Aktualności

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

18 maja zawitał do klas I-III niezwykły gość. Pan Adam Ościk - prezes „Koła  Pszczelarzy” w Konopnicy jest nie tylko hodowcą pszczół, ale również  ich miłośnikiem i wielkim   hobbystą.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści z życia tych pożytecznych owadów. Poznały tajemnice pszczelej rodziny, narzędzia pracy pszczelarza, oraz hierarchiczny podział ról w pszczelim ulu.

więcej
ZROZUMIEĆ BRYTYJCZYKÓW!

We wtorek, tj.17 maja 2016 r., uczniowie klasy IV zaprosili swoje koleżanki i kolegów na inscenizację pt. „O BRYTYJCZYKACH I KULTURZE BRYTYJSKIEJ”, która miała na celu przybliżyć wszystkim zwyczaje mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz zainteresować naszych uczniów językiem angielskim.

więcej
II Gminny Przegląd Talentów

15 maja 2016 r.  Szynkielowie odbył się II Gminny Przegląd Talentów. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice : Julia Gralińska z klasy IV, Kalina Grondowa z klasy V i Monika Golczyk z klasy VI. Swoim głosem oraz interpretacją wybranej przez siebie piosenki jury zachwyciła Monika Golczyk, która zajęła II miejsce.
Jesteśmy bardzo dumni!

więcej
WIELKI SUKCES NASZYCH MAŁYCH SPORTOWCÓW!!!

W sobotę 14.05.2016 r., w Wieluniu odbył się IX Masowy Bieg Uliczny "Pętla Wieluńska", który co roku organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Biega". Zgodnie z zasadą " Sport to zdrowie" tradycją szkoły stał się bardzo aktywny udział w niej naszych uczniów, którzy niejednokrotnie osiągali wysokie noty. Tak stało się i w tym razem!

więcej
KSIĄŻKA, MÓJ PRZYJACIEL MĄDRY...

W piątek,  bibliotece szkolnej, odbyły się pierwsze   zajęcia czytelnicze zorganizowane w ramach projektu rozwijającego czytelnictwo w naszej szkole – „Książka, mój przyjaciel mądry…”
Temat  spotkania to „CZARODZIEJE I CZARODZIEJKI Z NASZYCH KSIĄŻEK”
Zajęcia rozpoczęły się od 18.00 i trały do  21.00, choć jak się okazało dzieci chętnie zostałyby dłużej.

 

więcej
GRATULUJEMY AWANSU DO FINAŁU POWIATOWEGO!!
GRATULUJEMY AWANSU DO FINAŁU POWIATOWEGO!!

W Międzygminnym Turnieju Piłki Nożnej reprezentacja chłopców naszej szkoły, po emocjonujących rozgrywkach, zajęła drugie miejsce i uzyskała awans do finału powiatowego. W turnieju uczestniczyły zespoły z gminy Ostrówek, Czarnożyły i Konopnica.
Finał powiatowy zostanie rozegrany w dniu 19.05.2016 roku w Szkole Podstawowej w Konopnicy.

TO BYŁO COŚ!!!

Serdecznie DZIĘKUJEMY za wkład pracy i zaangażowanie wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom włożony w przygotowanie się do Szkolnego Dnia Teatru!

więcej

ZAPROSZENIE
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej w Konopnicy serdecznie zapraszają wszystkich rodziców i osoby zainteresowane na SZKOLNY DZIEŃ TEATRU, który odbędzie się 11 maja 2016 r. ( środa) o godzinie 9.00 w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy.

MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA

Ruszyła Matematyczna Liga Zadaniowa, wszystkich chętnych i wytrwałych zapraszamy do udziału w rywalizacji. Szczegóły dostępne są w zakładce MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA.

POWODZENIA:)
 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W piątek wszyscy  uczestniczyliśmy w przygotowanej przez uczniów klasy piątej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przeniesione we współczesne czasy realia wieku osiemnastego przybliżyły dzieciom ważne wydarzenia z tego okresu.
 

więcej
NAJMŁODSI O HISTORII

W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 maja, dzieci z grupy 3-4 latków uczestniczyły w minionym tygodniu w cyklu zajęć dydaktycznych realizujących tematykę kompleksową „Polska – moja ojczyzna”.

więcej
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w I Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „Ten to One”. Każdą klasę reprezentowały dzieci, które wygrały eliminacje klasowe. Quiz obejmował zagadnienia z zakresu kultury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

więcej
MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, już po raz kolejny, odbył Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Przyroda w poezji” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Konopnica pana Grzegorza Turalczyka, którego nasza szkoła była organizatorem. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego aż siedem szkół z powiatu wieluńskiego i sieradzkiego. Przeznaczony był dla uczniów klas I - VI szkoły podstawowej i został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV-VI.


więcej
UWAGA!!

Informujemy:

  • 27 kwietnia w środę w szkole przeprowadzona będzie fluoryzacja.
  • 29 kwietnia w piątek na trzeciej godzinie lekcyjnej uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja (wszytskich uczniów obowiązuje strój galowy)
  • 29 kwietnia na czwartej godzinie lekcyjnej "Spotkanie z muzyką".

 

ZMIANA TERMINÓW PRZYJĘĆ PSYCHOLOGA

NOWE TERMINY PRZYJĘĆ PRZEZ PSYCHOLOGA:

 

środa 27.04.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 11.05.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 25.05.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 08.06.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 22.06.2016 godzina 15:30 - 18:30