Aktualności

BRAWO DLA WERONIKI
BRAWO DLA WERONIKI

Wielu naszych wychowanków rozwija swoje zdolności i zainteresowania uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach organizowanych również poza szkołą. Jedną z takich uczennic jest Weronika Obiegła z kl. III, która swoją miłość do piłki nożnej rozwija trenując w UMCS "Ostrowia" Ostrówek. Weronika już w chwili obecnej ma się czym pochwalić. Wspólnie z całą drużyną wywalczyła:
III miejsce w Wojewódzkim Turnieju " Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku",
III miejsce w Halowym Turnieju Dziewcząt w Radomsku,
I miejsce w Turnieju o Puchar Starosty Zduńskowolskiego.
Serdecznie gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów!

WALENTYNKI, WALENTYNKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

14 lutego upłynął nam pod znakiem serduszek. Po raz kolejny w naszej szkole działała Poczta Walentynkowa:)

więcej
MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

W środę 8 lutego uczniowie z klasy czwartej sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ruchu drogowego. Zajęcia praktyczne na sali spotowej poprzedziła część teoretyczna prowadzona przez przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.


 

więcej
TO BYŁ BAL!

Świetna muzyka i dobra zabawa towarzyszyły nam podczas zabawy choinkowej zorganizowanej w dniu wczorajszym. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli nasi uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym balu karnawałowym.

więcej
W TEATRZE

W mijającym tygodniu dzieci z klas młodszych uczestniczyły w wyjeździe do Teatru Miejskiego w Sieradzu, w którym obejrzały przepiękny spektakl muzyczny „ W tajemniczej krainie krasnali” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Duduś”.
 

więcej
POTYCZKI CZYTELNICZE
POTYCZKI CZYTELNICZE

W piątek 27 stycznia odbyły się w naszej szkole ostatnie zajęcia w ramach akcji " Ferie bez nudy". Z myślą o najmłodszych czytelnikach i miłośnikach literatury przeprowadzono zajęcia czytelnicze. Pomimo niskiej frekwencji przybyli uczniowie bawili się znakomicie rozwiązując quizy i krzyżówki związane z literaturą dziecięcą.

TURNIEJ FIFA

Dzięki zorganizowanemu  w ramach akcji " Ferie bez nudy" Turniejowi Fifa na Konsoli Xbox wszyscy chętni uczniowie mogli przenieść się na największe stadiony świata i zagrać z najlepszymi drużynami. W trakcie emocjonujących meczów uczniowie wykazywali się przeglądem pola i niezwykłym refleksem.
 

więcej
TURNIEJ SZACHWOY

Po raz pierwszy w naszej szkole rozegrano Szkolny Turniej Szachowy dla dzieci z udziałem niezwykłych gości: pana Stanisława Budzika i pana Leszka Janiaka, którzy czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem. Po prawie dwugodzinnych zmaganiach i wielkich emocjach wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

więcej
FIGLORAJ
FIGLORAJ

Dmuchany zamek, zjeżdżalnia, tor przeszkód to idealne miejsce do zabawy zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i tych nieco starszych, które zapewnia świetną rozrywkę bez względu na porę roku. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, a także uczniowie naszej szkoły mieli możliwość bezpłatnego skorzystania z dmuchanego placu zabaw „Figloraj”. Dzięki różnorodnym kształtom i szerokiej gamie kolorystycznej plac zabaw zapewnił dzieciom moc wrażeń i świetne samopoczucie, jednocześnie dbając o zdrowie i sprawność fizyczną naszych podopiecznych.​

BYŁO PYSZNIE I KOLOROWO!

W czwartek uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w zajęciach kulinarnych oraz doskonalić swoje umiejętności w robótkach ręcznych. Rzeczy przyjemne i pożyteczne.

więcej
ZA OKNEM -5... TO DLA NAS PESTKA!

Podczas gdy za oknem słupki na termometrach wciąż poniżej zera, woda w basenach termalnych w Uniejowie zachęcała naszych uczniów do zabaw i kąpieli. A wszystko to dzięki współpracy Dyrektora Szkoły Pana Michała Janika z Burmistrzem Miasta Uniejów i pomocy Pana Andrzeja Kamińskiego, którzy zorganizowali dla naszych uczniów gratisowe bilety.

więcej
JĘZYKOWE ŁAMI - GŁÓWKI:)
JĘZYKOWE ŁAMI - GŁÓWKI:)

Pierwsze spotkanie uczniów z klas IV- VI w ramach akcji "Ferie bez nudy" odbyło się pod hasłem "Zagadki językowe" w dniu wczorajszym. Dzieci w nietypowy i oryginalny sposób mogły sprawdzić oraz wykorzystać swoje umiejętności językowe. Rozwiązywanie zagadek, rebusów i gier językowych oraz zabawa w kalambury przyniosła dzieciom wiele radości.​

FERIE BEZ NUDY - TO FAKT!
FERIE BEZ NUDY - TO FAKT!

Bohaterowie przebojowej serii filmów animowanych opartych na najpiękniejszej baśni Hansa Christiana Andersena zdobyli serca naszych uczniów! Wszystko to za sprawą wyjazdu do kina Helios w Bełchatowie, który odbył się w dniu wczorajszym, a jego uczestnikami byli uczniowie z klas I-III.
Świetne animacje i akcja filmu pt. "Królowa Śniegu 3. Ogień i lód" zyskały aprobatę młodych widzów.​

SMACZNIE I ZDROWO!
SMACZNIE I ZDROWO!

Już po raz trzeci, dzięki współpracy Dyrektora Szkoły Pana Michała Janika i Pani pedagog Urszuli Torczyńskiej z Fundacją Św. Brata Alberta w Łodzi, nasi uczniowie będą mieli możliwość bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do jabłek. W tym roku możemy pochwalić się rekordową liczbą kilogramów - pozyskano ich aż 2000. Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania Państwu Godlińskim za bezpłatny transport owoców z Łodzi.​