Aktualności

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS I - III

,,Przyroda w oczach dziecka" to konkurs plastyczny dla klas I - III, który odbył się w Szkole Podstawowej w Konopnicy. Temat konkursu okazał się wyjątkowo wdzięczny i ciekawy, bowiem napłynęło do niego 30 prac konkursowych.

więcej
 „Jutro jest… wtedy pochylisz się nad sobą 2.0”

Uczniowie klasy VI wybrali się do kina Syrena w Wieluniu, aby wziąć udział w programie profilaktyki uzależnień pt. „Jutro jest… wtedy pochylisz się nad sobą 2.0”, który poprowadził Jarosław Wajk – terapeuta uzależnień, a jednocześnie członek zespołu Oddział Zamknięty.

więcej
PAINTBALLOWE POTYCZKI

W sobotnie przedpołudnie, 26 października, chętni uczniowie naszej szkoły spędzili na łonie natury podczas terenowych zmagań paintballowych. Dzieciaki wraz z opiekunami wybrali się do pobliskiego Osjakowa, by wziąć udział w jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świeżym powietrzu - grze paintball.

więcej
POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

Uczniowie klasy drugiej: Maja Stankowska i Paweł Brzezowski uczestniczyli w XIV edycji "Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie" realizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w ramach projektu profilaktycznego " Policyjna Akademia Bezpieczeństwa ".
 

więcej
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO SP W OSTRÓWKU
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO SP W OSTRÓWKU

Oliwia Wcisło, uczennica klasy VI została zaproszona do Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrówku na uroczyste rozstrzygnięcie konkursy plastycznego pt. „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny”. Talent plastyczny Oliwii, pomysłowość oraz niebanalne spojrzenie na bohatera przy wykonaniu jego portretu, zostały docenione przez Jury konkursowe, które przyznało jej zaszczytne II miejsce.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019 - 2020

Październik  obfitował w wydarzenia sportowe.  Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rywalizowali Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych w unihokeju w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019-2020”.

 

więcej
BIJEMY REKORD

Już po raz drugi w uczniowie naszej szkoły  podjęli próbę pobicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji. W akcji organizowanej przez Szkołę Podstawową w Konopnicy i Sztab WOŚP w Konopnicy wzięło udział blisko 100 osób.

więcej
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dzień Pieczonego Ziemniaka to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości naszej szkoły, zatem również i w tym roku nadeszła pora na to święto. Uczestniczyli w nim dziś uczniowie klas I-III, a także dzieci z oddziałów przedszkolnych.
 

więcej
COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA ... - Dzień Edukacji Narodowej

11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela, była to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Część artystyczna przygotowana przez Samorząd Uczniowski utrzymana była w humorystycznej konwencji. Humor przeplatał się z satyrą podczas scenki pt. "Posiedzenie Rady Uczniowskiej". Występujący uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej życzyli: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zadowolenia, sukcesów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela. W czasie kolejnej części uroczystości, której przyświecało motto: Coś się kończy, coś się zaczyna żegnaliśmy Panią Małgorzatę Osydę oraz Panią Annę Sztanderę, które po długoletniej wytężonej i owocnej pracy kończą swoją przygodę jako nauczycielki.

więcej
MŁODZI GŁOSUJĄ

  Uczniowie z klasy szóstej, siódmej i ósmej naszej szkoły już teraz przygotowują się do tego, by w przyszłości stać się świadomymi swoich praw obywatelami. Podjęli się bowiem realizacji wyzwania, jakim jest projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej - "Młodzi głosują". Jego celem jest nie tylko zwiększenie wiedzy uczniów na temat wyborów, ale także przeprowadzenie kampanii profrekwencyjnej, a wreszcie zorganizowanie symulacji wyborów.
 

więcej
NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z HISTORIĄ ...

Sobota, 28 września, była dniem wyjątkowym w historii naszej szkoły. Po raz pierwszy odwiedzili nas, podążając śladem swoich poległych przodków, ich potomkowie - synowie, córki, wnuki oraz działacze Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72 p.p. im. D. Czachowskiego w Radomiu. Wraz z nimi przyjechali uczniowie klas mundurowych Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ.

więcej
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Konopnicy wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Sprzątanie Świata". Dzieci z naszej szkoły mają świadomość tego, że Ziemia jest wspólną planetą, o którą mamy obowiązek dbać.

więcej
UDANY POCZĄTEK SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Dnia 16.09.2019 roku na terenie ośrodka rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik oraz koordynator SZS w Wieluniu Sylwester Wolny.

Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu
w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci”
i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

więcej
80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz Dzień Patrona Szkoły

3 września odbyły się uroczystości upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Konopnicy, którym jest 72 Pułk Piechoty „Radom”. Wydarzenie to było efektem współpracy lokalnych władz: Wójta Gminy Konopnica, Przewodniczącego Rady Gminy, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konopnicy, a także Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy. Jak co roku uczniowie, wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz oraz delegacjami zakładów pracy znajdującymi się na rodzimym terenie, udali się na cmentarz wojenny, aby uczcić pamięć bohaterskich obrońców walczących w bitwie obronnej w Konopnicy, która rozegrała się w dniu 3 września 1939 roku. 

więcej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie naszej szkoły stawili się dziś na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020. Inauguracja jak co roku rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia szkolna.

więcej