Aktualności

LEKCJA MUZEALNA

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

więcej
GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU NASZEJ UCZENNICY
GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU NASZEJ UCZENNICY

28 września, w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach " IMS 2016/ 2017. W zawodach brało udział 120 najlepszych zawodniczek z 24 powiatów z naszego województwa. Kindze Konefał, uczennicy klasy VI naszej szkoły, udało się zająć 18 miejsce. Był to również najlepszy wynik osiągnięty przez zawodniczki powiatu wieluńskiego.
Wielkie brawa dla Kingi!

UWAGA - ZMIANA PLANU W KLASIE V I VI

Ze względu na zwolnienie lekarskie nauczyciela przyrody i zatrudnienie nauczyciela na zastępstwo, plan lekcji w klasie V i VI na ten czas ulega zmianie.

W załączniku przedstawiamy nowy plan lekcji.

 

/out_data/rok_szkolny_20162017/plan_lekcji/plan.pdf


 

UWAGA!!

Opiekun SK PCK przy Szkole Podstawowej w Konopnicy informuje, iż od dnia 25 września do 2 października br. członkowie Szkolnego Koła będą uczestniczyć w kweście ulicznej.
Pieniążki zostaną przekazane do Oddziału Rejonowego w Wieluniu, a następnie wykorzystane na akcję „Światowe Dni Walki z Głodem”, który jest obchodzony 16 października.


 

ZACZYNAMY ROK SPORTOWY!!!

W piatek 23 września  na stadionie MLKS w Konopnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, których nasza szkoła była współorganizatorem. Nasza uczennica odniosła w nich duży sukces.
 

więcej
ZARZĄD SZKOLNEGO KOŁA PCK

"Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II (1920 - 2005)

 

W dniu 19 września w głosowaniu demokratycznym przez członków koła został wybrany nowy Zarząd Szkolnego Koła PCK.

więcej
KOMUNIKAT


Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Konopnicy informują,

iż że względu na panujące warunki atmosferyczne festyn

" Dzień Pieczonego Ziemniaka" zostaje odwołany.
Decyzja ta została podyktowana troską o zdrowie uczniów, po konsultacji z rodzicami.
Całej społeczności szkolnej: uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim mocno wspierającym działalność szkoły: sponsorom oraz instytucjom serdecznie dziękujemy

i przepraszamy.
Zapewniamy, że festyn zostanie zorganizowany w terminie późniejszym, umożliwiającym korzystanie ze wszystkich atrakcji przewidzianych w programie.


 

SPRZĄTAMY GMINĘ

W trosce o otaczającą nas przyrodę i najbliższe otoczenie, w piątek tj. 16 września, wszyscy uczniowie i przedszkolaki wzięli udział w corocznej akcji " Sprzątanie Gminy".

więcej
WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W miniony czwartek odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Dla niektórych uczniów były one szczególnie ważne, ponieważ po raz pierwszy w życiu w demokratycznych wyborach mogli oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata.

więcej

WSPOMNIENIE TAMTYCH DNI

12 września naszą szkołę odwiedził kapitan, pan Eugeniusz Pawłowski, który wystąpił przed uczniami z klas IV - VI i wygłosił prelekcję na temat II wojny światowej oraz czasów powojennych. Swoją wiedzą i niesamowitymi wspomnieniami urzekł młodych słuchaczy.

więcej
WYWIADÓWKA

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania w wychowawcami klas oraz innymi nauczycielami, we wtorek 13 września, na godzinę 17:00 (bezpośrednio do sal lekcyjnych). 


 

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, iż od 13 września 2016 r. dowóz i odwóz uczniów będzie przebiegał wg harmonogramu ustalonego na rok szkolny 2016/ 2017. Dojazdy dzieci będą zapewniały dwa autobusy szkolne.