Aktualności

DOSKONAŁEJ ZABAWY CZAS!

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno młodsi jak i starsi bardzo chętnie spędzają ten okres w gronie przyjaciół i znajomych, by z nimi świetnie się bawić. Doskonałą okazją do tego była zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę, 27 stycznia.

więcej
BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO!
BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO!

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W czasie ich trwania nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z tego powodu w dniu 24 stycznia 2018 r. uczniowie klas 0 - VII uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym - panem Maciejem Anczykiem. Przybliżył on uczniom najważniejsze reguły jakimi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach z osobami obcymi jak również podczas zimowych zabaw.

KOLĘDOWANIA CZAR

W miniony piątek, tj. 19 stycznia 2018 r., w świetlicy szkolnej odbył się II Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie to podzielone było na dwie kategorie wiekowe: klasy I - III i IV - VII. Kulturalno-religijny wydźwięk festiwalu przyniósł wszystkim wiele radości i pięknych doznań muzycznych.

więcej

UWAGA!
Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 18 stycznia 2018 r. (czwartek) odbędzie się zebranie

z rodzicami.
Klasy I - III godz. 16.00.
Klasy IV - VII godz. 17.00.
Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami bezpośrednio do sal lekcyjnych.


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


 


 

POCZULIŚMY JUŻ ATMOSFERĘ ŚWIĄT

Sala Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy pękała wczoraj w szwach. Tak liczną publiczność zgromadzili uczniowie z klas II – VI oraz nauczyciele naszej szkoły, którzy wprowadzili mieszkańców gminy w magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia przedstawieniem jasełkowym pt. „Książę Pokoju”.
 

więcej
SPOTKANIE WIGILIJNE DRUŻYNY HARCERSKIEJ
SPOTKANIE WIGILIJNE DRUŻYNY HARCERSKIEJ

W dniu 16 grudnia odbyła się wigilia Próbnej Drużyny Harcerskiej z naszej szkoły. Gościliśmy na niej druha komendanta 5 Szczepu Harcerskiego w Wieluniu, pwd. Grzegorza Żabickiego. Wigilia rozpoczęła się pierwszym apelem drużyny, a po wspólnej wieczerzy odśpiewaliśmy kolędy i wzięliśmy udział w zabawach i grach, przygotowanych przez dh Olę.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, iż nastapiło rozstrzygnięcie zapytania ofertowego dotyczącego  realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” .

Rozstrzygnięcie zamieszczono poniżej.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

FINAŁ AKCJI

Klimat "Aktywnej przerwy" z pewnością można uznać za niepowtarzalny. Każda z tych imprez, odbywających się co roku na terenie naszej szkoły jest wielkim świętem futbolu oraz okazją do kibicowania swoim ulubionym drużynom. Jest też ciekawym tematem do dyskusji. Mnóstwo meczów rozegranych w ramach tej akcji zapisało się w sposób szczególny w historii szkolnego futbolu. Wiele z nich wzbudziło ogromne emocje.

więcej
DZIĘKUJEMY!!!

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II

Już po raz szósty w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Nasza szkoła objęła pomocą jedną rodzinę z terenu powiatu wieluńskiego.

więcej
MIKOŁAJKI W SZKOLE

Mikołajki to szczególny dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci. Kiedy dotarła do nas wiadomość, że Mikołaj zaprasza dzieci z klasy pierwszej i drugiej do kina na film pt " Pierwsza gwiazdka" byliśmy zachwyceni. Tak więc, 6 grudnia cała grupa pojechała do kina. Po dotarciu na miejsce, przy pięknej świątecznej dekoracji zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. No i wreszcie wyczekiwany film. Z zapartym tchem obejrzeliśmy przygody osiołka, owieczki i gołębia, którzy podążali za gwiazdką i stali się świadkami narodzin Jezusa. Film był piękny i wzruszający. Tak wypowiedziały się dzieci po wyjściu z kina.

Pozostali uczniowie również świętowali Mikołajki.

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0