Aktualności

ZNAMY PONADCZASOWE WARTOŚCI KSIĘGI NAD KSIĘGAMI
ZNAMY PONADCZASOWE WARTOŚCI KSIĘGI NAD KSIĘGAMI

W dniu 23 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 „Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” (Mk 1, 11).
Do konkursu przystąpiło 74 uczniów z rejonu wieluńskiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V-VI: Mikołaj Kiełczykowski, Wiktoria Konefał i Amelia Białecka.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

WITAMY W GRONIE ŚWIETLICZAKÓW!

W dniu 23 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na świetliczaka”. Celem spotkania było przyjęcie uczniów klasy I do grona świetlicowej społeczności. Aby tak się stało uczniowie musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej i wykazać się odwagą, szeregiem różnych umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka.

więcej
ZNAMY SZCZEGÓŁY ZIELONEJ SZKOŁY!

 ZNAMY SZCZEGÓŁY ZIELONEJ SZKOŁY!

Zapraszamy do udziału w kolenej zielonej szkole. Tym arazem planujemy poznać piękno Karkonoszy. Zapisy u Pani Agnieszki Malinowskiej - Strzały do końca listopada.
Pierwsza rata wycieczki w wysokości 50 zł.


 


 

Z WIZYTĄ W KRAINIE NARNII
Z WIZYTĄ W KRAINIE NARNII

O tym jak ważne są bliskie relacje między ludźmi i jak ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka mają relacje tj. przyjaźń, wzajemna pomoc i ofiarność przekonali się uczniowie klas IV - VII, którzy uczestniczyli w miniony poniedziałek w wyjeździe do Bełchatowa w celu obejrzenia sztuki pt." Lew, czarownica i stara szafa".
Spektakl pełen przygód, czarów i humoru z całą pewnością skłonił do refleksji wielu uczniów.


 

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 22 listopada 2017 r. (środa) odbędzie się wywiadówka.
Klasy I - III godz. 16.00
Klasy IV - VII godz. 17.00

NUTY DLA OJCZYZNY
NUTY DLA OJCZYZNY

W niedzielę tj. 12 listopada 2017 r. w Rychłocicach odbył się Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Ola Kapica, Zuzia Jagiełło i Julia Gralińska za co im serdecznie dziękujemy.

TAK UCZCILIŚMY ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak być patriotą w czasach, gdy nie ma wojen, ani zaborów? Na to trudne pytanie starały się odpowiedzieć dzieci w czasie spotkania, które miało na celu wyjaśnić dlaczego 11 listopada to tak ważna data w historii naszego kraju.

więcej
O CZYM SZUMIĄ KONOPNICKIE DRZEWA - SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI HISTORII

O dziecięcych marzeniach, pragnieniach i często dramatycznej codzienności dzieci dorastających na terenie gminy Konopnica w czasie okupacji mogli usłyszeć uczestnicy spotkania pod hasłem "Nigdy więcej wojny" zorganizowanego w Szkole Podstawowej
w Konopnicy z dr Bożeną Rabikowską - pasjonatką lokalnej historii, uhonorowaną Złotym Medalem "Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej" oraz państwem Heleną i Jerzym Witkowskimi.

 

więcej
JAKA PIĘKNA JEST WASZAWA....

W piątek tj. 3 października 2017 r. uczniowie z klas III -VII uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Dzieciaki odwiedziły Centrum Nauki Kopernik gdzie przez 3 godziny mogły poczuć się jak młodzi naukowcy - odkrywcy.

więcej
"AKTYWNA PRZERWA"

Długo oczekiwana i uwielbiana przez uczniów akcja "Aktywna przerwa" właśnie rozpoczęła się w naszej szkole! W dodatku od pierwszego meczu jest bardzo emocjonująca. Był entuzjazm, radość a nawet łzy... Pierwszy mecz w halową piłkę nożną rozegrany pomiędzy uczniami klasy IV a V dostarczył wielu wrażeń nie tylko zawodnikom, ale również kibicom. Ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z klasy V. Serdecznie gratulujemy im zwycięstwa.
Mamy nadzieję na jeszcze wiele pamiętnych meczów obfitujących w niesamowite zwroty akcji!

DARY JESIENI W ARTYSTYCZNEJ ODSŁONIE

W dniach 20 października - 31 listopada 2017 r. odbył się Szkolny konkurs plastyczny pt. "Jesienna ikebana" przeznaczony dla uczniów klas IV-VII.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności, przyczynienia się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokajania potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

 

więcej
BIBLIJNE ZMAGANIA
BIBLIJNE ZMAGANIA

W dniu 27 października 2017 r. chętni uczniowie naszej szkoły z klas V-VI wzięli udział w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy Biblijnej. Test oparty był na treści Ewangelii wg św. Marka. Zawierał 25 zadań. Do rundy rejonowej zakwalifikowali się: Mikołaj Kiełczykowski, Wiktoria Konefał i Amelia Białecka, którzy uzyskali największą ilość punktów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

PAMIĘTAMY...

Jutro Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy. To święto, w którym wspominamy zmarłych przodków. Tradycją naszej szkoły stało się dbanie o estetykę miejsca spoczynku żołnierzy 72 Pułku Piechoty "Radom" - patrona naszej szkoły. Co roku uczniowie wspólnie z nauczycielami na zajęciach technicznych i godzinach wychowawczych porządkują groby oraz otoczenie.

więcej
GROŹNE UPIORY TEŻ POTRAFIĄ SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ!
GROŹNE UPIORY TEŻ POTRAFIĄ SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ!

Upiorne demony, czarownice, wampiry, duchy i inne stwory opanowały w dniu wczorajszym dyskotekę organizowaną z okazji Halloween. Towarzysząca temu wszystkiemu świetna muzyka serwowana przez dj Kacpra zachęcała wszystkich do znakomitej zabawy. Spośród uczestników dyskoteki wybrano również króla i królową balu, którzy wykazali się największą pomysłowością i starannością dobierania strojów. Dyskoteka przebiegła w bardzo przyjemnej choć trochę mrocznej atmosferze.
Dochód z niej zostanie przeznaczony na potrzeby biblioteki szkolnej.

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

W piątek, tj. 27 października 2017 r., odbyła się ważna uroczystość w życiu naszej szkoły - ślubowanie pierwszoklasistów. Tego wyjątkowego dnia uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę, zdając pierwszy poważny egzamin szkolny, nad przebiegiem którego czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz niecodzienny gość - czarownica, znana głównie z bajek. Pierwszaki pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Anny Sztandery, zaprezentowały ciekawy program artystyczny.

więcej