Aktualności

ENERGYLANDIA
ENERGYLANDIA

18 czerwca odwiedziliśmy bajkową Energylandię. W tym wyjątkowym miejscu każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Wszystkim  towarzyszyło wiele emocji i przeżyć. Wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych.


 

WYCIECZKA KLAS I - IV

Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Kraków –miasto królów, historyczne serce Polski, ostoja kultury i sztuki - stał się w tym roku celem Zielonej Szkoły klas I--IV , która wraz z wychowawcami udała się na  dwudniową wyprawę . 

Piewrszy dzień upłynął uczniom na ziwedzaniu Krakowa. Zwiedzini Wawel, Stare Miasto i przeżyli niezapomniany rejs statkiem po Wiśle.

Drugiego dnia natomiast podążyli „Śladami legend wielickiej kopalni”. 

Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

więcej
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z zasadami korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej. Dzieci poznały regulamin wypożyczania książek oraz zachowania w bibliotece. Mogły również pierwszy raz wypożyczyć książki. Mamy nadzieję, że książka na stałe zagości w plecakach i sercach naszych małych czytelników.


 

KONKURS ORTOGRAFICZNY
KONKURS ORTOGRAFICZNY

11 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny uczniów klas II- III " Mistrz ortografii". Oko w oko z ortografią stanęli w szranki najlepsi uczniowie. W toku rywalizacji zaszczytne I miejsce zajął uczeń kl. II - Piotr Goral. ÌI - miejsce zdobyła uczennica tej samej kl. II - Kornelia Mucha, natomiast III miejsce zajęła Nikola Kapiczyńska uczennica klasy III. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników.


 

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej już za nami. Zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się na stadionie w Konopnicy. Naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły drugie miejsce, a chłopcy czwarte.


 

DZIEŃ DZIECKA

W tym roku Dzień Dziecka stał się dla nas wyjątkowo ważny. Zawsze staraliśmy się celebrować to święto, ale po powrocie do szkoły i długiej "wirtualnej" rzeczywsiwtości wszyscy chcieliśmy nacieszyć się swoją realną obecnością. Uczniowie z każdej  klasy spędzali ten dzień w swoim gronie wraz z wychowawcą. Pomysły były przeróżne - od gier i zabaw integracyjnych po gry terenowe, rajdy rowerowe, piesze wycieczki. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni ze wspólnego świętowania.

 

 

 

więcej
KOLEJNY SUKCES SPORTOWY!!

Kontynuacją zawodów powiatowych w Ostrówku były zawody rejonowe w Zduńskiej Woli. Nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę a zarazem powiat wieluński w trójboju lekkoatletycznym chłopców oraz czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Przy pięknej pogodzie konkurencje rozegrane zostały na stadionie MOSIRU w Zduńskiej Woli. Po rywalizacji nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce a chłopcy drugie.

 

 

 

 

więcej
NATURALNIE BAŁTYCKIE
NATURALNIE BAŁTYCKIE

Naturalnie Bałtyckie to program mający na celu edukację na temat Bałtyku, ryb w nim żyjących, a także zasad zdrowego odżywiania się. Uczniowie klasy III zamienili się w poszukiwaczy skarbów i wyruszyli na wyprawę w głąb Bałtyku. Zanurzyli się w historię najbliższego nam morza, czerpiąc wiedzę o jego podwodnym królestwie. Poznali jego mieszkańców i dowiedzieli się dlaczego ryby są cenniejszym skarbem Bałtyku niż skrzynie pełne złota. W ramach programu zrealizowano trzy bloki tematyczne: „O czym szumi morze, czyli o tym skąd się wzięło Morze Bałtyckie”, „Poznaj mieszkańców Bałtyku”, „Zdrów jak ryba, czyli ile dobrego jest w rybach”. Na koniec projektu uczniowie klasy III wzięli udział w badaniu ankietowym za co zostali nagrodzeni przez organizatorów programu. Każdy z nich otrzymał przepięknie ilustrowany album edukacyjny „Skarby Bałtyku”.


