Aktualności


 

WIELKIE PODSUMOWANIE PROJEKTU "LICZY SIĘ EKOLOGIA"
WIELKIE PODSUMOWANIE PROJEKTU

Miniony tydzień nauki upłynął pod hasłem „Liczy się ekologia”. Był dla wszystkich uczniów i rodziców uczestniczących w projekcie finansowanym przez fundację mBanku podsumowaniem ich kilkumiesięcznych działań. Wszystkie spotkania, zajęcia, inicjatywy, praca uczniów w gronie rodziny zmierzały ku temu, by uświadomić uczestnikom bezpośrednim i pośrednim projektu jak ważna jest nasza rola w ekologii i jak wiele możemy zmienić licząc dla ekologii.
Finałowe działania projektu polegały na przygotowaniu przez uczniów plakatów promujących nasz projekt i działania. Dzieciaki mogły się również zmierzyć w konkursie wiedzy i umiejętności.
Wszyscy uczestnicy naprawdę świetnie poradzili sobie z zadaniami. Najlepszych uczniów nagrodzono.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy projektu oraz ich rodzice zauważą już niedługo pozytywne efekty realizowanych zajęć a ich ekologiczne skarbonki szybko się napełnią.
Pamiętajcie „Liczy się ekologia”!


 

NARODZIŁ SIĘ DLA NASZEGO ZBAWIENIA

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I-III wraz z chórem uczniów ze starszych klas, którzy w przepięknym przedstawieniu jasełkowym przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Program jasełek przedstawiał w sposób oryginalny i bardzo wymowny objawienie Daru Bożego Narodzenia. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Piękna dekoracja, starannie przygotowane stroje przyciągały uwagę oglądających. 

więcej
wolontariat na szóstkę!
wolontariat na szóstkę!

W poniedziałek, 12 grudnia w budynku Warsztatów Budowlanych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu wieluńskiego oraz wolontariusze i społecznicy z terenu całego powiatu.
Poniedziałkowe spotkanie było pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez powiat wieluński. W jego trakcie wręczono wyróżnienia najaktywniejszym wolontariuszom terenu powiatu wieluńskiego.
Starosta wieluński Marek Kieler, Wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba i Naczelnik Oświaty Kultury Sportu i Promocji Zenon Kołodziej, wspólnie wręczyli wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy z powiatu wieluńskiego doceniając ich pracę na rzecz potrzebujących w roku 2022.
W tym zacnym gronie znalazł się Wolontariat naszej szkoły. Podczas uroczystości wyróżnienie odebrały Joanna Janik, Agnieszka Łudczak oraz reprezentująca młodzież Maja Gronek. 

WARTO POMAGAĆ!


 

Ach ta Pipi!
Ach ta Pipi!

Uczniowie klas I-III mieli przyjemność obejrzeć w wieluńskim kinoteatrze Syrena przedstawienie teatralne dla dzieci „Ach ta Pipi” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Uczniowie poznali bardzo ciekawą historię małej Pippi, dzięki której dowiedzieli się jak ważna jest przyjaźń i że każdy człowiek zasługuje na szacunek. W przedstawieniu bohaterka uczyła także miłości do zwierząt, z którymi miała świetny kontakt. Potrafiła nie tylko zatroszczyć się o swoją małpkę, czy mieszkającego na werandzie konia, ale nie było jej także straszne poskromienie wielkiego tygrysa czy strasznego boa dusiciela.
Spektakl, był bardzo barwny i zabawny. Dzieci zobaczyły całą masę interesujących postaci, usłyszały wiele ciekawych piosenek oraz zobaczyły kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych. 

zajęcia z programu profilaktycznego
zajęcia z programu profilaktycznego

"Cukierki" - zajęcia z programu profilaktycznego zorganizowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.
Głównym zadaniem tego programu było przybliżenie podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz uczenie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klas I-III z ogromnym zaangażowaniem sprzyjały również integracji całego zespołu . Mamy nadzieję, że udział w programie profilaktycznym "Cukierki" przyczyni się do właściwych wyborów dzieci i ich postaw. 

warsztaty rękodzielnicze
warsztaty rękodzielnicze

7 grudnia 2022 uczniowie z wolontariatu dzięki gościnności ZSS w Wieluniu brali udział w warsztatach rękodzielniczych.
Pod pilnym okiem i przy pomocy pracowników Zespołu Szkół Specjalnych uczyli się wykonywać ozdoby choinkowe. Owocem naszej pracy są przepiękne anioły oraz mikołaje.
Robótkom towarzyszyła miła świąteczna atmosfera oraz pyszny posiłek przygotowany przez uczniów ZSS.

