Aktualności

ale kosmos!
ale kosmos!

21 lutego do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium. Uczniowie młodszych i starszych klas mieli możliwość obejrzeć film w najnowszej technologii 360 st., która zabrała ich w niezwykłą podróż po wspaniałych miejscach w kosmosie. W specjalnym namiocie w kształcie kopuły uczniowie mieli wrażenie, jakby podróżowali po galaktyce.


 

Międzynarodowy dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto obchodzone 21 lutego. Święto to przypomina o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi. Obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na potrzebę troski o język ojczysty.
W naszej szkole uczniowie z klas I-VIII aktywnie włączyli się w realizację zadań związanych z językiem polskim. Rozwiązywali zagadki i quizy językowe, tworzyli lapbooki "Poprawna polszczyzna", powstały mapy mentalne - skojarzenia dotyczące języka, za pomocą kodów QR poznawali znaczenie trudnych polskich słów. Dużą uwagę zwróciliśmy również na polską ortografię. 

więcej
Konkurs plastyczny

15 lutego br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu pod hasłem "Czad - cichy zabójca".
Tematykę związaną z zagrożeniem występowania tlenku węgla (czadu) przybliżył asp. sztab. Maciej Dura. Uczniowie dowiedzieli się, że czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym – przez to tak bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. Konkurs był dobrą okazją do zainteresowania tematem dzieci, których właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia jakie niesie tlenek węgla, mogą uratować życie i zdrowie najbliższych.
 


 

więcej
WALENTYNKOWY PRZEGLĄD TALENTÓW W KLASACH I-III
WALENTYNKOWY PRZEGLĄD TALENTÓW W KLASACH I-III

W klasach I-III odbył się Walentynkowy Przegląd Talentów. Do udziału zgłosiło się wielu uczniów, a umiejętności, które zaprezentowali przeszły nasze oczekiwania. Uczestnicy otrzymali wolną rękę w prezentacji swych pasji i talentów, jedynym ograniczeniem były zasady bezpieczeństwa i dobrego wychowania. Publiczność mogła zachwycić się występami wokalnymi, recytatorskimi, tanecznymi, grą na instrumencie, a także talentami plastycznymi.
 


 

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY W KLASACH I-III
MIEDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY W KLASACH I-III

Pizza to jedno z najpopularniejszych i najsmaczniejszych dań na świecie dlatego też nie bez powodu doczekało się swojego święta jakim jest Światowy Dzień Pizzy obchodzony 9 lutego. Uczniowie klas I-III nie mogli przejść obojętnie obok tego dnia dlatego wspólnie z wychowawcami udali się do nowo otwartej pizzerii Pizzeria IN DUE w Konopnicy. Było smacznie i wesoło.


 

WALENTYNKI
WALENTYNKI

Poczta Walentynkowa to coroczna tradycja naszej szkoły, a jej organizatorem jest Samorząd Szkolny. Również w tym roku uczniowie pamiętali o dniu zakochanych. Każdy z uczniów przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a kartki zostały doręczone do adresatów. Wszystkie były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Walentynki trafiły także do dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. Samorząd Szkolny zadbał, aby dla każdego ten dzień był wyjątkowy. Również z inicjatywy Samorządu Szkolnego po raz kolejny zostało zorganizowane popołudniowe spotkanie z filmem. Tym razem był to Walentynkowy Wieczór Kinowy dla klas IV-VIII, a wybór padł na wszystkim dobrze znany film „Zakochany Kundel”. Dodatkową atrakcją była sesja w walentynkowej fotobudce, a posiadacze telefonów komórkowych za pomocą kodów QR poznawali autorów cytatów o miłości.


 

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny na szczeblu gminnym
Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny na szczeblu gminnym

W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego "Strażacy chronią lasy - lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat." na szczeblu gminnym. Przedstawiciele Gminnego Zarządu OSP w Konopnicy pan Grzegorz Turalczyk i pan Leszek Graczyk wręczyli uczestnikom nagrody.
W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:
• Lena Krzemińska
• Iga Adamska
W kategorii klas V-VII
• Wojciech Jagieniak
• Nikodem Piaszczyński
• Maja Stankowska
Gratulujemy! 

