Aktualności

III MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

We wtorek, 18 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy odbył się III Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Wydarzenie to podzielone było na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza to klasy I-III; druga - klasy IV-VI; trzecia – klasy VII i VIII szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica. 
Kulturalno-religijny wydźwięk Festiwalu przyniósł wszystkim wiele radości i pięknych doznań muzycznych. Przypomniał zgromadzonym nastrój świąteczny i zachęcił do wspólnego śpiewania pięknych kolęd i pastorałek. Przecież wspólne śpiewanie także przy domowym stole stwarza wyjątkową, magiczną atmosferę. Nawiązuje się szczególna bliskość i radość ze spotkania oraz niepowtarzalna atmosfera i więź z Dzieciątkiem Jezus.

więcej
„BRODA HERODA, CZYLI JAK BÓG ZŁO W DOBRO PRZEMIENIAŁ”

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. 
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. 
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów i nauczycieli. W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I - III, którzy wraz z wychowawcami przygotowali przepiękne przedstawienie jasełkowe pt. „Broda Heroda” według scenariusza Adama Szafrańca.

więcej
MITYNG PŁYWACKI

Pływanie jest pożądaną formą aktywności ruchowej i spędzania czasu wolnego. Wpływa ono korzystnie na nasz rozwój, zdrowie i sprawność fizyczną. Ćwiczenia w wodzie wzmacniają mięśnie, poprawiają apetyt, uodparniają i hartują nasz organizm. Wiedzą o tym doskonale uczniowie naszej szkoły, którzy w sobotę, 15 grudnia po raz kolejny wzięli udział w XXVIII Mityngu Pływackim „Złota Płetwa”, organizowanym przez Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Olbrzymie zaangażowanie i determinacja uczniów naszej szkoły zaprocentowały świetnymi wynikami, a zacięta, zdrowa rywalizacja przyniosła naszym uczniom wymierne efekty. Na szczególnie wyróżnienie zasłużyła Amelia Pierzyna, która mimo, iż po raz pierwszy stanęła do rywalizacji, może pochwalić się doskonałym rezultatem. 

więcej
MIKOŁAJKOWE ŚWIĘTO FUTBOLU

Mikołajowy Turniej Piłki Nożnej, rozgrywany w ramach zajęć sportowych, już na stałe wpisał się w nasz szkolny kalendarz. W dniu dzisiejszym, tj. 15 grudnia 2018 r., odbyła się kolejna edycja, w której udział wzięły drużyny z klas V - VIII. 
Głównymi celami turnieju były zabawa z piłką oraz uśmiech dzieci. Wszystko to udało się połączyć z masą bramek i świetnych zagrań dzielnych zawodników.
Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego gwizdka oraz za ducha fair play w jakim rozgrywane były zawody. 

więcej
FINAŁ

Już po raz siódmy w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. 
Nasza szkoła objęła pomocą jedną rodzinę z terenu powiatu wieluńskiego. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz pracowników szoły- zebraliśmy aż 42 paczki, w których znalazły się nie tylko produkty konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczne, ale również odzież, pomoce szkolne i słodycze. Nauczyciele z naszej szkoły kupili również buty, plecak i piłkę. W naszą zbiórkę zaangażowała się Pani Żaneta Łopata wraz z rodziną, która podarowała rodzinie wspaniałą lodówkę. Jesteśmy jej niezmiernie wdzięczni za to, że potrafiła bezinteresownie pomóc i otworzyć serce na potrzeby drugiego człowieka mimo, że dzielą nas setki kilometrów.

więcej
Projekt „re:WITALIZACJA pamięci. Konopnica” - podsumowanie

Projekt „re:witalizacja pamięci. Konopnica” to cykl zajęć, wykładów i warsztatów pozwalających poznać historię Konopnicy poczynając od jej pradziejowej przeszłości po czasy II wojny światowej. Po zajęciach archeologiczno-historycznych, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z pracą archeologa i historyka, a także dowiedzieć się jak wyglądało życie dawnych mieszkańców Konopnicy, przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Uczniowie z klas II, III i IV z zaaranżowanego na potrzeby warsztatów wykopu archeologicznego wykopały paciorki, monety, sprzączki, a przede wszystkim potłuczone naczynia, które później posklejały. Starsi uczniowie z klas V-VIII wzięli udział w pracach z wykrywaczem metalu. Na łące niedaleko szkoły szukali zakopanych metalowych przedmiotów, a w efekcie znaleziska w większości były rzeczami porzuconymi lub zgubionymi tam przed laty. 

