Aktualności

II Gminny Przegląd Talentów

15 maja 2016 r.  Szynkielowie odbył się II Gminny Przegląd Talentów. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice : Julia Gralińska z klasy IV, Kalina Grondowa z klasy V i Monika Golczyk z klasy VI. Swoim głosem oraz interpretacją wybranej przez siebie piosenki jury zachwyciła Monika Golczyk, która zajęła II miejsce.
Jesteśmy bardzo dumni!

więcej
WIELKI SUKCES NASZYCH MAŁYCH SPORTOWCÓW!!!

W sobotę 14.05.2016 r., w Wieluniu odbył się IX Masowy Bieg Uliczny "Pętla Wieluńska", który co roku organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Biega". Zgodnie z zasadą " Sport to zdrowie" tradycją szkoły stał się bardzo aktywny udział w niej naszych uczniów, którzy niejednokrotnie osiągali wysokie noty. Tak stało się i w tym razem!

więcej
KSIĄŻKA, MÓJ PRZYJACIEL MĄDRY...

W piątek,  bibliotece szkolnej, odbyły się pierwsze   zajęcia czytelnicze zorganizowane w ramach projektu rozwijającego czytelnictwo w naszej szkole – „Książka, mój przyjaciel mądry…”
Temat  spotkania to „CZARODZIEJE I CZARODZIEJKI Z NASZYCH KSIĄŻEK”
Zajęcia rozpoczęły się od 18.00 i trały do  21.00, choć jak się okazało dzieci chętnie zostałyby dłużej.

 

więcej
GRATULUJEMY AWANSU DO FINAŁU POWIATOWEGO!!
GRATULUJEMY AWANSU DO FINAŁU POWIATOWEGO!!

W Międzygminnym Turnieju Piłki Nożnej reprezentacja chłopców naszej szkoły, po emocjonujących rozgrywkach, zajęła drugie miejsce i uzyskała awans do finału powiatowego. W turnieju uczestniczyły zespoły z gminy Ostrówek, Czarnożyły i Konopnica.
Finał powiatowy zostanie rozegrany w dniu 19.05.2016 roku w Szkole Podstawowej w Konopnicy.

TO BYŁO COŚ!!!

Serdecznie DZIĘKUJEMY za wkład pracy i zaangażowanie wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom włożony w przygotowanie się do Szkolnego Dnia Teatru!

więcej

ZAPROSZENIE
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej w Konopnicy serdecznie zapraszają wszystkich rodziców i osoby zainteresowane na SZKOLNY DZIEŃ TEATRU, który odbędzie się 11 maja 2016 r. ( środa) o godzinie 9.00 w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy.

MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA

Ruszyła Matematyczna Liga Zadaniowa, wszystkich chętnych i wytrwałych zapraszamy do udziału w rywalizacji. Szczegóły dostępne są w zakładce MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA.

POWODZENIA:)
 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W piątek wszyscy  uczestniczyliśmy w przygotowanej przez uczniów klasy piątej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przeniesione we współczesne czasy realia wieku osiemnastego przybliżyły dzieciom ważne wydarzenia z tego okresu.
 

więcej
NAJMŁODSI O HISTORII

W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 maja, dzieci z grupy 3-4 latków uczestniczyły w minionym tygodniu w cyklu zajęć dydaktycznych realizujących tematykę kompleksową „Polska – moja ojczyzna”.

więcej
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w I Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „Ten to One”. Każdą klasę reprezentowały dzieci, które wygrały eliminacje klasowe. Quiz obejmował zagadnienia z zakresu kultury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

więcej
MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, już po raz kolejny, odbył Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Przyroda w poezji” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Konopnica pana Grzegorza Turalczyka, którego nasza szkoła była organizatorem. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego aż siedem szkół z powiatu wieluńskiego i sieradzkiego. Przeznaczony był dla uczniów klas I - VI szkoły podstawowej i został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV-VI.


więcej
UWAGA!!

Informujemy:

  • 27 kwietnia w środę w szkole przeprowadzona będzie fluoryzacja.
  • 29 kwietnia w piątek na trzeciej godzinie lekcyjnej uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja (wszytskich uczniów obowiązuje strój galowy)
  • 29 kwietnia na czwartej godzinie lekcyjnej "Spotkanie z muzyką".

 

ZMIANA TERMINÓW PRZYJĘĆ PSYCHOLOGA

NOWE TERMINY PRZYJĘĆ PRZEZ PSYCHOLOGA:

 

środa 27.04.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 11.05.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 25.05.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 08.06.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 22.06.2016 godzina 15:30 - 18:30


 

UWAGA!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w najbliższą środę, tj. 27 kwietnia 2016 r. o godz 16.00 odbędzie się wywiadówka klas I - VI.


 

SZKOLNE PODCHODY EDUKACYJNE

W środę 20 kwietnia uczniowie klas IV - VI już po raz drugi uczestniczyli w Szkolnych Podchodach Edukacyjnych. Mimo nieprzychylnych prognoz meteorologicznych pogoda spisała się na piątkę, a uczniowie pokonując leśną trasę udowodnili swoje umiejętności. Zajęcia w terenie poprzedziła prezentacja zawiązna z obochodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi.

więcej