Aktualności

W KARKONOSZACH
W KARKONOSZACH

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie z klas IV - VII uczestniczyli w zielonej szkole w Karkonoszach. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się im aktywnie spędzić czas.

W pierwszym dniu zwiedzali obóz koncentracyjny w Gross - Rosen i kopalnię uranu Liczyrzepa w Kowarach. Drugiego dnia wyjechali do Czech i podziwiali uroki Skalnego Miasta, wieczorem natomiast relaksowali się w Cieplickich Termach. Ostatni dzień popbytu wymagał od nich dużego wysiłku. Dzieciaki zdobyły  Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy!

Z pewnością ta wycieczka pozostanie w ich pamięci:)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W TARNOWSKICH GÓRACH
W TARNOWSKICH GÓRACH

Uczniowie klas I - III przebywali dwa dni na zielonej szkole w Tranowskich Górach. W pierwszym dniu poczuli w sobie moc i jako prawdziwi kowboje zdobywali  "dziki zachód".

Drugiego dnia zwiedzali kopalnię srebra i przeprawiali się łodzią poprzez jej ciemne sztolnie. Zadowoleni  szczęśliwie wrócili do domu:).

XI MIĘDZYPOWIATOWE PODCHODY MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE

W dniu 7 czerwca 2018r. odbyły się organizowane przez naszą szkołę XI Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Wójt Gmina Konopnica, pan Grzegorz Turalczyk. Wraz z dyrektorem szkoły Panem Michałem Janikiem życzyli wszystkim uczestnikom sukcesów i szczęśliwego ukończenia biegu.
W tym roku gościliśmy uczniów aż z 9 szkół powiatu wieluńskiego i bełchatowskiego, którzy zmagali się z kilkukilometrową trasą i niełatwymi zadaniami. Tym razem na siódmoklasistów czekało 5 kopert zawierających zadania z matematyki, geografii, biologii, chemii i fizyki.

więcej
ZMIANA PLANU LEKCJI

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Od poniedziałku 4 czerwca 2018 roku następuje zmiana w nauczaniu religii. Do zakończenia zająć edukacyjnych w tym roku szkolnym przedmiot ten w kasach I - III oraz oddziałach przedszkolnych prowadził będzie pan Marek Osyda, natomiast w klasach IV - VII ksiądz proboszcz Marek Łakomy. W związku z tym zmuszeni byliśmy dokonać zmian w planie lekcyjnym poszczególnych oddziałów. Poniżej załączamy nowy plan lekcji.

 

/out_data/2017_2018/plan-lekcji1.pdf


 

SZANOWNI PAŃSTWO!
W związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, obowiązujących w Polsce od dnia 25 maja 2018 r., zwracamy się z serdeczną prośbą o ponowne podpisanie zgód dostarczonych do domów przez dzieci, dotyczących przetwarzania danych oraz upowszechniania i wykorzystywania ich wizerunku w celu działalności dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczej oraz informacji i promocji szkoły.


 

W MIEŚCIE PIERNIKA I KOPERNIKA

W miniony czwartek tj. 17 maja 2018 r. uczniowie klasy I razem z rodzicami i wychowawczynią panią Anną Sztanderą wyruszyli autokarem na wycieczkę do Torunia. Pogoda zrobiła psikusa, ale mimo deszczu wszystkim dopisywały humory.

więcej
NOWI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
NOWI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Uczniowie klasy pierwszej przystąpili do uroczystego pasowania na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez opiekuna biblioteki i uczniów klasy piątej oraz zaprezentowały umiejętność czytania. Mogły pochwalić się również swoją wiedzą na temat znajomości bajek, baśni, przysłów i bohaterów literackich. Pierwszoklasiści po ślubowaniu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie z radością wypożyczali pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.

DWA DNI PRAWDZIWYCH EMOCJI!

