Aktualności

"AKTYWNA PRZERWA"

Długo oczekiwana i uwielbiana przez uczniów akcja "Aktywna przerwa" właśnie rozpoczęła się w naszej szkole! W dodatku od pierwszego meczu jest bardzo emocjonująca. Był entuzjazm, radość a nawet łzy... Pierwszy mecz w halową piłkę nożną rozegrany pomiędzy uczniami klasy IV a V dostarczył wielu wrażeń nie tylko zawodnikom, ale również kibicom. Ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z klasy V. Serdecznie gratulujemy im zwycięstwa.
Mamy nadzieję na jeszcze wiele pamiętnych meczów obfitujących w niesamowite zwroty akcji!

DARY JESIENI W ARTYSTYCZNEJ ODSŁONIE

W dniach 20 października - 31 listopada 2017 r. odbył się Szkolny konkurs plastyczny pt. "Jesienna ikebana" przeznaczony dla uczniów klas IV-VII.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności, przyczynienia się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokajania potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

 

więcej
BIBLIJNE ZMAGANIA
BIBLIJNE ZMAGANIA

W dniu 27 października 2017 r. chętni uczniowie naszej szkoły z klas V-VI wzięli udział w etapie szkolnym Konkursu Wiedzy Biblijnej. Test oparty był na treści Ewangelii wg św. Marka. Zawierał 25 zadań. Do rundy rejonowej zakwalifikowali się: Mikołaj Kiełczykowski, Wiktoria Konefał i Amelia Białecka, którzy uzyskali największą ilość punktów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

PAMIĘTAMY...

Jutro Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy. To święto, w którym wspominamy zmarłych przodków. Tradycją naszej szkoły stało się dbanie o estetykę miejsca spoczynku żołnierzy 72 Pułku Piechoty "Radom" - patrona naszej szkoły. Co roku uczniowie wspólnie z nauczycielami na zajęciach technicznych i godzinach wychowawczych porządkują groby oraz otoczenie.

więcej
GROŹNE UPIORY TEŻ POTRAFIĄ SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ!
GROŹNE UPIORY TEŻ POTRAFIĄ SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ!

Upiorne demony, czarownice, wampiry, duchy i inne stwory opanowały w dniu wczorajszym dyskotekę organizowaną z okazji Halloween. Towarzysząca temu wszystkiemu świetna muzyka serwowana przez dj Kacpra zachęcała wszystkich do znakomitej zabawy. Spośród uczestników dyskoteki wybrano również króla i królową balu, którzy wykazali się największą pomysłowością i starannością dobierania strojów. Dyskoteka przebiegła w bardzo przyjemnej choć trochę mrocznej atmosferze.
Dochód z niej zostanie przeznaczony na potrzeby biblioteki szkolnej.

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

W piątek, tj. 27 października 2017 r., odbyła się ważna uroczystość w życiu naszej szkoły - ślubowanie pierwszoklasistów. Tego wyjątkowego dnia uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę, zdając pierwszy poważny egzamin szkolny, nad przebiegiem którego czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz niecodzienny gość - czarownica, znana głównie z bajek. Pierwszaki pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Anny Sztandery, zaprezentowały ciekawy program artystyczny.

więcej
MOC ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole”, którego celem jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu m.in. warzyw, owoców i soków.

więcej
W POSZUKIWANIU NAJWIĘKSZYCH WARTOŚCI
W POSZUKIWANIU NAJWIĘKSZYCH WARTOŚCI

,,Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy" to przedstawienie teatralne, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III w dniu 24 października 2017 r. Odbyło się ono w Miejskim Centrum Kultury Giganty Mocy w Bełchatowie. Dzięki udziałowi w nim uczniowie poznali historię chłopca, który za pomocą niewinnego zbiegu okoliczności jest zmuszony do poszukiwania największych wartości w krajach europejskich. W trakcie interaktywnego spektaklu widz stał się uczestnikiem wydarzeń, poszukującym słów -kluczy, zaklęć, które powstrzymają złośliwego ducha skrzyni. Widowisko było pełne wrażeń i zaskakujących zwrotów akcji, a także zjawiskowych kostiumów. Ten spektakl pozostanie na długo w naszej pamięci.

JESIEŃ INSPIRUJE RÓWNIEŻ I NAS
JESIEŃ INSPIRUJE RÓWNIEŻ I NAS

W poniedziałek 23 października 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Szkolnego konkursu plastycznego " Barwy jesieni", w którym udział wzięli uczniowie klas I - III. Wszystkie prace w artystyczny sposob obrazowały piękne barwy jesieni.
Tak wyglądają wyniki konkursu:
I msc. - Amelia Mielczarek z kl. lllb, Zuzanna Fuja z kl llla,
II msc. - Nikodem Piaszczynski z kl. ll i Aleksandra Stankowska z kl. lllb,
III msc. - Maja Goral z kl. l i Mateusz Krzywania z kl. l.
Wyróżnienie otrzymała Anna Strzala z kl. llla. Wszyscy uczniowie konkursu otrzymali dyplomy, a wyróżnieni książki.

"CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE..."

W miniony wtorek członkowie koła regionalnego mieli niecodzienną możliwość zwiedzenia zabytkowego dworku z I poł. XIX wieku, który wraz z przyległym do niego parkiem jest teraz własnością Politechniki Łódzkiej. W chwili obecnej znany jest wszystkim jako Dom Pracy Twórczej Politechniki Łódzkiej.

W TROSCE O KSZTAŁTOWANIE PRAWIDŁOWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniu dzisiejszym rozpoczął się w naszej szkole program dofinansowywany z UE "Warzywa i owoce w szkole" oraz "Mleko w szkole", który ma za zadanie promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Przeznaczony jest on dla uczniów klas I - V.

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

W dniu dzisiejszym sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi. Wesoły gwar rozmów niósł się szerokim echem korytarzy. A wszystko to za sprawą uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyło wielu znamienitych gości. Nie mogło na niej zabraknąć nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Wójt Gminy Konopnica, pan Grzegorz Turalczyk, Sekretarz Gminy Konopnica, pani Anna Glapa, przewodnicząca Komisji Oświaty, pani Agata Grondowa, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Joanna Urbaniak i emerytowani nauczyciele.

więcej
Z WIZYTĄ W MUZEUM ZIEMI WIELUŃSKIEJ

Uczniowie klasy IV i VI nie wierzą w pecha i w piątek 13 – ego postanowili wybrać się na lekcje historii poza murami szkoły, szukając odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przeszłości w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

więcej
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

O tym jak zdrowo się odżywiać i zmienić nawyki żywieniowe, zgubić zbędne kilogramy oraz nauczyć się jak mądrze wybierać produkty spożywcze dowiedzieli się uczniowie klasy V i VII podczas spotkania z dietetykiem klinicznym, panią Klaudią Niemirą, które odbyło się w piątek 13 października.

NIETUZINKOWA LEKCJA WYCHOWANIA KOMUNIKACYJNEGO

Pomimo tego, iż uczniowie klasy IV dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kartą rowerową w dniu dzisiejszym, tj. 10 października 2017 r., uczestniczyli w teoretycznych i praktycznych zajęciach wychowania komunikacyjnego z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, przeprowadzonych przez pracowników WORD Sieradz.

więcej