Aktualności

Klasa Ib w łodzi
Klasa Ib w łodzi

8 lutego klasa IB udała się na wycieczkę do Łodzi. Rozpoczęła się ona zwiedzaniem Pałacu Izraela Poznańskiego. Uczniowie zwiedzili muzeum, mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej "Gdybym mieszkał w pałacu". Kolejnym punktem wycieczki była Kręgielnia Grakula , gdzie zabawa była przednia. Po kręglach uczniowie w kinie Cinema City obejrzeli film pt." Skarb Mikołajka".
 


 

DBI - DZIAŁAJMY RAZEM!
DBI - DZIAŁAJMY RAZEM!

Jak co roku przystąpiliśmy do organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony jest właśnie dzisiaj. W naszej szkole to nie jeden dzień – ale cały rok!
Mimo wszystko w takim tygodniu staramy się wyjątkowo mocno akcentować tę tematykę. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach tematycznych organizowanych przez wychowawców, na lekcjach informatyki oraz podczas zajęć świetlicowych tworzyły plakaty, awatary oraz gry dotyczące tej tematyki.
Dzieci  uczestniczyły w przedstawieniu „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów ” oraz w wirtualnych konferencjach.
Podsumowaniem akcji była możliwość udziału w teście online sprawdzającym ich wiedzę. 
Poniżej prezentujemy numery telefonów, pod którymi udzielana jest pomoc młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom: telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.
Pamiętajmy, bezpieczny Internet to przede wszystkim my – użytkownicy.
DZIAŁAJMY RAZEM! 

Osiem miesięcy z ekologią
Osiem miesięcy z ekologią

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w realizowanej w obecnym roku szkolnym innowacji pedagogicznej „ Osiem miesięcy z ekologią”. W ramach podjętego wyzwania czeka ich wiele atrakcji oraz ciężkiej pracy. Cel jest jeden – dobro naszej planety.
W tym tygodniu zrealizowaliśmy swój plan dokarmiania ptaków. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących zasadności dokarmiania zwierząt, korzystając z atlasów przygotowali plansze tematyczne. Nie tylko rozmieścili szkolne karmniki, ale również wykonali samodzielnie własne. Wszystkie zostały zaopatrzone w przyniesione przez dzieciaki ziarno, a teraz możemy się już tylko cieszyć zaokiennym szaleństwem szczęśliwych ptaków.
Zachęcamy do zorganizowania zimą przydomowych miejsc dokarmiania ptaków. Pozwoli to przetrwać im okres zimy, a nam cieszyć się ich widokiem. 

STAWIAMY NA PROFILAKTYKĘ!
STAWIAMY NA PROFILAKTYKĘ!

Gorzka prawda na temat cukru  to temat przeprowadzonych zajęć w klasie IB
Cukier jest trzecią zaraz po alkoholu i papierosach substancją uzależniającą. Dostęp do niej mają wszyscy, a co najgorsze najbardziej uwielbiają ją dzieci! Spożywanie tego środka w dużych ilościach wcale nie pobudza, wręcz przeciwnie, skutecznie niszczy nasz organizm.
Podczas lekcji uczniowie IB sprawdzali ilość cukru w produktach spożywczych. Przeliczali, ważyli kostki cukru a następnie przygotowali tablicę informacyjną dla pozostałych klas.
 


 

ZIMOWO - LODOWO!
ZIMOWO - LODOWO!

21 stycznia uczniowie z klas siódmych postanowili efektywnie i sportowo spędzić popołudnie. Próbowali swoich sił na tafli sieradzkiego lodowiska. Humor i energia dopisywały, popołudnie można uznać za udane.


 

DZIEŃ BABACI I DZIADKA
DZIEŃ BABACI I DZIADKA

Uczniowie naszej szkoły jak zawsze pamiętają o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach. W tym roku życzenia składaliśmy przede wszystkim wirtualnie, ze względu na bezpieczeńswto seniorów. Nie zabrakło piosenek, laurek, życzeń i wzruszeń. 


 


 

Razem na święta

„Razem na święta” to ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej do którego przystąpił samorząd szkolny i szkolne koło wolontariatu. W ramach akcji zorganizowano zbiórkę darów dla seniorów z terenu gminy Konopnica. Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Dodatkowo uczniowie samodzielnie przygotowali świąteczne pierniczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami powędrowały do emerytowanych pracowników szkoły.

 

więcej
Mistrz Szybkiego Liczenia
Mistrz Szybkiego Liczenia

W grudniu tradycyjnie przeprowadzono szkolny konkurs matematyczny – Mistrz Szybkiego Liczenia.
W zmaganiach wzięli udział wszyscy chętni uczniowie z klas IV – VIII. W określonym czasie mieli za zadania rozwiązać poprawnie jak najwięcej przygotowanych przykładów.
Z każdego poziomu edukacyjnego wyłoniony został najlepiej i najszybciej liczący uczeń:
Klasa IV – Paweł Brzezowski i Krystian Młynarczyk
Klasa V – Anna Gralińska
Klasa VI – Michał Kasprzyk
Klasy VII – Patrycja Hadryś i Anna Strzała
Klasa VIII – Filip Kaczmarek
Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że zmotywowali do pracy wszystkich uczniów naszej szkoły.
Konkurs przygotowały panie Agnieszka Malinowska – Strzała i Joanna Janik.
 

Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

17 grudnia 2021 r w naszej szkole odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Cieszymy się bardzo, że pomimo obostrzeń, festiwal w zakresie szkolnych prezentacji miał miejsce. Pięknie wykonane kolędy rozświetliły naszą szkołę i wprowadziły w prawdziwie świąteczny nastrój.
Prezentacje kolęd i pastorałek zostały podzielone na trzy kategorie: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII.

 

więcej
FILMOWE MIKOŁAJKI


Mikołajki dla uczniów klas IV-VIII rozpoczęły się już w piątkowe przedpołudnie, a to za prawą wizyty w bełchatowskim kinie Helios.
Młodsi uczniowie wybrali się na seans pt. „Lew, wilk i ja”. To przejmującą historia o przyjaźni dwóch tytułowych zwierzaków i nastolatki. Natomiast uczniowie klasy VIII zdecydowali się na komedię „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” czyli kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. To film o losach samotnej mamy, która razem ze swoimi dziećmi przyjeżdża do rodzinnego miasteczka i odkrywa sekret swojego ojca związany z pogromcami duchów.
 

więcej
KALENDARZ ADWENTOWY DIY

01 grudnia 2021r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs na Kalendarz Adwentowy DIY zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów, z podziałem na kategorie: klasy I- III, IV- VI i VII- VIII.
Celem konkursu było zapoznanie uczniów z tradycjami adwentowymi i bożonarodzeniowymi, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie ich zdolności manualnych oraz talentów plastycznych i technicznych.

 

więcej
PACZKA DLA SENIORA
PACZKA DLA SENIORA

Zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez wolontariuszy w dniach 17-19 listopada w ramach akcji „Paczka dla Seniora” zakończyła się sukcesem. Mikołajkowy prezent dla pani Cecylii został spakowany i wysłany. Dziękujemy!

POD PARASOLEM JESIENI

29 listopada 2021r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości. Komisja oceniała pomysłowość i estetykę wykonania prac. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy wyróżnienia.
 

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0