Aktualności

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, iż znane są  już wyniki rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Konopnicy. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych znajdziecie Państwo w zakładce:

REKRUTACJA - oddziały przedszkolne - WYNIKI REKRUTACJI. 

ABY KAŻDY DZIEŃ BYŁ DNIEM ZIEMI

Jak co roku, uczniowie z naszej szkoły postanowili uczcić Dzień Ziemi i przypomnieć o potrzebie dbania o nasze środowisko.
Wraz z nauczycielką przyrody przygotowali montaż słowno - muzyczny dotyczący ekologii.

więcej

Warszawa – piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych. To tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Z tego względu w dniu 20 kwietnia uczniowie klasy IIa i IIb naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy.

więcej
O HISTORII INACZEJ...

W dniu 20 kwietnia 2017 roku zawitała do nas Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z pokazem historycznym dotyczącym Rzymskiego Imperium i tradycji antyku oraz życia i kultury w średniowieczu.

więcej


 

WIELKANOCNYCH ŚWIĄT ZAPACH...
WIELKANOCNYCH ŚWIĄT ZAPACH...

Zapach świeżego chleba, żurku, jaj, świątecznych bab, mazurków zachęcał i zapraszał wszystkich naszych uczniów do spożywania śniadania wielkanocnego wspólnie z wychowawcami, którzy spotkali się w minioną środę, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.
Kultywowanie tradycji chrześcijańskich bliskich sercu każdego Polaka jest bardzo ważne dla nas wszystkich.

NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA MISTERIUM

W dniu 12 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, w przeddzień obchodów Tridum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, uczniowie klasy piątej naszej szkoły przedstawili Misterium Wielkanocne.

więcej
WIRTUALNY SPACER PO LONDYNIE

W dniu 11 kwietnia uczniowie koła z języka angielskiego zaprosili swoich kolegów i koleżanki do obejrzenia prezentacji ukazującej ich zdaniem 10 najfajniejszych miejsc w Londynie. Ta wirtualna wycieczka po Londynie była podsumowaniem projektu edukacyjnego, w którym brali oni udział. Dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat takich miejsc jak: Tower Bridge, Tower of London, Big Ben, Pałac Buckingham, Hyde Park, Tate Modern oraz Muzeum Brytyjskie.

więcej
PISANKI, STROIKI I OZDOBY WIELKANOCNE


W poniedziałek tj.10 kwietnia 2017 r. rozstrzygnięto Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Autorzy prac, jak co roku, popisali się kreatywnością i zaprezentowali piękne prace wykonane z różnych materiałów.

więcej
PAMIĘTAMY...

W dniu 10 kwietnia 2017r. uczniowie klas IV – VI zebrali się na apelu poświęconym pamięci ofiar zbrodni katyńskiej, która stała się symbolem męczeństwa Polaków pod okupacją radziecką. Prawda o Katyniu odkrywana jest stopniowo dopiero w ostatnich latach i dowodzi tego jak żywa i bolesna jest najnowsza historia Polski.
 

więcej
ZACZYTANI UCZNIOWIE, ZACZYTANA SZKOŁA

O tym, że nasi uczniowie kochają czytać książki chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Świadczy o tym także frekwencja dzieci w konkursie plastyczno - czytelniczym "Zaczytana szkoła", w którym wzięli udział uczniowie z klas IV - VI.
Konkurs jest jednym z zadań ogólnopolskiego konkursu pod tym samym tytułem, w którym uczestniczy nasza szkoła.

więcej
ZAPACHNIAŁO ŚWIĘTAMI

Członkowie koła regionalnego i uczniowie klasy VI w minioną środę wzięli udział w przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzycach warsztatach wielkanocnych, które składały się z dwóch części: pogadanki tematycznej oraz zajęć praktycznych. Gość specjalny - pani doktor Krystyna Miśkiewicz w niezwykle interesujący sposób przedstawiła uczniom liczne, ludowe obrzędy towarzyszące tym świętom oraz pochwaliła się prywatną kolekcją barwnych i misternie wykonanych pisanek oraz kraszanek z różnych stron świata.

więcej
EKOSKRZATY NA START!

W dniu 5 kwietnia już po raz trzeci odbył się Międzypowiatowy Konkurs dla Uczniów Klas III, „EKOSKRZATY NA START”, którego organizatorem jest nasza szkoła. W tym roku gościli u nas uczniowie ze szkół podstawowych z Osjakowa, Rychłocic, Szynkielowa i Złoczewa.

więcej
SZKOLNY DZIEŃ TEATRU

O tym jak trudna jest praca aktora już po raz drugi mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły, którzy wspólnie z wychowawcami aktywnie włączyli się w realizację międzyprzedmiotowego projektu „Szkolny Dzień Teatru”. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie przedstawienia, kostiumów, scenografii oraz wyszukanie odpowiedniej oprawy muzycznej. W realizację tego projektu zostali włączeni wszyscy uczniowie, przedszkolaki, wychowawcy i rodzice, którzy zadbali o dobór odpowiednich strojów.

więcej
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!!

W piątek, tj. 24 marca 2017 r., odbyła się w naszej szkole mała, ale dla nas bardzo ważna uroczystość, na której oddano do użytku trzy sale lekcyjne w "małym domku", po przeprowadzonym remoncie podłóg. Inwestycja na kwotę 20 000 zł możliwa była dzięki ogromnemu wsparciu sołtysów i mieszkańców sołectw: Konopnica, Głuchów, Anielin, Bębnów, Sabinów, Kamyk, Piaski, Strobin i Wrońsko oraz pomocy w kwocie 500zł Rady Rodziców.

więcej