Aktualności

UWAGA!!


W dniu 1 września 2016 r. odjazdy uczniów odbędą się w następujący sposób:
godz. 11.00 - Kolonia Strobin, Sabinów, Anielin, Głuchów, Kamyk, Piaski
godz. 11.20 - Wrońsko (autobus PKS Wieluń)

Przyjazdy dzieci odbędą się zgodnie z harmonogramem obowiązującym w roku szkolnym 2016/2017. Chętni uczniowie pod opieką nauczycieli będą mieli możliwość pójścia do kościoła.


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczniemy mszą św. 1 września, o godzinie 8:00, w kościele pw. Św. Rocha w Konopnicy. Następnie zapraszamy do szkolnej sali sportowej, gdzie o 9:00 nastąpi inauguracja roku szkolnego.

 

 

 

  

PODRĘCZNIKI 2016/2017

KOMUNIKAT!
Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 30 maja 2014 r. w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klas I - V będą mieli możliwość wypożyczenia z zasobów biblioteki szkolnej podręczników przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Każdemu uczniowi z w/w klas przysługują również bezpłatne zeszyty ćwiczeń.
Prosimy wyłącznie o zakup podręczników i zeszytów ćwiczeń z religii.

Dyrektor Szkoły
Michał Janik

 

W załączniku zestaw podręczników do klasy VI.

/out_data/klasa-6.pdf

Proszę nie kupować dzieciom zeszytów ćwiczeń do matematyki,

ich ewentualny zakup (i wydawnictwo) zostanie ustalone w roku szkolnym.


 

"WYPRAWKA SZKOLNA"

Podobnie jak w ubiegłych latach w roku szkolnym 2016/2017 funkcjonować będzie program  „Wyprawka szkolna”. Zmienią się jednak jego zasady. Zmiany w funkcjonowaniu programu związane są z wprowadzaniem do szkół podręczników dotowanych (darmowych w nauczaniu początkowym).

W poniższych załącznikach znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na ten temat.

oświadczenie

/out_data/wyprawka1617/oowiadczenie.pdf

informacje

/out_data/wyprawka1617/wyprawka-szkolna-informacja-na-strone.pdf

wniosek

/out_data/wyprawka1617/wyprawka-szkolna-wniosek.pdf 

WIATR W ŻAGLE....

Uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami rozpoczęli swoje wakacje od pobytu na żaglówkach. Niestety brak wiatru uniemożliwił płynięcie na pełnych żaglach. Podczas postoju zdarzyła się im niemała gratka. Dzięki uprzejmości szkółki windsurfingowej poznali elementy tego sportu.

więcej
DO WIDZENIA PRZYJACIELE....

24 czerwca 2016 roku uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016. Podczas akademii zostały wręczone nagrody książkowe wszystkim uczniom wyróżniającym się wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem oraz osiągnięciami w nauce. Nagrody wręczyli wójt gminy Konopnica - Pan Grzegorz Turalczyk, dyrektor szkoły  - Pan Michał Janik oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Paulina Wilczyńska.

więcej

INFORMUJEMY, ŻE SZCZEGÓŁOWE ZASADY PRZYZNAWANIA STYPENDIUM NAUKOWEGO I FORMULARZ WNIOSKU ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE - STYPENDIUM NAUKOWE


Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016, która odbędzie się w szkolnej sali sportowej, 24 czerwca o godzinie 9:00.

Akademię  poprzedzi msza św. w kościele pw. Św. Rocha w Konopnicy, o godzinie 8:00. 

 

UNIEJÓW

Termy, baseny termalne, gorące źródła, aquapark, wody termalne to tylko jedne z licznych atrakcji z jakich korzystali nasi uczniowie podczas pobytu w Kompleksie termalno - basenowym w Uniejowie, który odbył się 20 czerwca.

więcej
POZNAJEMY ŚWIAT WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI

Uczniowie z naszej szkoły podczas wycieczki do Łodzi, która odbyła się 17 czerwca, przekonali się jak w ciekawy sposób można zdobywać wiedzę. Wizyta w Centrum Nauki „Eksperymentarium”, dała uczniom szansę zmiany zdania o „niezrozumiałej” fizyce. Tutaj mogli przekonać się, że najlepiej jest wszystko samemu sprawdzić i dzięki temu zrozumieć mechanizmy na pozór skomplikowanych rzeczy i zjawisk.

więcej
KLASA IV BIWAKUJE

Z piątku na sobotę czwartoklasiści pod opieką wychowawcy oraz pani Renaty Turalczyk, cieszyli się wspólnymi zabawami i grami podczas klasowego biwaku w ośrodku ‘”Zacisze”, w Konopnicy.

więcej
KLASA V NA SPORTOWO

16 czerwca 2016 r. uczniowie klasy V wybrali się do Osady Sportowej w Burzeninie. Po przekroczeniu bram ośrodka zderzyli się ogromnym wachlarzem propozycji spędzenia tego dnia na sportowo.

więcej
ŚLINKA CIEKNIE, MNIAM...

Również  w naszej szkole przytrafiła się nam nie tylko zielona, ale wielokolorowa i wielosmakowa przygoda. Uczniowie klasy III i IV,  pod okiem pani Renaty Turalczyk, postanowili wypróbować swoje umiejętności kulinarne.

więcej
ZIELONA, MORSKA  SZKOŁA

W radosnej i entuzjastycznej atmosferze minęła "zielona szkoła". W tym roku nasi uczniowie aż 4 dni przebywali nad Bałtykiem. Zwiedzili wiele ciekawych miejsc i spędzili wspaniale te kilka dni.
 

więcej
MIEDZYPOWIATOWE PODCHODY MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE

Już po raz kolejny w Konopnicy odbyły się Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze. Organizatorem konkursu jak co roku była nasza szkoła.

W zmaganiach wzięło udział 21 uczniów z 7 szkół powiatu wieluńskiego. Wraz z opiekunami pokonywali oni blisko 4 – kilometrową trasę, wiodącą przez leśne zakamarki Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

więcej