Aktualności

POTRAFIMY PIĘKNIE CZYTAĆ

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbył się konkurs sprawdzający umiejętność pięknego czytania bez przygotowania pod hasłem "Mistrz Pięknego Czytania". W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-VI. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz uczenie zdrowej rywalizacji. Ponadto uczniowie kształtowali umiejętność pięknego czytania wartościowej literatury dziecięcej i młodzieżowej.

więcej
OJ, DZIAŁO SIĘ!

W minioną, bardzo upalną niedzielę na terenie Ośrodka Wypoczynkowo –Rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbył się bardzo udany piknik rodzinny, którego organizatorem była nasza szkoła, przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu właścicieli ośrodka Państwa Katarzyny i Andrzeja Kamińskich. Wsparło nas także wiele życzliwych osób oraz strażacy z OSP w Konopnicy, Rychłocic i Szynkielowa.
 

więcej
ZIELONA SZKOŁA JUŻ ZA NAMI...

W piątkowy wieczór uczniowe naszej szkoły szczęśliwi wrócili z czterodniowej wycieczki do Zakopanego. Był to wyjazd pełen atrakcji, wrażeń i dobrze spędzonego czasu.

więcej
Z WIZYTĄ NA JASNEJ GÓRZE

 Drugiego czerwca 2017 roku uczniowie klasy III z rodzicami, księdzem, panią katechetką i panią wychowawczynią udali się autokarem do Częstochowy. Pobyt na Jasnej Górze rozpoczęliśmy od spaceru po wałach i zrobieniu wspólnego zdjęcia przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się do kaplicy Matki Bożej aby tam uczestniczyć we mszy świętej.

więcej

W piątek 9 czerwca dzieci przedszkolne z grupy 5 latków, oraz uczniowie klasy I i VI uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez komendę Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”.

więcej
SEDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

NIEZAPOMNIANY DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka dla uczniów klas IV- VI upłynął pod hasłem podchodów edukacyjnych. W urokliwych zakątkach Prądzewa drużyny zmagały się z zadaniami matematycznymi, przyrodniczymi, polonistycznymi oraz sprawdzały wiedzę z języka angielskiego.
 

więcej
LEŚNE ZMAGANIA UCZNIÓW

W dniu wczorajszym, tj. 31 maja 2017 r., odbyły się jubileuszowe X Międzypowiatowe Podchody Matematyczno - Przyrodnicze organizowane tradycyjnie przez naszą​ szkołę, nad przebiegiem których​ czuwały panie Agnieszka Malinowska - Strzała i Renata Turalczyk.
Konkurs został uroczyście rozpoczęty przez Wójta Gminy Konopnica, pana Grzegorza Turalczyka. Dyrektor Szkoły, pan Michał Janik, w imieniu Łódzkiego Kuratora Oświaty, pana Grzegorza Wierzchowskiego, przekazał wszystkim obecnym życzenia powodzenia.

 

więcej
ENGLISH IS FUN!

W dniu 30 maja 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego pt. „English is fun”. W tegorocznych zmaganiach językowych brali udział reprezentanci pięciu szkół podstawowych z terenów powiatu wieluńskiego. Gościliśmy u siebie uczniów z Osjakowa, Ostrówka, Rychłocic oraz Szynkielowa.

więcej
JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE!

W dniu 29 maja 2017 roku uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Warszawy. Po dotarciu do stolicy spotkali się z przewodnikiem. Dzień był piękny i słoneczny, dlatego zwiedzanie rozpoczęli od Stadionu Narodowego.

więcej
TO BYŁO PRAWDZIWE ŚWIĘTO FUTBOLU

Od kilkunastu lat, dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, nasza placówka jest organizatorem jednej z najważniejszych oraz cieszących się niezwykłą popularnością, zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek, imprez sportowych w powiecie - finału Powiatowych Mistrzostw w Piłce Nożnej. Droga, aby się tu dostać nie była łatwa. Drużyny występujące w ostatecznym etapie najpierw musiały pokonać swoich przeciwników w eliminacjach gminnych i międzygminnych. W rezultacie w finale brało udział 8 najlepszych zespołów w powiecie.
 

więcej
DZIEWCZĘTA W ROLI GŁÓWNEJ

Już po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem finału Powiatowych Mistrzostw w Piłce Nożnej Dziewcząt, który się odbył w dniu dzisiejszym na stadionie MLKS w Konopnicy. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn.
 

więcej
WYCIECZKA DO DAWNEJ STOLICY POLSKI I OJCOWA

 22 maja, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa i Ojcowa. Dzieci zwiedziły Wawel, zabytki Starego Rynku, Collegium Maius, podziwiały przepiękne wnętrze Kościoła Mariackiego wraz z ołtarzem Wita Stwosza. W Ojcowskim Parku Narodowym uczniowie poznawali interesujące formy skalne powstale miliony lat temu z wapiennych pancerzyków zwierząt żyjących w morzu, które kiedyś istniało na terenie tej wyżyny. Dzieciaki miały możliwość zwiedzania jednej z ciekawszych jaskiń: jaskini Łokietka. Ponadto podczas wędrówki wysłuchały legendy związanej ze źródełkiem miłości i chetnie zaczerpnęły z niego wody.
 

więcej
CAŁA POLSKA BIEGA - MY TEŻ!

Upowszechnianie sportowego trybu życia, ale także zdrowia i radości, a nie rywalizacja oraz walka o medale to główne założenia ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Biega", do której włączyliśmy się już po raz kolejny i my.

więcej
RELIGIE BEZ TAJEMNIC

W dniu 19 maja 2017r. uczniowie z klas IV - VI wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w GCKiBP w Konopnicy na podsumowaniu projektu pt. „Największe religie świata”, który przez ostatni czas był realizowany w naszej szkole. Składał się on z kilku etapów.

więcej