Aktualności


 

PASOWANIE NA ŚWIELTICZAKA

W dniu 21 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy pierwszej uczęszczający do świetlicy szkolnej.
 

więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Nasza szkoła przyłączyła się do światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

więcej

W tym roku uczniowie klasy II przystąpili do programu "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka". Najważniejszym celem była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć, w ramach których dowiedzieli się czym jest prąd, dlaczego żarówka świeci, a także skąd bierze się prąd w gniazdku.

więcej
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Wiedzą o tym uczniowie klasy II, którzy przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków i wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy I przyłączyli się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wraz Gangiem Słodziaków.
 

więcej
MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu 12 listopada nasza społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Całe wydarzenie rozpoczęło się już wcześniej, ponieważ w ubiegłym tygodniu, uczniowie wspólnie z wychowawcami i nauczycielami przygotowywali kotyliony, chorągiewki oraz tworzyli mapy myśli pt. „Święto Niepodległości”. Od porannych godzin uczniowie spotykali się, aby rozmawiać o historii naszego kraju przed utratą niepodległości, o trudnych drogach jakie musieli przejść nasi przodkowie, abyśmy mogli dziś cieszyć się wolnością oraz o tym, czym jest dla nas patriotyzm.

więcej


 

HOŁD POLEGŁYM ŻOŁNIERZOM

Po raz pierwszy w historii, w miniona środę - tj. 30 października, naszą szkołę odwiedziła oficjalna delegacja Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, by wspólnie z dyrekcją szkoły, Wójtem Gminy Konopnica panem Grzegorzem Turalczykiem, harcerzami i wolontariuszami uczcić pamięć poległych żołnierzy 72 Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy.
 

więcej
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

30 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie .

„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom" – ślubowali uczniowie.

więcej
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I - III

,,Przyroda w oczach dziecka" to konkurs plastyczny dla klas I - III, który odbył się w Szkole Podstawowej w Konopnicy. Temat konkursu okazał się wyjątkowo wdzięczny i ciekawy, bowiem napłynęło do niego 30 prac konkursowych.

więcej
 „Jutro jest… wtedy pochylisz się nad sobą 2.0”

Uczniowie klasy VI wybrali się do kina Syrena w Wieluniu, aby wziąć udział w programie profilaktyki uzależnień pt. „Jutro jest… wtedy pochylisz się nad sobą 2.0”, który poprowadził Jarosław Wajk – terapeuta uzależnień, a jednocześnie członek zespołu Oddział Zamknięty.

więcej
PAINTBALLOWE POTYCZKI

W sobotnie przedpołudnie, 26 października, chętni uczniowie naszej szkoły spędzili na łonie natury podczas terenowych zmagań paintballowych. Dzieciaki wraz z opiekunami wybrali się do pobliskiego Osjakowa, by wziąć udział w jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świeżym powietrzu - grze paintball.

więcej
POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

Uczniowie klasy drugiej: Maja Stankowska i Paweł Brzezowski uczestniczyli w XIV edycji "Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie" realizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w ramach projektu profilaktycznego " Policyjna Akademia Bezpieczeństwa ".
 

więcej
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO SP W OSTRÓWKU
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO SP W OSTRÓWKU

Oliwia Wcisło, uczennica klasy VI została zaproszona do Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrówku na uroczyste rozstrzygnięcie konkursy plastycznego pt. „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny”. Talent plastyczny Oliwii, pomysłowość oraz niebanalne spojrzenie na bohatera przy wykonaniu jego portretu, zostały docenione przez Jury konkursowe, które przyznało jej zaszczytne II miejsce.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019 - 2020

Październik  obfitował w wydarzenia sportowe.  Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rywalizowali Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych w unihokeju w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019-2020”.

 

więcej