Aktualności

POCZULIŚMY JUŻ ATMOSFERĘ ŚWIĄT

Sala Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy pękała wczoraj w szwach. Tak liczną publiczność zgromadzili uczniowie z klas II – VI oraz nauczyciele naszej szkoły, którzy wprowadzili mieszkańców gminy w magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia przedstawieniem jasełkowym pt. „Książę Pokoju”.
 

więcej
SPOTKANIE WIGILIJNE DRUŻYNY HARCERSKIEJ
SPOTKANIE WIGILIJNE DRUŻYNY HARCERSKIEJ

W dniu 16 grudnia odbyła się wigilia Próbnej Drużyny Harcerskiej z naszej szkoły. Gościliśmy na niej druha komendanta 5 Szczepu Harcerskiego w Wieluniu, pwd. Grzegorza Żabickiego. Wigilia rozpoczęła się pierwszym apelem drużyny, a po wspólnej wieczerzy odśpiewaliśmy kolędy i wzięliśmy udział w zabawach i grach, przygotowanych przez dh Olę.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, iż nastapiło rozstrzygnięcie zapytania ofertowego dotyczącego  realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” .

Rozstrzygnięcie zamieszczono poniżej.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

FINAŁ AKCJI

Klimat "Aktywnej przerwy" z pewnością można uznać za niepowtarzalny. Każda z tych imprez, odbywających się co roku na terenie naszej szkoły jest wielkim świętem futbolu oraz okazją do kibicowania swoim ulubionym drużynom. Jest też ciekawym tematem do dyskusji. Mnóstwo meczów rozegranych w ramach tej akcji zapisało się w sposób szczególny w historii szkolnego futbolu. Wiele z nich wzbudziło ogromne emocje.

więcej
DZIĘKUJEMY!!!

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II

Już po raz szósty w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Nasza szkoła objęła pomocą jedną rodzinę z terenu powiatu wieluńskiego.

więcej
MIKOŁAJKI W SZKOLE

Mikołajki to szczególny dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci. Kiedy dotarła do nas wiadomość, że Mikołaj zaprasza dzieci z klasy pierwszej i drugiej do kina na film pt " Pierwsza gwiazdka" byliśmy zachwyceni. Tak więc, 6 grudnia cała grupa pojechała do kina. Po dotarciu na miejsce, przy pięknej świątecznej dekoracji zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. No i wreszcie wyczekiwany film. Z zapartym tchem obejrzeliśmy przygody osiołka, owieczki i gołębia, którzy podążali za gwiazdką i stali się świadkami narodzin Jezusa. Film był piękny i wzruszający. Tak wypowiedziały się dzieci po wyjściu z kina.

Pozostali uczniowie również świętowali Mikołajki.

więcej
SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

W dniu wczorajszym w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VII z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Strażacy wyjaśnili uczniom na czym polega praca w straży pożarnej i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą.

więcej
ZACIĘTA RYWALIZACJA W KONKURSIE

W dniu wczorajszym tj. 6 grudnia 2017 r. dziesięciu uczniów z klas IV – VII, wyłonionych w eliminacjach klasowych, brało udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pt. „Ten to One”. Dzieciaki zmagały się z pytaniami quizowymi, które wymagały od nich nie lada wiedzy z wielu zagadnień – historii, geografii, kultury, polityki i wielu innych.

więcej
KOMUNIKAT

AKTYWNA TABLICA - ZAPYTANIE OFERTOWE

 

W ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” Dyrektor Szkoły wystosował zapytanie ofertowe na dosatwę sprzętu TIK zgodnie ze złożonym wcześniej projektem.

 

ZAPYTANIE OFERTOWE


 

WODNE SZALEŃSTWA TO DOSKONAŁA FORMA SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU

Tradycją naszej szkoły stały się wyjazdy do jednego z największych parków wodnych w Polsce – „Fala” znajdującego się w Łodzi. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury jak i dostępnych atrakcji cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony uczniów.

więcej
ANDRZEJKI - CZAS ZABAWY I WRÓŻB
ANDRZEJKI - CZAS ZABAWY I WRÓŻB

W miniony piątek tj. 1 grudnia 2017 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą jak co roku zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Bogato zaopatrzony bufet i świetna muzyka, serwowana przez DJ Kacpra, wprowadzały wszystkich uczestników imprezy w cudowny nastrój. Każdy mógł sprawdzić swoją przyszłość, biorąc udział w różnorakich wrożbach, przygotowanych przez przepiękne Cyganki. Wspólnym tańcom nie było końca, a radosne miny uczniów wskazywały, że zabawę należy zaliczyć do udanych. Kto nie był, ten może żałować!
Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznej dyskoteki andrzejkowej serdecznie dziękujemy!

WKRĘCILIŚMY SIĘ W POMAGANIE!

Nasi uczniowie udowodnili, iż mają wielkie, czułe serca i potrafią pomóc osobom potrzebującym.
W miesiącu listopadzie na terenie naszej szkoły zostala przeprowadzona zbiórka nakrętek, w której uczestniczyły wszystkie dzieciaki. Jej celem była pomoc chorej dziewczynce w rehabilitacji, którą jest zaledwie trzyletnia Matylda z wrodzoną cytomegalią.
Do aktywnego uczestnictwa w zbiórce nakrętek zachęcał także Samorząd Uczniowski, który ogłosił konkurs na "Najbardziej nakręconą klasę".

więcej
MIĘKKI, PUCHATY I TAKI Z ŁATKĄ - KAŻDY MA SWOJEGO MISIA

Dwudziestego piątego listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – pluszowy miś. Wesołe Świetliczaki z naszej szkoły nie zapomniały o tym ważnym święcie.

więcej
LEKCJA Z UDZIAŁEM RODZICÓW
LEKCJA Z UDZIAŁEM RODZICÓW

24 listopada 2017 r., w klasie IIIb odbyła się lekcja otwarta. Zajęcia przeprowadziła Pani Małgorzata Osyda w obecności zaproszonych gości: Pana Dyrektora oraz rodziców, którzy mieli niepowtarzalną szansę zobaczyć pracę i aktywność własnych dzieci. Podczas lekcji pokazano rożne metody aktywizujące, które pomagają w przyswajaniu wiadomości. Trzecioklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, za co zostali nagrodzeni brawami gości i znaczkami od wychowawczyni.