Aktualności

UCZTA DLA DUSZY

W Gminnym Centrum Kultury w Konopnicy odbył się niecodzienny koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. To fantastyczne widowisko muzyczne było zwieńczeniem uroczystych obchodów Dnia Patrona Szkoły 72 Pułku Piechoty „Radom”.
Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego swoją 

więcej
NIECODZIENNA LEKCJA
NIECODZIENNA LEKCJA

Uczniowie klasy piątej i szóstej odbyli niecodzienną lekcję biologii i geografii w terenie. Przy pięknej słonecznej pogodzie wybrali się z opiekunami na rajd pieszy do rezerwatu "Hołda. Tam na ścieżce dydaktycznej uczniowie zapoznali się gatunkami fauny i flory występującymi w na tym terenie. Wielu z nich udało się przy tej okazji nazbierać grzybów. Wszyscy poprawili kondycję fizyczną i dobrze się bawili.

BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ
BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ

Pod takim tytułem odbyło się  spotkanie z sierż. sztab. Moniką Klonowską oraz st. asp. Tomaszem Kiczka.
Funkcjonariusze zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomnieli również o innych zagrożeniach, którym mogą ulec uczniowie. Super atrakcją był dla uczniów klas młodszych pokaz policyjnego radiowozu. Profesjonalne spotkania, które odbywają się w naszej szkole od wielu lat przynoszą bardzo dobre efekty.
 


 

UROCZYSTE OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

Dzień Patrona Szkoły 72 Pułku Piechoty „Radom” to zawsze ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej i lokalnej. W tym roku jej zasięg i moc przerosły oczekiwania nas wszystkich, a to za sprawą organizatorów i znamienitych gości, którzy uświetnili ten dzień swoją obecnością.
To wyjątkowe wydarzenie było efektem współpracy Urzędu Gminy w Konopnicy, Szkoły Podstawowej w Konopnicy, Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu oraz 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.
 

więcej


 

WITAMY W SZKOLE!

Dziś, 1 września miało miejsce uroczyste rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022. Inauguracja jak co roku rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia szkolna dla uczniów klas pierwszych. Pozostali uczniowie udali się bezpośrednio do sal lekcyjnych, gdzie czekali na nich wychowawcy.
Pierwszoklasistów, rodziców oraz przybyłych gości powitał Dyrektor Szkoły pan Michał Janik. Ciepłe słowa do uczniów skierowała przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Urbaniak oraz nowy proboszcz naszej parafii ksiądz Mariusz Nabiałek.
 

więcej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. według następującego planu:
• Klasy pierwsze spotykają się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, a następnie przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych;
• Pozostałe klasy spotykają się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach;
• Msza św. odbędzie się godz. 8.00 w kościele parafialnym w Konopnicy;

 

HARMONOGRAM DOWOZÓW


  

PODRĘCZNIKI DO RELIGII

Szanowni Rodzice

Nowy rok szkolny rusza już niebawem. Przedstawiamy Państwu listę obowiązujących w naszej szkole podręczników do nauki religii, do zakupienia we własnym zakresie. Podręczniki te nie są dofinansowane.

 

Obowiązujące podręczniki do religii na rok szkolny 2021/2022

 

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Podręcznik do religii dla dziecka sześcioletniego

 • „Tak! Jezus mnie kocha” red. ks.dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak

 

Wydawnictwo WAM

 • Klasa 1  „Bóg - nasz Ojciec”, red. ks. W. Kubik, B. Bester, T. Czarnecka, A. Duka + ćwiczenie do religii
 • Klasa 2  „Jezus -nasz Zbawicie”l, red. ks. W. Kubik, T. Czarnecka, + ćwiczenie do religii
 • Klasa 3  „Przyjmujemy Pana Jezusa”, red. Ks. W. Kubik + ćwiczenie do religii(zeszyt ucznia)
 • Klasa 4  „Zaproszeni przez Boga”, red. Ks. Z. Marek + ćwiczenie do religii(zeszyt ucznia)
 • Klasa 5   „Szukam Cię”, red. ks. W. Kubik, T. Czarnecka, A. Duka, M. Juda-Mieloch, M. Poniewierska
 • Klasa 6  „Jestem Twoim Zbawicielem”, red. ks. W. Kubik, T. Czarnecka
 • Klasa 7   „Jezus uczy i zbawia”, red. Ks. Z. Marek 
 • Klasa 8  „Jezus działa i zbawia”, red. Ks. Z. Marek

   

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego to dla wszystkich uczniów wspaniały dzień, ponieważ właśnie dzisiaj zaczynają się wakacje, okres laby i wytchnienia od nauki. Dla niektórych uczniów jest to dzień szczególny, w którym po wytężonym okresie nauki otrzymają upragnione nagrody.
Warunki pandemiczne nie pozwoliły nam na przeżycie tej uroczystości ze wszystkimi uczniami, dlatego w uroczystej akademii udział wzięli uczniowie klasy VIII – absolwenci naszej szkoły oraz uczniowie klasy VII. Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy III odbyło się na świetlicy szkolnej natomiast pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa, dyplomy i nagrody.

