Aktualności

Koszt ubezpieczenia w roku szkolnym 2016/2017 wynosi 36zł (świadczone przez WARTA). Ubezpieczenie jest dobrowolne i obejmuje okres od 1 września 2016r. do 31 sierpnia 2017r. Dziecko pozostaje ubezpieczone 24h/dobę. Suma ubezpieczenia to 8.000zł.

Przedmiotem ubezpieczenia mogą być...
 

więcej
ZMIANY GODZIN DOWOZU DZIECI

UWAGA!
Dyrektor Szkoły informuje, iż w związku z awarią, dowóz i odwóz uczniów (aż do odwołania) będzie zapewniał tylko jeden autobus szkolny (p. J. Malarczyka), dlatego też  godziny przyjazdu i odjazdu ze szkoły mogą ulec zmianie. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na autobus szkolny.


 

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice

Dyrektor Szkoły informuje, iż z powodu zwolnienia chorobowego nauczycieli zajęcia logopedyczne i rewalidacyjne zostają zawieszone do odwołania. 

O TYCH CO POLEGLI W KONOPNICKIEJ ZIEMI (...) PAMIĘTAĆ BĘDZIEMY....

Dzień 3 września to bardzo ważna data dla wszystkich mieszkańców Konopnicy. Również dla uczniów Szkoły Podstawowej jest to znaczący dzień, gdyż uczestniczymy wtedy w uroczystych obchodach dnia patrona szkoły, którym jest 72 Pułk Piechoty „Radom”. W tym roku obchody te odbyły się 2 września w piątek.

więcej
DEKLARACJA DOWOZU DZIECKA W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Bardzo prosimy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej dokumentami :deklaracją dowozu dziecka i kartą zgłoszenia do świetlicy szkolnej.

Wypełniony dokument należy dostarczyć pani Grażynie Wrońskiej do  8 września 2016r.

 

/out_data/rok_szkolny_20162017/deklaracja-na-dowoz-autobusem-szkolnym-2-1.pdf

 

/out_data/rok_szkolny_20162017/karta-zgloszenia-dziecka-do-owietlicy-2-1.pdf


 

WITAJ SZKOŁO!

UROCZYŚCIE PRZYWITALIŚMY NOWY ROK SZKOLNY
Pomimo pięknej pogody, która zachęcała nas jeszcze do odpoczynku, wszyscy gotowi i chętni do pracy pojawiliśmy się na inauguracji roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie emanowali uśmiechem i radością, wynikającą ze spotkania ze swoimi koleżankami, kolegami i nauczycielami.
Z ufnością, nadzieją i nowymi planami wkroczyliśmy w kolejny rok szkolny.

więcej
UWAGA!!


W dniu 1 września 2016 r. odjazdy uczniów odbędą się w następujący sposób:
godz. 11.00 - Kolonia Strobin, Sabinów, Anielin, Głuchów, Kamyk, Piaski
godz. 11.20 - Wrońsko (autobus PKS Wieluń)

Przyjazdy dzieci odbędą się zgodnie z harmonogramem obowiązującym w roku szkolnym 2016/2017. Chętni uczniowie pod opieką nauczycieli będą mieli możliwość pójścia do kościoła.


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczniemy mszą św. 1 września, o godzinie 8:00, w kościele pw. Św. Rocha w Konopnicy. Następnie zapraszamy do szkolnej sali sportowej, gdzie o 9:00 nastąpi inauguracja roku szkolnego.

 

 

 

  

PODRĘCZNIKI 2016/2017

KOMUNIKAT!
Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 30 maja 2014 r. w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klas I - V będą mieli możliwość wypożyczenia z zasobów biblioteki szkolnej podręczników przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Każdemu uczniowi z w/w klas przysługują również bezpłatne zeszyty ćwiczeń.
Prosimy wyłącznie o zakup podręczników i zeszytów ćwiczeń z religii.

Dyrektor Szkoły
Michał Janik

 

W załączniku zestaw podręczników do klasy VI.

/out_data/klasa-6.pdf

Proszę nie kupować dzieciom zeszytów ćwiczeń do matematyki,

ich ewentualny zakup (i wydawnictwo) zostanie ustalone w roku szkolnym.


 

"WYPRAWKA SZKOLNA"

Podobnie jak w ubiegłych latach w roku szkolnym 2016/2017 funkcjonować będzie program  „Wyprawka szkolna”. Zmienią się jednak jego zasady. Zmiany w funkcjonowaniu programu związane są z wprowadzaniem do szkół podręczników dotowanych (darmowych w nauczaniu początkowym).

W poniższych załącznikach znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na ten temat.

oświadczenie

/out_data/wyprawka1617/oowiadczenie.pdf

informacje

/out_data/wyprawka1617/wyprawka-szkolna-informacja-na-strone.pdf

wniosek

/out_data/wyprawka1617/wyprawka-szkolna-wniosek.pdf 

WIATR W ŻAGLE....

Uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami rozpoczęli swoje wakacje od pobytu na żaglówkach. Niestety brak wiatru uniemożliwił płynięcie na pełnych żaglach. Podczas postoju zdarzyła się im niemała gratka. Dzięki uprzejmości szkółki windsurfingowej poznali elementy tego sportu.

więcej
DO WIDZENIA PRZYJACIELE....

24 czerwca 2016 roku uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016. Podczas akademii zostały wręczone nagrody książkowe wszystkim uczniom wyróżniającym się wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem oraz osiągnięciami w nauce. Nagrody wręczyli wójt gminy Konopnica - Pan Grzegorz Turalczyk, dyrektor szkoły  - Pan Michał Janik oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Paulina Wilczyńska.

więcej

INFORMUJEMY, ŻE SZCZEGÓŁOWE ZASADY PRZYZNAWANIA STYPENDIUM NAUKOWEGO I FORMULARZ WNIOSKU ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE - STYPENDIUM NAUKOWE


Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016, która odbędzie się w szkolnej sali sportowej, 24 czerwca o godzinie 9:00.

Akademię  poprzedzi msza św. w kościele pw. Św. Rocha w Konopnicy, o godzinie 8:00. 

 

UNIEJÓW

Termy, baseny termalne, gorące źródła, aquapark, wody termalne to tylko jedne z licznych atrakcji z jakich korzystali nasi uczniowie podczas pobytu w Kompleksie termalno - basenowym w Uniejowie, który odbył się 20 czerwca.

więcej