Aktualności

Patriotycznie
Patriotycznie

Uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w patriotycznym spotkaniu z żołnierzami. Dzieci wysłuchały opowieści o patriotyzmie, pracy i misji żołnierzy polskich. Poznały i przymierzyły niektóre elementy stroju żołnierskiego. Utrwaliły wiedzę o Polsce i polskich symbolach.
O tym wszystkim w bardzo ciekawy sposób mówiła pani kapitan Dominika Kwaczyńska - Zastępca Wojskowej Komisji Uzupełnień w Sieradzu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi prezentami.
 

POWIĘKSZYŁO SIĘ GRONO ŚWIETLICZAKÓW
POWIĘKSZYŁO SIĘ GRONO ŚWIETLICZAKÓW

21 listopada uczniowie klas pierwszych  uczestniczyły w uroczystym pasowaniu na Świetliczaka. Aby zostać przyjętym do tak zacnego grona, dzieci musiały wykazać się znajomością zasad obowiązujących w świetlicy.  Musiały również przejść kilka prób z czym poradziły sobie świetnie. 
Życzymy Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej.
 

prawa dziecka
prawa dziecka

20 listopada 2021r.  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Celem lekcji było przypomnienie uczniom ich najważniejszych praw i obowiązków zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 

DZIEJE PSZCZELARSTWA

19 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej pod nazwą "Dzieje pszczelarstwa". Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści na temat życia i zwyczajów pszczół, pszczelarstwa, pracy pszczelarzy. Mieli również możliwość samodzielnego wykonania świecy woskowej oraz skosztowania różnych rodzajów miodu. Uczniowie w dalszej części wizyty w muzeum zwiedzili występujące tam wystawy. 

więcej
Dziel się Uśmiechem

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpiły do IX edycji ogólnopolskiego programu uczącego, jak prawidłowo dbać o zdrowe zęby.
 

więcej
paczka dla seniora
paczka dla seniora

To już kolejny raz wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Paczka dla seniora". Akcja ona na celu sprawienie upominku świątecznego dla starszych osób przebywających w domach opieki społecznej, którzy bardzo często są samotni, pozbawieni bliskości rodziny, która tak potrzebna jest każdemu człowiekowi.
Spośród wielu listów do Mikołaja wybraliśmy ten, który uważamy możliwy dla nas do realizacji. Uwierzcie, często starsi ludzie potrzebują tak niewiele do szczęścia, na które zasłużyli sobie swoim życiem.
W celu przygotowania paczki wolontariusze w dniach 17-19 listopada będą zbierać w szkole pieniądze. Każda złotówka jest cenna, zróbmy wszystko, aby seniorzy poczuli, że ktoś o Nich pamięta. Tak niewiele trzeba, aby uczynić wiele.
 

Narodowe Święto Niepodległości


10 listopada, cała społeczność naszej szkoły wraz ze znakomitymi gośćmi uczciła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzisiejsze obchody rozpoczęły się od uroczystej akademii w sali gimnastycznej szkoły. Na wstępie, Dyrektor, Pan Michał Janik, powitał znakomitych gości, którzy przybyli z tej okazji w mury naszej szkoły: przedstawicieli władz i instytucji samorządowych na czele z Wójtem Gminy Konopnica, Panem Grzegorzem Turalczykiem oraz Przewodniczącym rady Gminy, Panem Andrzejem Kałudą, Komendanta Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, majora Dariusza Rozkosza, Zastępcę Wojskowej Komisji Uzupełnień w Sieradzu, kapitana Dominikę Kwaczyńską, Zastępcę Komendanta Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, porucznika Piotra Nagórnego, Kapelana parafii wojskowej w Łasku, kapitana Marka Bolanowskiego, przedstawicieli misji wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych stacjonujących w Polsce - Office of Special Investigations Biuro Dochodzeń Specjalnych Detachment 542 Łask: Commander Special Agent MATTHEW LONGO, Special Agent TOM PERKOWSKI, tłumacz ALEKSANDRA CAHILL, oraz proboszcza parafii Konopnica, księdza Mariusza Nabiałka.
 

więcej
ZAPRASZAMY

PAMIĘTAMY....