Wykonane ozdoby trafią na kiermasz świąteczny.


 

MIKOŁJAKI

"Święty Mikołaj, to taki Święty,
który przynosi dzieciom prezenty...."

 

W naszej szkole wszystkie dzieci są grzeczne. Każdemu uczniowi i nie tylko Mikołaj oraz jego pomocnicy  przynieśliw Mikołajki upominki. Było bardzo kolorowo i świątecznie. W klasach I - III odbyły się także tradycyjne mikołajkowe rozgrywki sportowe.

Również Rada Rodziców miała przyjemność obdarowania wszystkich dzieci, nauczycieli, dyrekcji oraz pracowników naszej szkoły i oddziałów przedszkolnych słodkim upominkiem.


 

 

więcej
ZAPRASZAMY!


 

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościam

Święto zostało ustanowione przez ONZ (Organizacja Narodów Zjednoczonych) w 1992 roku i jest obchodzone 3 grudnia. Jego celem jest przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc poprzez włączenie ich w życie społeczne.
Osoby niepełnosprawne to ludzie niepełnosprawni fizycznie lub umysłowo. Spotykamy się z nimi w miejscach publicznych w różnych okolicznościach. Są to i dorośli, młodzież i dzieci. Ludzie rodzą się niepełnosprawni lub stają się nimi w wyniku poważnych chorób i nieszczęśliwych wypadków.

P. Elżbieta Janucik -pedagog specjalny, przeprowadziła w klasach VII-VIII warsztaty edukacyjne poświęcone tej tematyce.


 

więcej
Wycieczka do fabryki bombek

Szklane ozdoby choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda? O tym dowiedzieli się uczniowie klas I-III na wycieczce do fabryki bombek SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim.
Proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości. W fabryce bombek mogliśmy zobaczyć to z bliska od wydmuchania kształtu, poprzez dekorowanie, aż po przygotowanie do wysyłek na cały świat.
Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach dekorowania bombek, które pozwoliły im nie tylko na zapoznanie się z tajnikami produkcji, ale także na wykonanie własnych ozdób choinkowych. 

więcej
Uczniowie klasy III z wizytą u Wójta
Uczniowie klasy III z wizytą u Wójta

Niecodzienni goście zwiedzili dzisiaj budynek Urzędu Gminy.

Jak wygląda gabinet wójta? Ile jest pokoi w Urzędzie Gminy? Kto w nich pracuje i co robi– tego dowiedzieli się uczniowie klasy 3 od Wójta Gminy Grzegorza Turalczyka. Dowiedzieli się również, że w urzędzie obywatel może załatwić różne sprawy np.: otrzymać dowód osobisty, akt małżeństwa, urodzenia lub zgonu, zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą, otrzymać zezwolenie na budowę, rozbudowę i rozbiórkę, zapłacić niektóre podatki itp. Każdy może spotkać się z wójtem i porozmawiać na temat ważnych spraw i inicjatyw dotyczących gminy, złożyć skargę, wnioski, prosić o pomoc i wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych. Dużą atrakcją była możliwość odwiedzenia gabinetu Wójta, gdzie mieli okazję zasiąść w jego fotelu i przyjrzeć się z bliska pracy włodarza. Uczniowie zwiedzili też inne pokoje i podejrzeli pracę urzędników w kilku referatach. Lekcja okazała się bardzo ciekawa, a zdobyta wiedza niezwykle praktyczna. 

aktywna przerwa

Zakończyły się rozgrywki halowej piłki nożnej w ramach "Aktywnej Przerwy". Mecze odbywały się w ciągu długich przerw międzylekcyjnych na sali gimnastycznej naszej szkoły. Po kilkutygodniowych zmaganiach pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy VI, drugie klasa VI, trzecie klasa VIII, czwarte klasa V a piąte klasa IV.

Gratulujemy uczestnikom dobrej zabawy i niesamowitego dopingu w wykonaniu kibiców. Najlepsze drużyny zostały udekorowane medalami.


 

więcej
Święty Mikołaj dla Seniora
Święty Mikołaj dla Seniora

Zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez wolontariuszy w dniach 14-16 listopada w ramach akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” zakończyła się sukcesem. Mikołajkowy prezent dla pana Mirosława został spakowany i wysłany. 

Do akcji dołączyło się jeszcze kilku prywantych darczyńców, którzy również obdarowali prezentami  wybranych przez siebie pensjonariuszy.