Aktualności

ZAPRASZAMY!


 

DOWOZY OD 17 MAJA


 

KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI!
KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI!

Maj, to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Nasza biblioteka wraz z Samorządem Szkolnym czynnie włącza się w tę akcję.

Z tej okazji mamy Wam do zaproponowania kilka ciekawych inicjatyw, które stopniowo będziemy ogłaszać na szkolnym Facebooku i stronie internetowej.  Cała akcja potrwa aż do końca miesiąca!

Rozpoczynamy konkursem skierowanym do uczniów klas IV – VIII. Szczegóły znajdziecie w zakładce KONKURSY

Jeszcze raz zachęcamy Was do czytania i do udziału w naszych propozycjach. Mamy nadzieję, ze wszystkie te działania zachęcą do korzystania z bibliotecznych zasobów i przyczynią się do zainteresowania książką nie tylko ze szkolnej biblioteki.


 

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ


Tegoroczna edycja XXVI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych pt. "Uwierz w Pana Jezusa – odpowiedzieli mu – a zbawisz siebie i swój dom" (Dz 16, 31) odbyła się w wersji online w dniu 6 maja 2021 r. Organizatorem tego konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu pod patronatem jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego dr. Grzegorza Kaszaka.
W naszej szkole w tym konkursie brało udział 13 uczennic z klasy VIa, VIb i VIII. Test rozpoczął się na platformie „Testportal.pl” o godz. 10:00. Uczestniczki wypełniały test pod nadzorem nauczyciela Pana Kacpra Adamskiego. Przed rozpoczęciem konkursu dyrektor szkoły pan Michał Janik i pani Jolanta Płóciennik – katechetka, podziękowali za tak liczne uczestnictwo oraz życzyli pomyślności w rozwiązywaniu zadań.


 

KONKURS EKOLOGICZNY - ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS EKOLOGICZNY - ROZSTRZYGNIĘTY!

Już po razk kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Recykling = drugi życie odpadów,”
Znamy już wyniki etapu szkolnego. 
Laurteami konkursu zostali:
I miejsce - Zuzanna Gołębiowska
II miejsce – Wiktoria Nitecka
III miejsce - Anna Strzała oraz Weronika Uryszek
Lauretami konkursu „ Przywróćmy naszą Ziemię,” zostali:
I miejsce – Lena Daniel
II miejsce - Szymon Cieślik
III miejsce – Wojciech Jagieniak
Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością, nie wspominając o uzdolnieniach manualnych.
Wybranie laureatów nie było wcale łatwe, ocenie podlegała pomysłowość funkcjonalność oraz estetyka wykonania i oczywiście zgodność z tematyką konkursu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom przede wszystkim świadomości ekologicznej. 

DOWOZY OD 4 MAJA


 

MAJOWE ŚWIĘTA
MAJOWE ŚWIĘTA


2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz przypadające 3 maja Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja to okazja, by przypomnieć sobie, jak ważne powinny być dla nas – Polaków - barwy narodowe i o tym, że Polacy w trudnym czasie potrafią działać razem dla dobra Ojczyzny.
Uchwalenie przez Sejm Czteroletni w 1791 roku – 230 lat temu - drugiej na świecie i pierwszej w Europie konstytucji było aktem ratowania zagrożonego kraju i powinno nam dziś również przypominać, że naszym obowiązkiem jest miłość i szacunek nie tylko wobec symboli narodowych, ale i wobec siebie wzajemnie.
Wywieszając flagi pokazujemy, że wszyscy jesteśmy Polakami i pamiętamy o świętach narodowych.

Na znak dumy nasza szkoła w szczególny sposób upamiętniła Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, mieniąc się jej narodowymi barwami...


 

PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ

Ziemia - to dom dla wszystkich żywych stworzeń, niepowtarzalna planeta, jedyna w swoim rodzaju we wszechświecie, arcydzieło stworzenia.

Wszyscy korzystamy z tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, światła słonecznego, roślin, zwierząt, oceanów, gór…

Niestety Ziemia i całe środowisko są konsekwentnie niszczone przez nas – ludzi. Bardzo ważne jest byśmy to zrozumieli i podjęli działania, aby temu zapobiec.

 

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły od tygodnia przygotowują prace konkursowe w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy I - III i IV - VI praca plastyczna pt. "PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ"

Klasy VI – VIII : RECYKLING = DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW

Poza tym wolontariusze wraz z opiekunami wyruszą 22 kwietnia na sprzątanie brzegu Warty, oczywiście z zachowaniem rygoru pandemicznego.


 

więcej


 

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ
ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

W 78. rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie włączyliśmy się, we współpracy z GCKiBP w Konopnicy, do akcji Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie – „Żonkile 2021”. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły z klas V – VIII wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych z wykorzystaniem scenariuszy i filmów przygotowanych przez muzeum, dzięki czemu mogli lepiej poznać historię nie tylko samego powstania, ale i żydowskich mieszkańców naszego kraju przed i w czasie II wojny światowej.
Dziś łączy nas pamięć o bohaterskich obrońcach getta, którzy w nierównej walce zginęli w obronie ludzkiej godności.
 


 

DOWOZY


 

DZIĘKUJEMY


 

PAMIĘTAMY!
PAMIĘTAMY!

10 kwietnia 2021 roku, przypada 81. rocznica mordu dokonanego przez NKWD podczas II wojny światowej na polskich oficerach i przedstawicielach polskiej inteligencji wiosną 1940 roku. Tysiące żołnierzy zamordowanych strzałem w tył głowy spoczęło w masowych leśnych mogiłach w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie – na rosyjskiej ziemi.
Uczniowie naszej szkoły należący do 15 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Opór” oddali cześć ich pamięci, zapalając symboliczny znicz przy Dębie Katyńskim.
W tym dniu także pamiętamy o 96 pasażerach Tupolewa TU-154 M, na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką, którzy zginęli 11 lat temu pod Smoleńskiem, lecąc do Katynia na obchody upamiętniające polskich oficerów.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
 


 


 

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE!

Z ogromną radością przyjęliśmy decyzję Zarządu Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72 p.p. im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu o przyznaniu naszej szkole tytułu ZBIOROWEGO CZŁONKA HONOROWEGO STOWARZYSZENIA.
Wyróżnienie to ma dla nas wyjątkową wartość i jest ogromną motywacją do dużego zaangażowania w rozpowszechnianie wiedzy historycznej oraz krzewienia postaw patriotycznych wśród społeczności lokalnej.