Aktualności

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO


Urzędujący nam obecnie Samorządu Szkolny przeprowadził w dniu 23 czerwca wybory na nowy rok szkolny. Każdy z pretendujących przygotował plakat promujący swoją osobę i plany na przyszłość. Wszyscy uczniowie z klas I-VIII mieli możliwość zagłosowania.
Po przeliczeniu i sprawdzeniu oddanych głosów przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Magdalena Ciekańska ogłosiła wyniki.
W przyszłym roku szkolnym władzę obejmuje Samorząd w składzie:
przewodniczący - Maciej Bąk
zastępca - Anna Strzała
członkowie - Patrycja Hadryś i Anna Gralińska.
Opiekę nad organizacją będą sprawowały wybrane podczas głosowania panie Agnieszka Malinowska-Strzała i Ewelina Sajdak.
Wszystkim wybranym gratulacje złożył Pan Dyrektor, który podziękował również kończącemu kadencję Samorządowi.
 


 

CZUĆ WAKACJE!

To był trudny i nietypowy rok szkolny. Dlatego tym bardziej ciesyzmy się z nadchodzących wakacji.

Uczniowie klasy VIa postanowili pożegnać go przy wspólnym ognisku w środę, 23 czerwca. Było dużo rozmów i zabawy, a także przepyszne kiełbaski i babeczki.
Klasa VI b przywitała lato spędzając razem czas na biwaku zorganizowanym w ośrodku wypoczynkowym Letnisko nad Wartą.
Pogoda iście wakacyjna sprzyjała kąpielom wodnym oraz słonecznym. Uczniowie spędzili czas na zabawach, rozmowach w przepięknym otoczeniu przyrody.

Uczniowie klasy IV podsumowali rok szkolny wspólnym ogniskiem i zabawą. 

więcej
CYKL ZAJĘĆ PLENEROWYCH W KLASIE II

Uczniowie klasy II uczestniczyli w cyklu zajęć plenerowych nawiązujących do zbliżającego się lata. W pięknym otoczeniu przyrody uczestniczyli w zajęciach z języka polskiego, matematyki, religii, wychowania fizycznego i przyrody. Bliskość i obecność natury sprzyjała lepszemu przywajaniu wiedzy, a forma zajęć jak najbardziej integrowała uczestniczące w nich dzieciaki.

Jedną z atrakcji  było również zwiedzanie zabytkowego młyna w Konopnicy. Uczniowie mieli okazję poznać historię obiektu oraz sposób mielenia ziarna.

Zajęcia dostarczyły wielu wrażeń i kosztowały dużo pracy. Po intensywnych zajęciach plenerowych pt. "Smaki i zapachy lata.."  dla wszytskich uczniów nadeszła pora na relaks i przekąskę.

więcej
NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY
NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY

Uczniowie klasy III w ramach zajęć edukacji przyrodniczej odwiedzili jeden z obiektów dydaktycznych Nadleśnictwa Bełchatów – Szkółkę Leśną „Borowina”. Wzięli udziału w pogadankach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników nadleśnictwa. Ścieżka edukacyjna „Opowieści Bielika” jest inna niż wszystkie. Ciąg przygód przyrodniczych, oprócz atrakcyjnej zabawy, dostarcza rzetelnej wiedzy o tajnikach lasu.


 

BEZPIECZNE WAKACJE
BEZPIECZNE WAKACJE


Zbliżają się wakacje, dlatego sierż. sztab. Monika Klonowska z Komendy Powiatowej w Wieluniu odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy aby przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Uczniowie utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Poruszony był również temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.
Mamy nadzieję , że spotkanie w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości bezpiecznych zachowań wśród uczniów.
 

JAK BEZPIECZNE JEST LATO?

"Jakie jest bezpieczne lato?" to lekcja plenerowa w klasie 1.
Piękna pogoda  i zbliżający się koniec roku szkolnego zachęcają, aby wyjść poza mury szkoły. Uczniowie klasy 1 postanowili więc wybrać się na zajęcia w plenerze.  Realizując zagadnienia "Jakie jest bezpieczne lato?" - zabawa w doświadczanie lata wszystkimi zmysłami. W ten sposób połączyli przyjemne z pożytecznym. Dowiedzieli się jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami.  Jak bezpiecznie wypoczywać w różnych miejscach – nad wodą, w górach czy w lesie. 

więcej
ENERGYLANDIA
ENERGYLANDIA

18 czerwca odwiedziliśmy bajkową Energylandię. W tym wyjątkowym miejscu każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Wszystkim  towarzyszyło wiele emocji i przeżyć. Wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych.


