Aktualności

bezpieczeństwo w kontaktach z psem

W naszej szkole gościliśmy panów Piotra Kaczmarka  i Mariusza Juszczaka, profesjonalnych trenerów psów.
Piotr Kaczmarek to szkoleniowiec, współwłaściciel szkoły Tyczyn Dog K9, oraz właściciel Ośrodka Szkolenia Psów Kaczmarek K9. Pan Piotr ukończył kurs szkolenia psów System NePoPo na poziomie Gold, trenuje psy dla Jednostki Wojskowej Komandosów, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, wojska, a od prawie 3 lat pracuje także z psami z GOPR-u.
Panowie do naszej szkoły przybyli z 6 psami rasy Malinois i zaprezentowali nam fantastyczny pokaz posłuszeństwa i tresury psów.  

więcej
Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Dziel się uśmiechem"
 Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Dziel się uśmiechem

Uczniowie klasy trzeciej uczstniczą w kolejnej edycji programu podczas, której poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się, jak zapobiegać próchnicy zębów w czterech prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce. Na dobry początek uczniowie otrzymali bezpłatne pakiety edukacyjne.


 

FERIE Zimowe aktywnie

Tegoroczne ferie zaczęliśmy aktywnie i sportowo od wyjazdu do Aquaparku Fala w Łodzi. Pływanie i zabawy w basenach okazały się dobrą metodą na odstresowanie się po półrocznej nauce i pracy. Nie brakowało uśmiechów i beztroskiego pluskania się w ciepłej wodzie.

Następnie uczniowie z klas I - III aktywnie spędzili czas, korzystajac z licznych atrakcji w Mandorii. Mandoria to największy w Europie park rozrywki „pod dachem”.  W parku znajdują się liczne atrakcje: karuzele, roller-coastery, rowerki wodne, zjeżdżalnia czy olbrzymi małpi gaj. W Mieście Przygód atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tak można zaczynać każde ferie.


 

więcej
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych, odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz przedstawicielem KP Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Na spotkaniu zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, zabaw na świeżym powietrzu oraz zasady postępowania wobec osoby nieznajomej. Uczniowie mogli przypomnieć sobie również jak należy zachować się będąc świadkiem zdarzenia, w którym jest zagrożone ludzkie życie i pod jaki numer dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem prelekcji było przypomnienie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. 

IV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

6 stycznia, w ŚwiętoTrzech Króli, odbył się IV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy.
W pierwszej części uczniowie z zaproszonych szkół z Konopnicy, Szynkielowa i Rychłocic wykonali konkursowe kolędy i pastorałki. W drugiej części wysłuchaliśmy interpretacji kolęd i pastorałek w wykonaniu zaproszonych wokalistów. Byli to absolwenci Szkoły Podstawowej w Konopnicy i Szynkielowie oraz rodzice naszych uczniów.
Do grona wokalistów dołączył zespół śpiewaczy „Nadwarcianki”. Wszyscy wykonawcy wprowadzili nas w świat magii wokalnej.


 

więcej
BAL KARNAWAŁOWY

Tradycją naszej szkoły jest organizowany przez Radę Rodziców Bal Karnawałowy. 5 stycznia po dwuletniej przerwie udało się to wydarzenie zorganizować po raz kolejny. Ten dzień był prawdziwym świętem radości. Cała szkoła od rana do wieczora rozbrzmiewała muzyką i dyskotekowymi światłami, a sala sportowa zamieniła się na jeden dzień w salę balową.
Dyrektor pan Michał Janik oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Borek przywitali przybyłych gości i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.
 

więcej


 

WIELKIE PODSUMOWANIE PROJEKTU "LICZY SIĘ EKOLOGIA"
WIELKIE PODSUMOWANIE PROJEKTU

Miniony tydzień nauki upłynął pod hasłem „Liczy się ekologia”. Był dla wszystkich uczniów i rodziców uczestniczących w projekcie finansowanym przez fundację mBanku podsumowaniem ich kilkumiesięcznych działań. Wszystkie spotkania, zajęcia, inicjatywy, praca uczniów w gronie rodziny zmierzały ku temu, by uświadomić uczestnikom bezpośrednim i pośrednim projektu jak ważna jest nasza rola w ekologii i jak wiele możemy zmienić licząc dla ekologii.
Finałowe działania projektu polegały na przygotowaniu przez uczniów plakatów promujących nasz projekt i działania. Dzieciaki mogły się również zmierzyć w konkursie wiedzy i umiejętności.
Wszyscy uczestnicy naprawdę świetnie poradzili sobie z zadaniami. Najlepszych uczniów nagrodzono.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy projektu oraz ich rodzice zauważą już niedługo pozytywne efekty realizowanych zajęć a ich ekologiczne skarbonki szybko się napełnią.
Pamiętajcie „Liczy się ekologia”!


