Aktualności

KWESTA ULICZNA PCK

W dniu 7 maja 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Konopnicy uczestniczyli w kweście ulicznej, którą zorganizował Oddział Rejonowy PCK w Wieluniu. Nad wszytskim czuwała pani Jolanta Płóciennik - opiekun Szkolnego Koła PCK. Sześcioro członków koła zbierało pieniądze do puszek, które będą przeznaczone na kolonie wakacyjne dzieci, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Młodzież naszej szkoły widzi zawsze potrzebę „serca” dla cierpiących, potrzebujących i najbiedniejszych członków społeczeństwa.                                                                                                          

więcej
 SPOTKANIE Z MUZYKĄ W OŻAROWIE

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy IV uczestniczyli w nietypowej audycji muzycznej pt. "Zegar tyka i gra muzyka" organizowanej cyklicznie w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, we współpracy z Filharmonią Częstochowską.

więcej
UWAGA!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 10 maja 2017 r. (środa) odbędzie się wywiadówka kl. I - VI.
Godz. 16.00 - zebranie z rodzicami na sali gimnastycznej, na którym przekazane zostaną ważne informacje dotyczące szkoły,
Godz.16.30 - spotkanie z wychowawcami w poszczególnych klasach.


W KAŻDYM Z NAS BIJE BIAŁO-CZERWONE SERCE

W piątek 28 kwietnia uczniowie uczestniczyli w nietypowej uroczystości upamiętniającej ważne święta majowe: Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Główną myślą przyświecającą uczniom klasy IIb, którzy wspólnie z wychowawcą przygotowali akademię, było popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

więcej
ZNAMY LEKTURY

W dniu 28 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem Szkolny Mistrz Czytelnictwa "Czy znam moje lektury ?", którego organizatorem była pani Renata Turalczyk. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół. Rywalizacja miała charakter konkurencji drużynowej.

więcej
MISTRZ ORTOGRAFII

W dniu 27 kwietnia 2017 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” , który przeznaczony był dla klas II i III.
Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

więcej
LUDNOŚĆ ZAMIESZKUJĄCA STREFY KRAJOBRAZOWE

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w różnych działaniach, które pozwalają na wykorzystanie technologii informacyjnej oraz własnych doświadczeń i przeżyć. Na lekcjach przyrody szóstoklasiści kolejny raz udowodnili, że najlepiej jest uczyć się przez działanie.

więcej
OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY

W dniu 25 kwietnia 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Sprawdzianie Trzecioklasisty z Operonem. Rozpoczął się on o godz. 9.00 filmem terapeutycznym z Bratkiem.

więcej
GRATULACJE!
GRATULACJE!

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Mielczarek, Bartosz Lipiński i Kuba Jagieniak zajęła IV msc w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych, który się odbył w dniu wczorajszym w Wieluniu. Wszystkich zespołów biorących udział w konkursie było aż 15!
Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę druha Dominika Tokarka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy, który przeprowadził warsztaty dla uczniów dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dzieciaki w tej kategorii otrzymały maksymalną ilość punktów!!!


 

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, iż znane są  już wyniki rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Konopnicy. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych znajdziecie Państwo w zakładce:

REKRUTACJA - oddziały przedszkolne - WYNIKI REKRUTACJI. 

ABY KAŻDY DZIEŃ BYŁ DNIEM ZIEMI

Jak co roku, uczniowie z naszej szkoły postanowili uczcić Dzień Ziemi i przypomnieć o potrzebie dbania o nasze środowisko.
Wraz z nauczycielką przyrody przygotowali montaż słowno - muzyczny dotyczący ekologii.

więcej

Warszawa – piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. To tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Z tego względu w dniu 20 kwietnia uczniowie klasy IIa i IIb naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy.

więcej
O HISTORII INACZEJ...

W dniu 20 kwietnia 2017 roku zawitała do nas Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z pokazem historycznym dotyczącym Rzymskiego Imperium i tradycji antyku oraz życia i kultury w średniowieczu.

więcej


 

WIELKANOCNYCH ŚWIĄT ZAPACH...
WIELKANOCNYCH ŚWIĄT ZAPACH...

Zapach świeżego chleba, żurku, jaj, świątecznych bab, mazurków zachęcał i zapraszał wszystkich naszych uczniów do spożywania śniadania wielkanocnego wspólnie z wychowawcami, którzy spotkali się w minioną środę, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.
Kultywowanie tradycji chrześcijańskich bliskich sercu każdego Polaka jest bardzo ważne dla nas wszystkich.