więcej
100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Wczoraj uczniowie naszej szkoły celebrowali ogromie ważne wydarzenie w historii naszego kraju, którego obchody zorganizowaliśmy z Urzędem Gminy w Konopnicy. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości została uczczona w nietuzinkowy sposób. Tego dnia mogliśmy uczestniczyć w cyklu imprez upamiętniających tę radosną chwilę, kiedy odzyskaliśmy swoją państwowość. W godzinach porannych wspólnie z przedstawicielami władz lokalnych, delegacjami z organizacji i zakładów pracy oraz uczniami ze szkół w Gminie Konopnica wyruszyliśmy na marsz pt. „Uczniowie dla Niepodległej”. Pochód ulicami Konopnych przerwaliśmy pod budynkiem Urzędu Gminy, aby dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewać  czterozwrotkowy hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” . 

więcej
wycieczka do wrocławia

29 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Głównym celem podróży był Teatr Komedia i wystawiana tam sztuka „Zemsta” A. Fredry w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego i Pawła Okońskiego. Po spacerze ulicami Starego Miasta uczniowie dotarli na miejsce. Przedstawienie poprzedziła prelekcja dotycząca Aleksandra Fredy i jego twórczości oraz genezy powstania „Zemsty”. Po wygaszeniu świateł znakomici aktorzy przenieśli widzów w świat bohaterów sztuki. Serca wszystkich skradł Dyndalski, w rolę którego wcielił się niesamowity Bogusław Danielewski. Sala pękała ze śmiechu podziwiając jego grę . Gromkie brawa zasłużenie nagrodziły występ wszystkich  aktorów.

więcej
ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ceremonia pasowania na ucznia jest zawsze ważnym wydarzeniem w szkolnym kalendarzu imprez. Ten szczególny dzień przeżywają dzieci i nauczyciele – wychowawcy, ale najbardziej chyba ich rodzice, którzy bezgranicznie obdarzają swoje dzieci wielkim uczuciem miłości. Są przepełnieni dumą ze swoich pociech, które przekraczają kolejny próg w swoim życiu, zaczynają być uczniami szkoły.

26 października, punktualnie o godz. 10.00, na pięknie udekorowaną salę dumnie wkroczyli pierwszoklasiści: 24 osobowa grupa klas pierwszych a i b pod opieką swoich pań wychowawczyń: Renaty Turalczyk, Agnieszki Łudczak i Anny Wesołowskiej.

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, a także tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej był dla naszej szkoły dniem szczególnym. W tym dniu uroczyście pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę, wieloletnią dyrektor naszej szkoły, Panią Urszulę Torczyńską, która w naszej szkole pracowała przez 38 lat, a przez 17 lat pełniła funkcję dyrektora szkoły. Pamiętając o tym, co Pani Urszula Torczyńska zrobiła dla naszej placówki przez te wszystkie lata, dyrektor szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie żegnali ją w wyjątkowy sposób.

więcej
wojewódzkie ćwiczenia Lotniczej Formacji Obrony Cywilnej

W piątek uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność gościć na lądowisku w Konopnicy, gdzie w ramach działalności Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego odbywały się wojewódzkie ćwiczenia Lotniczej Formacji Obrony Cywilnej, w których uczestniczyli: AEROKLUB ŁODZKI, Gmina Konopnica, OSP Szynkielów, OSP Rychłocice oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Wieluń. 

więcej
PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE!

Dzień Patrona to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole. Jak co roku uczniowie, wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz oraz delegacjami zakładów pracy znajdującymi się na rodzimym terenie, uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej bitwę jaka rozegrała się w Konopnicy w dniu 3 września 1939 roku. O historycznej wadze tego wydarzenia sprzed lat oraz docenianiu takich wartości jak honor, wierność, solidarność i patriotyzm opowiedział w swoim wystąpieniu przedstawiciel Muzeum Ziemi Wieluńskiej Pan Marek Gogola, który był jednym z gości zaproszonych na dzisiejsza uroczystość. 

więcej
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. To ważny dzień szczególnie dla uczniów i przedszkolaków, którzy próg szkoły przekraczają po raz pierwszy. Uczniowie przybyli do szkoły w doskonałych nastrojach, stęsknieni za szkolnymi kolegami, gotowi rozpocząć bieg po wiedzę i nowe doświadczenia.

więcej
RODO  Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

 

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty „RADOM” w Konopnicy pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP w Konopnicy, jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

więcej
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2018 roku zakończyliśmy zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2017/2018. Wszyscy uczniowie otrzymali zasłużone świadectwa promocji. Ci, których średnia ocen wyniosła co najmniej 4,75, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Uczniowie z najwyższą średnią zostali dodatkowo wyróżnieni przez Wójta Gminy Konopnica pana Grzegorza Turalczyka.

więcej