 

NARODZIŁ SIĘ DLA NASZEGO ZBAWIENIA

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I-III wraz z chórem uczniów ze starszych klas, którzy w przepięknym przedstawieniu jasełkowym przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Program jasełek przedstawiał w sposób oryginalny i bardzo wymowny objawienie Daru Bożego Narodzenia. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Piękna dekoracja, starannie przygotowane stroje przyciągały uwagę oglądających. 

więcej
wolontariat na szóstkę!
wolontariat na szóstkę!

W poniedziałek, 12 grudnia w budynku Warsztatów Budowlanych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu wieluńskiego oraz wolontariusze i społecznicy z terenu całego powiatu.
Poniedziałkowe spotkanie było pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez powiat wieluński. W jego trakcie wręczono wyróżnienia najaktywniejszym wolontariuszom terenu powiatu wieluńskiego.
Starosta wieluński Marek Kieler, Wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba i Naczelnik Oświaty Kultury Sportu i Promocji Zenon Kołodziej, wspólnie wręczyli wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy z powiatu wieluńskiego doceniając ich pracę na rzecz potrzebujących w roku 2022.
W tym zacnym gronie znalazł się Wolontariat naszej szkoły. Podczas uroczystości wyróżnienie odebrały Joanna Janik, Agnieszka Łudczak oraz reprezentująca młodzież Maja Gronek. 

WARTO POMAGAĆ!


 

Ach ta Pipi!
Ach ta Pipi!

Uczniowie klas I-III mieli przyjemność obejrzeć w wieluńskim kinoteatrze Syrena przedstawienie teatralne dla dzieci „Ach ta Pipi” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Uczniowie poznali bardzo ciekawą historię małej Pippi, dzięki której dowiedzieli się jak ważna jest przyjaźń i że każdy człowiek zasługuje na szacunek. W przedstawieniu bohaterka uczyła także miłości do zwierząt, z którymi miała świetny kontakt. Potrafiła nie tylko zatroszczyć się o swoją małpkę, czy mieszkającego na werandzie konia, ale nie było jej także straszne poskromienie wielkiego tygrysa czy strasznego boa dusiciela.
Spektakl, był bardzo barwny i zabawny. Dzieci zobaczyły całą masę interesujących postaci, usłyszały wiele ciekawych piosenek oraz zobaczyły kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych. 

zajęcia z programu profilaktycznego
zajęcia z programu profilaktycznego

"Cukierki" - zajęcia z programu profilaktycznego zorganizowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.
Głównym zadaniem tego programu było przybliżenie podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz uczenie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klas I-III z ogromnym zaangażowaniem sprzyjały również integracji całego zespołu . Mamy nadzieję, że udział w programie profilaktycznym "Cukierki" przyczyni się do właściwych wyborów dzieci i ich postaw. 

warsztaty rękodzielnicze
warsztaty rękodzielnicze

7 grudnia 2022 uczniowie z wolontariatu dzięki gościnności ZSS w Wieluniu brali udział w warsztatach rękodzielniczych.
Pod pilnym okiem i przy pomocy pracowników Zespołu Szkół Specjalnych uczyli się wykonywać ozdoby choinkowe. Owocem naszej pracy są przepiękne anioły oraz mikołaje.
Robótkom towarzyszyła miła świąteczna atmosfera oraz pyszny posiłek przygotowany przez uczniów ZSS.

Wykonane ozdoby trafią na kiermasz świąteczny.


 

MIKOŁJAKI

"Święty Mikołaj, to taki Święty,
który przynosi dzieciom prezenty...."

 

W naszej szkole wszystkie dzieci są grzeczne. Każdemu uczniowi i nie tylko Mikołaj oraz jego pomocnicy  przynieśliw Mikołajki upominki. Było bardzo kolorowo i świątecznie. W klasach I - III odbyły się także tradycyjne mikołajkowe rozgrywki sportowe.

Również Rada Rodziców miała przyjemność obdarowania wszystkich dzieci, nauczycieli, dyrekcji oraz pracowników naszej szkoły i oddziałów przedszkolnych słodkim upominkiem.


 

 

więcej