Aktualności

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I-III
MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I-III

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i prezentować je innym.


W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w klasach. Tworzyliśmy wykropkowane prace plastyczne, szukaliśmy kropek w naszej szkole, odbyła się także kropkowa sesja zdjęciowa.
W tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”.


 

bezpieczna droga do szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w naszej szkole odbyło się  spotkanie uczniów  z funkcjonariuszami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii
w Wieluniu. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do oraz ze szkoły.
Funkcjonariusze przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać oraz przedstawili zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.
Ponadto uczniowie zapoznali się z obsługą sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej radiowozu
co było nie lada atrakcją. 

więcej
uroczyste obchody dnia patrona szkoły


Dzień Patrona Szkoły 72 Pułku Piechoty „Radom” to ważny dzień dla społeczności szkolnej i lokalnej, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości.
To wyjątkowe wydarzenie jest efektem współpracy Urzędu Gminy w Konopnicy, Szkoły Podstawowej w Konopnicy, Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu oraz 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.
Po raz kolejny znamienici goście wzięli udział w apelu poległych na cmentarzu wojennym w Konopnicy z udziałem Wojskowej Orkiestry z Bytomia i Kompanii Honorowej 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia Sieradz.
O godzinie 10 w asyście honorowej Wojkowej Orkiestry z Bytomia, Dowódcy kompanii honorowej, Pocztu sztandarowego 15 Brygady Wojsk Lądowych, Kompanii Honorowej 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia, zaproszonych pocztów sztandarowych oraz gości rozpoczął się przemarsz sprzed budynku Szkoły Podstawowej w Konopnicy na cmentarz wojenny żołnierzy 72 Pułku Piechoty im. Dionizego Czachowskiego z Radomia. 

więcej
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023


Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. To ważne wydarzenie szczególnie dla uczniów i przedszkolaków, którzy próg szkoły przekraczają po raz pierwszy. Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie naszej szkoły stawili się dziś na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023.
 


 

więcej
serdecznie zapraszamy


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy 1 września na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.
O godz. 8.00 odbędzie się msza święta w kościele parafialnym w Konopnicy, następnie o godz. 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego.
Po części oficjalnej uczniowie spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach. 

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego to dla wszystkich uczniów wspaniały dzień, ponieważ właśnie dzisiaj zaczynają się wakacje, okres laby i wytchnienia od nauki. Dla niektórych uczniów jest to dzień szczególny, w którym po wytężonym okresie nauki otrzymają upragnione nagrody.
O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia szkolna. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Dyrektor Szkoły pan Michał Janik oraz Wójt Gminy Konopnica pan Grzegorz Turalczyk serdecznie powitali uczniów, rodziców i nauczycieli.
 


 

więcej
Drużyna Energii
Drużyna Energii

Miło nam poinformować, iż w mijającym roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Drużyna Energii”. To sportowa zabawa mająca na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólne sportowe działania i rywalizację z rówieśnikami ze szkół z całej Polski.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ćwiczeń przygotowanych przez ambasadorów, a tym samym zaprezentowaniu sportowego charakteru naszej szkoły. Liczył się pomysł i zaangażowanie.
Poczynania naszych uczniów na tyle spodobały się komisji konkursowej, że awansowaliśmy do kolejnego etapu, a w ramach awansu otrzymaliśmy piłki oraz dwadzieścia zestawów strojów sportowych marki 4F.
„Drużyna Energii” to przede wszystkim świetna zabawa, ale także zdrowa, sportowa rywalizacja i niezapomniane doświadczenia.
 


 

zielona szkoła wraca!

Wycieczka do Gdańska to czas wspaniałej, radosnej podróży…wśród kolegów i koleżanek ze szkoły. To integracja, pogłębianie przyjaźni, ale przede wszystkim czas na poznawanie naszej historii oraz wspaniałych zabytków. Uczniowie naszej szkoły świetnie bawili się i pogłębiali swoją wiedzę oraz zainteresowania podczas trzydniwoego pobyty na zielonej szkole.


 

więcej
W zgodzie z przyrodą

8 czerwca czniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody w malowniczym rezerwacie "Hołda".
Przewodnikiem po obszarze objętym ochroną był pan Krzysztof Kiernakiewicz z Łódzkich Parków Krajobrazowych.
Uczniowie na lekcjach uczą się o formach ochrony przyrody, wiedzą, jak chronić środowisko. Jednak nauka przez doświadczenie, bezpośrednią obserwację, zawsze przynosi najlepsze efekty.
Po zakończonej wędrówce dzieciaki upiekły kiełbaski w wyznaczonym na ten cel miejscu na ognisko i powróciły do szkoły, bogatsze o nowe doświadczenia i wiadomości 

więcej
„Biochemik roku 2022”
„Biochemik roku 2022”

„Biochemik roku 2022” już za nami. W tym roku naszą szkołę reprezentowały:
Zuzanna Stepanovska z klasy VIII i Anna Strzała z klasy VIIa.
Jest nam niezmierni miło poinformować, że do finałowej piątki tego konkursu, czyli do etapu laboratoryjnego zakwalifikowała się Anna Strzała (najmłodsza uczestniczka). 

 „PRZYRODA W POEZJI” – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

31 maja w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Recytatorzy ze szkół podstawowych z Konopnicy, Rychłocic i Szynkielowa zaprezentowali wiersze polskich poetów, których tematem przewodnim była przyroda.
Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Pani Anna Krześniak, dyrektor GCKiPP w Konopnicy, Pani Eleonora Grondowa, nasza lokalna poetka, w której twórczości motyw przyrody pojawia się bardzo często i Pan Daniel Sibiak, dyrektor oddziałów Dziennika Łódzkiego w Wieluniu, Sieradzu i Zduńskiej Woli, nauczyciel dziennikarstwa i kultury żywego słowa.
 


 

więcej
Energylandia - tradycyjnie!
Energylandia - tradycyjnie!

Wycieczki szkolne są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej. Wspólne wyjazdy to bez wątpienia ekscytujące przeżycie, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń.
Wczoraj uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do największego Parku Rozrywki Energylandia! Pobyt w Energylandii umożliwił aktywny wypoczynek i relaks.
 


 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Egzamin ósmoklasisty to pisemny test kończący pierwszy etap edukacji - szkołę podstawową. Jego celem jest nie tylko określenie poziomu wiedzy i wykształcenia, zdobytego przez ucznia - egzamin ósmoklasisty zastępuje również egzamin wstępny do szkoły ponadpodstawowej.
W dniach 24-26 maja 2022 r. uczniowie klasy ósmej naszej szkoły przystąpili do egzaminu. Podczas trzech dni ósmoklasiści zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin przebiegał spokojnie, w atmosferze sprzyjającej pracy nad rozwiązywaniem zadań z poszczególnych przedmiotów.
 


 

Konkurs Historyczny


Konkurs Historyczny „Historia i pamięć 72 Pułku Piechoty im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu” - rozstrzygnięty
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plastycznym i literackim Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Historia i pamięć 72 Pułku Piechoty
im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu”
W konkursie literackim
II miejsce – Filip Kaczmarek
III miejsce- Zuzanna Jagieło
W konkursie plastycznym
Wyróżnienie – Zuzanna Fuja
 


 

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0