Aktualności

ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI

Członkowie koła regionalnego i uczniowie klasy VI w minioną środę wzięli udział w przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzycach warsztatach wielkanocnych, które składały się z dwóch części: pogadanki tematycznej oraz zajęć praktycznych. Gość specjalny - pani doktor Krystyna Miśkiewicz w niezwykle interesujący sposób przedstawiła uczniom liczne, ludowe obrzędy towarzyszące tym świętom oraz pochwaliła się prywatną kolekcją barwnych i misternie wykonanych pisanek oraz kraszanek z różnych stron świata.

więcej
EKOSKRZATY NA START!

W dniu 5 kwietnia już po raz trzeci odbył się Międzypowiatowy Konkurs dla Uczniów Klas III, „EKOSKRZATY NA START”, którego organizatorem jest nasza szkoła. W tym roku gościli u nas uczniowie ze szkół podstawowych z Osjakowa, Rychłocic, Szynkielowa i Złoczewa.

więcej
SZKOLNY DZIEŃ TEATRU

O tym jak trudna jest praca aktora już po raz drugi mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły, którzy wspólnie z wychowawcami aktywnie włączyli się w realizację międzyprzedmiotowego projektu „Szkolny Dzień Teatru”. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie przedstawienia, kostiumów, scenografii oraz wyszukanie odpowiedniej oprawy muzycznej. W realizację tego projektu zostali włączeni wszyscy uczniowie, przedszkolaki, wychowawcy i rodzice, którzy zadbali o dobór odpowiednich strojów.

więcej
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!!

W piątek, tj. 24 marca 2017 r., odbyła się w naszej szkole mała, ale dla nas bardzo ważna uroczystość, na której oddano do użytku trzy sale lekcyjne w "małym domku", po przeprowadzonym remoncie podłóg. Inwestycja na kwotę 20 000 zł możliwa była dzięki ogromnemu wsparciu sołtysów i mieszkańców sołectw: Konopnica, Głuchów, Anielin, Bębnów, Sabinów, Kamyk, Piaski, Strobin i Wrońsko oraz pomocy w kwocie 500zł Rady Rodziców.

więcej
WITAJ WIOSNO!!!

21 marca, zgodnie z kalendarzem, dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z uczniami szkoły podstawowej świętowały jej nadejście.
Przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, a także przygotowywały kolorowe stroje i dekoracje. Uczniowie klas I-III przygotowali Marzanny i wiosenne transparenty.

 

więcej
RELIGIE ŚWIATA

W piątek, 17 marca, uczniowie klasy V i VI gościli z wizytą w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji muzealnej dotyczącej sztuki sakralnej Tybetu. Zajęcia te stanowią jeden z elementów realizowanego w tym roku projektu edukacyjnego "Religie świata".

więcej
KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice

W zakładce REKRUTACJA ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE odnajdą Państwo wszystkie informacje dodtyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Wszystkie niezbędne dokumenty są umieszczone w postaci załączników. 

KOLEJNE ZMAGANIA SPORTOWE

W miniony piątek już po raz drugi w ramach zajęć sportowych został zorganizowany Halowy Turniej Piłki Nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpiło aż siedem trzyosobowych drużyn. Nie zawiodły również dziewczęta.

więcej
DZIEŃ KOBIET

Jak cudownie być kobietą wie z pewnością każda z Pań i dziewczynek, która w minioną środę, 8 marca, uczestniczyła w Women Show z okazji Dnia Kobiet, który specjalnie dla nich został zorganizowany w naszej szkole.

więcej
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

Aż trzy pierwsze miejsca zajęli nasi uczniowie podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzorem lat ubiegłych zostały przeprowadzone w naszej szkole przez przedstawicieli OSP w Konopnicy.

więcej
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

UWAGA!


Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniach 20 - 22 marca 2017 r. w godz. 8.00 - 10.00 odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
Uczniowie pod opieką nauczycieli będą odprowadzani i odbierani z kościoła. Po powrocie do szkoły, zgodnie z planem lekcji, odbędą się zajęcia dydaktyczne.
Przyjazd i odwóz uczniów do i ze szkoły będzie odbywał się normalnie, wg ustalonego harmonogramu.


 

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W zeszły piątek w ramach zajęć sportowych rozegrano cieszący się popularnością nie tylko wśród chłopców Halowy Turniej Piłki Nożnej Klas IV- VI. Udział w nim wzięło 5 drużyn. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Po emocjonujących rozgrywkach i bardzo zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców.

więcej
HISTORIA CZERWONEGO KAPTURKA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Uczniowie Koła z języka angielskiego zaprezentowali przedstawienie na motywach doskonale wszystkim znanej bajki o Czerwonym Kapturku. Minispektakl pt. „Little Red Riding Hood” pokazywał ubarwioną o kilka ciekawych momentów tradycyjną historię.

więcej

Pączki z marmoladą, dżemem, konfiturą, bitą śmietaną i budyniem królowały dzisiaj w naszej szkole. Mogliśmy jeść bez ograniczeń, bo zjedzenie pączka w tłusty czwartek gwarantuje szczęście i powodzenie. Tego sobie i Wam życzymy!

więcej
OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

Mając na uwadze trwałą zmianę nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania nasza szkoła, już po raz kolejny, bierze udział w programie "Owoce i warzywa w szkole" realizowanym przez Agencję Rynku Rolnego, który skierowany jest dla dzieci klas I-III oraz oddziału klasy 0.
 

więcej