Aktualności

Już po raz ósmy w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Nasza szkoła objęła pomocą Pana Grzegorza, mieszkańca powiatu wieluńskiego. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły- zebraliśmy aż 29 paczek, w których znalazły się nie tylko produkty konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczne, ale również odzież, słodycze.

6 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Młodość bez alkoholu, tytoniu innych środków psychoaktywnych”. Udział w konkursie wzięli uczniowie Szkół Podstawowych w Osjakowie, Szynkielowie i Konopnicy.

Mikołajki to czas organizowania zabaw związanych z mikołajkową tradycją, także sportowych. 6 grudnia w sali sportowej naszej szkoły odbyło się mikołajkowe spotkanie z halową piłką nożną. W turnieju wzięli udział uczniowie z dwóch grup wiekowych: klasy III-V i VI-VIII.

Mikołajki w naszej szkole zawsze organizowane są w sposób nietuzinkowy, jednak to co wydarzyło się w tym roku przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno uczniów jak i nauczycieli.
W środę w godzinach przedpołudniowych w szkole pojawił się Św. Mikołaj z Miry wraz z Żandarmerią Wojskową i przedstawicielami 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: Zastępcą Komendanta – kapitanem Dariuszem Rozkoszem, Kapelanem Garnizonu Łask – kapitanem Markiem Bolanowskim, Szefem Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej - podporucznikiem Piotrem Nagórnym, a także młodszym chorążym Krzysztofem Liwińskim.

W dniu 28 listopada rozstrzygnięto zorganizowany przez panią Anetę Półtorak konkurs z ,,Książka z jesienią w tle". Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Zadaniem uczestnika było wykonanie zdjęcia, przedstawiającego książkę lub osobę czytającą na tle jesiennego krajobrazu.

W czwartek 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną już dyskotekę. Zbliżające się andrzejki stały się tradycyjnie pretekstem do wspólnej zabawy. Wszyscy przybyli uczniowie szaleli w rytm muzyki oferowanej przez liczne grono szkolnych didżejów.
W trakcie zabawy rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy strój andrzejkowy. Jury w skład którego weszli przedstawiciele rodziców, nauczycieli i Samorządu Uczniowskiego nie miało łatwego zadania. Ponieważ kostiumy były świetne, nagrodzono wszystkich.
Zabawa była przednia, do ostatniej piosenki.

We wtorek, 25 listopada uczniowie klasy Va wzięli udział w organizowanej przez firmę STIHL akcji zbijania karmników dla ptaków, która odbyła się w naszej szkole po raz drugi.
Uczniowie mieli okazję popracować z drewnem i pomajsterkować, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji. Dzięki swojej pracy nie tylko zdobyli nowe umiejętności, ale i przyczynili się do pomocy ptakom przetrwać zimę.

W sobotę, 23 listopada, uczniowie naszej szkoły udali się do Aquaparku Fala w Łodzi. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury, jak i dostępnych atrakcji. Baseny, mega zjeżdżalnie, ogromny teren zewnętrzny z basenami, sztuczna fala, to gwarancja dobrze spędzonego czasu.

W dniu 21 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy pierwszej uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Nasza szkoła przyłączyła się do światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W tym roku uczniowie klasy II przystąpili do programu "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka". Najważniejszym celem była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć, w ramach których dowiedzieli się czym jest prąd, dlaczego żarówka świeci, a także skąd bierze się prąd w gniazdku.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Wiedzą o tym uczniowie klasy II, którzy przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków i wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy I przyłączyli się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wraz Gangiem Słodziaków.

W dniu 12 listopada nasza społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Całe wydarzenie rozpoczęło się już wcześniej, ponieważ w ubiegłym tygodniu, uczniowie wspólnie z wychowawcami i nauczycielami przygotowywali kotyliony, chorągiewki oraz tworzyli mapy myśli pt. „Święto Niepodległości”. Od porannych godzin uczniowie spotykali się, aby rozmawiać o historii naszego kraju przed utratą niepodległości, o trudnych drogach jakie musieli przejść nasi przodkowie, abyśmy mogli dziś cieszyć się wolnością oraz o tym, czym jest dla nas patriotyzm.