Aktualności

wojewódzkie ćwiczenia Lotniczej Formacji Obrony Cywilnej

W piątek uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność gościć na lądowisku w Konopnicy, gdzie w ramach działalności Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego odbywały się wojewódzkie ćwiczenia Lotniczej Formacji Obrony Cywilnej, w których uczestniczyli: AEROKLUB ŁODZKI, Gmina Konopnica, OSP Szynkielów, OSP Rychłocice oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Wieluń. 

więcej
PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE!

Dzień Patrona to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole. Jak co roku uczniowie, wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz oraz delegacjami zakładów pracy znajdującymi się na rodzimym terenie, uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej bitwę jaka rozegrała się w Konopnicy w dniu 3 września 1939 roku. O historycznej wadze tego wydarzenia sprzed lat oraz docenianiu takich wartości jak honor, wierność, solidarność i patriotyzm opowiedział w swoim wystąpieniu przedstawiciel Muzeum Ziemi Wieluńskiej Pan Marek Gogola, który był jednym z gości zaproszonych na dzisiejsza uroczystość. 

więcej
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. To ważny dzień szczególnie dla uczniów i przedszkolaków, którzy próg szkoły przekraczają po raz pierwszy. Uczniowie przybyli do szkoły w doskonałych nastrojach, stęsknieni za szkolnymi kolegami, gotowi rozpocząć bieg po wiedzę i nowe doświadczenia.

więcej
RODO  Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

 

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty „RADOM” w Konopnicy pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP w Konopnicy, jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

więcej
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2018 roku zakończyliśmy zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2017/2018. Wszyscy uczniowie otrzymali zasłużone świadectwa promocji. Ci, których średnia ocen wyniosła co najmniej 4,75, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Uczniowie z najwyższą średnią zostali dodatkowo wyróżnieni przez Wójta Gminy Konopnica pana Grzegorza Turalczyka.

więcej
W KARKONOSZACH
W KARKONOSZACH

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie z klas IV - VII uczestniczyli w zielonej szkole w Karkonoszach. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się im aktywnie spędzić czas.

W pierwszym dniu zwiedzali obóz koncentracyjny w Gross - Rosen i kopalnię uranu Liczyrzepa w Kowarach. Drugiego dnia wyjechali do Czech i podziwiali uroki Skalnego Miasta, wieczorem natomiast relaksowali się w Cieplickich Termach. Ostatni dzień popbytu wymagał od nich dużego wysiłku. Dzieciaki zdobyły  Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy!

Z pewnością ta wycieczka pozostanie w ich pamięci:)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W TARNOWSKICH GÓRACH
W TARNOWSKICH GÓRACH

Uczniowie klas I - III przebywali dwa dni na zielonej szkole w Tranowskich Górach. W pierwszym dniu poczuli w sobie moc i jako prawdziwi kowboje zdobywali  "dziki zachód".

Drugiego dnia zwiedzali kopalnię srebra i przeprawiali się łodzią poprzez jej ciemne sztolnie. Zadowoleni  szczęśliwie wrócili do domu:).

XI MIĘDZYPOWIATOWE PODCHODY MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE

W dniu 7 czerwca 2018r. odbyły się organizowane przez naszą szkołę XI Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Wójt Gmina Konopnica, pan Grzegorz Turalczyk. Wraz z dyrektorem szkoły Panem Michałem Janikiem życzyli wszystkim uczestnikom sukcesów i szczęśliwego ukończenia biegu.
W tym roku gościliśmy uczniów aż z 9 szkół powiatu wieluńskiego i bełchatowskiego, którzy zmagali się z kilkukilometrową trasą i niełatwymi zadaniami. Tym razem na siódmoklasistów czekało 5 kopert zawierających zadania z matematyki, geografii, biologii, chemii i fizyki.

więcej
ZMIANA PLANU LEKCJI

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Od poniedziałku 4 czerwca 2018 roku następuje zmiana w nauczaniu religii. Do zakończenia zająć edukacyjnych w tym roku szkolnym przedmiot ten w kasach I - III oraz oddziałach przedszkolnych prowadził będzie pan Marek Osyda, natomiast w klasach IV - VII ksiądz proboszcz Marek Łakomy. W związku z tym zmuszeni byliśmy dokonać zmian w planie lekcyjnym poszczególnych oddziałów. Poniżej załączamy nowy plan lekcji.

 

/out_data/2017_2018/plan-lekcji1.pdf


 

SZANOWNI PAŃSTWO!
W związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, obowiązujących w Polsce od dnia 25 maja 2018 r., zwracamy się z serdeczną prośbą o ponowne podpisanie zgód dostarczonych do domów przez dzieci, dotyczących przetwarzania danych oraz upowszechniania i wykorzystywania ich wizerunku w celu działalności dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczej oraz informacji i promocji szkoły.


 

W MIEŚCIE PIERNIKA I KOPERNIKA

W miniony czwartek tj. 17 maja 2018 r. uczniowie klasy I razem z rodzicami i wychowawczynią panią Anną Sztanderą wyruszyli autokarem na wycieczkę do Torunia. Pogoda zrobiła psikusa, ale mimo deszczu wszystkim dopisywały humory.

więcej
NOWI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
NOWI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Uczniowie klasy pierwszej przystąpili do uroczystego pasowania na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez opiekuna biblioteki i uczniów klasy piątej oraz zaprezentowały umiejętność czytania. Mogły pochwalić się również swoją wiedzą na temat znajomości bajek, baśni, przysłów i bohaterów literackich. Pierwszoklasiści po ślubowaniu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie z radością wypożyczali pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.

DWA DNI PRAWDZIWYCH EMOCJI!

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła rozgrywanym w dniach 10 - 11.05.2018 r. na stadionie MLKS w Konopnicy Mistrzostwom Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach „Igrzysk Dzieci 2017/2018”. Organizatorem zawodów byli: Szkoła Podstawowa w Konopnicy, SZS w Wieluniu i PMDKiS w Wieluniu.
W finałach uczestniczyło 8 najlepszych zespołów chłopców, które zostały wyłonione po wcześniejszych eliminacjach gminnych i międzygminnych rozgrywanych w czterech grupach oraz 9 najlepszych zespołów dziewcząt z powiatu wieluńskiego podzielonych na trzy grupy.

 

więcej
W POSZUKIWANIU EKSTREMALNYCH WRAŻEŃ

Ponad 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń oraz atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych czekało na nas w dniu wczorajszym, tj. 30 kwietnia br., w największym Parku Rozrywki w Polsce „Energylandia” w Zatorze.
 

więcej