Aktualności

NARESZCIE W SZKOLE!
NARESZCIE W SZKOLE!

W murach naszej szkoły wreszcie słychać dziecięcy śmiech. Cieszymy się z faktu, że uczniowie klas I - III wrócili do stacjonarnego nauczania. Miło patrzeć na roześmiane buzie uczniów i radować się z ich zapału do nauki. Miejmy nadzieję, że niebawem w budynku szkolnym zagoszczą ich starsi koledzy i koleżanki.

 

 

 


 

RAZEM NA ŚWIĘTA


"Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej mająca na celu niesienie pomocy innym. W tym roku do akcji przystąpiła także nasza szkoła. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności, a ich zaangażowanie w akcję zostało uhonorowane pięknym dyplomem.
Dziękujemy za tak aktywny udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!


 

DOŁĄCZAMY DO KLUBU KUMPLA CARTOON NETWORK!
DOŁĄCZAMY DO KLUBU KUMPLA CARTOON NETWORK!

Klasa III wzięła udział w kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” organizowaną przez Cartoon Network i promującą ideę życzliwości oraz koleżeńskiej postawy, pokazując, że niezależnie od różnic każde dziecko zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu. W ramach akcji uczniowie zrealizowali szereg działań, a za udział w akcji zostali nagrodzeni certyfikatem. Zachęcamy wszystkich uczniów i nie tylko, by zawsze być dla siebie życzliwym.


 

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI


DRODZY UCZNIOWIE, RODZCE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY !!!

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Konopnicy pragnie podziękować wszystkim za tak aktywne włączenie się do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej SZLACHETNA PACZKA.
Zrealizowaliśmy nasz cel – przygotowana została wspaniała paczka dla potrzebującej rodziny! JESTEŚCIE NIESAMOWICI!
To nie byłoby możliwe, gdyby nie Wasze zaangażowanie.
Dziękujemy Wam za to!
Po prostu razem tworzymy historię.
Jeszcze raz Wam dziękujemy!
 


 

więcej
IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!
 IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!  organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych. Akcja ma zachęcić, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Zwraca też uwagę na to jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny i wspólne spędzanie czasu wolnego.

W ramach projektu uczniowie otrzymają przygotowane i przekazane przez Fundację kartki świąteczne, które wypełnią na lekcjach lub w domu wspólnie z rodzicami i wyślą do bliskich osób.


 

SZLACHETNA PACZKA
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi  
na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Dzień ten propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień  przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. 

więcej
DZIEŃ PRAW DZIECKA

Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka!


Cała nasza społeczność brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. 20. listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła aktywnie włączyła się także w pomoc dzieciom w Jemenie.
 

więcej
BĄDŹMY TOLERANCYJNI

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Data nie jest przypadkowa. 16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. W tym dniu uczniowie naszej szkoły rozmawiali podczas zajęć w wychowawcami o tolerancji i akceptacji. Chętni mogli wiąć udział w konkursie plastycznym pt. pod tytułem "Dzień Tolerancji - choć każdy z nas jest inny, bądźmy tolerancyjni".

 

więcej
SZKOŁA DO HYMNU!

Szkoła do hymnu” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. W tym roku ministerstwo zaproponowało, by uczniowie i nauczyciele, zaśpiewali wspólnie w danej grupie 4-zwrotkowy hymn narodowy w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Zaś uczniowie, którzy uczą się na odległość, skorzystali z połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewali hymn w formie on-line.

Każda placówka, która wzięła udział w akcji, otrzymała pamiątkowy dyplom. My również taki otrzymaliśmy.  Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

102 lata temu – 11 listopada 1918 roku, kiedy Józef Piłsudski powrócił do Warszawy, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

Dziś nie tylko pamiętamy o tym, że dzień ten jest jednym z najważniejszych w historii naszego kraju, ale w pełni doceniamy, że możemy żyć w wolnej ojczyźnie.

Wspólne śpiewanie hymnu jest wyrazem naszego przywiązania do tradycji i patriotyzmu. Zaśpiewajmy razem – SZKOŁA DO HYMNU …

 

 

PAMIĘTAMY - ŚWIATEŁKO DLA BOHATERA

Naszą tradycją  i obowiązkiem jest opieka nad mogiłami poległych żołnierzy oraz pamięć o nich i ich ofiarnym poświęceniu. 


 W tym roku nasza szkoła  przystąpiła również do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.  Uczniowie odwiedzili groby poległych żołnierzy i zapalili symboliczne znicze, by pokazać, że pamiętamy o ich bohaterstwie i jesteśmy wdzięczni za to, że walczyli o naszą wolność.

 

 


 

więcej
WŁASNY RÓŻANIEC - KONKURS

Październik to szczególny czas poświęcony modlitwie różańcowej. W tym miesiącu uczniowie klas I – VIII, zachęceni przez rodziców wzięli udział w ogłoszonym w szkole konkursie na wykonanie własnego różańca.   

Dziewięcioro uczniów - autorów prac konkursowych otrzyma pamiątkowe dyplomy i upominki za pomysłowość, estetykę wykonania, rodzaj wykorzystanego materiału.   

 

 


                                                      

więcej
KONSULTACJE PODCZAS ZDALNEGO NAUCZANIA

Szanowni Pańswto

Poniżej umieszczamy harmonogramy konsultacji online dla uczniów oraz rodziców obowiązujący w okresie zdalnego nauczania.

 

KONSULTACJE DLA UCZNIÓW

KONSULTACJA DLA RODZICÓW