Aktualności

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!!

Już po raz piąty w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA.

więcej
BYLIŚMY BARDZO GRZECZNI!!!

Nasi uczniowie z całą pewnością byli bardzo grzeczni, bo ku zaskoczeniu wszystkich odwiedziło ich aż dwóch Mikołajów, którzy częstowali wszystkie dzieciaki przepysznymi słodyczami. Ich wizyta spotkała się z dużym entuzjazmem i ożywieniem. Było dużo śmiechu, pytań i uścisków.

więcej
TAKIEGO FINAŁU NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ!!!

8 grudnia został rozegrany mecz finałowy w ramach akcji "Aktywna przerwa" pomiędzy klasą IV a VI. Wśród ogromnego dopingu kibiców, małym piłkarzom z klasy IV udało się pokonać uczniów klasy VI. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Obie bramki strzelił Mateusz Sujka. To były naprawdę wielkie emocje!
 

więcej

Cała Polska czyta dzieciom
Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji  po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy odwiedzili wraz z wychowawczynią, panią Beatą Bieniek, Gminną Bibliotekę. Pani Renata Szymorek przeczytała uczniom klasy I opowiadanie "Gdzie się podziały sanie Mikołaja?".
Cała akcja ma na celu nie tylko zainteresowanie książką, ale również motywowanie najmłodszych dzieci do nauki czytania.
Bardzo dziękujemy pani Renacie za przygotowanie pięknego głośnego czytania.

Koordynator akcji Grażyna Wrońska.

MIKOŁAJKI CZAS ZACZĄĆ!!
MIKOŁAJKI CZAS ZACZĄĆ!!

5 grudnia uczniowie klas I- III uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Bełchatowie w poszukiwaniu mikołajkowego nastroju. Miło spędzili czas oglądając film pt. "Wilk w owczej skórze."

PO RAZ KOLEJNY SPOTKALIŚMY SIĘ Z POEZJĄ...
PO RAZ KOLEJNY SPOTKALIŚMY SIĘ Z POEZJĄ...

W sobotę 3 grudnia w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy odbył się po raz kolejny organizowany przez naszą szkołę wieczór poezji. Wszystkich uczestników wprowadził w niezwykle magiczny i melancholijny nastrój.

Zpraszamy do przeczytania artykułu.
http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/konopnica-mieli-apetyt-na-poetow-zdjecia,3939325,artgal,t,id,tm.html

POSZERZAMY SWOJĄ WIEDZĘ BIBLIJNĄ
POSZERZAMY SWOJĄ WIEDZĘ BIBLIJNĄ

W dniu 1 grudnia odbył się w Wieluniu etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tematem konkursu była Ewangelia wg św. Mateusza „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”(Mt 16,16).
Nasza uczennica klasy VI Kinga Gręda zajęła VIII miejsce na 46 uczestników.
Serdecznie gratulujemy.

O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH WIEDZĄ WSZYSTKO!

29 listopada w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „Ten to One”, wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do szerszego poznania oraz popularyzacji kultury i historii krajów anglojęzycznych.

więcej
ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

W bibliotece szkolnej odbyły się wróżby andrzejkowe, w których mogły uczestniczyć wszystkie dzieci. Andrzejkowe wróżenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, ponieważ każde dziecko chciało poznać najbliższą przyszłość.

więcej
ANDRZEJKI

W piątek 25 listopada z okazji andrzejek odbyła się długo oczekiwana przez naszych uczniów dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczestnicy mieli okazję potańczyć przy świetnej muzyce serwowanej przez DJ Kacpra, wywrożyć sobie przyszłość z rąk pięknych Cyganek oraz wziąć udział w konkursach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

więcej

Już po raz kolejny nasi uczniowie mieli możliwość wyjazdu do aquaparku FALA mieszczącego się w Łodzi. Jak się okazało był to idealny sposób na spędzenie aktywnie czasu wolnego.

więcej
MAMY NOWĄ TABLICĘ INTERAKTYWNĄ!
MAMY NOWĄ TABLICĘ INTERAKTYWNĄ!

Klasa III wzbogaciła się w tablicę multimedialną, dzięki której uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych technik informatycznych i pomocy dydaktycznych.
Zakup tablicy możliwy był dzięki finansowemu wsparciu lokalnych przedsiębiorców i zaangażowaniu rodziców przy wsparciu finansowym budżetu szkoły.
W imieniu Dyrektora, Rady Pedagogicznej i uczniów SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


 

UWAGA!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż  14 listopada 2016 r. odbędzie się w naszej szkole FLUORYZACJA.
Prosimy o zaopatrzenie się w szczoteczki.