Aktualności

SEZON TURYSTYCZNY ROZPOCZĘTY!

Miniona sobota upłynęła uczestnikom zajęć sportowych i koła regionalnego pod znakiem aktywności fizycznej. Miłośnicy jazdy na rowerze z klas V - VII wyruszyli spod naszej szkoły w bardzo malowniczą trasę rajdu, która przebiegała przez jedne z najpiękniejszych zakątków gminy Konopnica jak i gmin ościennych. Cała trasa przejazdu to około 20 km i wiodła przez Konopnicę, Szynkielów, Dymek, Czernice i Bębnów. Rajd rowerowy prowadzony był w tempie dostosowanym do możliwości uczestników, a nad bezpieczeństwem czuwali kierownicy wycieczki: Michał Janik i Julita Zgondek oraz Joanna Janik i Barbara Bożek.

więcej
SCENA NALEŻAŁA DO UCZNIÓW!

Już po raz trzeci na deskach GCKiBP w Konopnicy, w miniony piątek tj. 20 kwietnia br., odbył się finał międzyprzedmiotowego projektu „Szkolny dzień teatru”. W jego przygotowanie aktywnie włączyły się przedszkolaki, uczniowie, wychowawcy i rodzice z naszej szkoły. Dzięki takiej integracji środowiska szkolnego udało się stworzyć niezapomniane widowiska.
Prezentacja efektów pracy była dla wszystkich zaskoczeniem.

więcej
WZMACNIAMY NASZE POSTAWY PATRIOTYCZNE

O tym jak ważna jest prawda o powojennym podziemiu przekonali się nasi harcerze, którzy uczestniczyli w niecodziennej grze terenowej o tematyce Żołnierzy Niezłomnych, która odbyła się w minioną sobotę, tj. 14 kwietnia 2018 r. Popularyzacja historii, rozbudzanie zainteresowania wiedzą o Żołnierzach Niezłomnych, kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, przybliżenie działalności i roli żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny to tylko niektóre z założeń zrealizowanych podczas tej nietypowej zbiórki.

więcej
GDZIE BŁĄDZĄ CICHE LAT UMARŁYCH CIENIE...

Dnia 13 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się apel ku pamięci ofiar Katynia, Starobielska, Ostaszkowa oraz tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w dniu 10 kwietnia 2010. W 78. rocznicę mordu katyńskiego uczniowie wspominali tragiczne losy polskich jeńców, polskiej inteligencji: lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów.

więcej
KOMUNIKAT

UWAGA!
Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 17 kwietnia br. (wtorek) odbędzie się wywiadówka.
Klasy I - III godz. 16.00
Klasy IV - VII godz. 17.00

PRÓBNY SPRAWDZIAN DLA UCZNIÓW KLASY VI

Aby oswoić uczniów z nową formułą egzaminu po VIII klasie oraz pragnąc w sposób systematyczny monitorować poziom i przyrost wiedzy naszych uczniów uczestniczymy w różnych programach i ofertach przygotowanych przez wydawnictwa dla szkół podstawowych. Z tego względu w dniu 12 kwietnia br. uczniowie klasy VI pisali Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty przygotowany przez wydawnictwo Operon.

więcej
PRÓBNY EGZAMIN DLA UCZNIÓW KLASY VII

Po trzydniowym wysiłku intelektualnym uczniów klasy VII, zakończył się próbny egzamin ósmoklasisty przygotowany przez wydawnictwo WSiP, zgodnie z zaleceniami CKE. Obejmował on wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Z całą pewnością pomoże on sprawdzić umiejętność rozwiązywania testów, radzenia sobie ze stresem oraz poziom opanowania przez naszych uczniów podstawy programowej.
 

więcej
EKOSKRZATY NA START

Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Międzypowiatowy Konkurs „EKOSKRZATY NA START”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III ze szkół podstawowych w Burzeninie,Osjakowie, Szynkielowie, Rychłocicach i Konopnicy.

więcej

MŁYN WODNY W OCZACH NASZYCH UCZNIÓW

Sto najpiękniejszych miejsc w Polsce ,, Młyn wodny”- to myśl przewodnia konkursu plastycznego zorganizowanego przez pana Piotra Polaka - posła na sejm, w którym bardzo aktywnie wzięli udział nasi uczniowie. Adresowany był on do wszystkich chętnych z klas I-III i IV-VII. Miał na celu przedstawienie w plastycznej formie młyna wodnego tak, by ukazać urok zabytkowej budowli, piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków, walory krajobrazowe oraz bogactwo przyrody. Niewątpliwie wpłynął on na pogłębienie więzi emocjonalnej uczniów ze środowiskiem oraz przyczynił się do poznawania regionu poprzez samodzielną działalność badawczą i plastyczną.
 

więcej
PISANKI, PALMY, STROIKI I OZDOBY WIELKANOCNE

W celu rozwijania kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej uczniów w naszej szkole odbywa się szereg różnych konkursów. Jednym z nich był zorganizowany w miesiącu marcu konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną", który przeznaczony był dla uczniów klas I - VII.
 

więcej
FINAŁ POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ W NASZEJ SZKOLE

Dużym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny finał Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w miniony wtorek tj. 20 marca 2018 r. W eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w naszej szkole wzięło udział 26 uczestników.
 

więcej
LISTA UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM2018/2019

Drodzy Rodzice

Poniżej umieszczamy listę dzieci przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym2018/2019.

 

/out_data/2017_2018/kl1/kl111.jpg

/out_data/2017_2018/kl1/kl121.jpg

Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT

W dniu 13 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego „English Champion”. Dzieci z klas IV – VII rywalizowały o tytuł mistrza na poziomie swojej klasy. Zainteresowanie i wysoki poziom jaki reprezentowali uczestnicy świadczy o tym, że język angielski cieszy się popularnością.

więcej
WYNIKI REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ

Drodzy Rodzice

W załącznikach poniżej umieszczamy listę dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2018/2019.

/out_data/2017_2018/kl1/kl11.jpg
/out_data/2017_2018/kl1/kl12.jpg