Aktualności

BĄDŹMY BEZPIECZNI W SIECI

W dniu 6 lutego 2018 roku obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się temu zagadnieniu. Uczniowie klasy VI pod okiem wychowawcy, pani Agnieszki Malinowskiej-Strzały podjęli się realizacji projektu, który swym zasięgiem obejmuje wszystkich uczniów naszej szkoły.

więcej
PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT

Poznanie zwyczajów wielkanocnych i warsztaty z malowania pisanek - to atrakcje w ramach zajęć dla najmłodszych, które przygotowało Muzeum Ziemi Wieluńskiej, a w których uczestniczyli uczniowie klas I-II w dniu 12 marca. Dzięki uczestnictwu w nich przypomnieli sobie tradycje obrzędów związanych z okresem wielkanocnym. W trakcie warsztatów każdy uczeń wykonał swoją własną, prawdziwą pisankę tradycyjną techniką batikową, woskiem na gorąco.
 

więcej

DRODZY RODZICE

Uprzejmie informujemy, że lista dzieci zakwalifikowanych oraz lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019 znajduje się w zakładce Oddziały Przedszkolne/Rekrutacja.

ĆWICZYMY UMIEJĘTNOŚĆ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

O tym jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz co zrobić jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego, dzięki uprzejmości Dominika Tokarka, przyszłego ratownika medycznego, dowiedzieli się  uczniowie klasy VI i IV, którzy uczestniczyli w warsztatach dot. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

więcej

Dzień Kobiet to oficjalne święto w wielu krajach. Uśmiechy na twarzach, eleganckie stroje, miłe słowa. Tego dnia mężczyźni na całym świecie dwoją się i troją, aby sprawić kobietom przyjemność. Wręczają im kwiaty oraz drobne podarunki.
Tak było też i w naszej szkole.

więcej
KONKURS INFORMATYCZNY
KONKURS INFORMATYCZNY

Zachęcamy do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie „Programować każdy może”  organizowanym przez SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH  W OSJAKOWIE 

Szczegóły konkursu znajdziecie w załączniku zawierającym regulamin konkursu. Wszelkie pytania prosimy kierować do pani Agnieszki Malinowskiej - Strzały.

 

/out_data/2017_2018/miedzyszkolny-konkurs--informatyczny-2018.pdf

PIERWSZE KROKI NA NARTACH

Jak się okazało jazda na nartach stała się jedną z najbardziej fascynujących form rekreacji dla naszych uczniów. A wszystko to za sprawą długo wyczekiwanego wyjazdu do Ośrodka Narciarskiego "Sabat", który odbył się w minioną środę tj. 28.02.2018 r. i przeznaczony był dla uczniów z klas klas III - VII.

więcej
ŚWIĘTO WSZYSTKICH HARCERZY
ŚWIĘTO WSZYSTKICH HARCERZY

W dniu 22 lutego harcerze należący do Próbnej Drużyny Harcerskiej działającej w naszej szkole przybyli ubrani w mundury harcerskie, aby uczcić ważne święto - Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia harcerze ślą życzenia do przyjaciół, odwiedzają się i spotykają na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten ma przypominać o braterstwie wszystkich skautów świata, rozumianym jako wzajemna przyjaźń wszystkich młodych ludzi. Braterstwo, służba i praca nad sobą, to podstawowe zasady skautingu.

LEKCJA Z UDZIAŁEM RODZICÓW
LEKCJA Z UDZIAŁEM RODZICÓW

W miniony czwartek tj. 22 lutego 2018r. w klasie drugiej odbyła się lekcja otwarta z udziałem rodziców, którzy mieli okazję zobaczyć pracę i aktywność dzieci. ,,Można było poczekać " to opowiadanie , które pozwoliło na przypomnienie zasad zachowania podczas aktywnego wypoczynku zimowego i uniknięcia niebezpiecznych sytuacji w trakcie zimowych zabaw.
Podczas lekcji uczniowie pracowali metodami aktywizujacymi, czynnie i twórczo uczestniczyli w zajęciach.

TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ!!!

W tym roku uczniowie naszej szkoły z klasy VII po raz pierwszy rywalizowali w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” w grupie wiekowej razem z uczniami gimnazjum. Okazali się jednak faworytami grupy i zajęli dwa pierwsze miejsca!

więcej
KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 20 lutego 2018 w Szkole Podstawowej w Konopnicy odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ten odbywa się corocznie i ma na celu wyłonienie reprezentanta gminy do turnieju powiatowego. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, na który składały się pytania z dziedziny pożarnictwa oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.

więcej
RAJD HARCERSKI ZA NAMI
RAJD HARCERSKI ZA NAMI

W dniu 17 lutego 5. Wieluńska Wielopoziomowa Drużyna Harcerzy „Grom” i Próbna Drużyna Harcerska z Konopnicy wybrały się na rajd pieszy, którego tematem było Prawo Harcerskie. Wędrówkę urozmaicały zadania, w których harcerki i harcerze wykazali się swoimi sprawnościami. Jak przystało na prawdziwy harcerski rajd - po ciężkiej wędrówce czekało na uczestników ognisko z kiełbaskami.

 

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

Drodzy Rodzice!

Poniżej umieszczono dokumenty dotyczące rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i harmonogramem oraz złożenie stosownych dokumentów.

/out_data/2017_2018/kl1/harmonogram-rekrutacji-do-klasy-pierwszej.pdf

/out_data/2017_2018/kl1/regulamin-rekrutacji-do-klasy-pierwszej.pdf

/out_data/2017_2018/kl1/wniosek_do_kl._1_sp_poza_obwodem.pdf

/out_data/2017_2018/kl1/zgloszenie_do_kl._1_sp_w_obwodzie.pdf

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Szanowni Rodzice

Rozpoczynamy rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019. Wszystkie szczegółowe informacje oraz załączniki znajdziecie Państwo w zakładce Oddziały Przedszkolne/rekrutacja.

TO BYŁY UDANE FERIE!!!

Niestety czas beztroskiej laby już za nami. Uczniowie naszej szkoły nie mieli czasu na nudę. W szkole po raz kolejny zorganizowaliśmy akcję "Ferie bez nudy". Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Zajęcia cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem.
 

więcej