Aktualności

JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE!

W dniu 29 maja 2017 roku uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Warszawy. Po dotarciu do stolicy spotkali się z przewodnikiem. Dzień był piękny i słoneczny, dlatego zwiedzanie rozpoczęli od Stadionu Narodowego.

więcej
TO BYŁO PRAWDZIWE ŚWIĘTO FUTBOLU

Od kilkunastu lat, dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, nasza placówka jest organizatorem jednej z najważniejszych oraz cieszących się niezwykłą popularnością, zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek, imprez sportowych w powiecie - finału Powiatowych Mistrzostw w Piłce Nożnej. Droga, aby się tu dostać nie była łatwa. Drużyny występujące w ostatecznym etapie najpierw musiały pokonać swoich przeciwników w eliminacjach gminnych i międzygminnych. W rezultacie w finale brało udział 8 najlepszych zespołów w powiecie.
 

więcej
DZIEWCZĘTA W ROLI GŁÓWNEJ

Już po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem finału Powiatowych Mistrzostw w Piłce Nożnej Dziewcząt, który się odbył w dniu dzisiejszym na stadionie MLKS w Konopnicy. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn.
 

więcej
WYCIECZKA DO DAWNEJ STOLICY POLSKI I OJCOWA

 22 maja, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa i Ojcowa. Dzieci zwiedziły Wawel, zabytki Starego Rynku, Collegium Maius, podziwiały przepiękne wnętrze Kościoła Mariackiego wraz z ołtarzem Wita Stwosza. W Ojcowskim Parku Narodowym uczniowie poznawali interesujące formy skalne powstale miliony lat temu z wapiennych pancerzyków zwierząt żyjących w morzu, które kiedyś istniało na terenie tej wyżyny. Dzieciaki miały możliwość zwiedzania jednej z ciekawszych jaskiń: jaskini Łokietka. Ponadto podczas wędrówki wysłuchały legendy związanej ze źródełkiem miłości i chetnie zaczerpnęły z niego wody.
 

więcej
CAŁA POLSKA BIEGA - MY TEŻ!

Upowszechnianie sportowego trybu życia, ale także zdrowia i radości, a nie rywalizacja oraz walka o medale to główne założenia ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Biega", do której włączyliśmy się już po raz kolejny i my.

więcej
RELIGIE BEZ TAJEMNIC

W dniu 19 maja 2017r. uczniowie z klas IV - VI wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w GCKiBP w Konopnicy na podsumowaniu projektu pt. „Największe religie świata”, który przez ostatni czas był realizowany w naszej szkole. Składał się on z kilku etapów.

więcej
GÓRA GROSZA
GÓRA GROSZA

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Gorączka Złota” 2017 która polegała na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Główne cele akcji to pozyskanie środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin oraz promowanie  idei wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy włączyły się przedszkolaki i ich rodzice, opiekunowie oraz uczniowie naszej szkoły..

Wspólnymi siłami zgromadziliśmy 9,80 kilogramów „złota”. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

 

WIZYTA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM

W miniony wtorek tj. 16 maja 2017 r. uczniowie z klas 4 - 6 mieli przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach pt. " Od ziarenka do bochenka", zorganizowanych z inicjatywy Wójta Gminy Konopnica pana Grzegorza Turalczyka w gospodarstwie agroturystycznym pani Aliny Bulskiej w Zwierzyńcu Pierwszym.

więcej
KWESTA ULICZNA PCK

W dniu 7 maja 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Konopnicy uczestniczyli w kweście ulicznej, którą zorganizował Oddział Rejonowy PCK w Wieluniu. Nad wszytskim czuwała pani Jolanta Płóciennik - opiekun Szkolnego Koła PCK. Sześcioro członków koła zbierało pieniądze do puszek, które będą przeznaczone na kolonie wakacyjne dzieci, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Młodzież naszej szkoły widzi zawsze potrzebę „serca” dla cierpiących, potrzebujących i najbiedniejszych członków społeczeństwa.                                                                                                          

więcej
 SPOTKANIE Z MUZYKĄ W OŻAROWIE

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy IV uczestniczyli w nietypowej audycji muzycznej pt. "Zegar tyka i gra muzyka" organizowanej cyklicznie w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, we współpracy z Filharmonią Częstochowską.

więcej
UWAGA!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 10 maja 2017 r. (środa) odbędzie się wywiadówka kl. I - VI.
Godz. 16.00 - zebranie z rodzicami na sali gimnastycznej, na którym przekazane zostaną ważne informacje dotyczące szkoły,
Godz.16.30 - spotkanie z wychowawcami w poszczególnych klasach.


W KAŻDYM Z NAS BIJE BIAŁO-CZERWONE SERCE

W piątek 28 kwietnia uczniowie uczestniczyli w nietypowej uroczystości upamiętniającej ważne święta majowe: Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Główną myślą przyświecającą uczniom klasy IIb, którzy wspólnie z wychowawcą przygotowali akademię, było popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

więcej
ZNAMY LEKTURY

W dniu 28 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem Szkolny Mistrz Czytelnictwa "Czy znam moje lektury ?", którego organizatorem była pani Renata Turalczyk. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół. Rywalizacja miała charakter konkurencji drużynowej.

więcej
MISTRZ ORTOGRAFII

W dniu 27 kwietnia 2017 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” , który przeznaczony był dla klas II i III.
Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

więcej
LUDNOŚĆ ZAMIESZKUJĄCA STREFY KRAJOBRAZOWE

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w różnych działaniach, które pozwalają na wykorzystanie technologii informacyjnej oraz własnych doświadczeń i przeżyć. Na lekcjach przyrody szóstoklasiści kolejny raz udowodnili, że najlepiej jest uczyć się przez działanie.

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0