Aktualności

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

UWAGA!


Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniach 20 - 22 marca 2017 r. w godz. 8.00 - 10.00 odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
Uczniowie pod opieką nauczycieli będą odprowadzani i odbierani z kościoła. Po powrocie do szkoły, zgodnie z planem lekcji, odbędą się zajęcia dydaktyczne.
Przyjazd i odwóz uczniów do i ze szkoły będzie odbywał się normalnie, wg ustalonego harmonogramu.


 

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W zeszły piątek w ramach zajęć sportowych rozegrano cieszący się popularnością nie tylko wśród chłopców Halowy Turniej Piłki Nożnej Klas IV- VI. Udział w nim wzięło 5 drużyn. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Po emocjonujących rozgrywkach i bardzo zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców.

więcej
HISTORIA CZERWONEGO KAPTURKA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Uczniowie Koła z języka angielskiego zaprezentowali przedstawienie na motywach doskonale wszystkim znanej bajki o Czerwonym Kapturku. Minispektakl pt. „Little Red Riding Hood” pokazywał ubarwioną o kilka ciekawych momentów tradycyjną historię.

więcej

Pączki z marmoladą, dżemem, konfiturą, bitą śmietaną i budyniem królowały dzisiaj w naszej szkole. Mogliśmy jeść bez ograniczeń, bo zjedzenie pączka w tłusty czwartek gwarantuje szczęście i powodzenie. Tego sobie i Wam życzymy!

więcej
OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

Mając na uwadze trwałą zmianę nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania nasza szkoła, już po raz kolejny, bierze udział w programie "Owoce i warzywa w szkole" realizowanym przez Agencję Rynku Rolnego, który skierowany jest dla dzieci klas I-III oraz oddziału klasy 0.
 

więcej
BRAWO DLA WERONIKI
BRAWO DLA WERONIKI

Wielu naszych wychowanków rozwija swoje zdolności i zainteresowania uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach organizowanych również poza szkołą. Jedną z takich uczennic jest Weronika Obiegła z kl. III, która swoją miłość do piłki nożnej rozwija trenując w UMCS "Ostrowia" Ostrówek. Weronika już w chwili obecnej ma się czym pochwalić. Wspólnie z całą drużyną wywalczyła:
III miejsce w Wojewódzkim Turnieju " Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku",
III miejsce w Halowym Turnieju Dziewcząt w Radomsku,
I miejsce w Turnieju o Puchar Starosty Zduńskowolskiego.
Serdecznie gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów!

WALENTYNKI, WALENTYNKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

14 lutego upłynął nam pod znakiem serduszek. Po raz kolejny w naszej szkole działała Poczta Walentynkowa:)

więcej
MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

W środę 8 lutego uczniowie z klasy czwartej sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ruchu drogowego. Zajęcia praktyczne na sali spotowej poprzedziła część teoretyczna prowadzona przez przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.


 

więcej
TO BYŁ BAL!

Świetna muzyka i dobra zabawa towarzyszyły nam podczas zabawy choinkowej zorganizowanej w dniu wczorajszym. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli nasi uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym balu karnawałowym.

więcej
W TEATRZE

W mijającym tygodniu dzieci z klas młodszych uczestniczyły w wyjeździe do Teatru Miejskiego w Sieradzu, w którym obejrzały przepiękny spektakl muzyczny „ W tajemniczej krainie krasnali” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Duduś”.
 

więcej
POTYCZKI CZYTELNICZE
POTYCZKI CZYTELNICZE

W piątek 27 stycznia odbyły się w naszej szkole ostatnie zajęcia w ramach akcji " Ferie bez nudy". Z myślą o najmłodszych czytelnikach i miłośnikach literatury przeprowadzono zajęcia czytelnicze. Pomimo niskiej frekwencji przybyli uczniowie bawili się znakomicie rozwiązując quizy i krzyżówki związane z literaturą dziecięcą.

TURNIEJ FIFA

Dzięki zorganizowanemu  w ramach akcji " Ferie bez nudy" Turniejowi Fifa na Konsoli Xbox wszyscy chętni uczniowie mogli przenieść się na największe stadiony świata i zagrać z najlepszymi drużynami. W trakcie emocjonujących meczów uczniowie wykazywali się przeglądem pola i niezwykłym refleksem.
 

więcej
TURNIEJ SZACHWOY

Po raz pierwszy w naszej szkole rozegrano Szkolny Turniej Szachowy dla dzieci z udziałem niezwykłych gości: pana Stanisława Budzika i pana Leszka Janiaka, którzy czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem. Po prawie dwugodzinnych zmaganiach i wielkich emocjach wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

więcej
FIGLORAJ
FIGLORAJ

Dmuchany zamek, zjeżdżalnia, tor przeszkód to idealne miejsce do zabawy zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i tych nieco starszych, które zapewnia świetną rozrywkę bez względu na porę roku. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, a także uczniowie naszej szkoły mieli możliwość bezpłatnego skorzystania z dmuchanego placu zabaw „Figloraj”. Dzięki różnorodnym kształtom i szerokiej gamie kolorystycznej plac zabaw zapewnił dzieciom moc wrażeń i świetne samopoczucie, jednocześnie dbając o zdrowie i sprawność fizyczną naszych podopiecznych.​

BYŁO PYSZNIE I KOLOROWO!

W czwartek uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w zajęciach kulinarnych oraz doskonalić swoje umiejętności w robótkach ręcznych. Rzeczy przyjemne i pożyteczne.

więcej