Aktualności

NUTY DLA OJCZYZNY
NUTY DLA OJCZYZNY

W niedzielę tj. 12 listopada 2017 r. w Rychłocicach odbył się Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Ola Kapica, Zuzia Jagiełło i Julia Gralińska za co im serdecznie dziękujemy.

TAK UCZCILIŚMY ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak być patriotą w czasach, gdy nie ma wojen, ani zaborów? Na to trudne pytanie starały się odpowiedzieć dzieci w czasie spotkania, które miało na celu wyjaśnić dlaczego 11 listopada to tak ważna data w historii naszego kraju.

więcej
O CZYM SZUMIĄ KONOPNICKIE DRZEWA - SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI HISTORII

O dziecięcych marzeniach, pragnieniach i często dramatycznej codzienności dzieci dorastających na terenie gminy Konopnica w czasie okupacji mogli usłyszeć uczestnicy spotkania pod hasłem "Nigdy więcej wojny" zorganizowanego w Szkole Podstawowej
w Konopnicy z dr Bożeną Rabikowską - pasjonatką lokalnej historii, uhonorowaną Złotym Medalem "Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej" oraz państwem Heleną i Jerzym Witkowskimi.

 

więcej
JAKA PIĘKNA JEST WASZAWA....

W piątek tj. 3 października 2017 r. uczniowie z klas III -VII uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Dzieciaki odwiedziły Centrum Nauki Kopernik gdzie przez 3 godziny mogły poczuć się jak młodzi naukowcy - odkrywcy.

więcej
"AKTYWNA PRZERWA"

Długo oczekiwana i uwielbiana przez uczniów akcja "Aktywna przerwa" właśnie rozpoczęła się w naszej szkole! W dodatku od pierwszego meczu jest bardzo emocjonująca. Był entuzjazm, radość a nawet łzy... Pierwszy mecz w halową piłkę nożną rozegrany pomiędzy uczniami klasy IV a V dostarczył wielu wrażeń nie tylko zawodnikom, ale również kibicom. Ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z klasy V. Serdecznie gratulujemy im zwycięstwa.
Mamy nadzieję na jeszcze wiele pamiętnych meczów obfitujących w niesamowite zwroty akcji!

DARY JESIENI W ARTYSTYCZNEJ ODSŁONIE

W dniach 20 października - 31 listopada 2017 r. odbył się Szkolny konkurs plastyczny pt. "Jesienna ikebana" przeznaczony dla uczniów klas IV-VII.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności, przyczynienia się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokajania potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

 

więcej
BIBLIJNE ZMAGANIA
BIBLIJNE ZMAGANIA

W dniu 27 października 2017 r. chętni uczniowie naszej szkoły z klas V-VI wzięli udział w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy Biblijnej. Test oparty był na treści Ewangelii wg św. Marka. Zawierał 25 zadań. Do rundy rejonowej zakwalifikowali się: Mikołaj Kiełczykowski, Wiktoria Konefał i Amelia Białecka, którzy uzyskali największą ilość punktów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

PAMIĘTAMY...

Jutro Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy. To święto, w którym wspominamy zmarłych przodków. Tradycją naszej szkoły stało się dbanie o estetykę miejsca spoczynku żołnierzy 72 Pułku Piechoty "Radom" - patrona naszej szkoły. Co roku uczniowie wspólnie z nauczycielami na zajęciach technicznych i godzinach wychowawczych porządkują groby oraz otoczenie.

więcej
GROŹNE UPIORY TEŻ POTRAFIĄ SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ!
GROŹNE UPIORY TEŻ POTRAFIĄ SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ!

Upiorne demony, czarownice, wampiry, duchy i inne stwory opanowały w dniu wczorajszym dyskotekę organizowaną z okazji Halloween. Towarzysząca temu wszystkiemu świetna muzyka serwowana przez dj Kacpra zachęcała wszystkich do znakomitej zabawy. Spośród uczestników dyskoteki wybrano również króla i królową balu, którzy wykazali się największą pomysłowością i starannością dobierania strojów. Dyskoteka przebiegła w bardzo przyjemnej choć trochę mrocznej atmosferze.
Dochód z niej zostanie przeznaczony na potrzeby biblioteki szkolnej.

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

W piątek, tj. 27 października 2017 r., odbyła się ważna uroczystość w życiu naszej szkoły - ślubowanie pierwszoklasistów. Tego wyjątkowego dnia uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę, zdając pierwszy poważny egzamin szkolny, nad przebiegiem którego czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz niecodzienny gość - czarownica, znana głównie z bajek. Pierwszaki pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Anny Sztandery, zaprezentowały ciekawy program artystyczny.

więcej
MOC ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole”, którego celem jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu m.in. warzyw, owoców i soków.

więcej
W POSZUKIWANIU NAJWIĘKSZYCH WARTOŚCI
W POSZUKIWANIU NAJWIĘKSZYCH WARTOŚCI

,,Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy" to przedstawienie teatralne, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III w dniu 24 października 2017 r. Odbyło się ono w Miejskim Centrum Kultury Giganty Mocy w Bełchatowie. Dzięki udziałowi w nim uczniowie poznali historię chłopca, który za pomocą niewinnego zbiegu okoliczności jest zmuszony do poszukiwania największych wartości w krajach europejskich. W trakcie interaktywnego spektaklu widz stał się uczestnikiem wydarzeń, poszukującym słów -kluczy, zaklęć, które powstrzymają złośliwego ducha skrzyni. Widowisko było pełne wrażeń i zaskakujących zwrotów akcji, a także zjawiskowych kostiumów. Ten spektakl pozostanie na długo w naszej pamięci.

JESIEŃ INSPIRUJE RÓWNIEŻ I NAS
JESIEŃ INSPIRUJE RÓWNIEŻ I NAS

W poniedziałek 23 października 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Szkolnego konkursu plastycznego " Barwy jesieni", w którym udział wzięli uczniowie klas I - III. Wszystkie prace w artystyczny sposob obrazowały piękne barwy jesieni.
Tak wyglądają wyniki konkursu:
I msc. - Amelia Mielczarek z kl. lllb, Zuzanna Fuja z kl llla,
II msc. - Nikodem Piaszczynski z kl. ll i Aleksandra Stankowska z kl. lllb,
III msc. - Maja Goral z kl. l i Mateusz Krzywania z kl. l.
Wyróżnienie otrzymała Anna Strzala z kl. llla. Wszyscy uczniowie konkursu otrzymali dyplomy, a wyróżnieni książki.

"CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE..."

W miniony wtorek członkowie koła regionalnego mieli niecodzienną możliwość zwiedzenia zabytkowego dworku z I poł. XIX wieku, który wraz z przyległym do niego parkiem jest teraz własnością Politechniki Łódzkiej. W chwili obecnej znany jest wszystkim jako Dom Pracy Twórczej Politechniki Łódzkiej.

W TROSCE O KSZTAŁTOWANIE PRAWIDŁOWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniu dzisiejszym rozpoczął się w naszej szkole program dofinansowywany z UE "Warzywa i owoce w szkole" oraz "Mleko w szkole", który ma za zadanie promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Przeznaczony jest on dla uczniów klas I - V.

więcej