Aktualności

BOŻONARODZENIOWE PRZEDSTAWIENIE

W niedzielę 15 grudnia dzieciaki z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wprowadziły nas w piękny, anielski, świąteczny nastrówj.

Młodych aktorów licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami. A wójt Grzegorz Turalczyk i dyrektor SP w Konopnicy Michał Janik dziękowali za przygotowanie tak pięknego przedstawienia dzieciom oraz nauczycielom, którzy od kilku tygodni przygotowywali jasełka według scenariusza Adama Szafrańca. Są to: Barbara Bożek, Grażyna Niemira, Marta Sibiak i Anna Wesołowska.

więcej
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

SZLACHETNA PACZKA

Już po raz ósmy w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Nasza szkoła objęła pomocą Pana Grzegorza, mieszkańca powiatu wieluńskiego. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły- zebraliśmy aż 29 paczek, w których znalazły się nie tylko produkty konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczne, ale również odzież, słodycze.

więcej
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

6 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Młodość bez alkoholu, tytoniu innych środków psychoaktywnych”. Udział w konkursie wzięli uczniowie Szkół Podstawowych w Osjakowie, Szynkielowie i Konopnicy.

więcej
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Mikołajki to czas organizowania zabaw związanych z mikołajkową tradycją, także sportowych. 6 grudnia w sali sportowej naszej szkoły odbyło się mikołajkowe spotkanie z halową piłką nożną. W turnieju wzięli udział uczniowie z dwóch grup wiekowych: klasy III-V i VI-VIII.
 

więcej
MIKOŁAJKI

Mikołajki w naszej szkole zawsze organizowane są w sposób nietuzinkowy, jednak to co wydarzyło się w tym roku przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno uczniów jak i nauczycieli.
W środę w godzinach przedpołudniowych w szkole pojawił się Św. Mikołaj z Miry wraz z Żandarmerią Wojskową i przedstawicielami 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: Zastępcą Komendanta – kapitanem Dariuszem Rozkoszem, Kapelanem Garnizonu Łask – kapitanem Markiem Bolanowskim, Szefem Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej - podporucznikiem Piotrem Nagórnym, a także młodszym chorążym Krzysztofem Liwińskim.
 

więcej
KSIĄŻKA Z JESIENIĄ W TLE

W dniu 28 listopada rozstrzygnięto zorganizowany przez panią Anetę Półtorak konkurs z ,,Książka z jesienią w tle".   Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Zadaniem uczestnika było wykonanie zdjęcia, przedstawiającego książkę lub osobę czytającą na tle jesiennego krajobrazu.

więcej
ANDRZEJKI
ANDRZEJKI

W  czwartek 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną już dyskotekę. Zbliżające się andrzejki stały się tradycyjnie pretekstem do wspólnej zabawy. Wszyscy przybyli uczniowie szaleli w rytm muzyki oferowanej przez liczne grono szkolnych didżejów.
W trakcie zabawy rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy strój andrzejkowy. Jury w skład którego weszli przedstawiciele rodziców, nauczycieli i Samorządu Uczniowskiego nie miało łatwego zadania. Ponieważ kostiumy były świetne, nagrodzono wszystkich.
Zabawa była przednia, do ostatniej piosenki.

HU HU HA, ZIMA JUŻ NIE BĘDZIE ZŁA!

We wtorek, 25 listopada uczniowie klasy Va wzięli udział w organizowanej przez firmę STIHL akcji zbijania karmników dla ptaków, która odbyła się w naszej szkole po raz drugi.
Uczniowie mieli okazję popracować z drewnem i pomajsterkować, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji. Dzięki swojej pracy nie tylko zdobyli nowe umiejętności, ale i przyczynili się do pomocy ptakom przetrwać zimę.
 

więcej
WODNE SZALEŃSTWO

W sobotę, 23 listopada, uczniowie naszej szkoły udali się do Aquaparku Fala w Łodzi. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury, jak i dostępnych atrakcji. Baseny, mega zjeżdżalnie, ogromny teren zewnętrzny z basenami, sztuczna fala, to gwarancja dobrze spędzonego czasu. 

więcej


 

PASOWANIE NA ŚWIELTICZAKA

W dniu 21 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy pierwszej uczęszczający do świetlicy szkolnej.
 

więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Nasza szkoła przyłączyła się do światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

więcej

W tym roku uczniowie klasy II przystąpili do programu "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka". Najważniejszym celem była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć, w ramach których dowiedzieli się czym jest prąd, dlaczego żarówka świeci, a także skąd bierze się prąd w gniazdku.

więcej
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Wiedzą o tym uczniowie klasy II, którzy przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków i wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy I przyłączyli się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wraz Gangiem Słodziaków.
 

więcej