Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości


10 listopada, cała społeczność naszej szkoły wraz ze znakomitymi gośćmi uczciła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzisiejsze obchody rozpoczęły się od uroczystej akademii w sali gimnastycznej szkoły. Na wstępie, Dyrektor, Pan Michał Janik, powitał znakomitych gości, którzy przybyli z tej okazji w mury naszej szkoły: przedstawicieli władz i instytucji samorządowych na czele z Wójtem Gminy Konopnica, Panem Grzegorzem Turalczykiem oraz Przewodniczącym rady Gminy, Panem Andrzejem Kałudą, Komendanta Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, majora Dariusza Rozkosza, Zastępcę Wojskowej Komisji Uzupełnień w Sieradzu, kapitana Dominikę Kwaczyńską, Zastępcę Komendanta Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, porucznika Piotra Nagórnego, Kapelana parafii wojskowej w Łasku, kapitana Marka Bolanowskiego, przedstawicieli misji wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych stacjonujących w Polsce - Office of Special Investigations Biuro Dochodzeń Specjalnych Detachment 542 Łask: Commander Special Agent MATTHEW LONGO, Special Agent TOM PERKOWSKI, tłumacz ALEKSANDRA CAHILL, oraz proboszcza parafii Konopnica, księdza Mariusza Nabiałka.
 

więcej
ZAPRASZAMY

PAMIĘTAMY....

W przeddzień Wszystkich świętych groby byłych kolegów – żandarmów, a także mogiły żołnierzy na Cmentarzu Wojennym w Konopnicy odwiedziła Delegacja Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku oraz Wojskowej Komisji Uzupełnień w Sieradzu, a także władze Szkoły Podstawowej w Konopnicy.
Hołd poległym oddali: Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Sieradzu - płk Daniel Jurewicz, Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku– mjr Dariusz Rozkosz, Zastępca Komendanta Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku – por. Piotr Nagórny, Kapelan parafii wojskowej w Łasku - kpt. Marek Bolanowski, oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik. 

więcej
JESIENNY RAJD

W piątek 29 października klasa V uczestniczyła w wycieczce rowerowej w ramach lekcji wychowania fizycznego. Grupa uczniów pod opieką opiekunów pokonała trasę Konopnica - Szynkielów - Bębnów - Konopnica, a także rezerwat Hołda. Doskonała pogoda dodała energii do działania i wprawiła wszystkich w świetny nastrój. 


 

więcej
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

26 października w Szkole Podstawowej im.72 PP „Radom” w Konopnicy odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uczniowie dwóch klas pierwszych wstąpili w szeregi pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. W tym ważnym momencie towarzyszyli uczniom goście: sekretarz Gminy Konopnica pan Mateusz Drab, dyrektor szkoły pan Michał Janik, wicedyrektor pani Julita Zgondek, przewodnicząca Komisji Oświatowej pani Agata Grondowa, przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Urbaniak, wychowawczyni z przedszkola pani Grażyna Niemira oraz rodzice uczniów.


 

więcej
Być na fali!!!

Wycieczka na basen to świetna zabawa i integracja. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają także pokonać strach i opór przed wodą.
Dziś uczniowie naszej szkoły pod opieką ratowników i opiekunów blisko 3 godziny spędzili w Aquaparku Fala w Łodzi. Zjeżdżalnie, jacuzzi, basen - to atrakcje, z których mogli do woli korzystać.  

więcej
Logopedia na wesoło
Logopedia na wesoło

"Logopedia na wesoło" to cykl zajęć, w których w minionym tygodniu mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas II-VII przeprowadzony przez panią Annę Wesołowską.
Zajęcia miały charakter profilaktyczny, a ich zadaniem było uświadomienie dzieciom, że zajęcia z logopedą i praca nad jakością naszej wymowy może być przyjemna i dostarczać mnóstwa pozytywnych emocji.
Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość ocenić sprawność swoich narządów artykulacyjnych, a także sprawność oddechową. Przeprowadziliśmy konkurs na najdłuższy jęzor w klasie, sprawdziliśmy kto potrafić parskać, kląskać i zwijać język w rurkę. Po językowej rozgrzewce zmierzyliśmy się z logopedycznym wyzwaniem jakim były łamańce językowe.
 

