Aktualności

"MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!"

Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja ekologiczna Sprzątania Świata. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obojętny los naszej planety i aktywnie uczestniczyli w akcji zbierania śmieci. Dzieciaki wykorzystały w tym celu worki i rękawice zakupione przez Urząd Gminy. Niestety, wszystkie worki zostały wykorzystane, co oznacza, że nasze środowisko nadal jest zaśmiecane.
Wierzymy, że wszyscy wezmą przykład z dzieci i będą odpowiedzialni za nasze środowisko.

WARTO MIEĆ PASJĘ

Drugi dzień Triduum ku czci św. St. Kostki, które obchodziliśmy w naszej szkole w ramach XI Tygodnia Wychowania  to spotkania z ciekawym człowiekiem.
W miniony piątek w świetlicy szkolnej odbyło się ciekawe spotkanie z panem Stefanem Wrzesińskim - prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Konopnickiej oraz z panem Leszkiem Dondziakiem - człowiekiem pasjonatem.

więcej
OBCHODZIMY XI TYDZIEŃ WYCHOWANIA

W czwartek 16 września odbył się w naszej szkole Piknik ,,Pieczonego ziemniaka”  połączony z Triduum ku czci św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III, wychowawcy, Pani katechetka, dyrekcja szkoły oraz ksiądz Proboszcz Mariusz Nabiałek.
 

więcej
MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócili do rywalizacji sportowej. Inauguracja roku sportowego miała miejsce w Ostrówku przy okazji Indywidualnych Biegów Przełajowych. Uczestniczyli w nich również nasi uczniowie w czterech kategoriach. W kategorii Igrzyska Dzieci (dziewczęta) najlepiej powiodło się Edycie Klarze, a wśród chłopców Mikołajowi Wlażlakowi. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (dziewczęta) Ania Strzała zajęła drugie miejsce, a Filip Kaczmarek szóste pośród chłopców.

więcej
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Obchody tego dnia zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła dzieicom, że każdy z ma jakieś ukryte talenty, które drzemią gdzieś głęboko i czekają na nasze odkrycie.

 

PRÓBNA EWAKUACJA

W poniedziałek 13 wrzesnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w przeprowadzonej próbnej ewakuacji. 
Brały w niej udział również przedszkolaki, które bardzo dobrze sprawdziły się w nietypowej sytuacji.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
W działaniach wzięli udział strażacy PSP Wieluń, OSP w Konopnicy, Rychłocicach i Szynkielowie.
 

więcej
UCZTA DLA DUSZY

W Gminnym Centrum Kultury w Konopnicy odbył się niecodzienny koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. To fantastyczne widowisko muzyczne było zwieńczeniem uroczystych obchodów Dnia Patrona Szkoły 72 Pułku Piechoty „Radom”.
Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego swoją 

więcej
NIECODZIENNA LEKCJA
NIECODZIENNA LEKCJA

Uczniowie klasy piątej i szóstej odbyli niecodzienną lekcję biologii i geografii w terenie. Przy pięknej słonecznej pogodzie wybrali się z opiekunami na rajd pieszy do rezerwatu "Hołda. Tam na ścieżce dydaktycznej uczniowie zapoznali się gatunkami fauny i flory występującymi w na tym terenie. Wielu z nich udało się przy tej okazji nazbierać grzybów. Wszyscy poprawili kondycję fizyczną i dobrze się bawili.

BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ
BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ

Pod takim tytułem odbyło się  spotkanie z sierż. sztab. Moniką Klonowską oraz st. asp. Tomaszem Kiczka.
Funkcjonariusze zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomnieli również o innych zagrożeniach, którym mogą ulec uczniowie. Super atrakcją był dla uczniów klas młodszych pokaz policyjnego radiowozu. Profesjonalne spotkania, które odbywają się w naszej szkole od wielu lat przynoszą bardzo dobre efekty.
 


 

UROCZYSTE OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

Dzień Patrona Szkoły 72 Pułku Piechoty „Radom” to zawsze ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej i lokalnej. W tym roku jej zasięg i moc przerosły oczekiwania nas wszystkich, a to za sprawą organizatorów i znamienitych gości, którzy uświetnili ten dzień swoją obecnością.
To wyjątkowe wydarzenie było efektem współpracy Urzędu Gminy w Konopnicy, Szkoły Podstawowej w Konopnicy, Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu oraz 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.
 

więcej


 

WITAMY W SZKOLE!

Dziś, 1 września miało miejsce uroczyste rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022. Inauguracja jak co roku rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia szkolna dla uczniów klas pierwszych. Pozostali uczniowie udali się bezpośrednio do sal lekcyjnych, gdzie czekali na nich wychowawcy.
Pierwszoklasistów, rodziców oraz przybyłych gości powitał Dyrektor Szkoły pan Michał Janik. Ciepłe słowa do uczniów skierowała przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Urbaniak oraz nowy proboszcz naszej parafii ksiądz Mariusz Nabiałek.
 

więcej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. według następującego planu:
• Klasy pierwsze spotykają się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, a następnie przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych;
• Pozostałe klasy spotykają się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach;
• Msza św. odbędzie się godz. 8.00 w kościele parafialnym w Konopnicy;

 

HARMONOGRAM DOWOZÓW


  

PODRĘCZNIKI DO RELIGII

Szanowni Rodzice

Nowy rok szkolny rusza już niebawem. Przedstawiamy Państwu listę obowiązujących w naszej szkole podręczników do nauki religii, do zakupienia we własnym zakresie. Podręczniki te nie są dofinansowane.

 

Obowiązujące podręczniki do religii na rok szkolny 2021/2022

 

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Podręcznik do religii dla dziecka sześcioletniego

 • „Tak! Jezus mnie kocha” red. ks.dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak

 

Wydawnictwo WAM

 • Klasa 1  „Bóg - nasz Ojciec”, red. ks. W. Kubik, B. Bester, T. Czarnecka, A. Duka + ćwiczenie do religii
 • Klasa 2  „Jezus -nasz Zbawicie”l, red. ks. W. Kubik, T. Czarnecka, + ćwiczenie do religii
 • Klasa 3  „Przyjmujemy Pana Jezusa”, red. Ks. W. Kubik + ćwiczenie do religii(zeszyt ucznia)
 • Klasa 4  „Zaproszeni przez Boga”, red. Ks. Z. Marek + ćwiczenie do religii(zeszyt ucznia)
 • Klasa 5   „Szukam Cię”, red. ks. W. Kubik, T. Czarnecka, A. Duka, M. Juda-Mieloch, M. Poniewierska
 • Klasa 6  „Jestem Twoim Zbawicielem”, red. ks. W. Kubik, T. Czarnecka
 • Klasa 7   „Jezus uczy i zbawia”, red. Ks. Z. Marek 
 • Klasa 8  „Jezus działa i zbawia”, red. Ks. Z. Marek

   

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego to dla wszystkich uczniów wspaniały dzień, ponieważ właśnie dzisiaj zaczynają się wakacje, okres laby i wytchnienia od nauki. Dla niektórych uczniów jest to dzień szczególny, w którym po wytężonym okresie nauki otrzymają upragnione nagrody.
Warunki pandemiczne nie pozwoliły nam na przeżycie tej uroczystości ze wszystkimi uczniami, dlatego w uroczystej akademii udział wzięli uczniowie klasy VIII – absolwenci naszej szkoły oraz uczniowie klasy VII. Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy III odbyło się na świetlicy szkolnej natomiast pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa, dyplomy i nagrody.

 

więcej