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła rozgrywanym w dniach 10 - 11.05.2018 r. na stadionie MLKS w Konopnicy Mistrzostwom Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach „Igrzysk Dzieci 2017/2018”. Organizatorem zawodów byli: Szkoła Podstawowa w Konopnicy, SZS w Wieluniu i PMDKiS w Wieluniu.
W finałach uczestniczyło 8 najlepszych zespołów chłopców, które zostały wyłonione po wcześniejszych eliminacjach gminnych i międzygminnych rozgrywanych w czterech grupach oraz 9 najlepszych zespołów dziewcząt z powiatu wieluńskiego podzielonych na trzy grupy.

 

więcej
W POSZUKIWANIU EKSTREMALNYCH WRAŻEŃ

Ponad 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń oraz atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych czekało na nas w dniu wczorajszym, tj. 30 kwietnia br., w największym Parku Rozrywki w Polsce „Energylandia” w Zatorze.
 

więcej
OBUDZILIŚMY W SOBIE DUCHA PRZYGODY!
OBUDZILIŚMY W SOBIE DUCHA PRZYGODY!

28 kwietnia 2018 r., upłynęła wszystkim chętnym uczniom bardzo aktywnie. Dzieciaki wraz z opiekunami rowerami udały się do pobliskiego Osjakowa, by wziąć udział w jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świeżym powietrzu - grze paintball. Podczas rozgrywki członkowie drużyn uczyli się polegać na sobie wzajemnie, bronić się i osłaniać w sytuacjach zagrożenia chować tak, aby pokonać przeciwnika.
Był to doskonały sposób na odstresowanie się oraz uwolnienie energii, wiążący się z potężną dawką adrenaliny i niepowtarzalnymi wspomnieniami.

NA TROPIE HISTORII

O tym jak długa, ciężka, pełna wyrzeczeń i cierpienia była droga Polaków do wolności przekonali się nasi uczniowie, podczas wykonywania założeń międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego pt. „Uczniowie dla Niepodległej”, który był realizowany na terenie szkoły od początku roku szkolnego. A ponieważ o przeszłości można opowiadać nie tylko słowami, ale też muzyką, obrazami, a nawet aktywnością fizyczną w ramach tego przedsięwzięcia odbył się cykl uroczystości i imprez, począwszy od obchodów Dnia Patrona Szkoły, poprzez happening i marsz ulicami Konopnicy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, a skończywszy na uroczystych akademiach. Podsumowaniem wszystkich działań była jedyna w swoim rodzaju gra terenowa pod tym samym tytułem, która odbyła się w dniu wczorajszym tj. 27 kwietnia br. na terenie Konopnicy.

więcej
MISTRZOWIE RACHUNKU
MISTRZOWIE RACHUNKU

Po dwukrotnej dogrywce wreszcie ogłoszono zwycięzców Szkolnego Konkursu Matematycznego. W zmaganiach brali udział wszyscy chętni uczniowie. W każdej grupie wiekowej od IV - VII klasy wyłonił się zwycięzca, który rozwiązał bezbłędnie najwięcej przykładów. Laureatami zostali: Oliwia Wcisło kl.IV, Łukasz Zgondek kl. V, Amelia Białecka kl. VI, Hubert Kuś kl. VII.

Konkurs zorganizowały panie Joanna Janik i Agnieszka Malinowska - Strzała.

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO …

W dniu 30 kwietnia, w przeddzień świat majowych: Święto pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej i Narodowe Święto Konstytucji 3 maja, spotkaliśmy się by uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

więcej
TRZECIOKLASIŚCI W ROLI GŁÓWNEJ

W związku z tym, iż zdajemy sobie sprawę, że pierwsze trzy lata nauki są kluczowe dla dalszych sukcesów edukacyjnych, a niepozorne braki wyniesione z tego etapu edukacyjnego mają dalsze konsekwencje w późniejszych latach nauki w miniony czwartek, tj. 25 kwietnia 2018 r., uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

więcej