Aktualności

POMAGAMY KUBIE
POMAGAMY KUBIE

Szanowni Państwo
Po raz kolejny pokazaliśmy wszyscy, że w trudnej sytuacji potrafimy działać razem. Miło nam poinformować, iż w zorganizowanej przez naszą szkołę zbiórce funduszy na rzecz „Pomoc dla Kuby” zebraliśmy 3338,95 zł. Fundusze zostały już przekazane rodzinie. Przeznaczono je na zakup nowego wózka inwalidzkiego i rehabilitację Kuby.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy Państwu za okazane serce i wsparcie finansowe. Przekazujemy również podziękowania kierowane przez Kubę i jego Rodziców.
 


 

DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ
DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ


DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ to święto państwowe ustanowione w 2020r, zapraszamy do naukowego świętowania!
Jako datę jego corocznych obchodów przyjęto dzień urodzin Mikołaja Kopernika. Święto ma stanowić inspirację do tego, by iść w ślady wybitnych polskich badaczy i zainteresować nauką.
Ustanowienie tego święta jest uhonorowaniem wielkiego dorobku polskiej nauki. Na całym świecie znane są nazwiska wielu wybitnych polskich uczonych.
Współczesny świat nie wyglądałby tak, gdyby nie ich wielkie dokonania i odkrycia.
Zapraszamy do zapoznania się z osobą Mikołaja Kopernika, ciekawymi filmami, stronami oraz sprawdzenia swojej „kosmicznej” wiedzy.
DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ
 


 

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

Szanowni Państwo

 

W zakładce Rekrutacja/Szkoła znajduje się lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022.

 


 

UWAGA!

NARESZCIE W SZKOLE!
NARESZCIE W SZKOLE!

W murach naszej szkoły wreszcie słychać dziecięcy śmiech. Cieszymy się z faktu, że uczniowie klas I - III wrócili do stacjonarnego nauczania. Miło patrzeć na roześmiane buzie uczniów i radować się z ich zapału do nauki. Miejmy nadzieję, że niebawem w budynku szkolnym zagoszczą ich starsi koledzy i koleżanki.

 

 

 


 

RAZEM NA ŚWIĘTA


"Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej mająca na celu niesienie pomocy innym. W tym roku do akcji przystąpiła także nasza szkoła. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności, a ich zaangażowanie w akcję zostało uhonorowane pięknym dyplomem.
Dziękujemy za tak aktywny udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!


 

DOŁĄCZAMY DO KLUBU KUMPLA CARTOON NETWORK!
DOŁĄCZAMY DO KLUBU KUMPLA CARTOON NETWORK!

Klasa III wzięła udział w kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” organizowaną przez Cartoon Network i promującą ideę życzliwości oraz koleżeńskiej postawy, pokazując, że niezależnie od różnic każde dziecko zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu. W ramach akcji uczniowie zrealizowali szereg działań, a za udział w akcji zostali nagrodzeni certyfikatem. Zachęcamy wszystkich uczniów i nie tylko, by zawsze być dla siebie życzliwym.


 

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI


DRODZY UCZNIOWIE, RODZCE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY !!!

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Konopnicy pragnie podziękować wszystkim za tak aktywne włączenie się do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej SZLACHETNA PACZKA.
Zrealizowaliśmy nasz cel – przygotowana została wspaniała paczka dla potrzebującej rodziny! JESTEŚCIE NIESAMOWICI!
To nie byłoby możliwe, gdyby nie Wasze zaangażowanie.
Dziękujemy Wam za to!
Po prostu razem tworzymy historię.
Jeszcze raz Wam dziękujemy!
 


 

więcej
IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!
 IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!  organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych. Akcja ma zachęcić, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Zwraca też uwagę na to jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny i wspólne spędzanie czasu wolnego.

W ramach projektu uczniowie otrzymają przygotowane i przekazane przez Fundację kartki świąteczne, które wypełnią na lekcjach lub w domu wspólnie z rodzicami i wyślą do bliskich osób.


 

SZLACHETNA PACZKA
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi  
na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Dzień ten propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień  przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. 

więcej
DZIEŃ PRAW DZIECKA

Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka!


Cała nasza społeczność brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. 20. listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła aktywnie włączyła się także w pomoc dzieciom w Jemenie.
 

więcej
BĄDŹMY TOLERANCYJNI

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Data nie jest przypadkowa. 16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. W tym dniu uczniowie naszej szkoły rozmawiali podczas zajęć w wychowawcami o tolerancji i akceptacji. Chętni mogli wiąć udział w konkursie plastycznym pt. pod tytułem "Dzień Tolerancji - choć każdy z nas jest inny, bądźmy tolerancyjni".

 

więcej
SZKOŁA DO HYMNU!

Szkoła do hymnu” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. W tym roku ministerstwo zaproponowało, by uczniowie i nauczyciele, zaśpiewali wspólnie w danej grupie 4-zwrotkowy hymn narodowy w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Zaś uczniowie, którzy uczą się na odległość, skorzystali z połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewali hymn w formie on-line.

Każda placówka, która wzięła udział w akcji, otrzymała pamiątkowy dyplom. My również taki otrzymaliśmy.  Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu.