Aktualności

BĄDŹMY DLA SIEBIE DOBRZY

W związku z obchodzonym 19 maja Dniem Dobrych Uczynków Samorząd Szkolny i Wolontariat ogłosiły w naszej szkole TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW. Jesteśmy niezmiernie podbudowani aktywnością naszych uczniów, którzy podjęli wiele wspaniałych inicjatyw. Ciieszymy się, że uczniowie dostrzegają potrzeby otoczenia, świata i planety. Wierzymy, że taką postawę reprezentować będą każdego dnia. 

Do  działań dołączyło również szkolne koło PCK. Przygotowało paczki żywnościowe dla 6 najbardziej potrzebujących rodzin naszych uczniów.

więcej
PRAWDZIWI CYKLIŚCI!
PRAWDZIWI CYKLIŚCI!

Wreszcie po długich miesiącach nauki zdalnej udało się przeprowadzić praktyczny egzamin na kartę rowerową. Część teoretyczna została przeprowadzona jeszcze we wrześniu. Uczniowie musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze. Musieli przejechać stworzone na poczet egzaminu miasteczko ruchu drogowego z zastosowaniem przepisów drogowych. Wszyscy uczniowie którzy wcześniej zaliczyli cześć teoretyczna zdali również cześć praktyczną. Wreszcie będą mogli poruszać się po drogach z literą prawa, brać udział w wycieczkach rowerowych.


 

SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW!

Po okresie zdalnego nauczania powoli wracamy do szkoły i do rywalizacji sportowej. W piątek w Ostrówku uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w czwórboju i trójboju LA w ramach „Igrzysk Dzieci 2020/2021”. Uczniowie zmierzyli się w takich konkurencjach jak bieg na krótkim i długim dystansie, skok w dal czy rzut piłeczką palantową. Wyniki z poszczególnych konkurencji przeliczone zostały na punkty wielobojowe, a suma punktów w drużynie określała miejsce w końcowej klasyfikacji.
 

Ostatecznie wyniki naszej szkoły kształtują się następująco:
I miejsce – trójbój LA chłopcy
I miejsce – czwórbój LA dziewczęta
III miejsce – czwórbój LA chłopcy

więcej
ZDROWO I SPORTOWO
ZDROWO I SPORTOWO

Uczniowie klasy III zakończyli udział w akcji "Zdrowo i Sportowo". Głównym jej celem  była aktywizacja ruchowa uczniów, pokazanie im jak przyjemne i ważne jest uprawianie sportu, ile przynosi radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Akcja „Zdrowo i Sportowo”, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości. Na zajęciach podsumowujących projekt uczniowie klasy III przygotowali zdrowe drugie śniadanie i wzięli udział w grupowych potyczkach sportowych.


 

POTYCZKI CZYTELNICZE

W naszej bibliotece szkolnej zostały przeprowadzone Potyczki Czytelnicze. Jest to jedno z działań w ramach akcji Tygodnia Bibliotek, w którą czynnie włączyła się nasza biblioteka i Samorząd Uczniowski . W zabawach czytelniczych uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dzieci rozwijały swoje umiejętności czytania, logicznego myślenia oraz poprawnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Młodzi czytelnicy sprawnie popisali się swoją wiedzą i umiejętnościami.

 

 


 

więcej
NIE TYLKO KOTKI LUBIĄ MLEKO!
NIE TYLKO KOTKI LUBIĄ MLEKO!

W klasie III zakończono  projekt - „Mamy kota na punkcie mleka”  Przeprowadzone  w ramach jego realizacji zajęcia miały na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Uczniowie przekonali się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Dodatkowo zdobyli wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia. Działania profilaktyczne i promowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat są dla nas niezwykle ważne, dlatego też bardzo chętnie bierzemy udział w takich projektach.


 

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY
OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

W dniu 13 maja uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty.
Sprawdzian podsumowuje osiągnięcia edukacyjne uczniów po pierwszym etapie edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wyniki testu dostarczą wiedzy na temat zdobytych przez uczniów umiejętności w zakresie: słuchania że zrozumieniem czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, logicznego myślenia oraz wiadomości przyrodniczych. Będą również pomocą w rozwijaniu kompetencji w dalszych latach nauki. 

ZAPRASZAMY!


 

DOWOZY OD 17 MAJA


 

KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI!
KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI!

Maj, to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Nasza biblioteka wraz z Samorządem Szkolnym czynnie włącza się w tę akcję.

Z tej okazji mamy Wam do zaproponowania kilka ciekawych inicjatyw, które stopniowo będziemy ogłaszać na szkolnym Facebooku i stronie internetowej.  Cała akcja potrwa aż do końca miesiąca!

Rozpoczynamy konkursem skierowanym do uczniów klas IV – VIII. Szczegóły znajdziecie w zakładce KONKURSY

Jeszcze raz zachęcamy Was do czytania i do udziału w naszych propozycjach. Mamy nadzieję, ze wszystkie te działania zachęcą do korzystania z bibliotecznych zasobów i przyczynią się do zainteresowania książką nie tylko ze szkolnej biblioteki.


 

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ


Tegoroczna edycja XXVI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas VI-VIII szkół podstawowych pt. "Uwierz w Pana Jezusa – odpowiedzieli mu – a zbawisz siebie i swój dom" (Dz 16, 31) odbyła się w wersji online w dniu 6 maja 2021 r. Organizatorem tego konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu pod patronatem jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego dr. Grzegorza Kaszaka.
W naszej szkole w tym konkursie brało udział 13 uczennic z klasy VIa, VIb i VIII. Test rozpoczął się na platformie „Testportal.pl” o godz. 10:00. Uczestniczki wypełniały test pod nadzorem nauczyciela Pana Kacpra Adamskiego. Przed rozpoczęciem konkursu dyrektor szkoły pan Michał Janik i pani Jolanta Płóciennik – katechetka, podziękowali za tak liczne uczestnictwo oraz życzyli pomyślności w rozwiązywaniu zadań.


 

KONKURS EKOLOGICZNY - ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS EKOLOGICZNY - ROZSTRZYGNIĘTY!

Już po razk kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Recykling = drugi życie odpadów,”
Znamy już wyniki etapu szkolnego. 
Laurteami konkursu zostali:
I miejsce - Zuzanna Gołębiowska
II miejsce – Wiktoria Nitecka
III miejsce - Anna Strzała oraz Weronika Uryszek
Lauretami konkursu „ Przywróćmy naszą Ziemię,” zostali:
I miejsce – Lena Daniel
II miejsce - Szymon Cieślik
III miejsce – Wojciech Jagieniak
Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością, nie wspominając o uzdolnieniach manualnych.
Wybranie laureatów nie było wcale łatwe, ocenie podlegała pomysłowość funkcjonalność oraz estetyka wykonania i oczywiście zgodność z tematyką konkursu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom przede wszystkim świadomości ekologicznej. 

DOWOZY OD 4 MAJA


 

MAJOWE ŚWIĘTA
MAJOWE ŚWIĘTA


2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz przypadające 3 maja Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja to okazja, by przypomnieć sobie, jak ważne powinny być dla nas – Polaków - barwy narodowe i o tym, że Polacy w trudnym czasie potrafią działać razem dla dobra Ojczyzny.
Uchwalenie przez Sejm Czteroletni w 1791 roku – 230 lat temu - drugiej na świecie i pierwszej w Europie konstytucji było aktem ratowania zagrożonego kraju i powinno nam dziś również przypominać, że naszym obowiązkiem jest miłość i szacunek nie tylko wobec symboli narodowych, ale i wobec siebie wzajemnie.
Wywieszając flagi pokazujemy, że wszyscy jesteśmy Polakami i pamiętamy o świętach narodowych.

Na znak dumy nasza szkoła w szczególny sposób upamiętniła Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, mieniąc się jej narodowymi barwami...


 

PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ

Ziemia - to dom dla wszystkich żywych stworzeń, niepowtarzalna planeta, jedyna w swoim rodzaju we wszechświecie, arcydzieło stworzenia.

Wszyscy korzystamy z tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, światła słonecznego, roślin, zwierząt, oceanów, gór…

Niestety Ziemia i całe środowisko są konsekwentnie niszczone przez nas – ludzi. Bardzo ważne jest byśmy to zrozumieli i podjęli działania, aby temu zapobiec.

 

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły od tygodnia przygotowują prace konkursowe w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy I - III i IV - VI praca plastyczna pt. "PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ"

Klasy VI – VIII : RECYKLING = DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW

Poza tym wolontariusze wraz z opiekunami wyruszą 22 kwietnia na sprzątanie brzegu Warty, oczywiście z zachowaniem rygoru pandemicznego.


 

więcej