Aktualności

OBUDZILIŚMY W SOBIE DUCHA PRZYGODY!
OBUDZILIŚMY W SOBIE DUCHA PRZYGODY!

28 kwietnia 2018 r., upłynęła wszystkim chętnym uczniom bardzo aktywnie. Dzieciaki wraz z opiekunami rowerami udały się do pobliskiego Osjakowa, by wziąć udział w jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świeżym powietrzu - grze paintball. Podczas rozgrywki członkowie drużyn uczyli się polegać na sobie wzajemnie, bronić się i osłaniać w sytuacjach zagrożenia chować tak, aby pokonać przeciwnika.
Był to doskonały sposób na odstresowanie się oraz uwolnienie energii, wiążący się z potężną dawką adrenaliny i niepowtarzalnymi wspomnieniami.

NA TROPIE HISTORII

O tym jak długa, ciężka, pełna wyrzeczeń i cierpienia była droga Polaków do wolności przekonali się nasi uczniowie, podczas wykonywania założeń międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego pt. „Uczniowie dla Niepodległej”, który był realizowany na terenie szkoły od początku roku szkolnego. A ponieważ o przeszłości można opowiadać nie tylko słowami, ale też muzyką, obrazami, a nawet aktywnością fizyczną w ramach tego przedsięwzięcia odbył się cykl uroczystości i imprez, począwszy od obchodów Dnia Patrona Szkoły, poprzez happening i marsz ulicami Konopnicy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, a skończywszy na uroczystych akademiach. Podsumowaniem wszystkich działań była jedyna w swoim rodzaju gra terenowa pod tym samym tytułem, która odbyła się w dniu wczorajszym tj. 27 kwietnia br. na terenie Konopnicy.

więcej
MISTRZOWIE RACHUNKU
MISTRZOWIE RACHUNKU

Po dwukrotnej dogrywce wreszcie ogłoszono zwycięzców Szkolnego Konkursu Matematycznego. W zmaganiach brali udział wszyscy chętni uczniowie. W każdej grupie wiekowej od IV - VII klasy wyłonił się zwycięzca, który rozwiązał bezbłędnie najwięcej przykładów. Laureatami zostali: Oliwia Wcisło kl.IV, Łukasz Zgondek kl. V, Amelia Białecka kl. VI, Hubert Kuś kl. VII.

Konkurs zorganizowały panie Joanna Janik i Agnieszka Malinowska - Strzała.

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO …

W dniu 30 kwietnia, w przeddzień świat majowych: Święto pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej i Narodowe Święto Konstytucji 3 maja, spotkaliśmy się by uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

więcej
TRZECIOKLASIŚCI W ROLI GŁÓWNEJ

W związku z tym, iż zdajemy sobie sprawę, że pierwsze trzy lata nauki są kluczowe dla dalszych sukcesów edukacyjnych, a niepozorne braki wyniesione z tego etapu edukacyjnego mają dalsze konsekwencje w późniejszych latach nauki w miniony czwartek, tj. 25 kwietnia 2018 r., uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

więcej
SEZON TURYSTYCZNY ROZPOCZĘTY!

Miniona sobota upłynęła uczestnikom zajęć sportowych i koła regionalnego pod znakiem aktywności fizycznej. Miłośnicy jazdy na rowerze z klas V - VII wyruszyli spod naszej szkoły w bardzo malowniczą trasę rajdu, która przebiegała przez jedne z najpiękniejszych zakątków gminy Konopnica jak i gmin ościennych. Cała trasa przejazdu to około 20 km i wiodła przez Konopnicę, Szynkielów, Dymek, Czernice i Bębnów. Rajd rowerowy prowadzony był w tempie dostosowanym do możliwości uczestników, a nad bezpieczeństwem czuwali kierownicy wycieczki: Michał Janik i Julita Zgondek oraz Joanna Janik i Barbara Bożek.

więcej
SCENA NALEŻAŁA DO UCZNIÓW!