 

BĄDŹMY DLA SIEBIE DOBRZY

W związku z obchodzonym 19 maja Dniem Dobrych Uczynków Samorząd Szkolny i Wolontariat ogłosiły w naszej szkole TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW. Jesteśmy niezmiernie podbudowani aktywnością naszych uczniów, którzy podjęli wiele wspaniałych inicjatyw. Ciieszymy się, że uczniowie dostrzegają potrzeby otoczenia, świata i planety. Wierzymy, że taką postawę reprezentować będą każdego dnia. 

Do  działań dołączyło również szkolne koło PCK. Przygotowało paczki żywnościowe dla 6 najbardziej potrzebujących rodzin naszych uczniów.

więcej
PRAWDZIWI CYKLIŚCI!
PRAWDZIWI CYKLIŚCI!

Wreszcie po długich miesiącach nauki zdalnej udało się przeprowadzić praktyczny egzamin na kartę rowerową. Część teoretyczna została przeprowadzona jeszcze we wrześniu. Uczniowie musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze. Musieli przejechać stworzone na poczet egzaminu miasteczko ruchu drogowego z zastosowaniem przepisów drogowych. Wszyscy uczniowie którzy wcześniej zaliczyli cześć teoretyczna zdali również cześć praktyczną. Wreszcie będą mogli poruszać się po drogach z literą prawa, brać udział w wycieczkach rowerowych.


 

SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW!

Po okresie zdalnego nauczania powoli wracamy do szkoły i do rywalizacji sportowej. W piątek w Ostrówku uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w czwórboju i trójboju LA w ramach „Igrzysk Dzieci 2020/2021”. Uczniowie zmierzyli się w takich konkurencjach jak bieg na krótkim i długim dystansie, skok w dal czy rzut piłeczką palantową. Wyniki z poszczególnych konkurencji przeliczone zostały na punkty wielobojowe, a suma punktów w drużynie określała miejsce w końcowej klasyfikacji.
 

Ostatecznie wyniki naszej szkoły kształtują się następująco:
I miejsce – trójbój LA chłopcy
I miejsce – czwórbój LA dziewczęta
III miejsce – czwórbój LA chłopcy

więcej
ZDROWO I SPORTOWO
ZDROWO I SPORTOWO

Uczniowie klasy III zakończyli udział w akcji "Zdrowo i Sportowo". Głównym jej celem  była aktywizacja ruchowa uczniów, pokazanie im jak przyjemne i ważne jest uprawianie sportu, ile przynosi radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Akcja „Zdrowo i Sportowo”, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości. Na zajęciach podsumowujących projekt uczniowie klasy III przygotowali zdrowe drugie śniadanie i wzięli udział w grupowych potyczkach sportowych.


 

POTYCZKI CZYTELNICZE

W naszej bibliotece szkolnej zostały przeprowadzone Potyczki Czytelnicze. Jest to jedno z działań w ramach akcji Tygodnia Bibliotek, w którą czynnie włączyła się nasza biblioteka i Samorząd Uczniowski . W zabawach czytelniczych uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dzieci rozwijały swoje umiejętności czytania, logicznego myślenia oraz poprawnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Młodzi czytelnicy sprawnie popisali się swoją wiedzą i umiejętnościami.

 

 


 

więcej
NIE TYLKO KOTKI LUBIĄ MLEKO!
NIE TYLKO KOTKI LUBIĄ MLEKO!

W klasie III zakończono  projekt - „Mamy kota na punkcie mleka”  Przeprowadzone  w ramach jego realizacji zajęcia miały na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Uczniowie przekonali się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Dodatkowo zdobyli wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia. Działania profilaktyczne i promowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat są dla nas niezwykle ważne, dlatego też bardzo chętnie bierzemy udział w takich projektach.


 

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY
OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

W dniu 13 maja uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty.
Sprawdzian podsumowuje osiągnięcia edukacyjne uczniów po pierwszym etapie edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wyniki testu dostarczą wiedzy na temat zdobytych przez uczniów umiejętności w zakresie: słuchania że zrozumieniem czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, logicznego myślenia oraz wiadomości przyrodniczych. Będą również pomocą w rozwijaniu kompetencji w dalszych latach nauki.