Aktualności

PAMIĘTAMY
PAMIĘTAMY

Uczniowie w przedświątecznym czasie nie zapomnieli o bohaterach wojennych. Coroczne sprzątanie grobów należy kultywować, nie ograniczając się jedynie do sprzątania mogił swoich bliskich. Dla uczniów naszej szkoły stało się to szkolną tradycją .


 

spotkania wielkanocne
spotkania wielkanocne

Ostatni dzień w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, różni się od pozostałych. W tym dniu stało się tradycją świąteczne śniadanie. Wszyscy uczniowie zasiadają do wcześniej przygotowanych stołów, pełnych tradycyjnych potraw.
Nasze wspólne, wielkanocne śniadania w klasach były tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej. 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Po raz kolejni uczniowie naszej szkoły, a wtym roku klasy piątej, przygotowali pod opieką pani katechetki Jolanty Płociennik wzruszające przedstawienie drogi krzyżowej, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Skłoniło ono oglądających do zastanowienia się nad sensem życia i istotą człowieczeństwa. Wspaniała gra młodych aktorów, piękna dekoracja, światło, śpiew chóru działającego w szkole i poruszająca muzyka sprawiły, że widowisko było emocjonalnym przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych. Uczniom dziękowali za to dyrektor Michał Janik, proboszcz parafii św. Rocha w Konopnicy Mariusz Nabiałek i wójt Grzegorz Turalczyk.


 

więcej
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy pożarniczej, pierwszej pomocy oraz historii pożarnictwa.
Zwycięzcy tegorocznej edycji Oliwia Stanek i Igor Kamieniak będą reprezentować gminę Konopnica na etapie powiatowym.
Wszystkim uczestnikom gratulacje z posiadanej wiedzy złożył wójt Gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej Michał Janik, druh Leszek Graczyk oraz Komendant Gminny OSP Czesław Krawczyk. 

 Szkolny Dzień Teatru

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru i właśnie z tej okazji 21 oraz 25 maraca w naszej szkole upłynął pod znakiem kontaktu z żywym słowem na teatralnej scenie. Dyrektor szkoły Michał Janik powitał wszystkich przybyłych na przedstawienie rodziców i uczniów oraz podkreślił, że teatr jest w życiu dziecka ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywniania fantazji, a także marzeń i zainteresowań.Swoje zdolności aktorskie prezentowali uczniowie z klasy I - V. Młodzi aktorzy spisali się wspaniale, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności.

 Uczniowskie występy to kolejny punkt realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego "Magia teatru".
 


 

więcej
EduEWI Bus

W piątek 18.03.2022 r. nasza sala gimnastyczna pękała w szwach!  Ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu wieluńskiego z zaangażowaniem przedstawiali ich reprezentanci.  Stoiska wyposażone m. in. w ulotki, gadżety reklamowe, roboty edukacyjne, odwiedziła młodzież nie tylko z naszej szkoły, lecz także ze Szkoły Podstawowej w Szynkielowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rychłocicach.
 


 

więcej
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi,
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi,

Przez dwa dni uczniowie naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, który obchodzony jest 14 marca. W tym dniu świat nauki celebruje również rocznicę urodzin wybitnego człowieka, Alberta Einsteina.
Poprzez gry i zabawy matematyczne oraz zamieszczone na korytarzu szkolnym informacje, uczniowie mogli przybliżyć sobie historie wielu znanych matematyków i dowiedzieć się więcej na temat liczby Pi. Dla matematycznych trójek z klas V - VIII przygotowano logiczne (i nie tylko) zmagania. Święto matematyki zagościło także na zajęciach świetlicowych.
 


 

wracamy na falę!

