Aktualności

ZMAGANIA Z JĘZYKIEM POLSKIM

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  zorganizowanym przez Gminnez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej  I Gminnym Konkursie Języka Polskiego dla uczniów klas VI-VIII.

Powodzenia i połamania piór uczniom życzyli Anna Krześniak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy oraz Grzegorz Turalczyk, wójt gminy Konopnica.

 

więcej
DZIEŃ OCHRONY MOKRADEŁ
DZIEŃ OCHRONY MOKRADEŁ

Uczniowie klasy szóstej Dzień Ochrony Mokradeł zaakcentowali wycieczką na ścieżkę dydaktyczną do rezerwatu ,,Hołda,, oraz oczywiście na lokalne mokradła.Pod okiem wychowawcy i pracowników Łódzkich Parków Krajobrazowych Delegatury w Sieradzu mogli obejrzeć pozostałości dawnych mokradeł oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o powstawaniu i znaczeniu mokradeł dla ekosystemu i środowiska. Mimo deszczowych prognoz pogody aura była wyjątkowo łaskawa i wszyscy ,,na sucho,, wrócili do szkoły.

ZABAWA CHOINKOWA

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale i maskarady. W minionym tygodniu w naszej szkole odbyła się karnawałowa zabawa choinkowa. W piątek bawili się uczniowie klas I-III wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych, natomiast w sobotę w zabawie udział wzięli uczniowie klas starszych IV-VIII. 

więcej
KOMUNIKAT

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Drodzy Rodzice informujemy, iż w zakładce REKRUTACJA znajdują się wszystkie aktualne i niezbędne informacje i dokumenty

dotyczące rekrutaji do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021.


 

BOŻONARODZENIOWE PRZEDSTAWIENIE

W niedzielę 15 grudnia dzieciaki z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wprowadziły nas w piękny, anielski, świąteczny nastrówj.

Młodych aktorów licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami. A wójt Grzegorz Turalczyk i dyrektor SP w Konopnicy Michał Janik dziękowali za przygotowanie tak pięknego przedstawienia dzieciom oraz nauczycielom, którzy od kilku tygodni przygotowywali jasełka według scenariusza Adama Szafrańca. Są to: Barbara Bożek, Grażyna Niemira, Marta Sibiak i Anna Wesołowska.

więcej
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

SZLACHETNA PACZKA

Już po raz ósmy w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Nasza szkoła objęła pomocą Pana Grzegorza, mieszkańca powiatu wieluńskiego. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły- zebraliśmy aż 29 paczek, w których znalazły się nie tylko produkty konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczne, ale również odzież, słodycze.

więcej
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

6 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Młodość bez alkoholu, tytoniu innych środków psychoaktywnych”. Udział w konkursie wzięli uczniowie Szkół Podstawowych w Osjakowie, Szynkielowie i Konopnicy.

więcej
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Mikołajki to czas organizowania zabaw związanych z mikołajkową tradycją, także sportowych. 6 grudnia w sali sportowej naszej szkoły odbyło się mikołajkowe spotkanie z halową piłką nożną. W turnieju wzięli udział uczniowie z dwóch grup wiekowych: klasy III-V i VI-VIII.
 

więcej
MIKOŁAJKI

Mikołajki w naszej szkole zawsze organizowane są w sposób nietuzinkowy, jednak to co wydarzyło się w tym roku przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno uczniów jak i nauczycieli.
W środę w godzinach przedpołudniowych w szkole pojawił się Św. Mikołaj z Miry wraz z Żandarmerią Wojskową i przedstawicielami 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: Zastępcą Komendanta – kapitanem Dariuszem Rozkoszem, Kapelanem Garnizonu Łask – kapitanem Markiem Bolanowskim, Szefem Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej - podporucznikiem Piotrem Nagórnym, a także młodszym chorążym Krzysztofem Liwińskim.
 

więcej
KSIĄŻKA Z JESIENIĄ W TLE

W dniu 28 listopada rozstrzygnięto zorganizowany przez panią Anetę Półtorak konkurs z ,,Książka z jesienią w tle".   Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Zadaniem uczestnika było wykonanie zdjęcia, przedstawiającego książkę lub osobę czytającą na tle jesiennego krajobrazu.

więcej
ANDRZEJKI
ANDRZEJKI

W  czwartek 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną już dyskotekę. Zbliżające się andrzejki stały się tradycyjnie pretekstem do wspólnej zabawy. Wszyscy przybyli uczniowie szaleli w rytm muzyki oferowanej przez liczne grono szkolnych didżejów.
W trakcie zabawy rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy strój andrzejkowy. Jury w skład którego weszli przedstawiciele rodziców, nauczycieli i Samorządu Uczniowskiego nie miało łatwego zadania. Ponieważ kostiumy były świetne, nagrodzono wszystkich.
Zabawa była przednia, do ostatniej piosenki.

HU HU HA, ZIMA JUŻ NIE BĘDZIE ZŁA!

We wtorek, 25 listopada uczniowie klasy Va wzięli udział w organizowanej przez firmę STIHL akcji zbijania karmników dla ptaków, która odbyła się w naszej szkole po raz drugi.
Uczniowie mieli okazję popracować z drewnem i pomajsterkować, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji. Dzięki swojej pracy nie tylko zdobyli nowe umiejętności, ale i przyczynili się do pomocy ptakom przetrwać zimę.
 

więcej
WODNE SZALEŃSTWO

W sobotę, 23 listopada, uczniowie naszej szkoły udali się do Aquaparku Fala w Łodzi. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury, jak i dostępnych atrakcji. Baseny, mega zjeżdżalnie, ogromny teren zewnętrzny z basenami, sztuczna fala, to gwarancja dobrze spędzonego czasu. 

więcej