczenia
Mistrz Szybkiego Liczenia

W grudniu tradycyjnie przeprowadzono szkolny konkurs matematyczny – Mistrz Szybkiego Liczenia.
W zmaganiach wzięli udział wszyscy chętni uczniowie z klas IV – VIII. W określonym czasie mieli za zadania rozwiązać poprawnie jak najwięcej przygotowanych przykładów.
Z każdego poziomu edukacyjnego wyłoniony został najlepiej i najszybciej liczący uczeń:
Klasa IV – Paweł Brzezowski i Krystian Młynarczyk
Klasa V – Anna Gralińska
Klasa VI – Michał Kasprzyk
Klasy VII – Patrycja Hadryś i Anna Strzała
Klasa VIII – Filip Kaczmarek
Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że zmotywowali do pracy wszystkich uczniów naszej szkoły.
Konkurs przygotowały panie Agnieszka Malinowska – Strzała i Joanna Janik.
 

Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

17 grudnia 2021 r w naszej szkole odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Cieszymy się bardzo, że pomimo obostrzeń, festiwal w zakresie szkolnych prezentacji miał miejsce. Pięknie wykonane kolędy rozświetliły naszą szkołę i wprowadziły w prawdziwie świąteczny nastrój.
Prezentacje kolęd i pastorałek zostały podzielone na trzy kategorie: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII.

 

więcej
FILMOWE MIKOŁAJKI


Mikołajki dla uczniów klas IV-VIII rozpoczęły się już w piątkowe przedpołudnie, a to za prawą wizyty w bełchatowskim kinie Helios.
Młodsi uczniowie wybrali się na seans pt. „Lew, wilk i ja”. To przejmującą historia o przyjaźni dwóch tytułowych zwierzaków i nastolatki. Natomiast uczniowie klasy VIII zdecydowali się na komedię „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” czyli kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. To film o losach samotnej mamy, która razem ze swoimi dziećmi przyjeżdża do rodzinnego miasteczka i odkrywa sekret swojego ojca związany z pogromcami duchów.
 

więcej
KALENDARZ ADWENTOWY DIY

01 grudnia 2021r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs na Kalendarz Adwentowy DIY zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów, z podziałem na kategorie: klasy I- III, IV- VI i VII- VIII.
Celem konkursu było zapoznanie uczniów z tradycjami adwentowymi i bożonarodzeniowymi, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie ich zdolności manualnych oraz talentów plastycznych i technicznych.

 

więcej
PACZKA DLA SENIORA
PACZKA DLA SENIORA

Zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez wolontariuszy w dniach 17-19 listopada w ramach akcji „Paczka dla Seniora” zakończyła się sukcesem. Mikołajkowy prezent dla pani Cecylii został spakowany i wysłany. Dziękujemy!

POD PARASOLEM JESIENI

29 listopada 2021r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości. Komisja oceniała pomysłowość i estetykę wykonania prac. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy wyróżnienia.
 

więcej
WIELKIE BRAWA!
WIELKIE BRAWA!

Sensacyjnie zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Rozgrywki w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się w tym roku w Osjakowie. Brały w nich udział również dziewczęta z naszej szkoły. Po rewelacyjnej grze zakończyły turniej na pierwszym miejscu. Wielkie gratulacje!!!

dzień pluszowego misia

Pluszowy miś to nieodłączny towarzysz dzieci. Przyjaciel do poduszki, rozmów, przytulania. Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić święto swoich pluszowych przyjaciół. Uczniowie przynieśli do szkoły ulubione misie. Zaprezentowali je na forum klasy, podczas zajęć świetlicowych, przedstawili ciekawostki z nimi związane. 

więcej
Patriotycznie
Patriotycznie

Uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w patriotycznym spotkaniu z żołnierzami. Dzieci wysłuchały opowieści o patriotyzmie, pracy i misji żołnierzy polskich. Poznały i przymierzyły niektóre elementy stroju żołnierskiego. Utrwaliły wiedzę o Polsce i polskich symbolach.
O tym wszystkim w bardzo ciekawy sposób mówiła pani kapitan Dominika Kwaczyńska - Zastępca Wojskowej Komisji Uzupełnień w Sieradzu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi prezentami.
 

POWIĘKSZYŁO SIĘ GRONO ŚWIETLICZAKÓW
POWIĘKSZYŁO SIĘ GRONO ŚWIETLICZAKÓW

21 listopada uczniowie klas pierwszych  uczestniczyły w uroczystym pasowaniu na Świetliczaka. Aby zostać przyjętym do tak zacnego grona, dzieci musiały wykazać się znajomością zasad obowiązujących w świetlicy.  Musiały również przejść kilka prób z czym poradziły sobie świetnie. 
Życzymy Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej.
 

prawa dziecka
prawa dziecka

20 listopada 2021r.  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Celem lekcji było przypomnienie uczniom ich najważniejszych praw i obowiązków zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 

DZIEJE PSZCZELARSTWA

19 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej pod nazwą "Dzieje pszczelarstwa". Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści na temat życia i zwyczajów pszczół, pszczelarstwa, pracy pszczelarzy. Mieli również możliwość samodzielnego wykonania świecy woskowej oraz skosztowania różnych rodzajów miodu. Uczniowie w dalszej części wizyty w muzeum zwiedzili występujące tam wystawy. 

więcej
Dziel się Uśmiechem

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpiły do IX edycji ogólnopolskiego programu uczącego, jak prawidłowo dbać o zdrowe zęby.
 

więcej
paczka dla seniora
paczka dla seniora

To już kolejny raz wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Paczka dla seniora". Akcja ona na celu sprawienie upominku świątecznego dla starszych osób przebywających w domach opieki społecznej, którzy bardzo często są samotni, pozbawieni bliskości rodziny, która tak potrzebna jest każdemu człowiekowi.
Spośród wielu listów do Mikołaja wybraliśmy ten, który uważamy możliwy dla nas do realizacji. Uwierzcie, często starsi ludzie potrzebują tak niewiele do szczęścia, na które zasłużyli sobie swoim życiem.
W celu przygotowania paczki wolontariusze w dniach 17-19 listopada będą zbierać w szkole pieniądze. Każda złotówka jest cenna, zróbmy wszystko, aby seniorzy poczuli, że ktoś o Nich pamięta. Tak niewiele trzeba, aby uczynić wiele.