Aktualności

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Mikołajki to czas organizowania zabaw związanych z mikołajkową tradycją, także sportowych. 6 grudnia w sali sportowej naszej szkoły odbyło się mikołajkowe spotkanie z halową piłką nożną. W turnieju wzięli udział uczniowie z dwóch grup wiekowych: klasy III-V i VI-VIII.
 

więcej
MIKOŁAJKI

Mikołajki w naszej szkole zawsze organizowane są w sposób nietuzinkowy, jednak to co wydarzyło się w tym roku przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno uczniów jak i nauczycieli.
W środę w godzinach przedpołudniowych w szkole pojawił się Św. Mikołaj z Miry wraz z Żandarmerią Wojskową i przedstawicielami 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku: Zastępcą Komendanta – kapitanem Dariuszem Rozkoszem, Kapelanem Garnizonu Łask – kapitanem Markiem Bolanowskim, Szefem Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej - podporucznikiem Piotrem Nagórnym, a także młodszym chorążym Krzysztofem Liwińskim.
 

więcej
KSIĄŻKA Z JESIENIĄ W TLE

W dniu 28 listopada rozstrzygnięto zorganizowany przez panią Anetę Półtorak konkurs z ,,Książka z jesienią w tle".   Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Zadaniem uczestnika było wykonanie zdjęcia, przedstawiającego książkę lub osobę czytającą na tle jesiennego krajobrazu.

więcej
ANDRZEJKI
ANDRZEJKI

W  czwartek 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną już dyskotekę. Zbliżające się andrzejki stały się tradycyjnie pretekstem do wspólnej zabawy. Wszyscy przybyli uczniowie szaleli w rytm muzyki oferowanej przez liczne grono szkolnych didżejów.
W trakcie zabawy rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy strój andrzejkowy. Jury w skład którego weszli przedstawiciele rodziców, nauczycieli i Samorządu Uczniowskiego nie miało łatwego zadania. Ponieważ kostiumy były świetne, nagrodzono wszystkich.
Zabawa była przednia, do ostatniej piosenki.

HU HU HA, ZIMA JUŻ NIE BĘDZIE ZŁA!

We wtorek, 25 listopada uczniowie klasy Va wzięli udział w organizowanej przez firmę STIHL akcji zbijania karmników dla ptaków, która odbyła się w naszej szkole po raz drugi.
Uczniowie mieli okazję popracować z drewnem i pomajsterkować, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji. Dzięki swojej pracy nie tylko zdobyli nowe umiejętności, ale i przyczynili się do pomocy ptakom przetrwać zimę.
 

więcej
WODNE SZALEŃSTWO

W sobotę, 23 listopada, uczniowie naszej szkoły udali się do Aquaparku Fala w Łodzi. To wyjątkowe miejsce zarówno pod względem architektury, jak i dostępnych atrakcji. Baseny, mega zjeżdżalnie, ogromny teren zewnętrzny z basenami, sztuczna fala, to gwarancja dobrze spędzonego czasu. 

więcej


 

PASOWANIE NA ŚWIELTICZAKA

W dniu 21 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy pierwszej uczęszczający do świetlicy szkolnej.
 

więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Nasza szkoła przyłączyła się do światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

więcej

W tym roku uczniowie klasy II przystąpili do programu "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka". Najważniejszym celem była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć, w ramach których dowiedzieli się czym jest prąd, dlaczego żarówka świeci, a także skąd bierze się prąd w gniazdku.

więcej
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Wiedzą o tym uczniowie klasy II, którzy przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków i wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy I przyłączyli się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wraz Gangiem Słodziaków.
 

więcej
MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu 12 listopada nasza społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Całe wydarzenie rozpoczęło się już wcześniej, ponieważ w ubiegłym tygodniu, uczniowie wspólnie z wychowawcami i nauczycielami przygotowywali kotyliony, chorągiewki oraz tworzyli mapy myśli pt. „Święto Niepodległości”. Od porannych godzin uczniowie spotykali się, aby rozmawiać o historii naszego kraju przed utratą niepodległości, o trudnych drogach jakie musieli przejść nasi przodkowie, abyśmy mogli dziś cieszyć się wolnością oraz o tym, czym jest dla nas patriotyzm.

więcej


 

HOŁD POLEGŁYM ŻOŁNIERZOM

Po raz pierwszy w historii, w miniona środę - tj. 30 października, naszą szkołę odwiedziła oficjalna delegacja Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, by wspólnie z dyrekcją szkoły, Wójtem Gminy Konopnica panem Grzegorzem Turalczykiem, harcerzami i wolontariuszami uczcić pamięć poległych żołnierzy 72 Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy.
 

więcej
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

30 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie .

„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom" – ślubowali uczniowie.

więcej