 

WYCIECZKA KLAS I - IV

Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Kraków –miasto królów, historyczne serce Polski, ostoja kultury i sztuki - stał się w tym roku celem Zielonej Szkoły klas I--IV , która wraz z wychowawcami udała się na  dwudniową wyprawę . 

Piewrszy dzień upłynął uczniom na ziwedzaniu Krakowa. Zwiedzini Wawel, Stare Miasto i przeżyli niezapomniany rejs statkiem po Wiśle.

Drugiego dnia natomiast podążyli „Śladami legend wielickiej kopalni”. 

Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

więcej
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z zasadami korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej. Dzieci poznały regulamin wypożyczania książek oraz zachowania w bibliotece. Mogły również pierwszy raz wypożyczyć książki. Mamy nadzieję, że książka na stałe zagości w plecakach i sercach naszych małych czytelników.


 

KONKURS ORTOGRAFICZNY
KONKURS ORTOGRAFICZNY

11 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny uczniów klas II- III " Mistrz ortografii". Oko w oko z ortografią stanęli w szranki najlepsi uczniowie. W toku rywalizacji zaszczytne I miejsce zajął uczeń kl. II - Piotr Goral. ÌI - miejsce zdobyła uczennica tej samej kl. II - Kornelia Mucha, natomiast III miejsce zajęła Nikola Kapiczyńska uczennica klasy III. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników.


 

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej już za nami. Zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się na stadionie w Konopnicy. Naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły drugie miejsce, a chłopcy czwarte.


 

DZIEŃ DZIECKA

W tym roku Dzień Dziecka stał się dla nas wyjątkowo ważny. Zawsze staraliśmy się celebrować to święto, ale po powrocie do szkoły i długiej "wirtualnej" rzeczywsiwtości wszyscy chcieliśmy nacieszyć się swoją realną obecnością. Uczniowie z każdej  klasy spędzali ten dzień w swoim gronie wraz z wychowawcą. Pomysły były przeróżne - od gier i zabaw integracyjnych po gry terenowe, rajdy rowerowe, piesze wycieczki. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni ze wspólnego świętowania.

 

 

 

więcej
KOLEJNY SUKCES SPORTOWY!!

Kontynuacją zawodów powiatowych w Ostrówku były zawody rejonowe w Zduńskiej Woli. Nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę a zarazem powiat wieluński w trójboju lekkoatletycznym chłopców oraz czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt. Przy pięknej pogodzie konkurencje rozegrane zostały na stadionie MOSIRU w Zduńskiej Woli. Po rywalizacji nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce a chłopcy drugie.

 

 

 

 

więcej
NATURALNIE BAŁTYCKIE
NATURALNIE BAŁTYCKIE

Naturalnie Bałtyckie to program mający na celu edukację na temat Bałtyku, ryb w nim żyjących, a także zasad zdrowego odżywiania się. Uczniowie klasy III zamienili się w poszukiwaczy skarbów i wyruszyli na wyprawę w głąb Bałtyku. Zanurzyli się w historię najbliższego nam morza, czerpiąc wiedzę o jego podwodnym królestwie. Poznali jego mieszkańców i dowiedzieli się dlaczego ryby są cenniejszym skarbem Bałtyku niż skrzynie pełne złota. W ramach programu zrealizowano trzy bloki tematyczne: „O czym szumi morze, czyli o tym skąd się wzięło Morze Bałtyckie”, „Poznaj mieszkańców Bałtyku”, „Zdrów jak ryba, czyli ile dobrego jest w rybach”. Na koniec projektu uczniowie klasy III wzięli udział w badaniu ankietowym za co zostali nagrodzeni przez organizatorów programu. Każdy z nich otrzymał przepięknie ilustrowany album edukacyjny „Skarby Bałtyku”.


 

BĄDŹMY DLA SIEBIE DOBRZY

W związku z obchodzonym 19 maja Dniem Dobrych Uczynków Samorząd Szkolny i Wolontariat ogłosiły w naszej szkole TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW. Jesteśmy niezmiernie podbudowani aktywnością naszych uczniów, którzy podjęli wiele wspaniałych inicjatyw. Ciieszymy się, że uczniowie dostrzegają potrzeby otoczenia, świata i planety. Wierzymy, że taką postawę reprezentować będą każdego dnia. 

Do  działań dołączyło również szkolne koło PCK. Przygotowało paczki żywnościowe dla 6 najbardziej potrzebujących rodzin naszych uczniów.

więcej