Aktualności

ŚWIETNA ZABAWA I INTEGRACJA PODCZAS NIETYPOWYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH

Smak adrenaliny z najwyższej półki mogli poczuć uczniowie z klasy VI i VII, którzy w miniony czwartek, w ramach zajęć sportowych, udali się rowerami do pobliskiego Osjakowa, by wziąć udział w grze zespołowej paintball, w której ważne jest zgranie i współpraca drużynowa, a o wygranej decyduje determinacja, konsekwencja uczestników oraz szybkość podejmowania decyzji.

więcej
SZCZĘŚLIWA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

W miniony poniedziałek na terenie Ośrodka Wypoczynkowo - Rekreacyjnego "Zacisze" w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018. Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację były cieszące się niezwykłym zainteresowaniem Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach "Igrzysk Dzieci", w których startowali uczniowie z klas IV - VI aż z dwudziestu szkół podstawowych z terenu powiatu wieluńskiego.

więcej
WYWIADÓWKA

UWAGA!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 26 września (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się wywiadówka klas I - VII.
Porządek zebrania:
16.00 omówienie najważniejszych informacji dotyczących pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018 (sala gimnastyczna),
16.30 spotkanie z wychowawcami w klasach.


 

MAMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Piętnasty września był dniem wyjątkowym dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wzięli oni bowiem udział w demokratycznych wyborach do Samorządu Uczniowskiego, które były poprzedzone kampanią wyborczą. Poprzez oddanie głosów na swoich kandydatów oraz opiekuna Samorządu nasi podopieczni rozwinęli swoje poczucia przynależności do społeczności szkolnej oraz dali poparcie tym, którzy według nich będą godnymi reprezentantami wszystkich uczniów.
 

więcej
WIELKIE SPRZĄTANIE
WIELKIE SPRZĄTANIE

Jak co roku, w dniu 15 września, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Dzieci pod opieką nauczycieli chętnie wyruszyły na wyznaczone trasy, aby zebrać śmieci pozostawione przez ludzi, którzy nie szanują przyrody. Cieszy nas fakt, że uczniowie z roku na rok mają coraz mniej do sprzątania. Znaczy to, że świadomość ekologiczna ludzi jest coraz większa.
Dziękujemy bardzo pracownikom Urzędu Gminy za aktywne włączenie się w akcję, a rodzicom uczniów za popieranie tego słusznego ekologicznego działania.

ZABAWA I RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
ZABAWA I RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

W minioną środę dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Kamińskiego nasze dzieciaki gościły w ośrodku " Zacisze u Jasia" i w ramach zajęć z wychowania fizycznego korzystały z atrakcji dmuchanego placu zabaw.
Ta niecodzienna lekcja wzbudziła wśród naszych uczniów dużo radości i śmiechu.

PAMIĘTAMY...

W dniu 5 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości Dnia Patrona Szkoły. Miała ona na celu przypomnienie historycznej wagi wydarzeń sprzed lat oraz docenienie takich wartości jak honor, wierność, solidarność i patriotyzm. Złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na mogiłach poległych żołnierzy 72 Pułku Piechoty „Radom” uczciliśmy pamięć bohaterskich obrońców walczących w bitwie obronnej w Konopnicy, która miała miejsce w dniu 3 września 1939 r.

więcej
WIATJ SZKOŁO!
WIATJ SZKOŁO!

Za nami początek roku szkolnego 2017/2018, na który tłumnie przybyli uczniowie i przedszkolaki, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Początek, a więc jak zawsze nośnik wielu nadziei, czasem także niepewności jaki będzie ten kolejny rok w szkole. Właśnie, jaki? Spokojnie możemy zadeklarować, że taki, na jaki każdy z nas zapracuje, a jeszcze lepiej, gdy postawi przed sobą cel, który jak głosi sentencja – stanie się „marzeniem z datą wykonania”.
Dziś, czwartego września – życzymy więc wszystkim, aby każdy kolejny dzień zbliżał Was do wyznaczonych celów. Tym bardziej, że „Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością, jeśli mamy odwagę je realizować”.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

DRODZY UCZNIOWIE

ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZYNAMY 4 WRZEŚNIA 2017 ROKU

PODRĘCZNIKI
PODRĘCZNIKI

Drodzy Rodzice

W załączniku przedstawiamy Państwu zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018, których nie obejmuje dotacja rządowa (zakup we własnym zakresie).
Prosimy o zakup odręczników do języka niemieckiego wydanych w roku 2017.

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

HAPPY BUS

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy w imieniu Wójta Gminy Konopnica zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w bezpłatnych zajęciach i zabawach edukacyjnych „Przystanku Happy Bus” organizowanych przez Fundację HAPPY KIDS.
Odbywać się one będą w dniach 11-13 lipca 2017 r. w godz. 10.00 – 17.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Konopnicy.
W ramach „Przystanku Happy Bus” dzieci będą miały możliwość poznać zasady bezpieczeństwa, uczyć się języka angielskiego oraz przebywać z wolontariuszami z różnych krajów.
„Przystanek Happy Bus” to czas spędzony radośnie i aktywnie!

więcej
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 23 czerwca, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wierszem i piosenką pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017 i powitaliśmy upragnione wakacje. Uroczystość ta okazała się długo oczekiwaną przez nas chwilą podsumowania owoców wspólnej pracy.
 

więcej
NIE MA TO JAK ROWER!

Korzystając z pięknej pogody i sprzyjających okoliczności, uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą i chętnymi rodzicami, wyruszyli w środę na przejażdżkę rowerową do Bębnowa. Wydawać by się mogło - łatwizna! Oj, wcale nie było lekko.
 

więcej
POTRAFIMY PIĘKNIE CZYTAĆ

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbył się konkurs sprawdzający umiejętność pięknego czytania bez przygotowania pod hasłem "Mistrz Pięknego Czytania". W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-VI. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz uczenie zdrowej rywalizacji. Ponadto uczniowie kształtowali umiejętność pięknego czytania wartościowej literatury dziecięcej i młodzieżowej.

więcej
OJ, DZIAŁO SIĘ!

W minioną, bardzo upalną niedzielę na terenie Ośrodka Wypoczynkowo –Rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbył się bardzo udany piknik rodzinny, którego organizatorem była nasza szkoła, przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu właścicieli ośrodka Państwa Katarzyny i Andrzeja Kamińskich. Wsparło nas także wiele życzliwych osób oraz strażacy z OSP w Konopnicy, Rychłocic i Szynkielowa.
 

więcej