Aktualności

spotkanie z policjantami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii w Wieluniu
spotkanie z policjantami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii w Wieluniu

Uczniów klas IV-VIII naszej szkoły odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna za popełnione czyny osób nieletnich.
Głównym celem spotkania było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Policjanci rozmawiali o zagrożeniach jakie niesie ze sobą stosowanie różnego rodzaju używek a w szczególności e-papierosów. Podczas spotkania, uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie oraz poznali konsekwencje popełniania czynów zabronionych. Omówione zostały również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz rodzaje placówek resocjalizacyjnych w środowisku otwartym, jak również zamkniętym. Uczniowie zostali poinformowani, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.
 


 

jak nieść pierwszą pomoc?
jak nieść pierwszą pomoc?


W naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Warsztaty poprowadziła Pani Michali Torczyńska - przedstawicielka OSP w Konopnicy.
Po krótkiej pogadance wstępnej, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia.
Pod okiem Pani Michaliny Torczyńskiej, Marty Sibiak i Małgorzaty Osumek, a także przedstawicielki MDP w Konopnicy Darii Baranowskiej dzieci ćwiczyły: ocenę stanu poszkodowanego, umiejętność skutecznego wzywania pomocy, zastosowania pozycji bocznej bezpiecznej oraz postępowania przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa -RKO). Swoją wiedzą mogą teraz podzielić się z innymi.
W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym.
Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.
 


 

Dzień Edukacji Narodowej


Dzień Edukacji Narodowej to niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla całej społeczności szkolnej. W naszej szkole akademia z okazji tego święta odbyła się w czwartek, 13 października w sali sportowej szkoły.
Uroczystość oficjalnie otworzył dyrektor szkoły Michał Janik, który powitał gości i złożył wszystkim pracownikom podziękowania za wspólne budowanie "niesamowitego kapitału jakim jest wiedza". Dyrektor w swoim przemówieniu podziękował za współpracę pani Joannie Urbaniak, która przez kilka lat działała na rzecz naszej szkoły jako przewodniczącą Rady Rodziców, jednocześnie witając na tym stanowisku i życząc sukcesów panią Agnieszkę Borek.
Ciepłe słowa do nauczycieli i pracowników skierował także wójt Gminy Konopnica pan Grzegorz Turalczyk, Przewodnicząca Komisji Oświaty pani Agata Grondowa, oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Kałuda.


 

więcej
PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2021/2022
PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2021/2022

11 października w siedzibie PMDKiS w Wieluniu podsumowano sportowe osiągnięcia szkół w roku szkolnym 2021/22. Wyniki omówili działacze Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Wieluniu. Z rąk starosty Marka Kielera i prezesa PSZS Marka Stasiaka okolicznościowe puchary i dyplomy odebrali dyrektorzy szkół.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza szkoła zajęła III miejsce we współzawodnictwie szkół podstawowych „Igrzyska dzieci” w kategorii dziewcząt oraz VI miejsce we współzawodnictwie szkół podstawowych „Igrzyska dzieci” w kategorii chłopców w ramach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2021/2022.



 

Niesamowite warsztaty sportowo – edukacyjne Pho3nix Kids


W naszej szkole odbyły się długo wyczekiwane warsztaty sportowo – edukacyjne Pho3nix Kids w ramach projektu dla 100 najbardziej zaangażowanych szkół podstawowych promujących aktywność fizyczną w Polsce.
Nasza szkoła uplasowała się na zaszczytnym 2. miejscu spośród 1000 szkół biorących udział w sportowych wyzwaniach na najbardziej inspirującą do aktywności fizycznej szkołę w Polsce!
Gościem specjalnym warsztatów była KATARZYNA BACHLEDA-CURUŚ, którą osobiście przywitał Wójt Gminy Konopnica, Pan Grzegorz Turalczyk oraz Dyrektor Szkoły, Pan Michał Janik.
To jedna z najbardziej utytułowanych kobiet polskiego sportu. Najwybitniejsza polska panczenistka w historii. Pięciokrotnie wystąpiła na zimowych Igrzyskach Olimpijskich.
Na koncie ma srebrny i brązowy medal olimpijski oraz krążek z mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim.


 

więcej
Szkoła Ćwiczeń Proem Edu
Szkoła Ćwiczeń Proem Edu


Szanowni Państwo!
Miło nam poinformować, iż w roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła była objęta wsparciem Szkoły Ćwiczeń PROEM EDU - pierwszej w województwie łódzkim szkoły ćwiczeń!!!
Głównym celem projektu "Szkoła Ćwiczeń Proem Edu" było zwiększenie wykorzystania systemu wspomagania szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy oraz zwiększenie wykorzystania przez szkoły i placówki edukacyjne innowacyjnych metod wspierających proces nauczania.
Ciągła potrzeba doskonalenia i zaangażowanie kadry pedagogicznej zapewnia naszym uczniom wysoki poziom zajęć dydaktycznych i różnorodne formy pracy. Wspólnie tworzymy przyjazną atmosferę, sprzyjającą ich wszechstronnemu rozwojowi, zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, a także uczymy pozytywnego i twórczego myślenia.



