Aktualności

SZLACHETNA PACZKA
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi  
na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Dzień ten propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień  przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. 

więcej
DZIEŃ PRAW DZIECKA

Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka!


Cała nasza społeczność brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. 20. listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła aktywnie włączyła się także w pomoc dzieciom w Jemenie.
 

więcej
BĄDŹMY TOLERANCYJNI

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Data nie jest przypadkowa. 16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. W tym dniu uczniowie naszej szkoły rozmawiali podczas zajęć w wychowawcami o tolerancji i akceptacji. Chętni mogli wiąć udział w konkursie plastycznym pt. pod tytułem "Dzień Tolerancji - choć każdy z nas jest inny, bądźmy tolerancyjni".

 

więcej
SZKOŁA DO HYMNU!

Szkoła do hymnu” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. W tym roku ministerstwo zaproponowało, by uczniowie i nauczyciele, zaśpiewali wspólnie w danej grupie 4-zwrotkowy hymn narodowy w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Zaś uczniowie, którzy uczą się na odległość, skorzystali z połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewali hymn w formie on-line.

Każda placówka, która wzięła udział w akcji, otrzymała pamiątkowy dyplom. My również taki otrzymaliśmy.  Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

102 lata temu – 11 listopada 1918 roku, kiedy Józef Piłsudski powrócił do Warszawy, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

Dziś nie tylko pamiętamy o tym, że dzień ten jest jednym z najważniejszych w historii naszego kraju, ale w pełni doceniamy, że możemy żyć w wolnej ojczyźnie.

Wspólne śpiewanie hymnu jest wyrazem naszego przywiązania do tradycji i patriotyzmu. Zaśpiewajmy razem – SZKOŁA DO HYMNU …

 

 

PAMIĘTAMY - ŚWIATEŁKO DLA BOHATERA

Naszą tradycją  i obowiązkiem jest opieka nad mogiłami poległych żołnierzy oraz pamięć o nich i ich ofiarnym poświęceniu. 


 W tym roku nasza szkoła  przystąpiła również do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.  Uczniowie odwiedzili groby poległych żołnierzy i zapalili symboliczne znicze, by pokazać, że pamiętamy o ich bohaterstwie i jesteśmy wdzięczni za to, że walczyli o naszą wolność.

 

 


 

więcej
WŁASNY RÓŻANIEC - KONKURS

Październik to szczególny czas poświęcony modlitwie różańcowej. W tym miesiącu uczniowie klas I – VIII, zachęceni przez rodziców wzięli udział w ogłoszonym w szkole konkursie na wykonanie własnego różańca.   

Dziewięcioro uczniów - autorów prac konkursowych otrzyma pamiątkowe dyplomy i upominki za pomysłowość, estetykę wykonania, rodzaj wykorzystanego materiału.   

 

 


                                                      

więcej
KONSULTACJE PODCZAS ZDALNEGO NAUCZANIA

Szanowni Pańswto

Poniżej umieszczamy harmonogramy konsultacji online dla uczniów oraz rodziców obowiązujący w okresie zdalnego nauczania.

 

KONSULTACJE DLA UCZNIÓW

KONSULTACJA DLA RODZICÓW


 

UWAGA!
UWAGA!


Informujemy, że od dnia 26 października 2020 r. następuje zmiana organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Konopnicy:
• uczniowie klas I-III pracują w systemie stacjonarnym w wydzielonych częściach szkoły,
         - zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji,
         - świetlica i stołówka szkolna funkcjonuje bez zmian,
• uczniowie klas IV-VIII pracują w systemie zdalnym,
         -zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji,
O szczegółowych rozwiązaniach organizacyjnych będziemy uczniów i rodziców informować na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny Librus.
Dojazdy do szkoły zgodnie z harmonogramem.
Dyrekcja szkoły 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Konopnicy. W tym roku miało ono miejsce 16 października i ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju świętowaliśmy go nieco inaczej niż do tej pory. Dzieci w scenerii bajkowej, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowych biretach, w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali. Być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

więcej
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI


„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” - Międzynarodowy Dzień Białej Laski.
W ramach kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” uczniowie zapoznali się z tematyką osób niewidomych i słabowidzących. Bardzo ważne jest u młodych ludzi kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami, przygotowanie uczniów do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, a także zauważenie ich problemów. Chętni uczniowie z zawiązanymi oczami wykonywali rysunek, nalewali wodę do kubka, a także wcielali się w rolę osoby przewodnika. Ogromne zainteresowanie wzbudziło odczytywanie zapisu przy użyciu znaków alfabetu Braille'a.
 

więcej
DZIEŃ PAPIESKI


Tegoroczny dzień papieski miał charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywał się w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodzimy go w roku 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzień papieski obchodzony jest 16 października, jednak w Kościele Katolickim święto obchodzi się w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „Totus Tuus”. Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie wtedy w 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.
 

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodeowj celebrowaliśmy w zupełnie innych warunkach, docenialiśmy każdą jego warstwę i cieszyliśmy się z mądrze, wspólnie spędzonych chwil.

Dla wszytskich czynnych oraz emerytowanych pracowników oświaty Samorząd Szkolny przygotował uroczystą akademię, którą można zobaczyć online na szkolnym facebooku. Nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz pamięci o tych, którzy już od nas odeszli. Na ich grobach złożono symboliczne kwiaty.
Tego dnia zostały przyznane też Nagrody Dyrektora Szkoły, które za swoje zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły otrzymały panie: Beata Bieniek, Marta Sibiak, Małgorzata Osumek oraz pan Dariusz Niemira.


 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


Pierwszy piątek października to co roku wyjątkowy dzień dla wszystkich matematyków. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole święto to obchodziliśmy dzisiaj – 6 października.
Główne motto akcji brzmi: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Tym razem, w związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną pandemią, uczniowie pisali „egzaminy” w swoich klasach. Pod okiem nauczycieli matematyki ekspertki z klasy IV i VIa sprawdzały poprawność wyników. Nie upiekło się również dorosłym, którzy także sprawdzali swoją wiedzę.