Aktualności

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

O tym jak zdrowo się odżywiać i zmienić nawyki żywieniowe, zgubić zbędne kilogramy oraz nauczyć się jak mądrze wybierać produkty spożywcze dowiedzieli się uczniowie klasy V i VII podczas spotkania z dietetykiem klinicznym, panią Klaudią Niemirą, które odbyło się w piątek 13 października.

NIETUZINKOWA LEKCJA WYCHOWANIA KOMUNIKACYJNEGO

Pomimo tego, iż uczniowie klasy IV dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kartą rowerową w dniu dzisiejszym, tj. 10 października 2017 r., uczestniczyli w teoretycznych i praktycznych zajęciach wychowania komunikacyjnego z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, przeprowadzonych przez pracowników WORD Sieradz.

więcej
CZUWAJ!!

Czy harcerstwo okaże się sposobem na życie dla naszych uczniów? To z pewnością wyjaśni się w przyszłości. Dziś wiadomo jedno. Dzięki staraniom Dyrektora Szkoły stworzyliśmy naszym uczniom szansę udziału i rozwoju w tej organizacji. W minioną sobotę odbyła się pierwsza zbiórka, na którą przybyli uczniowie z klas III- VI. Zbiórkę poprowadziły: drużynowa - dh Ania Janik oraz przyboczna - dh Ola Kowalczyk z 5 Wieluńskiego Szczepu Harcerskiego, Hufiec ZHP Łask.
 

więcej
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, iż dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób: Wójta Gminy Konopnica, Dyrektora Szkoły i Rady Pedagogicznej udało się nam pozyskać dofinansowanie w kwocie blisko 14000 zł w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".
Cieszymy się niezmiernie, że skorzystaliśmy ze swojej szansy i jako jedyni w gminie Konopnica doposażymy naszą szkołę w dwie tablice interaktywne, dwa projektory, profesjonalne nagłośnienie oraz laptop.

PRZYGODĘ Z PROGRAMOWANIEM CZAS ZACZĄĆ!
PRZYGODĘ Z PROGRAMOWANIEM CZAS ZACZĄĆ!

O tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, wykorzystywaną w każdym obszarze ludzkiego życia przekonały się w dniu dzisiejszym dzieciaki z klas I - III, które uczestniczyły w pierwszych zajęciach z robotyki i programowania. Jak się okazało spotkały się one z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów, bowiem powstały aż trzy grupy uczestników, które będą rozwijać swoje zainteresowania regularnie.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

4 października 2017 r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze st. sierż. Maciejem Anczykiem – dzielnicowym gminy Konopnica.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, prawidłowe i bezpieczne zachowania w ruchu ulicznym, na przejściu dla pieszych, a także zachowanie ostrożności podczas oczekiwania na autobus jak również wsiadania i wysiadania z autobusu.

więcej
DZIEŃ CHŁOPCA
DZIEŃ CHŁOPCA

Piątek był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności, bo świętowaliśmy w szkole Dzień Chłopca. Dla uczczenia tego święta Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla wszystkich uczniów. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach serwowanych przez dj Kacpra oraz z chęcią brały udział w konkursach. Wszyscy bawili się znakomicie, o czym świadczy duża frekwencja, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że na następną dyskotekę też przyjdziecie w tak licznym gronie!

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dzień pieczonego ziemniaka to wydarzenie, które na dobre zapisało się w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. To coroczna impreza, na którą z wielką niecierpliwością czekają zarówno dzieci przedszkolne jak i uczniowie szkoły podstawowej. W tym roku w imprezie udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas I- III.

więcej
ŚWIETNA ZABAWA I INTEGRACJA PODCZAS NIETYPOWYCH ZAJĘĆ SPORTOWYCH

Smak adrenaliny z najwyższej półki mogli poczuć uczniowie z klasy VI i VII, którzy w miniony czwartek, w ramach zajęć sportowych, udali się rowerami do pobliskiego Osjakowa, by wziąć udział w grze zespołowej paintball, w której ważne jest zgranie i współpraca drużynowa, a o wygranej decyduje determinacja, konsekwencja uczestników oraz szybkość podejmowania decyzji.

więcej
SZCZĘŚLIWA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

W miniony poniedziałek na terenie Ośrodka Wypoczynkowo - Rekreacyjnego "Zacisze" w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018. Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację były cieszące się niezwykłym zainteresowaniem Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach "Igrzysk Dzieci", w których startowali uczniowie z klas IV - VI aż z dwudziestu szkół podstawowych z terenu powiatu wieluńskiego.

więcej
WYWIADÓWKA

UWAGA!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 26 września (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się wywiadówka klas I - VII.
Porządek zebrania:
16.00 omówienie najważniejszych informacji dotyczących pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018 (sala gimnastyczna),
16.30 spotkanie z wychowawcami w klasach.


 

MAMY NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Piętnasty września był dniem wyjątkowym dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wzięli oni bowiem udział w demokratycznych wyborach do Samorządu Uczniowskiego, które były poprzedzone kampanią wyborczą. Poprzez oddanie głosów na swoich kandydatów oraz opiekuna Samorządu nasi podopieczni rozwinęli swoje poczucia przynależności do społeczności szkolnej oraz dali poparcie tym, którzy według nich będą godnymi reprezentantami wszystkich uczniów.
 

więcej
WIELKIE SPRZĄTANIE
WIELKIE SPRZĄTANIE

Jak co roku, w dniu 15 września, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Dzieci pod opieką nauczycieli chętnie wyruszyły na wyznaczone trasy, aby zebrać śmieci pozostawione przez ludzi, którzy nie szanują przyrody. Cieszy nas fakt, że uczniowie z roku na rok mają coraz mniej do sprzątania. Znaczy to, że świadomość ekologiczna ludzi jest coraz większa.
Dziękujemy bardzo pracownikom Urzędu Gminy za aktywne włączenie się w akcję, a rodzicom uczniów za popieranie tego słusznego ekologicznego działania.

ZABAWA I RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
ZABAWA I RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

W minioną środę dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Kamińskiego nasze dzieciaki gościły w ośrodku " Zacisze u Jasia" i w ramach zajęć z wychowania fizycznego korzystały z atrakcji dmuchanego placu zabaw.
Ta niecodzienna lekcja wzbudziła wśród naszych uczniów dużo radości i śmiechu.

PAMIĘTAMY...

W dniu 5 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości Dnia Patrona Szkoły. Miała ona na celu przypomnienie historycznej wagi wydarzeń sprzed lat oraz docenienie takich wartości jak honor, wierność, solidarność i patriotyzm. Złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na mogiłach poległych żołnierzy 72 Pułku Piechoty „Radom” uczciliśmy pamięć bohaterskich obrońców walczących w bitwie obronnej w Konopnicy, która miała miejsce w dniu 3 września 1939 r.

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0