Aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Konopnicy wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Sprzątanie Świata". Dzieci z naszej szkoły mają świadomość tego, że Ziemia jest wspólną planetą, o którą mamy obowiązek dbać.

więcej
UDANY POCZĄTEK SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Dnia 16.09.2019 roku na terenie ośrodka rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik oraz koordynator SZS w Wieluniu Sylwester Wolny.

Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu
w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci”
i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

więcej
80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz Dzień Patrona Szkoły

3 września odbyły się uroczystości upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Konopnicy, którym jest 72 Pułk Piechoty „Radom”. Wydarzenie to było efektem współpracy lokalnych władz: Wójta Gminy Konopnica, Przewodniczącego Rady Gminy, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konopnicy, a także Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy. Jak co roku uczniowie, wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz oraz delegacjami zakładów pracy znajdującymi się na rodzimym terenie, udali się na cmentarz wojenny, aby uczcić pamięć bohaterskich obrońców walczących w bitwie obronnej w Konopnicy, która rozegrała się w dniu 3 września 1939 roku. 

więcej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie naszej szkoły stawili się dziś na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020. Inauguracja jak co roku rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia szkolna.

więcej

 

Wójt Gminy Konopnica,

Przewodniczący Rady Gminy Konopnica,

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy

oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury

i Biblioteki Publicznej w Konopnicy

serdecznie zapraszają

na uroczystości poświęcone obchodom

80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

oraz Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Konopnicy,

które odbędą się 3 września 2019r.

 

W programie:

 

  • 10:10 – zbiórka przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. 72 Pułku Piechoty  „Radom” w Konopnicy i przejście  na cmentarz  wojenny w Konopnicy
  • 10:30 - 11:00 – uroczystości na cmentarzu związane z obchodami Dnia Patrona Szkoły
  • 11:30 - 12:30 – montaż słowno - muzyczny - sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

 

  • 8:00 MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM
  • 9:00 INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO - SALA GIMNASTYCZNA 
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego to data znana wszystkim uczniom. Na dzień rozdania świadectw uczniowie niecierpliwie czekają cały rok. To nie tylko podsumowanie dziesięciu miesięcy nauki, ale też początek wakacji, podczas których będzie można odpocząć przed pierwszym dzwonkiem oznaczającym rozpoczęcie zajęć w kolejnej klasie. W naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się jak co roku, o godzinie 8.00 Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Konopnicy. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia szkolna.

więcej
podchody matematyczno-przyrodnicze

W ośrodku Zacisze w Konopnicy już po raz dwunasty odbyły się wczoraj Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze dla szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy.

Otwarcia konkursu dokonali wójt gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk i dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik, którzy życzyli wszystkim uczestnikom wytrwałości i sukcesu.

więcej

Dyrektor Szkoły informuje, iż w związku z występującą falą upałów, od dnia jutrzejszego zajęcia dydaktyczne zostaną skrócone i będą się odbywać w następujących godzinach:
8.00 - 8.30
8.40 - 9.10
9.20 - 9.50
10.00 - 10.30
10.50 - 11.20
11.30 - 12.00

więcej
KONKURS kulturoznawczy

W dniu 03.06.2019r. odbył się  konkurs kulturoznawczy z  jęz. niemieckiego.  Konkurs przeprowadzony został w 2 kategoriach: szkolnej dla uczniów klas V-VI (poziom podstawowy) i gminnej dla uczniów klas VII-VIII ze wszystkich szkół podstawowych na terenie naszej gminy (poziom rozszerzony). Tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Österreich – Land der Berge, Land am Strome”. Organizatorami konkursu byli: nauczycielka jęz. niemieckiego mgr Elżbieta Janucik oraz Szkoła Podstawowa  w Konopnicy. Głównymi  celami  konkursu  było:   zapoznanie  uczniów  z   podstawowymi  i rozszerzonymi wiadomościami realio- i  kulturoznawczymi nt Austrii oraz podnoszenie poziomu wiedzy i  umiejętności językowych dzieci i  młodzieży. Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów – udział w  nim wzięło aż 50 uczniów z klas V – VIII.

więcej
POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Julia Mielczarek, Kuba Jagieniak i Mikołaj Kiełczykowski wraz z opiekunem p. Elżbietą Janucik, wzięli udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 26 kwietnia 2019r. w Wieluniu. Uczniowie mieli do pokonania na rowerze tor przeszkód w miasteczku ruchu drogowego, musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz "łamali sobie głowy" przy rozwiązywaniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Walczyli zacięcie i chociaż nie udało im się zdobyć pucharu, to odbyli dobrą lekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiedza ta i umiejętności z pewnością zaowocują w ich późniejszym życiu.

noc sów

W piątek wieczorem 22 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Konopnicy odbyła się Noc Sów - wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom, w którym licznie uczestniczyli młodzi pasjonaci przyrody - uczniowie szkół podstawowych z Konopnicy i Rychłocic oraz gimnazjum. 

więcej
LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI

6 marca 2019r. uczniowie trzech klas ósmych ze szkół podstawowych z gminy Konopnica wraz z nauczycielką wiedzy o społeczeństwie Panią Iloną Budziak udali się do Urzędu Gminy w Konopnicy na lekcję samorządności, którą prowadził Wójt Gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk.

 

więcej
dzień babci i dziadka

Tradycją naszej szkoły stały się już coroczne spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tym razem na deskach Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy przedszkolaki pod okiem swoich Pań wystawiły dla swoich ukochanych babć i dziadków przepiękną inscenizację pt."Kopciuszek". Wnuczęta w ten sposób starały się jak najpiękniej wyrazić miłość do swych babć i dziadków. Czas spotkania upłynął w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Bardzo ważne w tym przedsięwzięciu było samo inicjowanie działania, kształtujące ludzką osobowość. Dzieci pamiętają takie zdarzenia latami, co ważne jest potem w ich dorosłym życiu.

więcej
WIGILIE KLASOWE

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i rodzinne święta, w czasie których szczególną rolę odgrywają tradycje. Tradycją naszej szkoły są klasowe spotkania wigilijne organizowane w okresie przedświątecznym przez uczniów, wychowawców i rodziców. To piękny czas, kiedy uczniowie gromadzą się wspólnie, odświętnie ubrani, przy obficie zastawionych świątecznych stołach. To czas, gdy gasną gniewy i spory, gdzie króluje miłość, radość i pokój. Wszyscy są dla siebie milsi. Dzieląc się Opłatkiem mówią sobie dobre słowa, wybaczają i szczerze się do siebie uśmiechają. Życzymy wszystkim, aby ten świąteczny czas był pełen spokoju, ciepła i radości, był chwilą, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. Wesołych Świąt!

więcej