Aktualności

KOLEJNY FINAŁ WOŚP

Wczoraj w Szkole Podstawowej w godzinach wieczornych, Konopnica rozpoczęła przygotowania do wielkiego niedzielnego finału WOŚP 2016. Jak zwykle z uśmiechem na ustach przystąpiliśmy wspólnie z naszymi wspaniałymi wolontariuszami do pracy! Pani Marta Sibiak dziękuje wszystkim za obecność, wsparcie i przemiłą atmosferę.
 

więcej
NASZ PIERWSZY E-MAIL

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie"  zorganizowanym przez  „Grupę Wirtualna Polska”. Celem konkursu było wzbudzenie świadomości oraz edukacja w zakresie: ochrony danych osobowych, rozwoju nowych technologii, kreatywności, wspieranie polskich produktów.

 

więcej
KOMUNIKAT

Dyrektor szkoły informuje, iż w dniu 7 i 8 stycznia 2016r. (czwartek i piatek) dowóz uczniów będzie zapewniał tylko jeden autobus szkolny (p. J. Malarczyka), w związku z tym godziny przyjazdu i odjazdu ze szkoły mogą ulec zmianie. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na autobus szkolny.


 

RECEPTA NA UDANY ROK

Bierzemy 12 miesięcy,
oczyszczamy je dokładnie
z goryczy, chciwości, małostkowości i lęku,
po czym rozkrajamy każdy miesiąc
na 30 lub 31 części tak, aby zapasu
wystarczyło dokładnie na cały rok.

 

Każdy dzień przyrządzamy osobno
z jednego kawałka pracy
i dwóch kawałków pogody i humoru.

Do tego dodajemy trzy duże łyżki
nagromadzonego optymizmu,
łyżeczkę tolerancji,
ziarenko ironii i odrobinę taktu.

Następnie całą masę polewamy dokładnie
dużą ilością miłości.

 

Gotową potrawę
przyozdabiamy bukietem uprzejmości
i podajemy codziennie z radością
i filiżanką dobrej, orzeźwiającej herbatki.

/Catharina Elisabeth Goethe, autor tłumaczenia nieznany/

WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!!

 

 


 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA BAL!!!

Z REFLEKSJĄ ŚWIĄTECZNIE
Z REFLEKSJĄ ŚWIĄTECZNIE

Uczniowie klas IV - VI mieli przyjemność obejrzenia przedstawienia świątecznego
pt. "Wigilijna ulica" w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Konopnicy.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


 

NIECH MOC BĘDZIE W WAMI...

Uczniowie z klas III - VI uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Bełchatowie na film pt. "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". Dzieciaki po raz pierwszy miały niecodzienną możliwość obejrzenia filmu, którego premiera miała miejsce w całej Polsce właśnie 18 grudnia .

więcej
PAMIĘTAMY

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili emerytowanych nauczycieli wręczając im symboliczne, świąteczne upominki.

więcej
HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W piątek już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Betlejemska miłość”. Uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali tradycyjne kolędy i pastorałki.

więcej
POCZULIŚMY ŚWIĘTA

Okres świąt to magiczny czas dla wszystkich ludzi, kojarzony z miłością, radością i ciepłem rodzinnym. To również okres duchowej zadumy i refleksji. Z tego względu właśnie oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Konopnicy zorganizowały w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej niezwykłe jasełka, do których udziału oprócz przedszkolaków zaprosiły również dyrektora szkoły, pana Michała Janika i Grono Pedagogiczne.

więcej
MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA KLAS I - III

14 grudnia na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mikołajkowe zawody sportowe
klas I- III.

 

 

 

więcej

 

 

 

SZLACHETNA PACZKA JUŻ PO RAZ CZWARTY

Jak co roku uczniowie, rodzice, Dyrektor i Rada Pedagogiczna z naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka", która polega na niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i  rodzina, która została przez nas wybrana otrzyma wsparcie, o które prosiła.

więcej