Aktualności

MIKOŁAJKI CZAS ZACZĄĆ!!
MIKOŁAJKI CZAS ZACZĄĆ!!

5 grudnia uczniowie klas I- III uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Bełchatowie w poszukiwaniu mikołajkowego nastroju. Miło spędzili czas oglądając film pt. "Wilk w owczej skórze."

PO RAZ KOLEJNY SPOTKALIŚMY SIĘ Z POEZJĄ...
PO RAZ KOLEJNY SPOTKALIŚMY SIĘ Z POEZJĄ...

W sobotę 3 grudnia w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy odbył się po raz kolejny organizowany przez naszą szkołę wieczór poezji. Wszystkich uczestników wprowadził w niezwykle magiczny i melancholijny nastrój.

Zpraszamy do przeczytania artykułu.
http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/konopnica-mieli-apetyt-na-poetow-zdjecia,3939325,artgal,t,id,tm.html

POSZERZAMY SWOJĄ WIEDZĘ BIBLIJNĄ
POSZERZAMY SWOJĄ WIEDZĘ BIBLIJNĄ

W dniu 1 grudnia odbył się w Wieluniu etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tematem konkursu była Ewangelia wg św. Mateusza „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”(Mt 16,16).
Nasza uczennica klasy VI Kinga Gręda zajęła VIII miejsce na 46 uczestników.
Serdecznie gratulujemy.

O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH WIEDZĄ WSZYSTKO!

29 listopada w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „Ten to One”, wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do szerszego poznania oraz popularyzacji kultury i historii krajów anglojęzycznych.

więcej
ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

W bibliotece szkolnej odbyły się wróżby andrzejkowe, w których mogły uczestniczyć wszystkie dzieci. Andrzejkowe wróżenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, ponieważ każde dziecko chciało poznać najbliższą przyszłość.

więcej
ANDRZEJKI

W piątek 25 listopada z okazji andrzejek odbyła się długo oczekiwana przez naszych uczniów dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczestnicy mieli okazję potańczyć przy świetnej muzyce serwowanej przez DJ Kacpra, wywrożyć sobie przyszłość z rąk pięknych Cyganek oraz wziąć udział w konkursach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

więcej

Już po raz kolejny nasi uczniowie mieli możliwość wyjazdu do aquaparku FALA mieszczącego się w Łodzi. Jak się okazało był to idealny sposób na spędzenie aktywnie czasu wolnego.

więcej
MAMY NOWĄ TABLICĘ INTERAKTYWNĄ!
MAMY NOWĄ TABLICĘ INTERAKTYWNĄ!

Klasa III wzbogaciła się w tablicę multimedialną, dzięki której uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych technik informatycznych i pomocy dydaktycznych.
Zakup tablicy możliwy był dzięki finansowemu wsparciu lokalnych przedsiębiorców i zaangażowaniu rodziców przy wsparciu finansowym budżetu szkoły.
W imieniu Dyrektora, Rady Pedagogicznej i uczniów SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


 

UWAGA!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż  14 listopada 2016 r. odbędzie się w naszej szkole FLUORYZACJA.
Prosimy o zaopatrzenie się w szczoteczki.


 

DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły wspólnie z przedstawicielami władz lokalnych, delegacjami z organizacji, zakładów pracy i ochotniczych straży pożarnych udali się na marsz ulicami Konopnicy pod hasłem „Uczniowie dla Niepodległej”, organizowanym w ramach obchodów Święta Niepodległości.

więcej
KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 21 listopada 2016 r. (poniedziałek) odbędzie się zebranie z rodzicami.
Godz. 16.00 klasy I - III
Godz. 16.30 klasy IV - VI


 

JESIEŃ W OCZACH DZIECKA

Typowo jesienna aura za oknem skłoniła nas do pobudzenia wyobraźni i kreatywności naszych podopiecznych. W tym celu zorganizowaliśmy dla uczniów klas I - III Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem: ,,Jesień w oczach dziecka". Po długich oczekiwaniach na werdykt jury dzisiaj poznaliśmy zwycięzców.
 

więcej

BRAWO CHŁOPCY!!!
BRAWO CHŁOPCY!!!

Jesteśmy przekonani, iż po  sukcesie jaki osiągnęli nasi chłopcy podczas Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/ 2017, które rozegrane zostały w Białej, jeszcze nieraz wyniki reprezentacji chłopców będą napawały nas dumą.
Po zaciętej i bardzo emocjonującej walce udało się im wywalczyć 3 miejsce.