Aktualności

DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły wspólnie z przedstawicielami władz lokalnych, delegacjami z organizacji, zakładów pracy i ochotniczych straży pożarnych udali się na marsz ulicami Konopnicy pod hasłem „Uczniowie dla Niepodległej”, organizowanym w ramach obchodów Święta Niepodległości.

więcej
KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 21 listopada 2016 r. (poniedziałek) odbędzie się zebranie z rodzicami.
Godz. 16.00 klasy I - III
Godz. 16.30 klasy IV - VI


 

JESIEŃ W OCZACH DZIECKA

Typowo jesienna aura za oknem skłoniła nas do pobudzenia wyobraźni i kreatywności naszych podopiecznych. W tym celu zorganizowaliśmy dla uczniów klas I - III Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem: ,,Jesień w oczach dziecka". Po długich oczekiwaniach na werdykt jury dzisiaj poznaliśmy zwycięzców.
 

więcej

BRAWO CHŁOPCY!!!
BRAWO CHŁOPCY!!!

Jesteśmy przekonani, iż po  sukcesie jaki osiągnęli nasi chłopcy podczas Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/ 2017, które rozegrane zostały w Białej, jeszcze nieraz wyniki reprezentacji chłopców będą napawały nas dumą.
Po zaciętej i bardzo emocjonującej walce udało się im wywalczyć 3 miejsce.

POKAŻ, ŻE JESTEŚ SMART!!!!
TEGO CZASU ZŁODZIEJ NAM NIE UKRADŁ!

Pociągiem wjechaliśmy do deszczowej Łodzi i choć rzeczywiście pogoda nie była łaskawa, wycieczka przyćmiła ją swoimi atrakcjami.

więcej
DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH PODOPIECZNYCH

We wtorek przedstawiciele Komendy Policji w Osjakowie, sierż. Maciej Anczyk i mł. asp. Janusz Owczarek, spotkali się z uczniami klas I - III.
Celem spotkania było uzmysłowienie dzieciom wagi jaką należy przywiązywać do bezpieczeństwa na drodze.

więcej
EUROPE CODE WEEK
EUROPE CODE WEEK

21 pażdziernika uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy  uczestniczyli w Tygodniu Kodowania zorganizowanym w  ramach udziału w projekcie Mistrzowie Kodowania.

Szóstoklasiści zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi programowania w języku Scratch. Zajęcia były początkiem przygody z "Duszkami", ale obudziły w uczniach ducha programisty.  Przed nami jeszcze dużo pracy. Mamy nadzieję na powstanie wielu ciekawych projektów Schratch.
 

SPOTAKNIE Z HISTORIĄ

20 października odbyło się spotkanie z kapitanem Eugeniuszem Pawłowskim - kombatantem, żołnierzem wyklętym, zorganizowane przez panią Małgorzatę Osydę. Uczestniczyły w nim zuchy z kl. llb i uczniowie z kl. lll.

więcej
XXII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
XXII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

W dniu dzisiejszym w naszej szkole na podstawie testów przesłanych przez Referat Katechetyczny w Częstochowie został przeprowadzony XXII Konkurs Wiedzy Biblijnej pt. "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego" (Mt 16,16). W konkursie udział brało 7-ro uczniów z klas V-VI. W etapie rejonowym w Wieluniu naszą szkołę będzie reprezentowała uczennica klasy VI Kinga Gręda. Odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była katechetka Jolanta Płóciennik. Gratulujemy​

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

19 październka w szkole miało miejsce wielkie święto. Do grona uczniów szkoły dołączyło trzynaścioro pierwszoklasistów. Nie zabrakło emocji, wzruszeń i radości.

więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października, w  czwartek odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Konopnica - Pan Grzegorz Turalczyk , nauczyciele, nauczyciele emerytowani, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

więcej
MŁODZI PROGRAMIŚCI

W tym roku nasza szkoła dołączyła do projektu „Mistrzowie kodowania”. Jest to program edukacyjny dla dzieci, którego celem jest upowszechnienie programowania i nabycie przez najmłodszych nowych, cyfrowych umiejętności.

więcej
SZKOLNE KOŁO PCK WYRUSZYŁO NA POMOC

W dniach 1- 3.10.2016 r. odbyły się kwesty uliczne zorganizowane przez OR PCK w Wieluniu.
Jak co roku uczniowie - wolontariusze SK PCK z naszej szkoły licznie wzięli w nich udział. Od wielu lat wraz z opiekunem, panią Jolantą Płóciennik, biorą czynny w nich udział.

więcej