 

bezpieczeństwo ponad wszystko
bezpieczeństwo ponad wszystko


W trosce o bezpieczeństwo dzieci została w naszej szkole przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów oraz pracowników szkoły. Uczniowie wraz z nauczycielami bez paniki, szybko opuścili miejsce zagrożenia.
Próbna ewakuacja to bardzo ważny element, który przygotowuje nas do odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.
Dziękujemy Jednostkom Straży Pożarnej w Szynkielowie, Rychłocicach i Konopnicy za przeprowadzoną akcję.


 

dzień chłopaka

Dzień Chłopaka w naszej szkole miał smak truskawkowej galaretki, bitej śmietany i pysznych gofrów. Wszystko to za sprawą kawiarenki zorganizowanej przez samorząd uczniowski.
Dziś nikt nie chodził z pustym brzuchem, a bogata oferta zaspokoiła każde wymagające podniebienie.
Chłopcy tradycyjnie zostali także obdarowani upominkami przez swoje koleżanki z klasy, a z inicjatywy samorządu otrzymali bon uprawniający do 1 dniowego lenistwa i nie odpytywania przez nauczycieli.
 


 

więcej
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
„Święto dziś ziemniaka mamy, do zabawy zapraszamy”. 
Pod takim hasłem odbył się Dzień Pieczonego Ziemniaka, w którym wzięli udział uczniowie klas I – III. Obchody tego święta były doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu dzieci w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą. Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia, to jemu były podporządkowane wszystkie zabawy i konkursy. Był rzut ziemniakiem do celu,  slalom między ziemniakami oraz wyścigi z ziemniakami.
 


 

więcej
ŻUBR-KRÓL PUSZCZY

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 26.09.2022r. w warsztatach związanych z wystawą czasową Muzeum Ziemi Wieluńskiej pod nazwą „Żubr – król puszczy”. Ciekawostki o tych majestatycznych ssakach były tylko częścią wiedzy zdobytej podczas pobytu w Muzeum. Eksponaty należące do wystawy „Pradzieje ziemi wieluńskiej”, pochodzące głównie ze stanowisk zlokalizowanych nad Wartą, przykuły uwagę wszystkich, zaś zwiedzanie ekspozycji etnograficznej, niczym wehikuł czasu, przeniosło uczestników do początku XX wieku. 


 

więcej
PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „DROGA DONIKĄD”
PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „DROGA DONIKĄD”

„Droga donikąd” to tytuł profilaktycznych warsztatów słowno-muzycznych, w których wzięli udział starsi uczniowie naszej szkoły. W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy gościliśmy bluesmana, autora muzyki, wokalistę Arkadiusza Zawilińskiego, który w swoim wystąpieniu mówił o uzależnieniach od alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy. Artysta w przystępny sposób przestrzegał młodzież przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą próby sięgania po używki, zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa związane z cyberprzestrzenią oraz wskazał alternatywne zachowania, czyli rozwijanie swoich zainteresowań, sport, muzyka, angażowanie się w wolontariat, realizacje celów, pasji życiowych.
Ciekawe historie przeplatane były odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi, które pozwalały w jeszcze lepszy sposób przyswoić i zapamiętać przedstawiane treści.



 

wywiadówka
wywiadówka


Drodzy Rodzice!
W dniu 27 września odbędzie się wywiadówka.
Klasy I-III godz. 16.00
Klasy IV-VIII godz. 17.00
 

sprzątamy świat
sprzątamy świat

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie posprzątali okolice szkoły, centrum Konopnicy oraz drogi wylotowe z miejscowości. Odpadów niestety nie brakowało i worki szybko się zapełniały. Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku śmieci będzie mniej.


 

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Po wakacyjnej przerwie nasi uczniowie wrócili do rywalizacji sportowej. 21 września wzięli aktywny udział w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Ostrówku.
W ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023”, zaszczytne, pierwsze miejsce zajęła Anna Strzała z klasy VIII a. Wśród chłopców najszybszy okazał się Piotr Borczyk plasując się na jedenastym miejscu.
W ramach „Igrzysk Dzieci 2022/2023” w kategorii klas IV-VI najwyższe miejsce wśród naszych uczennic zajęła Edyta Klara, a wśród chłopców Oskar Heliński.



 

wycieczka do warszawy - śladami bohaterów...

W piątek, 16 września uczniowie klas ósmych i klasy siódmej mieli niezwykłą okazję z bliska przyjrzeć się miejscom, w których dzieje się akcja powieści Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”.
Patriotyczny spacer rozpoczęliśmy od odwiedzenia mogił bohaterskich harcerzy Szarych Szeregów „Rudego”, „Alka” i „Zośki” na Wojskowych Powązkach. Zwiedziliśmy Mauzoleum na Pawiaku i w Alei Szucha, gdzie hitlerowcy bestialsko przesłuchiwali aresztowanego „Rudego” – Janka Bytnara. Widzieliśmy miejsce, gdzie chłopcy z narażeniem własnego życia odbili przyjaciela w słynnej akcji pod Arsenałem, a także pomnik Mikołaja Kopernika, z którego „Alek” zdjął niemiecką tablicę zasłaniająca polski napis „Mikołajowi Kopernikowi – Rodacy”, gmach „Zachęty” skąd „Rudy zerwał siedmiometrowe hitlerowskie flagi i pałac Blanka, gdzie w trzecim dniu powstania zginął poeta z pokolenia Kolumbów – Krzysztof Kamil Baczyński.



 

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0