Aktualności

POZNAJEMY ŚWIAT WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI

Uczniowie z naszej szkoły podczas wycieczki do Łodzi, która odbyła się 17 czerwca, przekonali się jak w ciekawy sposób można zdobywać wiedzę. Wizyta w Centrum Nauki „Eksperymentarium”, dała uczniom szansę zmiany zdania o „niezrozumiałej” fizyce. Tutaj mogli przekonać się, że najlepiej jest wszystko samemu sprawdzić i dzięki temu zrozumieć mechanizmy na pozór skomplikowanych rzeczy i zjawisk.

więcej
KLASA IV BIWAKUJE

Z piątku na sobotę czwartoklasiści pod opieką wychowawcy oraz pani Renaty Turalczyk, cieszyli się wspólnymi zabawami i grami podczas klasowego biwaku w ośrodku ‘”Zacisze”, w Konopnicy.

więcej
KLASA V NA SPORTOWO

16 czerwca 2016 r. uczniowie klasy V wybrali się do Osady Sportowej w Burzeninie. Po przekroczeniu bram ośrodka zderzyli się ogromnym wachlarzem propozycji spędzenia tego dnia na sportowo.

więcej
ŚLINKA CIEKNIE, MNIAM...

Również  w naszej szkole przytrafiła się nam nie tylko zielona, ale wielokolorowa i wielosmakowa przygoda. Uczniowie klasy III i IV,  pod okiem pani Renaty Turalczyk, postanowili wypróbować swoje umiejętności kulinarne.

więcej
ZIELONA, MORSKA  SZKOŁA

W radosnej i entuzjastycznej atmosferze minęła "zielona szkoła". W tym roku nasi uczniowie aż 4 dni przebywali nad Bałtykiem. Zwiedzili wiele ciekawych miejsc i spędzili wspaniale te kilka dni.
 

więcej
MIEDZYPOWIATOWE PODCHODY MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE

Już po raz kolejny w Konopnicy odbyły się Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze. Organizatorem konkursu jak co roku była nasza szkoła.

W zmaganiach wzięło udział 21 uczniów z 7 szkół powiatu wieluńskiego. Wraz z opiekunami pokonywali oni blisko 4 – kilometrową trasę, wiodącą przez leśne zakamarki Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

więcej
DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Mamo, tato-sport bawi" pod takim hasłem odbywał się w naszej szkole Dzień Sportu zorganizowany przez nauczycieli oraz rodziców z okazji Dnia Dziecka. Dyrektor szkoły Pan Michał Janik uroczyście otworzył imprezę, której najważniejszym momentem były zawody sportowe.

więcej
OBCHODY 40 - LECIA SZKOŁY
OBCHODY 40 - LECIA SZKOŁY

Eventem zakończyły się obchody jubileuszu 40-lecia Szkoły Podstawowej w Konopnicy. Wcześniej zorganizowano wieczór poezji przy świecach z udziałem uczniów i absolwentów szkoły m.in. aktorką Joanną Osydą oraz bal dla absolwentów, emerytowanych nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły.

http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/jubileusz-40-lecia-szkoly-podstawowej-w-konopnicy-zdjecia,3748821,artgal,t,id,tm.html

BOŻE MIŁOSIERDZIE ROZJAŚNIA LUDZKIE DROGI

W dniu 23 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły brali udział w VII Międzygminnym Konkursie Recytatorskim w roku Bożego Miłosierdzia pod hasłem "Boże Miłosierdzie rozjaśnia ludzkie drogi". Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rychłocicach.

więcej
SOBOTNIE KINO
SOBOTNIE KINO

21 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Bełchatowie. Dzieci obejrzały  film pt. "Księga dżungli". Film jest adaptacją książki pod tym samym tytułem, która stanowi  lekturę klasy VI. Uczniom bardzo spodobał się seans, chociaż w filmie nie brakowało trzymających w napięciu scen. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas wycieczki wycieczki czuwały nauczycielki:  Renata Turalczyk oraz Justyna Kowalczyk.

3,2,1,0 - AKCJA!!!

W dniu 19 maja 2016r., uczniowie klas IV i V uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Był to niecodzienny wyjazd, ponieważ nasi wychowankowie mieli okazję wziąć udział w audycji muzycznej przygotowanej w klimatycznym wnętrzu dworku. Jak wskazywał tytuł: „3, 2, 1, 0 - Akcja!”, tematem słuchowiska była muzyka filmowa. 

więcej

 NOGA DZIEWCZĄT!!!

W środę 18 maja, na boisku przy naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal.Dzięki dużemu dopingowi publiczności i zaangażowaniu dziewczynek udało im się wywalczyć III miejsce.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

więcej
SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

18 maja zawitał do klas I-III niezwykły gość. Pan Adam Ościk - prezes „Koła  Pszczelarzy” w Konopnicy jest nie tylko hodowcą pszczół, ale również  ich miłośnikiem i wielkim   hobbystą.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści z życia tych pożytecznych owadów. Poznały tajemnice pszczelej rodziny, narzędzia pracy pszczelarza, oraz hierarchiczny podział ról w pszczelim ulu.

więcej
ZROZUMIEĆ BRYTYJCZYKÓW!

We wtorek, tj.17 maja 2016 r., uczniowie klasy IV zaprosili swoje koleżanki i kolegów na inscenizację pt. „O BRYTYJCZYKACH I KULTURZE BRYTYJSKIEJ”, która miała na celu przybliżyć wszystkim zwyczaje mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz zainteresować naszych uczniów językiem angielskim.

więcej