Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

102 lata temu – 11 listopada 1918 roku, kiedy Józef Piłsudski powrócił do Warszawy, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

Dziś nie tylko pamiętamy o tym, że dzień ten jest jednym z najważniejszych w historii naszego kraju, ale w pełni doceniamy, że możemy żyć w wolnej ojczyźnie.

Wspólne śpiewanie hymnu jest wyrazem naszego przywiązania do tradycji i patriotyzmu. Zaśpiewajmy razem – SZKOŁA DO HYMNU …

 

 

PAMIĘTAMY - ŚWIATEŁKO DLA BOHATERA

Naszą tradycją  i obowiązkiem jest opieka nad mogiłami poległych żołnierzy oraz pamięć o nich i ich ofiarnym poświęceniu. 


 W tym roku nasza szkoła  przystąpiła również do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.  Uczniowie odwiedzili groby poległych żołnierzy i zapalili symboliczne znicze, by pokazać, że pamiętamy o ich bohaterstwie i jesteśmy wdzięczni za to, że walczyli o naszą wolność.

 

 


 

więcej
WŁASNY RÓŻANIEC - KONKURS

Październik to szczególny czas poświęcony modlitwie różańcowej. W tym miesiącu uczniowie klas I – VIII, zachęceni przez rodziców wzięli udział w ogłoszonym w szkole konkursie na wykonanie własnego różańca.   

Dziewięcioro uczniów - autorów prac konkursowych otrzyma pamiątkowe dyplomy i upominki za pomysłowość, estetykę wykonania, rodzaj wykorzystanego materiału.   

 

 


                                                      

więcej
KONSULTACJE PODCZAS ZDALNEGO NAUCZANIA

Szanowni Pańswto

Poniżej umieszczamy harmonogramy konsultacji online dla uczniów oraz rodziców obowiązujący w okresie zdalnego nauczania.

 

KONSULTACJE DLA UCZNIÓW

KONSULTACJA DLA RODZICÓW


 

UWAGA!
UWAGA!


Informujemy, że od dnia 26 października 2020 r. następuje zmiana organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Konopnicy:
• uczniowie klas I-III pracują w systemie stacjonarnym w wydzielonych częściach szkoły,
         - zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji,
         - świetlica i stołówka szkolna funkcjonuje bez zmian,
• uczniowie klas IV-VIII pracują w systemie zdalnym,
         -zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji,
O szczegółowych rozwiązaniach organizacyjnych będziemy uczniów i rodziców informować na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny Librus.
Dojazdy do szkoły zgodnie z harmonogramem.
Dyrekcja szkoły 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Konopnicy. W tym roku miało ono miejsce 16 października i ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju świętowaliśmy go nieco inaczej niż do tej pory. Dzieci w scenerii bajkowej, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowych biretach, w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali. Być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

więcej
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI


„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” - Międzynarodowy Dzień Białej Laski.
W ramach kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” uczniowie zapoznali się z tematyką osób niewidomych i słabowidzących. Bardzo ważne jest u młodych ludzi kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami, przygotowanie uczniów do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, a także zauważenie ich problemów. Chętni uczniowie z zawiązanymi oczami wykonywali rysunek, nalewali wodę do kubka, a także wcielali się w rolę osoby przewodnika. Ogromne zainteresowanie wzbudziło odczytywanie zapisu przy użyciu znaków alfabetu Braille'a.
 

więcej
DZIEŃ PAPIESKI


Tegoroczny dzień papieski miał charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywał się w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodzimy go w roku 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzień papieski obchodzony jest 16 października, jednak w Kościele Katolickim święto obchodzi się w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „Totus Tuus”. Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie wtedy w 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.
 

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodeowj celebrowaliśmy w zupełnie innych warunkach, docenialiśmy każdą jego warstwę i cieszyliśmy się z mądrze, wspólnie spędzonych chwil.

Dla wszytskich czynnych oraz emerytowanych pracowników oświaty Samorząd Szkolny przygotował uroczystą akademię, którą można zobaczyć online na szkolnym facebooku. Nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz pamięci o tych, którzy już od nas odeszli. Na ich grobach złożono symboliczne kwiaty.
Tego dnia zostały przyznane też Nagrody Dyrektora Szkoły, które za swoje zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły otrzymały panie: Beata Bieniek, Marta Sibiak, Małgorzata Osumek oraz pan Dariusz Niemira.


 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


Pierwszy piątek października to co roku wyjątkowy dzień dla wszystkich matematyków. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole święto to obchodziliśmy dzisiaj – 6 października.
Główne motto akcji brzmi: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Tym razem, w związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną pandemią, uczniowie pisali „egzaminy” w swoich klasach. Pod okiem nauczycieli matematyki ekspertki z klasy IV i VIa sprawdzały poprawność wyników. Nie upiekło się również dorosłym, którzy także sprawdzali swoją wiedzę.
 

MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

23.09.2020 r. na stadionie sportowym w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2020/2021. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik oraz Wójt Gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk. Głównym organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Konopnicy. Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci”. W rywalizacji w ramach „Igrzysk Dzieci” startowali uczniowie z klas IV – VI.
24.09.2020 r. odbył się kolejny etap Powiatowej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2020/2021. Tym razem były to „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”, w której udział wzięli uczniowie z klas VII – VIII.

więcej
WYWIADÓWKA
WYWIADÓWKA

Szanowni Rodzice
Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 24.09.2020 r. odbędzie się wywiadówka.

Spotkania z rodzicami odbędą się w następujących godzinach:
Klasy I-III godz. 16.00
Klasy IV - VIII godz. 17.00
 

REKONSTRUKCJA BITWY WARSZAWSKIEJ

20 września w Parku Starowiejskim w Konopnicy odbyła się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej zwanej "Cudem nad Wisłą" połączona z piknikiem rodzinnym. Inscenizację zaprezentowała Samodzielna Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Widawy. Stronę polską w rekonstrukcji odtwarzali członkowie Stowarzyszenia Historycznego "Strzelcy Kaniowscy". Do Konopnicy przyjechali specjalnie z Łodzi i Sieradza.W organizację imprezy włączyła się również nasza szkoła.

więcej
SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 18 września uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w akcji "Sprzatanie świata".Nie jest nam obojętny los planety na której żyjemy wiemy nie od dziś! Corocznie bardzo aktywnie włączają się w realizację różnych akcji ekologicznych. W tym roku również. Kształtowanie świadomości ekologicznej jest bardzo ważnym elementem wychowania młodego pokolenia. 

więcej
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 16 września 2020 r. na palcu szkolnym przy Szkole Podstawowej w Konopnicy odbyła się po raz kolejny impreza plenerowa mająca na celu integracje dzieci oraz kultywowanie tradycji. W „Święcie pieczonego ziemniaka” wzięli udział uczniowie z klas I-III. Spotkanie obfitowało w zabawy, konkursy, ,,Festiwal baniek mydlanych”, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Uczestnicy sadzili i zbierali kartofelki, brali udział w wyścigu z ziemniakiem na łyżce.

więcej