Aktualności

MOC ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole”, którego celem jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu m.in. warzyw, owoców i soków.

więcej
W POSZUKIWANIU NAJWIĘKSZYCH WARTOŚCI
W POSZUKIWANIU NAJWIĘKSZYCH WARTOŚCI

,,Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy" to przedstawienie teatralne, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III w dniu 24 października 2017 r. Odbyło się ono w Miejskim Centrum Kultury Giganty Mocy w Bełchatowie. Dzięki udziałowi w nim uczniowie poznali historię chłopca, który za pomocą niewinnego zbiegu okoliczności jest zmuszony do poszukiwania największych wartości w krajach europejskich. W trakcie interaktywnego spektaklu widz stał się uczestnikiem wydarzeń, poszukującym słów -kluczy, zaklęć, które powstrzymają złośliwego ducha skrzyni. Widowisko było pełne wrażeń i zaskakujących zwrotów akcji, a także zjawiskowych kostiumów. Ten spektakl pozostanie na długo w naszej pamięci.

JESIEŃ INSPIRUJE RÓWNIEŻ I NAS
JESIEŃ INSPIRUJE RÓWNIEŻ I NAS

W poniedziałek 23 października 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Szkolnego konkursu plastycznego " Barwy jesieni", w którym udział wzięli uczniowie klas I - III. Wszystkie prace w artystyczny sposob obrazowały piękne barwy jesieni.
Tak wyglądają wyniki konkursu:
I msc. - Amelia Mielczarek z kl. lllb, Zuzanna Fuja z kl llla,
II msc. - Nikodem Piaszczynski z kl. ll i Aleksandra Stankowska z kl. lllb,
III msc. - Maja Goral z kl. l i Mateusz Krzywania z kl. l.
Wyróżnienie otrzymała Anna Strzala z kl. llla. Wszyscy uczniowie konkursu otrzymali dyplomy, a wyróżnieni książki.

"CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE..."

W miniony wtorek członkowie koła regionalnego mieli niecodzienną możliwość zwiedzenia zabytkowego dworku z I poł. XIX wieku, który wraz z przyległym do niego parkiem jest teraz własnością Politechniki Łódzkiej. W chwili obecnej znany jest wszystkim jako Dom Pracy Twórczej Politechniki Łódzkiej.

W TROSCE O KSZTAŁTOWANIE PRAWIDŁOWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniu dzisiejszym rozpoczął się w naszej szkole program dofinansowywany z UE "Warzywa i owoce w szkole" oraz "Mleko w szkole", który ma za zadanie promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Przeznaczony jest on dla uczniów klas I - V.

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

W dniu dzisiejszym sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi. Wesoły gwar rozmów niósł się szerokim echem korytarzy. A wszystko to za sprawą uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyło wielu znamienitych gości. Nie mogło na niej zabraknąć nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Wójt Gminy Konopnica, pan Grzegorz Turalczyk, Sekretarz Gminy Konopnica, pani Anna Glapa, przewodnicząca Komisji Oświaty, pani Agata Grondowa, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Joanna Urbaniak i emerytowani nauczyciele.

więcej
Z WIZYTĄ W MUZEUM ZIEMI WIELUŃSKIEJ

Uczniowie klasy IV i VI nie wierzą w pecha i w piątek 13 – ego postanowili wybrać się na lekcje historii poza murami szkoły, szukając odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przeszłości w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

więcej
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

O tym jak zdrowo się odżywiać i zmienić nawyki żywieniowe, zgubić zbędne kilogramy oraz nauczyć się jak mądrze wybierać produkty spożywcze dowiedzieli się uczniowie klasy V i VII podczas spotkania z dietetykiem klinicznym, panią Klaudią Niemirą, które odbyło się w piątek 13 października.

NIETUZINKOWA LEKCJA WYCHOWANIA KOMUNIKACYJNEGO

Pomimo tego, iż uczniowie klasy IV dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kartą rowerową w dniu dzisiejszym, tj. 10 października 2017 r., uczestniczyli w teoretycznych i praktycznych zajęciach wychowania komunikacyjnego z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, przeprowadzonych przez pracowników WORD Sieradz.

więcej
CZUWAJ!!

Czy harcerstwo okaże się sposobem na życie dla naszych uczniów? To z pewnością wyjaśni się w przyszłości. Dziś wiadomo jedno. Dzięki staraniom Dyrektora Szkoły stworzyliśmy naszym uczniom szansę udziału i rozwoju w tej organizacji. W minioną sobotę odbyła się pierwsza zbiórka, na którą przybyli uczniowie z klas III- VI. Zbiórkę poprowadziły: drużynowa - dh Ania Janik oraz przyboczna - dh Ola Kowalczyk z 5 Wieluńskiego Szczepu Harcerskiego, Hufiec ZHP Łask.
 

więcej
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, iż dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób: Wójta Gminy Konopnica, Dyrektora Szkoły i Rady Pedagogicznej udało się nam pozyskać dofinansowanie w kwocie blisko 14000 zł w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".
Cieszymy się niezmiernie, że skorzystaliśmy ze swojej szansy i jako jedyni w gminie Konopnica doposażymy naszą szkołę w dwie tablice interaktywne, dwa projektory, profesjonalne nagłośnienie oraz laptop.

PRZYGODĘ Z PROGRAMOWANIEM CZAS ZACZĄĆ!
PRZYGODĘ Z PROGRAMOWANIEM CZAS ZACZĄĆ!

O tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, wykorzystywaną w każdym obszarze ludzkiego życia przekonały się w dniu dzisiejszym dzieciaki z klas I - III, które uczestniczyły w pierwszych zajęciach z robotyki i programowania. Jak się okazało spotkały się one z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów, bowiem powstały aż trzy grupy uczestników, które będą rozwijać swoje zainteresowania regularnie.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

4 października 2017 r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze st. sierż. Maciejem Anczykiem – dzielnicowym gminy Konopnica.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, prawidłowe i bezpieczne zachowania w ruchu ulicznym, na przejściu dla pieszych, a także zachowanie ostrożności podczas oczekiwania na autobus jak również wsiadania i wysiadania z autobusu.

więcej
DZIEŃ CHŁOPCA
DZIEŃ CHŁOPCA

Piątek był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności, bo świętowaliśmy w szkole Dzień Chłopca. Dla uczczenia tego święta Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla wszystkich uczniów. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach serwowanych przez dj Kacpra oraz z chęcią brały udział w konkursach. Wszyscy bawili się znakomicie, o czym świadczy duża frekwencja, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że na następną dyskotekę też przyjdziecie w tak licznym gronie!

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dzień pieczonego ziemniaka to wydarzenie, które na dobre zapisało się w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. To coroczna impreza, na którą z wielką niecierpliwością czekają zarówno dzieci przedszkolne jak i uczniowie szkoły podstawowej. W tym roku w imprezie udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas I- III.

więcej