Aktualności

BIJEMY REKORD

Już po raz drugi w uczniowie naszej szkoły  podjęli próbę pobicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji. W akcji organizowanej przez Szkołę Podstawową w Konopnicy i Sztab WOŚP w Konopnicy wzięło udział blisko 100 osób.

więcej
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dzień Pieczonego Ziemniaka to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości naszej szkoły, zatem również i w tym roku nadeszła pora na to święto. Uczestniczyli w nim dziś uczniowie klas I-III, a także dzieci z oddziałów przedszkolnych.
 

więcej
COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA ... - Dzień Edukacji Narodowej

11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela, była to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Część artystyczna przygotowana przez Samorząd Uczniowski utrzymana była w humorystycznej konwencji. Humor przeplatał się z satyrą podczas scenki pt. "Posiedzenie Rady Uczniowskiej". Występujący uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej życzyli: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zadowolenia, sukcesów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela. W czasie kolejnej części uroczystości, której przyświecało motto: Coś się kończy, coś się zaczyna żegnaliśmy Panią Małgorzatę Osydę oraz Panią Annę Sztanderę, które po długoletniej wytężonej i owocnej pracy kończą swoją przygodę jako nauczycielki.

więcej
MŁODZI GŁOSUJĄ

  Uczniowie z klasy szóstej, siódmej i ósmej naszej szkoły już teraz przygotowują się do tego, by w przyszłości stać się świadomymi swoich praw obywatelami. Podjęli się bowiem realizacji wyzwania, jakim jest projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej - "Młodzi głosują". Jego celem jest nie tylko zwiększenie wiedzy uczniów na temat wyborów, ale także przeprowadzenie kampanii profrekwencyjnej, a wreszcie zorganizowanie symulacji wyborów.
 

więcej
NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z HISTORIĄ ...

Sobota, 28 września, była dniem wyjątkowym w historii naszej szkoły. Po raz pierwszy odwiedzili nas, podążając śladem swoich poległych przodków, ich potomkowie - synowie, córki, wnuki oraz działacze Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72 p.p. im. D. Czachowskiego w Radomiu. Wraz z nimi przyjechali uczniowie klas mundurowych Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ.

więcej
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Konopnicy wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Sprzątanie Świata". Dzieci z naszej szkoły mają świadomość tego, że Ziemia jest wspólną planetą, o którą mamy obowiązek dbać.

więcej
UDANY POCZĄTEK SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Dnia 16.09.2019 roku na terenie ośrodka rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik oraz koordynator SZS w Wieluniu Sylwester Wolny.

Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu
w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci”
i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

więcej
80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz Dzień Patrona Szkoły

3 września odbyły się uroczystości upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Konopnicy, którym jest 72 Pułk Piechoty „Radom”. Wydarzenie to było efektem współpracy lokalnych władz: Wójta Gminy Konopnica, Przewodniczącego Rady Gminy, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konopnicy, a także Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy. Jak co roku uczniowie, wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz oraz delegacjami zakładów pracy znajdującymi się na rodzimym terenie, udali się na cmentarz wojenny, aby uczcić pamięć bohaterskich obrońców walczących w bitwie obronnej w Konopnicy, która rozegrała się w dniu 3 września 1939 roku. 

więcej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie naszej szkoły stawili się dziś na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020. Inauguracja jak co roku rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia szkolna.

więcej

 

Wójt Gminy Konopnica,

Przewodniczący Rady Gminy Konopnica,

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy

oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury

i Biblioteki Publicznej w Konopnicy

serdecznie zapraszają

na uroczystości poświęcone obchodom

80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

oraz Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Konopnicy,

które odbędą się 3 września 2019r.

 

W programie:

 

  • 10:10 – zbiórka przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. 72 Pułku Piechoty  „Radom” w Konopnicy i przejście  na cmentarz  wojenny w Konopnicy
  • 10:30 - 11:00 – uroczystości na cmentarzu związane z obchodami Dnia Patrona Szkoły
  • 11:30 - 12:30 – montaż słowno - muzyczny - sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

 

  • 8:00 MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM
  • 9:00 INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO - SALA GIMNASTYCZNA 
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego to data znana wszystkim uczniom. Na dzień rozdania świadectw uczniowie niecierpliwie czekają cały rok. To nie tylko podsumowanie dziesięciu miesięcy nauki, ale też początek wakacji, podczas których będzie można odpocząć przed pierwszym dzwonkiem oznaczającym rozpoczęcie zajęć w kolejnej klasie. W naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się jak co roku, o godzinie 8.00 Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Konopnicy. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia szkolna.

więcej
podchody matematyczno-przyrodnicze

W ośrodku Zacisze w Konopnicy już po raz dwunasty odbyły się wczoraj Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze dla szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy.

Otwarcia konkursu dokonali wójt gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk i dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik, którzy życzyli wszystkim uczestnikom wytrwałości i sukcesu.

więcej

Dyrektor Szkoły informuje, iż w związku z występującą falą upałów, od dnia jutrzejszego zajęcia dydaktyczne zostaną skrócone i będą się odbywać w następujących godzinach:
8.00 - 8.30
8.40 - 9.10
9.20 - 9.50
10.00 - 10.30
10.50 - 11.20
11.30 - 12.00

więcej
KONKURS kulturoznawczy

W dniu 03.06.2019r. odbył się  konkurs kulturoznawczy z  jęz. niemieckiego.  Konkurs przeprowadzony został w 2 kategoriach: szkolnej dla uczniów klas V-VI (poziom podstawowy) i gminnej dla uczniów klas VII-VIII ze wszystkich szkół podstawowych na terenie naszej gminy (poziom rozszerzony). Tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Österreich – Land der Berge, Land am Strome”. Organizatorami konkursu byli: nauczycielka jęz. niemieckiego mgr Elżbieta Janucik oraz Szkoła Podstawowa  w Konopnicy. Głównymi  celami  konkursu  było:   zapoznanie  uczniów  z   podstawowymi  i rozszerzonymi wiadomościami realio- i  kulturoznawczymi nt Austrii oraz podnoszenie poziomu wiedzy i  umiejętności językowych dzieci i  młodzieży. Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów – udział w  nim wzięło aż 50 uczniów z klas V – VIII.

więcej