Dzień Bezpiecznego Internetu

W lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to święto celebrowane w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej. Ma zwrócić uwagę na kwestię dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W naszej szkole obchody DBI będą trwać cały tydzień. Uczniowie wszystkich klas wezmą udział w zajęciach online prowadzonych przez specjalistów i dostosowanych do wieku i potrzeb dzieci. Dla młodszych kolegów z klas I – III szóstoklasiści przygotowali zajęcia warsztatowe poświęcone tej tematyce. Ważnych informacji uczniowie będą mogli dowiedzieć się również podczas zajęć wychowawczych i informatyki oraz podczas zajęć świetlicowych, gdzie relizowany jest projekt "Asy Internetu". 

więcej
PROJEKTOWANIE PIENIĘDZY W BIBLIOTECE???
PROJEKTOWANIE PIENIĘDZY W BIBLIOTECE???

A co by było, gdyby wizerunki naszych ulubionych bohaterów literackich znalazły się na banknotach? Projektowaniem pieniędzy zajęli się uczniowie, którzy odwiedzili bibliotekę szkolną w minionym tygodniu i wyszło im to wyśmienicie! Zajrzyjcie, które postaci z książek zajęły zaszczytne miejsce, a potem… zaplanujcie wizytę w szkolnej bibliotece. 

bezpieczeństwo w kontaktach z psem

W naszej szkole gościliśmy panów Piotra Kaczmarka  i Mariusza Juszczaka, profesjonalnych trenerów psów.
Piotr Kaczmarek to szkoleniowiec, współwłaściciel szkoły Tyczyn Dog K9, oraz właściciel Ośrodka Szkolenia Psów Kaczmarek K9. Pan Piotr ukończył kurs szkolenia psów System NePoPo na poziomie Gold, trenuje psy dla Jednostki Wojskowej Komandosów, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, wojska, a od prawie 3 lat pracuje także z psami z GOPR-u.
Panowie do naszej szkoły przybyli z 6 psami rasy Malinois i zaprezentowali nam fantastyczny pokaz posłuszeństwa i tresury psów.  

więcej
Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Dziel się uśmiechem"
 Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Dziel się uśmiechem

Uczniowie klasy trzeciej uczstniczą w kolejnej edycji programu podczas, której poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się, jak zapobiegać próchnicy zębów w czterech prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce. Na dobry początek uczniowie otrzymali bezpłatne pakiety edukacyjne.


 

FERIE Zimowe aktywnie

Tegoroczne ferie zaczęliśmy aktywnie i sportowo od wyjazdu do Aquaparku Fala w Łodzi. Pływanie i zabawy w basenach okazały się dobrą metodą na odstresowanie się po półrocznej nauce i pracy. Nie brakowało uśmiechów i beztroskiego pluskania się w ciepłej wodzie.

Następnie uczniowie z klas I - III aktywnie spędzili czas, korzystajac z licznych atrakcji w Mandorii. Mandoria to największy w Europie park rozrywki „pod dachem”.  W parku znajdują się liczne atrakcje: karuzele, roller-coastery, rowerki wodne, zjeżdżalnia czy olbrzymi małpi gaj. W Mieście Przygód atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tak można zaczynać każde ferie.


 

więcej
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych, odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz przedstawicielem KP Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Na spotkaniu zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, zabaw na świeżym powietrzu oraz zasady postępowania wobec osoby nieznajomej. Uczniowie mogli przypomnieć sobie również jak należy zachować się będąc świadkiem zdarzenia, w którym jest zagrożone ludzkie życie i pod jaki numer dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem prelekcji było przypomnienie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. 

IV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

6 stycznia, w ŚwiętoTrzech Króli, odbył się IV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy.
W pierwszej części uczniowie z zaproszonych szkół z Konopnicy, Szynkielowa i Rychłocic wykonali konkursowe kolędy i pastorałki. W drugiej części wysłuchaliśmy interpretacji kolęd i pastorałek w wykonaniu zaproszonych wokalistów. Byli to absolwenci Szkoły Podstawowej w Konopnicy i Szynkielowie oraz rodzice naszych uczniów.
Do grona wokalistów dołączył zespół śpiewaczy „Nadwarcianki”. Wszyscy wykonawcy wprowadzili nas w świat magii wokalnej.


 

więcej
BAL KARNAWAŁOWY

Tradycją naszej szkoły jest organizowany przez Radę Rodziców Bal Karnawałowy. 5 stycznia po dwuletniej przerwie udało się to wydarzenie zorganizować po raz kolejny. Ten dzień był prawdziwym świętem radości. Cała szkoła od rana do wieczora rozbrzmiewała muzyką i dyskotekowymi światłami, a sala sportowa zamieniła się na jeden dzień w salę balową.
Dyrektor pan Michał Janik oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Borek przywitali przybyłych gości i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.
 

więcej