Aktualności

ZA OKNEM -5... TO DLA NAS PESTKA!

Podczas gdy za oknem słupki na termometrach wciąż poniżej zera, woda w basenach termalnych w Uniejowie zachęcała naszych uczniów do zabaw i kąpieli. A wszystko to dzięki współpracy Dyrektora Szkoły Pana Michała Janika z Burmistrzem Miasta Uniejów i pomocy Pana Andrzeja Kamińskiego, którzy zorganizowali dla naszych uczniów gratisowe bilety.

więcej
JĘZYKOWE ŁAMI - GŁÓWKI:)
JĘZYKOWE ŁAMI - GŁÓWKI:)

Pierwsze spotkanie uczniów z klas IV- VI w ramach akcji "Ferie bez nudy" odbyło się pod hasłem "Zagadki językowe" w dniu wczorajszym. Dzieci w nietypowy i oryginalny sposób mogły sprawdzić oraz wykorzystać swoje umiejętności językowe. Rozwiązywanie zagadek, rebusów i gier językowych oraz zabawa w kalambury przyniosła dzieciom wiele radości.​

FERIE BEZ NUDY - TO FAKT!
FERIE BEZ NUDY - TO FAKT!

Bohaterowie przebojowej serii filmów animowanych opartych na najpiękniejszej baśni Hansa Christiana Andersena zdobyli serca naszych uczniów! Wszystko to za sprawą wyjazdu do kina Helios w Bełchatowie, który odbył się w dniu wczorajszym, a jego uczestnikami byli uczniowie z klas I-III.
Świetne animacje i akcja filmu pt. "Królowa Śniegu 3. Ogień i lód" zyskały aprobatę młodych widzów.​

SMACZNIE I ZDROWO!
SMACZNIE I ZDROWO!

Już po raz trzeci, dzięki współpracy Dyrektora Szkoły Pana Michała Janika i Pani pedagog Urszuli Torczyńskiej z Fundacją Św. Brata Alberta w Łodzi, nasi uczniowie będą mieli możliwość bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do jabłek. W tym roku możemy pochwalić się rekordową liczbą kilogramów - pozyskano ich aż 2000. Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania Państwu Godlińskim za bezpłatny transport owoców z Łodzi.​


 

BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO

Tuż przed feriami w naszej szkole wizytę złożył asp. sztab. Maciej Dura z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. W czasie spotkania z uczniami klas I-VI oraz przedszkolakami zostały przypomniane dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu.


 

więcej
KOMUNIKAT

UWAGA!
Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 10 stycznia 2017 r. (wtorek) przywóz uczniów do szkoły będzie zapewniał tylko jeden autobus szkolny (p. J. Malarczyka), w związku z tym godziny przyjazdu mogą ulec zmianie. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na autobus szkolny.


 

WYWIADÓWKA
WYWIADÓWKA


Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 12 stycznia 2017 r. (czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami:
klasy I - III godz. 16.00
klasy IV - VI godz. 16.30

GROŹNE I PIĘKNE

Nasi uczniowie przeżyli  4 stycznia fascynujące spotkanie z przyrodą.

"Zielonej lekcji " gościliśmy psjonatów, przyrodników oraz ich podopiecznych, którymi były żywe ptaki drapieżne, specjalnie przygotowane do pracy z dziećmi i występów przed publicznością. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadali o budowie ptaków, ich zwyczajach i przystosowaniu do środowiska oraz czym się różnią od siebie. Bohaterami spotkania były sowy, sokół i jastrząb (nasze rodzime i z innych zakątków świata). Oswojone ptaki przelatywały dosłownie nad naszymi głowami, siadały dzieciom na rękach (zabezpieczonych rękawicą) i chętnie prezentowały swoje umiejętności.


 

więcej


 


 

POMYSŁOWOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ TO NASZ ATUT
POMYSŁOWOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ TO NASZ ATUT

W środę tj. 22 grudnia 2016 r. rozstrzygnięto Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III i IV- VI. Wszyscy laureaci otrzymali słodkie upominki.

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!!!!

Wychowanie uczniów w poszanowaniu tradycji to jedno z najważniejszych zadań jakie stoi przed współczesną szkołą, a śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Z tego względu w miniony piątek w świetlicy szkolnej odbył się I Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek, do którego udziału zaprosiliśmy uczniów z terenu gminy Konopnica.

więcej
ŻACZKI PIERWSZACZKI 2016

W imieniu uczniów klasy pierwszej, ich rodziców i wychowawcy prosimy o oddanie głosu na naszych uczniów w plebiscycie "Żaczki Pierwszaczki 2016".

Poniżej znajduje się właściwy link.

Dziękujemy:)

 

http://wielun.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/szkola-podstawowa-w-konopnicy,37818,1655920,t,id,kid.html


 

JASEŁKOWA ŁEZKA - HUMORESKA

W przedświątecznej gorączce i zabieganiu o lepsze oceny na chwilę nostalgii i zadumy zaprosili nas uczniowie klas I – III, którzy wspólnie z paniami wychowawczyniami i panią katechetką przygotowali niezwykłe jasełka. W tym roku odbyły się pod hasłem „Witaj Oczekiwany” w dniu 11 grudnia w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy.
 

więcej