Międzynarodowy projekt eTwinning w naszej szkole!

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła dołączyła do międzynarodowego projektu „Media Dedectives” realizowanego w ramach programu eTwinning.
Naszymi partnerami są w tym roku szkoły z Turcji, Ukrainy, Gruzji oraz Grecji. Projekt „Media Dedectives” ma na celu zrozumienie umiejętności korzystania z mediów, siły ich przekazu oraz zagrożeń związanych z ich użytkowaniem. Praca nad projektem będzie uwzględniać także krytyczne myślenie, analizowanie i docieranie do prawdy w komunikacji poprzez zachęcanie do bardziej świadomego korzystania z mediów i sieci społecznościowych. 

 


 

więcej
WYPRAWA 3K
WYPRAWA 3K

W dniu 21 października w ramach Ogólnopolskiego tygodnia kariery uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Wyprawa na 3K: kariera, kompetencje, kreatywność. Przez kreatywność i kompetencje do kariery" zorganizowanych przez Biliotekę Pedagogiczną w Sieradzu, filia w Wieluniu.
Zajęcia prowadziła pani Sylwia Falkowska - doradca zawodowy i psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Wieluniu. 

POKAZALI CO POTRAFIĄ!

19 października odwiedzili naszą szkołę Bracia Keller, zawodnicy MMA trenujący pod okiem Mateusza Strzelczyka w Klubie Husaria Truskolasy. Uczestniczyli oni w zajęciach z wychowania fizycznego w klasie ósmej. Panowie przygotowali dla uczniów pokaz samoobrony, a także właściwej asekuracji podczas ćwiczeń. 

 


 

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela, to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za trud wychowywania i kształcenia.
Podczas spotkania z nauczycielami i pracownikami szkoły Dyrektor pan Michał Janik podziękował wszystkim za ich codzienną pracę. Pedagogom życzył cierpliwości, pasji i zaangażowania. Do życzeń dołączył także Wójt Gminy Konopnica pan Grzegorz Turalczyk. Na ręce Dyrektora życzenia złożył, nieobecny na spotkaniu, proboszcz naszej parafii ksiądz Mariusz Nabiałek oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Urbaniak. 

więcej
ROWER TO JEST TO!
ROWER TO JEST TO!

W miniony piątek klasa 7b uczestniczyła w wycieczce rowerowej w ramach lekcji wf i geografii. Grupa uczniów pod opieką nauczycieli pokonała trasę Konopnica - Szynkielów - Bębnów - Konopnica, a także rezerwat Hołda. Doskonała pogoda dodała energii do działania i wprawiła wszystkich w świetny nastrój. Radosny śpiew towarzyszący uczniom podczas pokonywania trasy niósł się hen daleko… W ramach odpoczynku i pokrzepienia rozpalono ognisko i upieczono pyszne kiełbaski 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Po raz kolejny w naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Wyselekcjonowani eksperci sprawdzali wiedzę uczniów z klas III - VIII. Tym, którzy bezbłędnie poradzili sobie z przykładami, wręczano naklejkę eksperta.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w październiku.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
 


 

MAMY TO!!!
MAMY TO!!!

Z ogromną radością i dumą informujemy, iż wczoraj dotarła do nas szczęśliwa wiadomość o przyznaniu maksymalnej kwoty dofinansowania tj. 12 000 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, która zostanie przeznaczona na zakup ciekawych pozycji książkowych i wyposażenia biblioteki szkolnej. Wartość całego projektu 15 000 zł.
Jest to już drugie wsparcie finansowe, które nasza szkoła otrzymała w tym roku szkolnym. Poprzednie, otrzymane w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu", opiewało na niebagatelną kwotę 100 000 złotych, które zostało przeznaczone na doposażenie stołówki i remont jadalni szkolnej. 
W/w programach 20% wkład finansowy pochodzi z budżetu Gminy Konopnica.
 


 

CZYTANIE MA MOC!

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili” – napisała kiedyś Wisława Szymborska. Biblioteka szkolna oraz Szkolne Koło Wolontariatu także włączyły się do tej zabawy przystępując do ogólnopolskiego programu „Czytanie ma MOC”. Zaplanowano wyjątkowe spotkania z książką, które pozwolą młodym czytelnikom odkryć moc czytania. 


 

więcej