Aktualności

WIATJ SZKOŁO!
WIATJ SZKOŁO!

Za nami początek roku szkolnego 2017/2018, na który tłumnie przybyli uczniowie i przedszkolaki, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Początek, a więc jak zawsze nośnik wielu nadziei, czasem także niepewności jaki będzie ten kolejny rok w szkole. Właśnie, jaki? Spokojnie możemy zadeklarować, że taki, na jaki każdy z nas zapracuje, a jeszcze lepiej, gdy postawi przed sobą cel, który jak głosi sentencja – stanie się „marzeniem z datą wykonania”.
Dziś, czwartego września – życzymy więc wszystkim, aby każdy kolejny dzień zbliżał Was do wyznaczonych celów. Tym bardziej, że „Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością, jeśli mamy odwagę je realizować”.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

DRODZY UCZNIOWIE

ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZYNAMY 4 WRZEŚNIA 2017 ROKU

PODRĘCZNIKI
PODRĘCZNIKI

Drodzy Rodzice

W załączniku przedstawiamy Państwu zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018, których nie obejmuje dotacja rządowa (zakup we własnym zakresie).
Prosimy o zakup odręczników do języka niemieckiego wydanych w roku 2017.

 

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

HAPPY BUS

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy w imieniu Wójta Gminy Konopnica zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w bezpłatnych zajęciach i zabawach edukacyjnych „Przystanku Happy Bus” organizowanych przez Fundację HAPPY KIDS.
Odbywać się one będą w dniach 11-13 lipca 2017 r. w godz. 10.00 – 17.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Konopnicy.
W ramach „Przystanku Happy Bus” dzieci będą miały możliwość poznać zasady bezpieczeństwa, uczyć się języka angielskiego oraz przebywać z wolontariuszami z różnych krajów.
„Przystanek Happy Bus” to czas spędzony radośnie i aktywnie!

więcej
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 23 czerwca, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wierszem i piosenką pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017 i powitaliśmy upragnione wakacje. Uroczystość ta okazała się długo oczekiwaną przez nas chwilą podsumowania owoców wspólnej pracy.
 

więcej
NIE MA TO JAK ROWER!

Korzystając z pięknej pogody i sprzyjających okoliczności, uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą i chętnymi rodzicami, wyruszyli w środę na przejażdżkę rowerową do Bębnowa. Wydawać by się mogło - łatwizna! Oj, wcale nie było lekko.
 

więcej
POTRAFIMY PIĘKNIE CZYTAĆ

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbył się konkurs sprawdzający umiejętność pięknego czytania bez przygotowania pod hasłem "Mistrz Pięknego Czytania". W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-VI. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz uczenie zdrowej rywalizacji. Ponadto uczniowie kształtowali umiejętność pięknego czytania wartościowej literatury dziecięcej i młodzieżowej.

więcej
OJ, DZIAŁO SIĘ!

W minioną, bardzo upalną niedzielę na terenie Ośrodka Wypoczynkowo –Rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbył się bardzo udany piknik rodzinny, którego organizatorem była nasza szkoła, przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu właścicieli ośrodka Państwa Katarzyny i Andrzeja Kamińskich. Wsparło nas także wiele życzliwych osób oraz strażacy z OSP w Konopnicy, Rychłocic i Szynkielowa.
 

więcej
ZIELONA SZKOŁA JUŻ ZA NAMI...

W piątkowy wieczór uczniowe naszej szkoły szczęśliwi wrócili z czterodniowej wycieczki do Zakopanego. Był to wyjazd pełen atrakcji, wrażeń i dobrze spędzonego czasu.

więcej
Z WIZYTĄ NA JASNEJ GÓRZE

 Drugiego czerwca 2017 roku uczniowie klasy III z rodzicami, księdzem, panią katechetką i panią wychowawczynią udali się autokarem do Częstochowy. Pobyt na Jasnej Górze rozpoczęliśmy od spaceru po wałach i zrobieniu wspólnego zdjęcia przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się do kaplicy Matki Bożej aby tam uczestniczyć we mszy świętej.

więcej

W piątek 9 czerwca dzieci przedszkolne z grupy 5 latków, oraz uczniowie klasy I i VI uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez komendę Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”.

więcej
SEDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

NIEZAPOMNIANY DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka dla uczniów klas IV- VI upłynął pod hasłem podchodów edukacyjnych. W urokliwych zakątkach Prądzewa drużyny zmagały się z zadaniami matematycznymi, przyrodniczymi, polonistycznymi oraz sprawdzały wiedzę z języka angielskiego.
 

więcej
LEŚNE ZMAGANIA UCZNIÓW

W dniu wczorajszym, tj. 31 maja 2017 r., odbyły się jubileuszowe X Międzypowiatowe Podchody Matematyczno - Przyrodnicze organizowane tradycyjnie przez naszą​ szkołę, nad przebiegiem których​ czuwały panie Agnieszka Malinowska - Strzała i Renata Turalczyk.
Konkurs został uroczyście rozpoczęty przez Wójta Gminy Konopnica, pana Grzegorza Turalczyka. Dyrektor Szkoły, pan Michał Janik, w imieniu Łódzkiego Kuratora Oświaty, pana Grzegorza Wierzchowskiego, przekazał wszystkim obecnym życzenia powodzenia.

 

więcej
ENGLISH IS FUN!

W dniu 30 maja 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego pt. „English is fun”. W tegorocznych zmaganiach językowych brali udział reprezentanci pięciu szkół podstawowych z terenów powiatu wieluńskiego. Gościliśmy u siebie uczniów z Osjakowa, Ostrówka, Rychłocic oraz Szynkielowa.

więcej