 

więcej
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO


Urzędujący nam obecnie Samorządu Szkolny przeprowadził w dniu 23 czerwca wybory na nowy rok szkolny. Każdy z pretendujących przygotował plakat promujący swoją osobę i plany na przyszłość. Wszyscy uczniowie z klas I-VIII mieli możliwość zagłosowania.
Po przeliczeniu i sprawdzeniu oddanych głosów przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Magdalena Ciekańska ogłosiła wyniki.
W przyszłym roku szkolnym władzę obejmuje Samorząd w składzie:
przewodniczący - Maciej Bąk
zastępca - Anna Strzała
członkowie - Patrycja Hadryś i Anna Gralińska.
Opiekę nad organizacją będą sprawowały wybrane podczas głosowania panie Agnieszka Malinowska-Strzała i Ewelina Sajdak.
Wszystkim wybranym gratulacje złożył Pan Dyrektor, który podziękował również kończącemu kadencję Samorządowi.
 


 

CZUĆ WAKACJE!

To był trudny i nietypowy rok szkolny. Dlatego tym bardziej ciesyzmy się z nadchodzących wakacji.

Uczniowie klasy VIa postanowili pożegnać go przy wspólnym ognisku w środę, 23 czerwca. Było dużo rozmów i zabawy, a także przepyszne kiełbaski i babeczki.
Klasa VI b przywitała lato spędzając razem czas na biwaku zorganizowanym w ośrodku wypoczynkowym Letnisko nad Wartą.
Pogoda iście wakacyjna sprzyjała kąpielom wodnym oraz słonecznym. Uczniowie spędzili czas na zabawach, rozmowach w przepięknym otoczeniu przyrody.

Uczniowie klasy IV podsumowali rok szkolny wspólnym ogniskiem i zabawą. 

więcej
CYKL ZAJĘĆ PLENEROWYCH W KLASIE II

Uczniowie klasy II uczestniczyli w cyklu zajęć plenerowych nawiązujących do zbliżającego się lata. W pięknym otoczeniu przyrody uczestniczyli w zajęciach z języka polskiego, matematyki, religii, wychowania fizycznego i przyrody. Bliskość i obecność natury sprzyjała lepszemu przywajaniu wiedzy, a forma zajęć jak najbardziej integrowała uczestniczące w nich dzieciaki.

Jedną z atrakcji  było również zwiedzanie zabytkowego młyna w Konopnicy. Uczniowie mieli okazję poznać historię obiektu oraz sposób mielenia ziarna.

Zajęcia dostarczyły wielu wrażeń i kosztowały dużo pracy. Po intensywnych zajęciach plenerowych pt. "Smaki i zapachy lata.."  dla wszytskich uczniów nadeszła pora na relaks i przekąskę.

więcej
NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY
NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY

Uczniowie klasy III w ramach zajęć edukacji przyrodniczej odwiedzili jeden z obiektów dydaktycznych Nadleśnictwa Bełchatów – Szkółkę Leśną „Borowina”. Wzięli udziału w pogadankach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników nadleśnictwa. Ścieżka edukacyjna „Opowieści Bielika” jest inna niż wszystkie. Ciąg przygód przyrodniczych, oprócz atrakcyjnej zabawy, dostarcza rzetelnej wiedzy o tajnikach lasu.


 

BEZPIECZNE WAKACJE
BEZPIECZNE WAKACJE


Zbliżają się wakacje, dlatego sierż. sztab. Monika Klonowska z Komendy Powiatowej w Wieluniu odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy aby przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Uczniowie utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Poruszony był również temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.
Mamy nadzieję , że spotkanie w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości bezpiecznych zachowań wśród uczniów.
 

JAK BEZPIECZNE JEST LATO?

"Jakie jest bezpieczne lato?" to lekcja plenerowa w klasie 1.
Piękna pogoda  i zbliżający się koniec roku szkolnego zachęcają, aby wyjść poza mury szkoły. Uczniowie klasy 1 postanowili więc wybrać się na zajęcia w plenerze.  Realizując zagadnienia "Jakie jest bezpieczne lato?" - zabawa w doświadczanie lata wszystkimi zmysłami. W ten sposób połączyli przyjemne z pożytecznym. Dowiedzieli się jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami.  Jak bezpiecznie wypoczywać w różnych miejscach – nad wodą, w górach czy w lesie. 

więcej