Aktualności

PODRĘCZNIKI
PODRĘCZNIKI

Drodzy Rodzice

W załączniku przedstawiamy Państwu zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018, których nie obejmuje dotacja rządowa (zakup we własnym zakresie).
Prosimy o zakup odręczników do języka niemieckiego wydanych w roku 2017.

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

HAPPY BUS

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy w imieniu Wójta Gminy Konopnica zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w bezpłatnych zajęciach i zabawach edukacyjnych „Przystanku Happy Bus” organizowanych przez Fundację HAPPY KIDS.
Odbywać się one będą w dniach 11-13 lipca 2017 r. w godz. 10.00 – 17.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Konopnicy.
W ramach „Przystanku Happy Bus” dzieci będą miały możliwość poznać zasady bezpieczeństwa, uczyć się języka angielskiego oraz przebywać z wolontariuszami z różnych krajów.
„Przystanek Happy Bus” to czas spędzony radośnie i aktywnie!

więcej
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 23 czerwca, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wierszem i piosenką pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017 i powitaliśmy upragnione wakacje. Uroczystość ta okazała się długo oczekiwaną przez nas chwilą podsumowania owoców wspólnej pracy.
 

więcej
NIE MA TO JAK ROWER!

Korzystając z pięknej pogody i sprzyjających okoliczności, uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą i chętnymi rodzicami, wyruszyli w środę na przejażdżkę rowerową do Bębnowa. Wydawać by się mogło - łatwizna! Oj, wcale nie było lekko.
 

więcej
POTRAFIMY PIĘKNIE CZYTAĆ

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbył się konkurs sprawdzający umiejętność pięknego czytania bez przygotowania pod hasłem "Mistrz Pięknego Czytania". W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-VI. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz uczenie zdrowej rywalizacji. Ponadto uczniowie kształtowali umiejętność pięknego czytania wartościowej literatury dziecięcej i młodzieżowej.

więcej
OJ, DZIAŁO SIĘ!

W minioną, bardzo upalną niedzielę na terenie Ośrodka Wypoczynkowo –Rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbył się bardzo udany piknik rodzinny, którego organizatorem była nasza szkoła, przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu właścicieli ośrodka Państwa Katarzyny i Andrzeja Kamińskich. Wsparło nas także wiele życzliwych osób oraz strażacy z OSP w Konopnicy, Rychłocic i Szynkielowa.
 

więcej
ZIELONA SZKOŁA JUŻ ZA NAMI...

W piątkowy wieczór uczniowe naszej szkoły szczęśliwi wrócili z czterodniowej wycieczki do Zakopanego. Był to wyjazd pełen atrakcji, wrażeń i dobrze spędzonego czasu.

więcej
Z WIZYTĄ NA JASNEJ GÓRZE

 Drugiego czerwca 2017 roku uczniowie klasy III z rodzicami, księdzem, panią katechetką i panią wychowawczynią udali się autokarem do Częstochowy. Pobyt na Jasnej Górze rozpoczęliśmy od spaceru po wałach i zrobieniu wspólnego zdjęcia przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się do kaplicy Matki Bożej aby tam uczestniczyć we mszy świętej.

więcej

W piątek 9 czerwca dzieci przedszkolne z grupy 5 latków, oraz uczniowie klasy I i VI uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez komendę Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”.

więcej
SEDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

NIEZAPOMNIANY DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka dla uczniów klas IV- VI upłynął pod hasłem podchodów edukacyjnych. W urokliwych zakątkach Prądzewa drużyny zmagały się z zadaniami matematycznymi, przyrodniczymi, polonistycznymi oraz sprawdzały wiedzę z języka angielskiego.
 

więcej
LEŚNE ZMAGANIA UCZNIÓW

W dniu wczorajszym, tj. 31 maja 2017 r., odbyły się jubileuszowe X Międzypowiatowe Podchody Matematyczno - Przyrodnicze organizowane tradycyjnie przez naszą​ szkołę, nad przebiegiem których​ czuwały panie Agnieszka Malinowska - Strzała i Renata Turalczyk.
Konkurs został uroczyście rozpoczęty przez Wójta Gminy Konopnica, pana Grzegorza Turalczyka. Dyrektor Szkoły, pan Michał Janik, w imieniu Łódzkiego Kuratora Oświaty, pana Grzegorza Wierzchowskiego, przekazał wszystkim obecnym życzenia powodzenia.

 

więcej
ENGLISH IS FUN!

W dniu 30 maja 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego pt. „English is fun”. W tegorocznych zmaganiach językowych brali udział reprezentanci pięciu szkół podstawowych z terenów powiatu wieluńskiego. Gościliśmy u siebie uczniów z Osjakowa, Ostrówka, Rychłocic oraz Szynkielowa.

więcej
JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE!

W dniu 29 maja 2017 roku uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Warszawy. Po dotarciu do stolicy spotkali się z przewodnikiem. Dzień był piękny i słoneczny, dlatego zwiedzanie rozpoczęli od Stadionu Narodowego.

więcej
TO BYŁO PRAWDZIWE ŚWIĘTO FUTBOLU

Od kilkunastu lat, dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego, nasza placówka jest organizatorem jednej z najważniejszych oraz cieszących się niezwykłą popularnością, zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek, imprez sportowych w powiecie - finału Powiatowych Mistrzostw w Piłce Nożnej. Droga, aby się tu dostać nie była łatwa. Drużyny występujące w ostatecznym etapie najpierw musiały pokonać swoich przeciwników w eliminacjach gminnych i międzygminnych. W rezultacie w finale brało udział 8 najlepszych zespołów w powiecie.
 

więcej