Aktualności

POKAZALI CO POTRAFIĄ!

19 października odwiedzili naszą szkołę Bracia Keller, zawodnicy MMA trenujący pod okiem Mateusza Strzelczyka w Klubie Husaria Truskolasy. Uczestniczyli oni w zajęciach z wychowania fizycznego w klasie ósmej. Panowie przygotowali dla uczniów pokaz samoobrony, a także właściwej asekuracji podczas ćwiczeń. 

 


 

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela, to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za trud wychowywania i kształcenia.
Podczas spotkania z nauczycielami i pracownikami szkoły Dyrektor pan Michał Janik podziękował wszystkim za ich codzienną pracę. Pedagogom życzył cierpliwości, pasji i zaangażowania. Do życzeń dołączył także Wójt Gminy Konopnica pan Grzegorz Turalczyk. Na ręce Dyrektora życzenia złożył, nieobecny na spotkaniu, proboszcz naszej parafii ksiądz Mariusz Nabiałek oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Urbaniak. 

więcej
ROWER TO JEST TO!
ROWER TO JEST TO!

W miniony piątek klasa 7b uczestniczyła w wycieczce rowerowej w ramach lekcji wf i geografii. Grupa uczniów pod opieką nauczycieli pokonała trasę Konopnica - Szynkielów - Bębnów - Konopnica, a także rezerwat Hołda. Doskonała pogoda dodała energii do działania i wprawiła wszystkich w świetny nastrój. Radosny śpiew towarzyszący uczniom podczas pokonywania trasy niósł się hen daleko… W ramach odpoczynku i pokrzepienia rozpalono ognisko i upieczono pyszne kiełbaski 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Po raz kolejny w naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Wyselekcjonowani eksperci sprawdzali wiedzę uczniów z klas III - VIII. Tym, którzy bezbłędnie poradzili sobie z przykładami, wręczano naklejkę eksperta.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w październiku.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
 


 

MAMY TO!!!
MAMY TO!!!

Z ogromną radością i dumą informujemy, iż wczoraj dotarła do nas szczęśliwa wiadomość o przyznaniu maksymalnej kwoty dofinansowania tj. 12 000 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, która zostanie przeznaczona na zakup ciekawych pozycji książkowych i wyposażenia biblioteki szkolnej. Wartość całego projektu 15 000 zł.
Jest to już drugie wsparcie finansowe, które nasza szkoła otrzymała w tym roku szkolnym. Poprzednie, otrzymane w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu", opiewało na niebagatelną kwotę 100 000 złotych, które zostało przeznaczone na doposażenie stołówki i remont jadalni szkolnej. 
W/w programach 20% wkład finansowy pochodzi z budżetu Gminy Konopnica.
 


 

CZYTANIE MA MOC!

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili” – napisała kiedyś Wisława Szymborska. Biblioteka szkolna oraz Szkolne Koło Wolontariatu także włączyły się do tej zabawy przystępując do ogólnopolskiego programu „Czytanie ma MOC”. Zaplanowano wyjątkowe spotkania z książką, które pozwolą młodym czytelnikom odkryć moc czytania. 


 

więcej
WYCIECZKA EDUKACYJNA
WYCIECZKA EDUKACYJNA

Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau - byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.
Było to dla wszystkich niesamowite, wstrząsające i wzruszajace przeżycie. 

W drodze powrotnej zwiedzili również Muzeum Wnętrz Dworskich w Pszczynie.


 

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM

W dniu 16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem.
W dniach 1-5 X członkowie Szkolnego Koła PCK zbierali pieniądze do puszki na terenie szkoły jak i Konopnicy. Celem tej kampanii jest pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci w naszym kraju, szczególnie tych dotkniętych zjawiskiem różnego rodzaju patologii. 

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA

Jak co roku dziewczęta z naszje szkoły pamiętały o Dniu Chłopaka.

W czwartek naszą szkołę ogarnęło „jedzeniowe szaleństwo”. Wszystko za sprawą kawiarenki przygotowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji tego święta. Cieszyła się ona ogromną popularnością i oferowała naprawdę pyszne rzeczy.

Również w klasach dziewczęta zadbały, by ich kloledzy poczuli się docenieni i otrzymali drobne upominki z okazji swojego święta. 


 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wobchodach "Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania".
Uczniowie klasy I wysłuchali "Opowieść Ciamajdy", którą przeczytała pani Grażyna Wrońska. Klasie II i III fragment książki "Zaopiekuj się mną" przedstawiła koleżanka Ola.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego, głośnego czytania. 
 


 

Z WIZYTĄ W KINIE
Z WIZYTĄ W KINIE

28 września uczniowie klas I-III z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do kina „Helios” w Bełchatowie i projekcji filmu "Mała Wielka Stopa 2". To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie. Emocje związane z filmem pozostały do późnego popołudnia. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHYCH I JĘZYKA MIGOWEGO

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Święto, ustanowione przez Światową Federację Głuchych w 1958 roku, jest okazją do uważnego wsłuchania się w potrzeby osób niesłyszących. Uczniom naszej szkoły w ramach obchodów tego święta zwrócono uwagę na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących. 


 

więcej
RZECZNIK PRAW UCZNIA
RZECZNIK PRAW UCZNIA

Z przyjemnością ogłaszamy, że uczniowie naszej szkoły wybrali swojego rzecznika. Rezcznikiem Praw Ucznia została na kolejną kadencję pani Agnieszka Malinowska - Strzała.


 

Z WIZYTĄ W MUZEUM
Z WIZYTĄ W MUZEUM

W piątek 24 września uczniowie klasy IV i V odwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej i uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej, dzięki której poznali pradzieje m.in. naszych okolic. Jako podsumowanie wizyty dzieciaki obejrzały wystawę tymczasową dotyczącą historii pszczelarstwa na ziemi wieluńskiej i wzięły udział w atrakcyjnych, pachnących i smakowitych warsztatach. Każdy uczestnik opuścił muzeum z pamiątką w postaci woskowej świecy.

Drugim punktem wycieczki była projekcja filmu „Tajemniczy ogród” w reżyserii Marca Mundena. Z przyjemnością obejrzały tę piękną i wzruszającą historię o wielkiej przyjaźni, miłości i sile tkwiącej w człowieku.


 

ZDROWO I SMACZNIE
ZDROWO I SMACZNIE

Przystąpiliśmy do projektu „Program dla szkół”, który jest unijnym projektem będącym kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole” stanowiącym jedno działanie. W ramach programu koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nasi producenci będą regularnie dostarczać dzieciom owoce, warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.
Dzisiaj klasy I-V zapoznały się z programem. Będzie zdrowo i smacznie.