W przeddzień Wszystkich świętych groby byłych kolegów – żandarmów, a także mogiły żołnierzy na Cmentarzu Wojennym w Konopnicy odwiedziła Delegacja Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku oraz Wojskowej Komisji Uzupełnień w Sieradzu, a także władze Szkoły Podstawowej w Konopnicy.
Hołd poległym oddali: Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Sieradzu - płk Daniel Jurewicz, Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku– mjr Dariusz Rozkosz, Zastępca Komendanta Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku – por. Piotr Nagórny, Kapelan parafii wojskowej w Łasku - kpt. Marek Bolanowski, oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik. 

więcej
JESIENNY RAJD

W piątek 29 października klasa V uczestniczyła w wycieczce rowerowej w ramach lekcji wychowania fizycznego. Grupa uczniów pod opieką opiekunów pokonała trasę Konopnica - Szynkielów - Bębnów - Konopnica, a także rezerwat Hołda. Doskonała pogoda dodała energii do działania i wprawiła wszystkich w świetny nastrój. 


 

więcej
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

26 października w Szkole Podstawowej im.72 PP „Radom” w Konopnicy odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uczniowie dwóch klas pierwszych wstąpili w szeregi pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. W tym ważnym momencie towarzyszyli uczniom goście: sekretarz Gminy Konopnica pan Mateusz Drab, dyrektor szkoły pan Michał Janik, wicedyrektor pani Julita Zgondek, przewodnicząca Komisji Oświatowej pani Agata Grondowa, przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Urbaniak, wychowawczyni z przedszkola pani Grażyna Niemira oraz rodzice uczniów.


 

więcej
Być na fali!!!

Wycieczka na basen to świetna zabawa i integracja. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają także pokonać strach i opór przed wodą.
Dziś uczniowie naszej szkoły pod opieką ratowników i opiekunów blisko 3 godziny spędzili w Aquaparku Fala w Łodzi. Zjeżdżalnie, jacuzzi, basen - to atrakcje, z których mogli do woli korzystać.  

więcej
Logopedia na wesoło
Logopedia na wesoło

"Logopedia na wesoło" to cykl zajęć, w których w minionym tygodniu mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas II-VII przeprowadzony przez panią Annę Wesołowską.
Zajęcia miały charakter profilaktyczny, a ich zadaniem było uświadomienie dzieciom, że zajęcia z logopedą i praca nad jakością naszej wymowy może być przyjemna i dostarczać mnóstwa pozytywnych emocji.
Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość ocenić sprawność swoich narządów artykulacyjnych, a także sprawność oddechową. Przeprowadziliśmy konkurs na najdłuższy jęzor w klasie, sprawdziliśmy kto potrafić parskać, kląskać i zwijać język w rurkę. Po językowej rozgrzewce zmierzyliśmy się z logopedycznym wyzwaniem jakim były łamańce językowe.
 

Międzynarodowy projekt eTwinning w naszej szkole!

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła dołączyła do międzynarodowego projektu „Media Dedectives” realizowanego w ramach programu eTwinning.
Naszymi partnerami są w tym roku szkoły z Turcji, Ukrainy, Gruzji oraz Grecji. Projekt „Media Dedectives” ma na celu zrozumienie umiejętności korzystania z mediów, siły ich przekazu oraz zagrożeń związanych z ich użytkowaniem. Praca nad projektem będzie uwzględniać także krytyczne myślenie, analizowanie i docieranie do prawdy w komunikacji poprzez zachęcanie do bardziej świadomego korzystania z mediów i sieci społecznościowych. 

 


 

więcej
WYPRAWA 3K
WYPRAWA 3K

W dniu 21 października w ramach Ogólnopolskiego tygodnia kariery uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Wyprawa na 3K: kariera, kompetencje, kreatywność. Przez kreatywność i kompetencje do kariery" zorganizowanych przez Biliotekę Pedagogiczną w Sieradzu, filia w Wieluniu.
Zajęcia prowadziła pani Sylwia Falkowska - doradca zawodowy i psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Wieluniu.