Aktualności

wycieczka do wrocławia

29 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Głównym celem podróży był Teatr Komedia i wystawiana tam sztuka „Zemsta” A. Fredry w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego i Pawła Okońskiego. Po spacerze ulicami Starego Miasta uczniowie dotarli na miejsce. Przedstawienie poprzedziła prelekcja dotycząca Aleksandra Fredy i jego twórczości oraz genezy powstania „Zemsty”. Po wygaszeniu świateł znakomici aktorzy przenieśli widzów w świat bohaterów sztuki. Serca wszystkich skradł Dyndalski, w rolę którego wcielił się niesamowity Bogusław Danielewski. Sala pękała ze śmiechu podziwiając jego grę . Gromkie brawa zasłużenie nagrodziły występ wszystkich  aktorów.

więcej
ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ceremonia pasowania na ucznia jest zawsze ważnym wydarzeniem w szkolnym kalendarzu imprez. Ten szczególny dzień przeżywają dzieci i nauczyciele – wychowawcy, ale najbardziej chyba ich rodzice, którzy bezgranicznie obdarzają swoje dzieci wielkim uczuciem miłości. Są przepełnieni dumą ze swoich pociech, które przekraczają kolejny próg w swoim życiu, zaczynają być uczniami szkoły.

26 października, punktualnie o godz. 10.00, na pięknie udekorowaną salę dumnie wkroczyli pierwszoklasiści: 24 osobowa grupa klas pierwszych a i b pod opieką swoich pań wychowawczyń: Renaty Turalczyk, Agnieszki Łudczak i Anny Wesołowskiej.

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, a także tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej był dla naszej szkoły dniem szczególnym. W tym dniu uroczyście pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę, wieloletnią dyrektor naszej szkoły, Panią Urszulę Torczyńską, która w naszej szkole pracowała przez 38 lat, a przez 17 lat pełniła funkcję dyrektora szkoły. Pamiętając o tym, co Pani Urszula Torczyńska zrobiła dla naszej placówki przez te wszystkie lata, dyrektor szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie żegnali ją w wyjątkowy sposób.

więcej
wojewódzkie ćwiczenia Lotniczej Formacji Obrony Cywilnej

W piątek uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność gościć na lądowisku w Konopnicy, gdzie w ramach działalności Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego odbywały się wojewódzkie ćwiczenia Lotniczej Formacji Obrony Cywilnej, w których uczestniczyli: AEROKLUB ŁODZKI, Gmina Konopnica, OSP Szynkielów, OSP Rychłocice oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Wieluń. 

więcej
PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE!

Dzień Patrona to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole. Jak co roku uczniowie, wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz oraz delegacjami zakładów pracy znajdującymi się na rodzimym terenie, uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej bitwę jaka rozegrała się w Konopnicy w dniu 3 września 1939 roku. O historycznej wadze tego wydarzenia sprzed lat oraz docenianiu takich wartości jak honor, wierność, solidarność i patriotyzm opowiedział w swoim wystąpieniu przedstawiciel Muzeum Ziemi Wieluńskiej Pan Marek Gogola, który był jednym z gości zaproszonych na dzisiejsza uroczystość. 

więcej
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. To ważny dzień szczególnie dla uczniów i przedszkolaków, którzy próg szkoły przekraczają po raz pierwszy. Uczniowie przybyli do szkoły w doskonałych nastrojach, stęsknieni za szkolnymi kolegami, gotowi rozpocząć bieg po wiedzę i nowe doświadczenia.

więcej
RODO  Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

 

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty „RADOM” w Konopnicy pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP w Konopnicy, jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

więcej
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2018 roku zakończyliśmy zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2017/2018. Wszyscy uczniowie otrzymali zasłużone świadectwa promocji. Ci, których średnia ocen wyniosła co najmniej 4,75, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Uczniowie z najwyższą średnią zostali dodatkowo wyróżnieni przez Wójta Gminy Konopnica pana Grzegorza Turalczyka.

więcej
W KARKONOSZACH
W KARKONOSZACH

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie z klas IV - VII uczestniczyli w zielonej szkole w Karkonoszach. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się im aktywnie spędzić czas.

W pierwszym dniu zwiedzali obóz koncentracyjny w Gross - Rosen i kopalnię uranu Liczyrzepa w Kowarach. Drugiego dnia wyjechali do Czech i podziwiali uroki Skalnego Miasta, wieczorem natomiast relaksowali się w Cieplickich Termach. Ostatni dzień popbytu wymagał od nich dużego wysiłku. Dzieciaki zdobyły  Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy!

Z pewnością ta wycieczka pozostanie w ich pamięci:)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W TARNOWSKICH GÓRACH
W TARNOWSKICH GÓRACH

Uczniowie klas I - III przebywali dwa dni na zielonej szkole w Tranowskich Górach. W pierwszym dniu poczuli w sobie moc i jako prawdziwi kowboje zdobywali  "dziki zachód".

Drugiego dnia zwiedzali kopalnię srebra i przeprawiali się łodzią poprzez jej ciemne sztolnie. Zadowoleni  szczęśliwie wrócili do domu:).

XI MIĘDZYPOWIATOWE PODCHODY MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE

W dniu 7 czerwca 2018r. odbyły się organizowane przez naszą szkołę XI Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Wójt Gmina Konopnica, pan Grzegorz Turalczyk. Wraz z dyrektorem szkoły Panem Michałem Janikiem życzyli wszystkim uczestnikom sukcesów i szczęśliwego ukończenia biegu.
W tym roku gościliśmy uczniów aż z 9 szkół powiatu wieluńskiego i bełchatowskiego, którzy zmagali się z kilkukilometrową trasą i niełatwymi zadaniami. Tym razem na siódmoklasistów czekało 5 kopert zawierających zadania z matematyki, geografii, biologii, chemii i fizyki.

więcej
ZMIANA PLANU LEKCJI

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Od poniedziałku 4 czerwca 2018 roku następuje zmiana w nauczaniu religii. Do zakończenia zająć edukacyjnych w tym roku szkolnym przedmiot ten w kasach I - III oraz oddziałach przedszkolnych prowadził będzie pan Marek Osyda, natomiast w klasach IV - VII ksiądz proboszcz Marek Łakomy. W związku z tym zmuszeni byliśmy dokonać zmian w planie lekcyjnym poszczególnych oddziałów. Poniżej załączamy nowy plan lekcji.

 

/out_data/2017_2018/plan-lekcji1.pdf


 

SZANOWNI PAŃSTWO!
W związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, obowiązujących w Polsce od dnia 25 maja 2018 r., zwracamy się z serdeczną prośbą o ponowne podpisanie zgód dostarczonych do domów przez dzieci, dotyczących przetwarzania danych oraz upowszechniania i wykorzystywania ich wizerunku w celu działalności dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczej oraz informacji i promocji szkoły.


 

W MIEŚCIE PIERNIKA I KOPERNIKA

W miniony czwartek tj. 17 maja 2018 r. uczniowie klasy I razem z rodzicami i wychowawczynią panią Anną Sztanderą wyruszyli autokarem na wycieczkę do Torunia. Pogoda zrobiła psikusa, ale mimo deszczu wszystkim dopisywały humory.

więcej