Już po raz trzeci na deskach GCKiBP w Konopnicy, w miniony piątek tj. 20 kwietnia br., odbył się finał międzyprzedmiotowego projektu „Szkolny dzień teatru”. W jego przygotowanie aktywnie włączyły się przedszkolaki, uczniowie, wychowawcy i rodzice z naszej szkoły. Dzięki takiej integracji środowiska szkolnego udało się stworzyć niezapomniane widowiska.
Prezentacja efektów pracy była dla wszystkich zaskoczeniem.

więcej
WZMACNIAMY NASZE POSTAWY PATRIOTYCZNE

O tym jak ważna jest prawda o powojennym podziemiu przekonali się nasi harcerze, którzy uczestniczyli w niecodziennej grze terenowej o tematyce Żołnierzy Niezłomnych, która odbyła się w minioną sobotę, tj. 14 kwietnia 2018 r. Popularyzacja historii, rozbudzanie zainteresowania wiedzą o Żołnierzach Niezłomnych, kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, przybliżenie działalności i roli żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny to tylko niektóre z założeń zrealizowanych podczas tej nietypowej zbiórki.

więcej
GDZIE BŁĄDZĄ CICHE LAT UMARŁYCH CIENIE...

Dnia 13 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się apel ku pamięci ofiar Katynia, Starobielska, Ostaszkowa oraz tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w dniu 10 kwietnia 2010. W 78. rocznicę mordu katyńskiego uczniowie wspominali tragiczne losy polskich jeńców, polskiej inteligencji: lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów.

więcej
KOMUNIKAT

UWAGA!
Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 17 kwietnia br. (wtorek) odbędzie się wywiadówka.
Klasy I - III godz. 16.00
Klasy IV - VII godz. 17.00

PRÓBNY SPRAWDZIAN DLA UCZNIÓW KLASY VI

Aby oswoić uczniów z nową formułą egzaminu po VIII klasie oraz pragnąc w sposób systematyczny monitorować poziom i przyrost wiedzy naszych uczniów uczestniczymy w różnych programach i ofertach przygotowanych przez wydawnictwa dla szkół podstawowych. Z tego względu w dniu 12 kwietnia br. uczniowie klasy VI pisali Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty przygotowany przez wydawnictwo Operon.

więcej
PRÓBNY EGZAMIN DLA UCZNIÓW KLASY VII

Po trzydniowym wysiłku intelektualnym uczniów klasy VII, zakończył się próbny egzamin ósmoklasisty przygotowany przez wydawnictwo WSiP, zgodnie z zaleceniami CKE. Obejmował on wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Z całą pewnością pomoże on sprawdzić umiejętność rozwiązywania testów, radzenia sobie ze stresem oraz poziom opanowania przez naszych uczniów podstawy programowej.
 

więcej
EKOSKRZATY NA START

Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Międzypowiatowy Konkurs „EKOSKRZATY NA START”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III ze szkół podstawowych w Burzeninie,Osjakowie, Szynkielowie, Rychłocicach i Konopnicy.

więcej

MŁYN WODNY W OCZACH NASZYCH UCZNIÓW

Sto najpiękniejszych miejsc w Polsce ,, Młyn wodny”- to myśl przewodnia konkursu plastycznego zorganizowanego przez pana Piotra Polaka - posła na sejm, w którym bardzo aktywnie wzięli udział nasi uczniowie. Adresowany był on do wszystkich chętnych z klas I-III i IV-VII. Miał na celu przedstawienie w plastycznej formie młyna wodnego tak, by ukazać urok zabytkowej budowli, piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków, walory krajobrazowe oraz bogactwo przyrody. Niewątpliwie wpłynął on na pogłębienie więzi emocjonalnej uczniów ze środowiskiem oraz przyczynił się do poznawania regionu poprzez samodzielną działalność badawczą i plastyczną.
 

więcej