Aktualności

ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE IV Z MATEMATYKI - PRZEŁOŻONE

W związku z udziałem uczniów klasy IV w mszy rekolekcyjnej, zajęcia otwarte z matematyki zostają przełożone na inny termin. Przepraszam rodziców i serdecznie zapraszam w terminie, który podam uczniom.

Z wyrazami szacunku - Agnieszka Malinowska - Strzała


 

MSZA ŚWIĘTA REKOLEKCYJNA

W DNIU 4 MARCA 2016 ROKU, O GODZ. 11:00 UCZNIOWIE KLAS III - VI

BĘDĄ UCZESTNICZYLI W REKOLEKCYJNEJ MSZY ŚW.

W KOŚCIELE PARAFIALNYM W KONOPNICY.


 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY

W czwartek 3 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły już po raz drugi przystąpią do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - Pangea. Poniżej zamieszczamy linki do przykładowych zadań oraz zadań z wcześniejszej edycji.

/out_data/klasa_iv.pdf

/out_data/klasa_v.pdf

/out_data/klasa_vi.pdf

http://pangea.edu.pl/index.php/2013-10-24-02-07-58/archiwum-pytań

FERIE BEZ NUDY -  KINO HELIOS

Ostatni dzień ferii zimowych uczniowie klas I-III spędzili na seansie filmowym pt. "Zwierzogród" w bełchatowskim kinie Helios.
"Zwierzogród" to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. Akcja filmu rozgrywa się w świecie, w którym
człowiek nigdy nie istniał, a zwierzęta stworzyły własny cywilizowany porządek.

więcej
FERIE BEZ NUDY - AKTYWNIE

Uczniowie naszej szkoły poczuli dzisiaj prawdziwego ducha sportu. W ciągu jednego dnia rozegrali aż dwa turnieje: Turniej Gry "Twister" i Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

więcej
FERIE BEZ NUDY - NA FALI

Po długim oczekiwaniu - nareszcie się odbył upragniony wyjazd do jednego z największych parków wodnych w Polsce.
Szalone zjazdy, nury wśród fal i pląsanie w bąbelkach to tylko niektóre z atrakcji, którym oddali się  nasi uczniowie.

 

więcej
FERIE BEZ NUDY - TANECZNIE

TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE" - zajęcia warsztatowe
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia taneczne. Swoją pasją do tańca i umiejętnościami z chętnymi koleżankami i kolegami podzielili się uczniowie klasy VI , którzy na co dzień trenują w szkole Dance Center Marzena Biedroń.

więcej
ZIMOWISKO W PORONINIE

Dzieciaki z naszej szkoły przebywające na zimowisku narciarskim zakończyły swój bardzo udany pobyt w Poroninie. Pełne niezapomnianych wrażeń oraz nowych umiejętności, szczęśliwe, zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domu.

więcej
FERIE BEZ NUDY - ZAJĘCIA SPORTOWE
FERIE BEZ NUDY - ZAJĘCIA SPORTOWE

Na sali gimnastycznej, pod czujnym okiem pana Roberta Trojanowskiego, odbyły się zajęcia sportowe. Chętni uczniowie mieli możliwość podszkolenia swoich umiejętności w grze w piłkę nożną i koszykówkę, a potem wzięcia udziału w rozgrywce o króla strzelców.

FERIE BEZ NUDY - ZAJĘCIA PLASTYCZNE

W dniu 19.02.2016 r., w ramach cieszącej się ogromnym powodzeniem akcji "Ferie bez nudy", odbyły się zajęcia plastyczne, które zorganizowała i przeprowadziła pani Aneta Pelińska, nauczyciel plastyki w naszej szkole.

więcej
FERIE BEZ NUDY - WARSZTATY EKOLOGICZNE

W czwartek w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczno - przyrodnicze przygotowane przez nauczycielkę przyrody Renatę Turalczyk. 

więcej
FERIE BEZ NUDY - WYCIECZKA DO BAZY LOTNICTWA

W dniu 17 lutego 2016r. uczniowie naszej szkoły zwiedzili 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Jednostka zajmuje znaczące miejsce w systemie obronnym nie tylko Polski, ale też NATO. Fakt ten jest uwarunkowany wysokim profesjonalizmem żołnierzy  i pracowników wojska.

więcej
FERIE BEZ NUDY CZAS ZACZĄĆ!

Zabawy na dmuchanym placu zabaw rozpoczęły cykl zajęć organizowanych w naszej szkole w ramach II edycji akcji "Ferie bez nudy ze Szkołą Podstawową w Konopnicy".

więcej
WALENTYNKI

Jak co roku specjalnie dla naszych uczniów Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę, za pośrednictwem której, wszyscy chętni mogli wyznać sobie uczucia i przekazać życzenia.
 

więcej
BEZPIECZNE FERIE

Na świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie naszych podopiecznych z dzielnicowym gminy Konopnica, Maciejem Anczykiem. Pan policjant przypomniał dzieciakom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas ferii zimowych.
 

więcej