Aktualności

W KAŻDYM Z NAS BIJE BIAŁO-CZERWONE SERCE

W piątek 28 kwietnia uczniowie uczestniczyli w nietypowej uroczystości upamiętniającej ważne święta majowe: Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Główną myślą przyświecającą uczniom klasy IIb, którzy wspólnie z wychowawcą przygotowali akademię, było popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

więcej
ZNAMY LEKTURY

W dniu 28 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem Szkolny Mistrz Czytelnictwa "Czy znam moje lektury ?", którego organizatorem była pani Renata Turalczyk. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół. Rywalizacja miała charakter konkurencji drużynowej.

więcej
MISTRZ ORTOGRAFII

W dniu 27 kwietnia 2017 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” , który przeznaczony był dla klas II i III.
Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

więcej
LUDNOŚĆ ZAMIESZKUJĄCA STREFY KRAJOBRAZOWE

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w różnych działaniach, które pozwalają na wykorzystanie technologii informacyjnej oraz własnych doświadczeń i przeżyć. Na lekcjach przyrody szóstoklasiści kolejny raz udowodnili, że najlepiej jest uczyć się przez działanie.

więcej
OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY

W dniu 25 kwietnia 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Sprawdzianie Trzecioklasisty z Operonem. Rozpoczął się on o godz. 9.00 filmem terapeutycznym z Bratkiem.

więcej
GRATULACJE!
GRATULACJE!

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Mielczarek, Bartosz Lipiński i Kuba Jagieniak zajęła IV msc w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych, który się odbył w dniu wczorajszym w Wieluniu. Wszystkich zespołów biorących udział w konkursie było aż 15!
Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę druha Dominika Tokarka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy, który przeprowadził warsztaty dla uczniów dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dzieciaki w tej kategorii otrzymały maksymalną ilość punktów!!!


 

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, iż znane są  już wyniki rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Konopnicy. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych znajdziecie Państwo w zakładce:

REKRUTACJA - oddziały przedszkolne - WYNIKI REKRUTACJI. 

ABY KAŻDY DZIEŃ BYŁ DNIEM ZIEMI

Jak co roku, uczniowie z naszej szkoły postanowili uczcić Dzień Ziemi i przypomnieć o potrzebie dbania o nasze środowisko.
Wraz z nauczycielką przyrody przygotowali montaż słowno - muzyczny dotyczący ekologii.

więcej

Warszawa – piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. To tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Z tego względu w dniu 20 kwietnia uczniowie klasy IIa i IIb naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy.

więcej
O HISTORII INACZEJ...

W dniu 20 kwietnia 2017 roku zawitała do nas Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z pokazem historycznym dotyczącym Rzymskiego Imperium i tradycji antyku oraz życia i kultury w średniowieczu.

więcej


 

WIELKANOCNYCH ŚWIĄT ZAPACH...
WIELKANOCNYCH ŚWIĄT ZAPACH...

Zapach świeżego chleba, żurku, jaj, świątecznych bab, mazurków zachęcał i zapraszał wszystkich naszych uczniów do spożywania śniadania wielkanocnego wspólnie z wychowawcami, którzy spotkali się w minioną środę, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.
Kultywowanie tradycji chrześcijańskich bliskich sercu każdego Polaka jest bardzo ważne dla nas wszystkich.

NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA MISTERIUM

W dniu 12 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, w przeddzień obchodów Tridum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, uczniowie klasy piątej naszej szkoły przedstawili Misterium Wielkanocne.

więcej
WIRTUALNY SPACER PO LONDYNIE

W dniu 11 kwietnia uczniowie koła z języka angielskiego zaprosili swoich kolegów i koleżanki do obejrzenia prezentacji ukazującej ich zdaniem 10 najfajniejszych miejsc w Londynie. Ta wirtualna wycieczka po Londynie była podsumowaniem projektu edukacyjnego, w którym brali oni udział. Dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat takich miejsc jak: Tower Bridge, Tower of London, Big Ben, Pałac Buckingham, Hyde Park, Tate Modern oraz Muzeum Brytyjskie.

więcej
PISANKI, STROIKI I OZDOBY WIELKANOCNE


W poniedziałek tj.10 kwietnia 2017 r. rozstrzygnięto Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Autorzy prac, jak co roku, popisali się kreatywnością i zaprezentowali piękne prace wykonane z różnych materiałów.

więcej