Aktualności

WŁASNY RÓŻANIEC - KONKURS

Październik to szczególny czas poświęcony modlitwie różańcowej. W tym miesiącu uczniowie klas I – VIII, zachęceni przez rodziców wzięli udział w ogłoszonym w szkole konkursie na wykonanie własnego różańca.   

Dziewięcioro uczniów - autorów prac konkursowych otrzyma pamiątkowe dyplomy i upominki za pomysłowość, estetykę wykonania, rodzaj wykorzystanego materiału.   

 

 


                                                      

więcej
KONSULTACJE PODCZAS ZDALNEGO NAUCZANIA

Szanowni Pańswto

Poniżej umieszczamy harmonogramy konsultacji online dla uczniów oraz rodziców obowiązujący w okresie zdalnego nauczania.

 

KONSULTACJE DLA UCZNIÓW

KONSULTACJA DLA RODZICÓW


 

UWAGA!
UWAGA!


Informujemy, że od dnia 26 października 2020 r. następuje zmiana organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Konopnicy:
• uczniowie klas I-III pracują w systemie stacjonarnym w wydzielonych częściach szkoły,
         - zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji,
         - świetlica i stołówka szkolna funkcjonuje bez zmian,
• uczniowie klas IV-VIII pracują w systemie zdalnym,
         -zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji,
O szczegółowych rozwiązaniach organizacyjnych będziemy uczniów i rodziców informować na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny Librus.
Dojazdy do szkoły zgodnie z harmonogramem.
Dyrekcja szkoły 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Konopnicy. W tym roku miało ono miejsce 16 października i ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju świętowaliśmy go nieco inaczej niż do tej pory. Dzieci w scenerii bajkowej, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowych biretach, w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali. Być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

więcej
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI


„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” - Międzynarodowy Dzień Białej Laski.
W ramach kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” uczniowie zapoznali się z tematyką osób niewidomych i słabowidzących. Bardzo ważne jest u młodych ludzi kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami, przygotowanie uczniów do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, a także zauważenie ich problemów. Chętni uczniowie z zawiązanymi oczami wykonywali rysunek, nalewali wodę do kubka, a także wcielali się w rolę osoby przewodnika. Ogromne zainteresowanie wzbudziło odczytywanie zapisu przy użyciu znaków alfabetu Braille'a.
 

więcej
DZIEŃ PAPIESKI


Tegoroczny dzień papieski miał charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywał się w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodzimy go w roku 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzień papieski obchodzony jest 16 października, jednak w Kościele Katolickim święto obchodzi się w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „Totus Tuus”. Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie wtedy w 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.
 

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodeowj celebrowaliśmy w zupełnie innych warunkach, docenialiśmy każdą jego warstwę i cieszyliśmy się z mądrze, wspólnie spędzonych chwil.

Dla wszytskich czynnych oraz emerytowanych pracowników oświaty Samorząd Szkolny przygotował uroczystą akademię, którą można zobaczyć online na szkolnym facebooku. Nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz pamięci o tych, którzy już od nas odeszli. Na ich grobach złożono symboliczne kwiaty.
Tego dnia zostały przyznane też Nagrody Dyrektora Szkoły, które za swoje zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły otrzymały panie: Beata Bieniek, Marta Sibiak, Małgorzata Osumek oraz pan Dariusz Niemira.


 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


Pierwszy piątek października to co roku wyjątkowy dzień dla wszystkich matematyków. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole święto to obchodziliśmy dzisiaj – 6 października.
Główne motto akcji brzmi: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Tym razem, w związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną pandemią, uczniowie pisali „egzaminy” w swoich klasach. Pod okiem nauczycieli matematyki ekspertki z klasy IV i VIa sprawdzały poprawność wyników. Nie upiekło się również dorosłym, którzy także sprawdzali swoją wiedzę.
 

MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

23.09.2020 r. na stadionie sportowym w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2020/2021. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik oraz Wójt Gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk. Głównym organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Konopnicy. Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci”. W rywalizacji w ramach „Igrzysk Dzieci” startowali uczniowie z klas IV – VI.
24.09.2020 r. odbył się kolejny etap Powiatowej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2020/2021. Tym razem były to „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”, w której udział wzięli uczniowie z klas VII – VIII.

więcej
WYWIADÓWKA
WYWIADÓWKA

Szanowni Rodzice
Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 24.09.2020 r. odbędzie się wywiadówka.

Spotkania z rodzicami odbędą się w następujących godzinach:
Klasy I-III godz. 16.00
Klasy IV - VIII godz. 17.00
 

REKONSTRUKCJA BITWY WARSZAWSKIEJ

20 września w Parku Starowiejskim w Konopnicy odbyła się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej zwanej "Cudem nad Wisłą" połączona z piknikiem rodzinnym. Inscenizację zaprezentowała Samodzielna Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Widawy. Stronę polską w rekonstrukcji odtwarzali członkowie Stowarzyszenia Historycznego "Strzelcy Kaniowscy". Do Konopnicy przyjechali specjalnie z Łodzi i Sieradza.W organizację imprezy włączyła się również nasza szkoła.

więcej
SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 18 września uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w akcji "Sprzatanie świata".Nie jest nam obojętny los planety na której żyjemy wiemy nie od dziś! Corocznie bardzo aktywnie włączają się w realizację różnych akcji ekologicznych. W tym roku również. Kształtowanie świadomości ekologicznej jest bardzo ważnym elementem wychowania młodego pokolenia. 

więcej
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 16 września 2020 r. na palcu szkolnym przy Szkole Podstawowej w Konopnicy odbyła się po raz kolejny impreza plenerowa mająca na celu integracje dzieci oraz kultywowanie tradycji. W „Święcie pieczonego ziemniaka” wzięli udział uczniowie z klas I-III. Spotkanie obfitowało w zabawy, konkursy, ,,Festiwal baniek mydlanych”, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Uczestnicy sadzili i zbierali kartofelki, brali udział w wyścigu z ziemniakiem na łyżce.

więcej
PAINTBALLOWE ROZGRYWKI


Po wielomiesięcznej przerwie nadszedł czas na długo oczekiwaną integrację uczniów naszej szkoły. Sobotnie przedpołudnie, 12 września, chętni uczniowie spędzili na łonie natury podczas terenowych zmagań paintballowych na polu paintballowym w Osjakowie. W starciu wzięło udział 15 uczestników z klas VII i VIII oraz dwoje absolwentów naszej szkoły. 

więcej
LEKCJA BIOLOGII W TERENIE
LEKCJA BIOLOGII W TERENIE

W piątek 11 września uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w nietypowej lekcji biologii.  Wraz z opiekunami wybrali się na rajd pieszy do rezerwatu "Hołda". Tam na ścieżce dydaktycznej mogli zapoznać się z rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt występujących w rezerwacie, dowiedzieć się jakie są funkcje lasu, czy poznać znaczenie gospodarki łowieckiej. Poprawili również swoją kondycję fizyczną. Wycieczka zakończona została ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na stadionie w Konopnicy.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0