Aktualności

WYCIECZKA EDUKACYJNA
WYCIECZKA EDUKACYJNA

Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau - byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.
Było to dla wszystkich niesamowite, wstrząsające i wzruszajace przeżycie. 

W drodze powrotnej zwiedzili również Muzeum Wnętrz Dworskich w Pszczynie.


 

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM

W dniu 16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem.
W dniach 1-5 X członkowie Szkolnego Koła PCK zbierali pieniądze do puszki na terenie szkoły jak i Konopnicy. Celem tej kampanii jest pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci w naszym kraju, szczególnie tych dotkniętych zjawiskiem różnego rodzaju patologii. 

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA

Jak co roku dziewczęta z naszje szkoły pamiętały o Dniu Chłopaka.

W czwartek naszą szkołę ogarnęło „jedzeniowe szaleństwo”. Wszystko za sprawą kawiarenki przygotowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji tego święta. Cieszyła się ona ogromną popularnością i oferowała naprawdę pyszne rzeczy.

Również w klasach dziewczęta zadbały, by ich kloledzy poczuli się docenieni i otrzymali drobne upominki z okazji swojego święta. 


 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wobchodach "Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania".
Uczniowie klasy I wysłuchali "Opowieść Ciamajdy", którą przeczytała pani Grażyna Wrońska. Klasie II i III fragment książki "Zaopiekuj się mną" przedstawiła koleżanka Ola.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego, głośnego czytania. 
 


 

Z WIZYTĄ W KINIE
Z WIZYTĄ W KINIE

28 września uczniowie klas I-III z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do kina „Helios” w Bełchatowie i projekcji filmu "Mała Wielka Stopa 2". To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie. Emocje związane z filmem pozostały do późnego popołudnia. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHYCH I JĘZYKA MIGOWEGO

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Święto, ustanowione przez Światową Federację Głuchych w 1958 roku, jest okazją do uważnego wsłuchania się w potrzeby osób niesłyszących. Uczniom naszej szkoły w ramach obchodów tego święta zwrócono uwagę na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących. 


 

więcej
RZECZNIK PRAW UCZNIA
RZECZNIK PRAW UCZNIA

Z przyjemnością ogłaszamy, że uczniowie naszej szkoły wybrali swojego rzecznika. Rezcznikiem Praw Ucznia została na kolejną kadencję pani Agnieszka Malinowska - Strzała.


 

Z WIZYTĄ W MUZEUM
Z WIZYTĄ W MUZEUM

W piątek 24 września uczniowie klasy IV i V odwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej i uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej, dzięki której poznali pradzieje m.in. naszych okolic. Jako podsumowanie wizyty dzieciaki obejrzały wystawę tymczasową dotyczącą historii pszczelarstwa na ziemi wieluńskiej i wzięły udział w atrakcyjnych, pachnących i smakowitych warsztatach. Każdy uczestnik opuścił muzeum z pamiątką w postaci woskowej świecy.

Drugim punktem wycieczki była projekcja filmu „Tajemniczy ogród” w reżyserii Marca Mundena. Z przyjemnością obejrzały tę piękną i wzruszającą historię o wielkiej przyjaźni, miłości i sile tkwiącej w człowieku.


 

ZDROWO I SMACZNIE
ZDROWO I SMACZNIE

Przystąpiliśmy do projektu „Program dla szkół”, który jest unijnym projektem będącym kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole” stanowiącym jedno działanie. W ramach programu koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nasi producenci będą regularnie dostarczać dzieciom owoce, warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.
Dzisiaj klasy I-V zapoznały się z programem. Będzie zdrowo i smacznie.
 


 

"MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!"

Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja ekologiczna Sprzątania Świata. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obojętny los naszej planety i aktywnie uczestniczyli w akcji zbierania śmieci. Dzieciaki wykorzystały w tym celu worki i rękawice zakupione przez Urząd Gminy. Niestety, wszystkie worki zostały wykorzystane, co oznacza, że nasze środowisko nadal jest zaśmiecane.
Wierzymy, że wszyscy wezmą przykład z dzieci i będą odpowiedzialni za nasze środowisko.

WARTO MIEĆ PASJĘ

Drugi dzień Triduum ku czci św. St. Kostki, które obchodziliśmy w naszej szkole w ramach XI Tygodnia Wychowania  to spotkania z ciekawym człowiekiem.
W miniony piątek w świetlicy szkolnej odbyło się ciekawe spotkanie z panem Stefanem Wrzesińskim - prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Konopnickiej oraz z panem Leszkiem Dondziakiem - człowiekiem pasjonatem.

więcej
OBCHODZIMY XI TYDZIEŃ WYCHOWANIA

W czwartek 16 września odbył się w naszej szkole Piknik ,,Pieczonego ziemniaka”  połączony z Triduum ku czci św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III, wychowawcy, Pani katechetka, dyrekcja szkoły oraz ksiądz Proboszcz Mariusz Nabiałek.
 

więcej
MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócili do rywalizacji sportowej. Inauguracja roku sportowego miała miejsce w Ostrówku przy okazji Indywidualnych Biegów Przełajowych. Uczestniczyli w nich również nasi uczniowie w czterech kategoriach. W kategorii Igrzyska Dzieci (dziewczęta) najlepiej powiodło się Edycie Klarze, a wśród chłopców Mikołajowi Wlażlakowi. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (dziewczęta) Ania Strzała zajęła drugie miejsce, a Filip Kaczmarek szóste pośród chłopców.

więcej
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Obchody tego dnia zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła dzieicom, że każdy z ma jakieś ukryte talenty, które drzemią gdzieś głęboko i czekają na nasze odkrycie.

 

PRÓBNA EWAKUACJA

W poniedziałek 13 wrzesnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w przeprowadzonej próbnej ewakuacji. 
Brały w niej udział również przedszkolaki, które bardzo dobrze sprawdziły się w nietypowej sytuacji.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
W działaniach wzięli udział strażacy PSP Wieluń, OSP w Konopnicy, Rychłocicach i Szynkielowie.
 

więcej