Aktualności

NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA MISTERIUM

W dniu 12 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, w przeddzień obchodów Tridum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, uczniowie klasy piątej naszej szkoły przedstawili Misterium Wielkanocne.

więcej
WIRTUALNY SPACER PO LONDYNIE

W dniu 11 kwietnia uczniowie koła z języka angielskiego zaprosili swoich kolegów i koleżanki do obejrzenia prezentacji ukazującej ich zdaniem 10 najfajniejszych miejsc w Londynie. Ta wirtualna wycieczka po Londynie była podsumowaniem projektu edukacyjnego, w którym brali oni udział. Dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat takich miejsc jak: Tower Bridge, Tower of London, Big Ben, Pałac Buckingham, Hyde Park, Tate Modern oraz Muzeum Brytyjskie.

więcej
PISANKI, STROIKI I OZDOBY WIELKANOCNE


W poniedziałek tj.10 kwietnia 2017 r. rozstrzygnięto Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Autorzy prac, jak co roku, popisali się kreatywnością i zaprezentowali piękne prace wykonane z różnych materiałów.

więcej
PAMIĘTAMY...

W dniu 10 kwietnia 2017r. uczniowie klas IV – VI zebrali się na apelu poświęconym pamięci ofiar zbrodni katyńskiej, która stała się symbolem męczeństwa Polaków pod okupacją radziecką. Prawda o Katyniu odkrywana jest stopniowo dopiero w ostatnich latach i dowodzi tego jak żywa i bolesna jest najnowsza historia Polski.
 

więcej
ZACZYTANI UCZNIOWIE, ZACZYTANA SZKOŁA

O tym, że nasi uczniowie kochają czytać książki chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Świadczy o tym także frekwencja dzieci w konkursie plastyczno - czytelniczym "Zaczytana szkoła", w którym wzięli udział uczniowie z klas IV - VI.
Konkurs jest jednym z zadań ogólnopolskiego konkursu pod tym samym tytułem, w którym uczestniczy nasza szkoła.

więcej
ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI

Członkowie koła regionalnego i uczniowie klasy VI w minioną środę wzięli udział w przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzycach warsztatach wielkanocnych, które składały się z dwóch części: pogadanki tematycznej oraz zajęć praktycznych. Gość specjalny - pani doktor Krystyna Miśkiewicz w niezwykle interesujący sposób przedstawiła uczniom liczne, ludowe obrzędy towarzyszące tym świętom oraz pochwaliła się prywatną kolekcją barwnych i misternie wykonanych pisanek oraz kraszanek z różnych stron świata.

więcej
EKOSKRZATY NA START!

W dniu 5 kwietnia już po raz trzeci odbył się Międzypowiatowy Konkurs dla Uczniów Klas III, „EKOSKRZATY NA START”, którego organizatorem jest nasza szkoła. W tym roku gościli u nas uczniowie ze szkół podstawowych z Osjakowa, Rychłocic, Szynkielowa i Złoczewa.

więcej
SZKOLNY DZIEŃ TEATRU

O tym jak trudna jest praca aktora już po raz drugi mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły, którzy wspólnie z wychowawcami aktywnie włączyli się w realizację międzyprzedmiotowego projektu „Szkolny Dzień Teatru”. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie przedstawienia, kostiumów, scenografii oraz wyszukanie odpowiedniej oprawy muzycznej. W realizację tego projektu zostali włączeni wszyscy uczniowie, przedszkolaki, wychowawcy i rodzice, którzy zadbali o dobór odpowiednich strojów.

więcej
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!!

W piątek, tj. 24 marca 2017 r., odbyła się w naszej szkole mała, ale dla nas bardzo ważna uroczystość, na której oddano do użytku trzy sale lekcyjne w "małym domku", po przeprowadzonym remoncie podłóg. Inwestycja na kwotę 20 000 zł możliwa była dzięki ogromnemu wsparciu sołtysów i mieszkańców sołectw: Konopnica, Głuchów, Anielin, Bębnów, Sabinów, Kamyk, Piaski, Strobin i Wrońsko oraz pomocy w kwocie 500zł Rady Rodziców.

więcej
WITAJ WIOSNO!!!

21 marca, zgodnie z kalendarzem, dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z uczniami szkoły podstawowej świętowały jej nadejście.
Przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, a także przygotowywały kolorowe stroje i dekoracje. Uczniowie klas I-III przygotowali Marzanny i wiosenne transparenty.

 

więcej
RELIGIE ŚWIATA

W piątek, 17 marca, uczniowie klasy V i VI gościli z wizytą w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji muzealnej dotyczącej sztuki sakralnej Tybetu. Zajęcia te stanowią jeden z elementów realizowanego w tym roku projektu edukacyjnego "Religie świata".

więcej
KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice

W zakładce REKRUTACJA ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE odnajdą Państwo wszystkie informacje dodtyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Wszystkie niezbędne dokumenty są umieszczone w postaci załączników. 

KOLEJNE ZMAGANIA SPORTOWE

W miniony piątek już po raz drugi w ramach zajęć sportowych został zorganizowany Halowy Turniej Piłki Nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpiło aż siedem trzyosobowych drużyn. Nie zawiodły również dziewczęta.

więcej
DZIEŃ KOBIET

Jak cudownie być kobietą wie z pewnością każda z Pań i dziewczynek, która w minioną środę, 8 marca, uczestniczyła w Women Show z okazji Dnia Kobiet, który specjalnie dla nich został zorganizowany w naszej szkole.

więcej
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

Aż trzy pierwsze miejsca zajęli nasi uczniowie podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzorem lat ubiegłych zostały przeprowadzone w naszej szkole przez przedstawicieli OSP w Konopnicy.

więcej