Ponownie odwiedziliśmy uwielbianą przez nas łódzką Falę. To gigantyczna fabryka pozytywnych emocji. Baseny, sauny, wanny solankowe, zjeżdżalnie posiadają magiczną moc rozbawiania osób spragnionych beztroskiej zabawy. Na tą szaloną zabawę zdecydowali się uczniowie naszej szkoły i pod czujnym okiem opiekunów spędzili tam dzisiejsze przedpołudnie. Do dyspozycji uczniów były baseny wewnętrzne jak i zewnętrzny, zjeżdżalnie oraz basen z falą. Każdy, po intensywnym wchodzeniu na wysokie piętra zjeżdżalni, mógł odpocząć w wannach jacuzzi i zrelaksować się w bąbelkującej wodzie.


 

więcej
dzień kobiet
dzień kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, ważne dla wszystkich pań, zarówno tych dużych, jak i małych.  Świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki. Jak co roku chłopcy składajli paniom i dziewczynkom piękne życzenia. Święto uczczono wspólnymi wyjazdami, poczęstunkiem, radośnie spędzonym czasem.


 

Dzień Logopedy
Dzień Logopedy

6 marca w Europie obchodzony jest Dzień Logopedy.
Obchody święta mają na celu podkreślenie roli i znaczenia zawodu logopedy, oraz konieczności podejmowania działań zmierzających do wspierania poprawnego rozwoju mowy.
Zachęcamy rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. Interwencja logopedy jest w takim wypadku niezbędna do wspierania właściwego, poprawnego rozwoju mowy dziecka. Korzystanie z konsultacji, porad, diagnozy i terapii logopedycznej, jest niezwykle istotne.
 


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZYBYWAJĄCYCH Z UKRAINY

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy.
Poniżej zamieszczamy praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZYBYWAJĄCYCH Z UKRAINY

  

POMOC DLA UKRAINY


Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Mieszkańcy Gminy Konopnica!
Wspólnie z księdzem proboszczem parafii św. Rocha w Konpnicy rozpoczynamy zbiórkę darów dla Ukrainy! 
Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej im. 72 Pułku Piechoty "Radom" w Konopnicy codziennie:
- poniedziałek-piątek: 7:00 - 17.00
Dary można również przynosić do kościoła św. Rocha w Konopnicy po każdej mszy świętej.
 

Wszyscy solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy.

Nasza szkoła świeci na niebiesko-żółto na znak  tej solidarności !


 

więcej
ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!
ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!

Jak bezpiecznie spędzić ferie?  Jakich miejsc unikać? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? 
To tylko niektóre z pytań, na które profesjonalnie odpowiadała mł. aspirant Monika Klonowska z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Wszystko po to, aby nasi uczniowie po beztrosko spędzonym czasie cali i zdrowi wrócili do szkoły. 
Bezpiecznego wypoczynku !
 


 

Klasa Ib w łodzi
Klasa Ib w łodzi

8 lutego klasa IB udała się na wycieczkę do Łodzi. Rozpoczęła się ona zwiedzaniem Pałacu Izraela Poznańskiego. Uczniowie zwiedzili muzeum, mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej "Gdybym mieszkał w pałacu". Kolejnym punktem wycieczki była Kręgielnia Grakula , gdzie zabawa była przednia. Po kręglach uczniowie w kinie Cinema City obejrzeli film pt." Skarb Mikołajka".
 


 

DBI - DZIAŁAJMY RAZEM!
DBI - DZIAŁAJMY RAZEM!

Jak co roku przystąpiliśmy do organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony jest właśnie dzisiaj. W naszej szkole to nie jeden dzień – ale cały rok!
Mimo wszystko w takim tygodniu staramy się wyjątkowo mocno akcentować tę tematykę. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach tematycznych organizowanych przez wychowawców, na lekcjach informatyki oraz podczas zajęć świetlicowych tworzyły plakaty, awatary oraz gry dotyczące tej tematyki.
Dzieci  uczestniczyły w przedstawieniu „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów ” oraz w wirtualnych konferencjach.
Podsumowaniem akcji była możliwość udziału w teście online sprawdzającym ich wiedzę. 
Poniżej prezentujemy numery telefonów, pod którymi udzielana jest pomoc młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom: telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.
Pamiętajmy, bezpieczny Internet to przede wszystkim my – użytkownicy.
DZIAŁAJMY RAZEM!