Aktualności

POKAŻ, ŻE JESTEŚ SMART!!!!
TEGO CZASU ZŁODZIEJ NAM NIE UKRADŁ!

Pociągiem wjechaliśmy do deszczowej Łodzi i choć rzeczywiście pogoda nie była łaskawa, wycieczka przyćmiła ją swoimi atrakcjami.

więcej
DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH PODOPIECZNYCH

We wtorek przedstawiciele Komendy Policji w Osjakowie, sierż. Maciej Anczyk i mł. asp. Janusz Owczarek, spotkali się z uczniami klas I - III.
Celem spotkania było uzmysłowienie dzieciom wagi jaką należy przywiązywać do bezpieczeństwa na drodze.

więcej
EUROPE CODE WEEK
EUROPE CODE WEEK

21 pażdziernika uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy  uczestniczyli w Tygodniu Kodowania zorganizowanym w  ramach udziału w projekcie Mistrzowie Kodowania.

Szóstoklasiści zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi programowania w języku Scratch. Zajęcia były początkiem przygody z "Duszkami", ale obudziły w uczniach ducha programisty.  Przed nami jeszcze dużo pracy. Mamy nadzieję na powstanie wielu ciekawych projektów Schratch.
 

SPOTAKNIE Z HISTORIĄ

20 października odbyło się spotkanie z kapitanem Eugeniuszem Pawłowskim - kombatantem, żołnierzem wyklętym, zorganizowane przez panią Małgorzatę Osydę. Uczestniczyły w nim zuchy z kl. llb i uczniowie z kl. lll.

więcej
XXII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
XXII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

W dniu dzisiejszym w naszej szkole na podstawie testów przesłanych przez Referat Katechetyczny w Częstochowie został przeprowadzony XXII Konkurs Wiedzy Biblijnej pt. "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego" (Mt 16,16). W konkursie udział brało 7-ro uczniów z klas V-VI. W etapie rejonowym w Wieluniu naszą szkołę będzie reprezentowała uczennica klasy VI Kinga Gręda. Odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była katechetka Jolanta Płóciennik. Gratulujemy​

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

19 październka w szkole miało miejsce wielkie święto. Do grona uczniów szkoły dołączyło trzynaścioro pierwszoklasistów. Nie zabrakło emocji, wzruszeń i radości.

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października, w  czwartek odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Konopnica - Pan Grzegorz Turalczyk , nauczyciele, nauczyciele emerytowani, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

więcej
MŁODZI PROGRAMIŚCI

W tym roku nasza szkoła dołączyła do projektu „Mistrzowie kodowania”. Jest to program edukacyjny dla dzieci, którego celem jest upowszechnienie programowania i nabycie przez najmłodszych nowych, cyfrowych umiejętności.

więcej
SZKOLNE KOŁO PCK WYRUSZYŁO NA POMOC

W dniach 1- 3.10.2016 r. odbyły się kwesty uliczne zorganizowane przez OR PCK w Wieluniu.
Jak co roku uczniowie - wolontariusze SK PCK z naszej szkoły licznie wzięli w nich udział. Od wielu lat wraz z opiekunem, panią Jolantą Płóciennik, biorą czynny w nich udział.

więcej
LEKCJA MUZEALNA

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

więcej
GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU NASZEJ UCZENNICY
GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU NASZEJ UCZENNICY

28 września, w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach " IMS 2016/ 2017. W zawodach brało udział 120 najlepszych zawodniczek z 24 powiatów z naszego województwa. Kindze Konefał, uczennicy klasy VI naszej szkoły, udało się zająć 18 miejsce. Był to również najlepszy wynik osiągnięty przez zawodniczki powiatu wieluńskiego.
Wielkie brawa dla Kingi!

UWAGA - ZMIANA PLANU W KLASIE V I VI

Ze względu na zwolnienie lekarskie nauczyciela przyrody i zatrudnienie nauczyciela na zastępstwo, plan lekcji w klasie V i VI na ten czas ulega zmianie.

W załączniku przedstawiamy nowy plan lekcji.

 

/out_data/rok_szkolny_20162017/plan_lekcji/plan.pdf


 

UWAGA!!

Opiekun SK PCK przy Szkole Podstawowej w Konopnicy informuje, iż od dnia 25 września do 2 października br. członkowie Szkolnego Koła będą uczestniczyć w kweście ulicznej.
Pieniążki zostaną przekazane do Oddziału Rejonowego w Wieluniu, a następnie wykorzystane na akcję „Światowe Dni Walki z Głodem”, który jest obchodzony 16 października.