Aktualności

ZAJĘCIA W TERENIE DLA KLAS IV-VI

UWAGA!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 20 kwietnia 2016 r. w godz. 8.00 -13.00 uczniowie klas IV - VI wyjadą do leśniczówki w Prądzewie. Przeprowadzone zostaną tam zajęcia edukacyjne w terenie.
W związku z zaistniałą sytuacją dla uczniów tych stołówka szkolna nie przygotuje obiadu. Pieniądze zostaną odliczone w miesiącu maju.


Prosimy o stosowny do pogody ubiór i  zaopatrzenie dzieci w środki przeciwko kleszczom.


 

WIARYGODNA SZKOŁA PODSTAWOWA!!!
WIARYGODNA SZKOŁA PODSTAWOWA!!!

SZKOŁA PODSTAWOWA W KONOPNICY

Z CERTYFIKATEM WIARYGODNA SZKOŁA PODSTAWOWA!!!

W miniony piątek dyrektor szkoły pan Michał Janik przekazał na ręce opiekuna i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego bardzo ważny certyfikat. Nasza placówka została wyróżniona przez OKE i IBE tytułem WIARYGODNA SZKOŁA PODSTAWOWA. Jesteśmy jedną ze 100 szkół w Polsce, które otrzymały ten zaszczytny tytuł!


 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Uwaga!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż została zakończona rekrutacja dzieci do Oddziałów Przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017.

Poniżej, w załącznkach, dostępne są listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych. Podział na poszczególne grupy oraz przydział wychowawców będzie podany w terminie od 20 do 24 czerwca 2016 roku.

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

W dniu 15 kwietnia w naszej szkole obchodzono 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki montaż słowny i prezentację przedstawiającą początki chrześcijaństwa w naszej ojczyźnie.

więcej
TRZECIOKLASIŚCI... bądźcie na SZÓSTKĘ!

Dnia 14 kwietnia 2016 roku o godzinie 9:00 w świetlicy szkolnej odbył się ostatni sprawdzian trzecioklasisty. Nie możemy ukrywać - uczniowie byli bardzo zestresowani, ale podołali zadaniu. Najpierw pisali test z języka polskiego, po krótkiej przerwie z matematyki, by na koniec zmierzyć się z zadaniami z przyrody.
Jakie będą wyniki? - wiedza dzieciaków i czas pokażą... Czekamy na owoce naszej wspólnej pracy!

więcej
PRZYRODA W POEZJI

W poniedziałek, w bibliotece, odbyły się eliminacje szkolne do Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego, który cyklicznie organizowany jest przez naszą szkołę. W tym roku odbędzie się on pod hasłem " Przyroda w poezji" już 22 kwietnia. Jak co roku uczestniczyć w nim będą uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III i IV - VI.
 

więcej
PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W piątek 8 kwietnia 2016r. uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej.

 

więcej
KOMUNIKAT

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

Rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej w roku szkolnym 2016/2017. Wszystkie niezbędne dokumnety znajdziecie Państwo poniżej w załącznikach.

 

/out_data/rekrutacja_kl1/harmonogram-rekrutacji-do-klasy-pierwszej.pdf

/out_data/rekrutacja_kl1/regulamin-rekrutacji-do-klasy-pierwszej.pdf

/out_data/rekrutacja_kl1/wniosek_do_kl._1_sp_poza_obwodem.pdf

/out_data/rekrutacja_kl1/zgloszenie_do_kl._1_sp_w_obwodzie.pdf

 


 

ODJAZDY W DNIU 8 KWIETNIA

UWAGA!
Dyrektor szkoły informuje, iż w dniu jutrzejszym tj. 8 kwietnia 2016 r. (piątek) dowóz uczniów będzie zapewniał tylko jeden autobus szkolny (p. J. Malarczyka), w związku z tym godziny przyjazdu i odjazdu ze szkoły mogą ulec zmianie. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na autobus szkolny.


 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLAISTY

5 kwietnia uczniowie klasy VI przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu przeprowadzanego w szóstej klasie szkoły podstawowej. Obejmował on wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego z : języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

więcej
KOMUNIKAT

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Na podstawie Uchwały Rady Gminy Konopnica z dn. 22.03.2016 r. i Zarządzenia Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konopnicy nr 8/2015/2016 od dnia 23.03.2016 r. rozpoczyna się rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Konopnicy.

Rekrutacja odbędzie się zgodnie z opracowanym harmonogramem.

Wnioski, załączniki dostępne są u wychowawców grup oddziałów przedszkolnych i na stronie internetowej szkoły podstawowej - poniżej

 

 

 

PTAKI WOKÓŁ NAS

Uczennica naszej szkoły, Anna Strzała z klasy I, zajęła zaszczytne II miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej "Ptaki wokół nas".
Wielkie brawa należą się Ani!

więcej
WIELKANOCNE SPOTKANIA W KLASACH


Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.Warto wraz z dziećmi obserwować te przemiany, poznawać tradycje i zwyczaje, a rozmawiając o ich znaczeniu zwrócić uwagę na ten naturalny rytm życia, któremu wszyscy podlegamy i  który odzwierciedlają oraz podkreślają niektóre z naszych zwyczajów i tradycji.

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
i wśród przyjaciół 
oraz wesołego Alleluja.

 

więcej
EKOSKRZATY NA START

GRATULUJEMY LAUREATOM KONKURSU „EKOSKRZATY NA START”
Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Konopnicy była organizatorem Międzypowiatowego Konkursu pt. „EKOSKRZATY NA START”, który corocznie odbywa się pod honorowym patronatem dyrektora szkoły, pana Michała Janika. Przeznaczony był on dla uczniów klas III. W tym roku o zwycięstwo walczyły dzieci z Burzenina, Konopnicy, Rychłocic, Waszkowskiego, Widawy i Złoczewa
.

więcej
WIELKANOCNE MISTERIUM

22 marca, w sali widowiskowek GCKiBP w Konopnicy, uczniowie klas IV i VI należący do Koła Młodego Chrześcijanina zaprezentowali przedstawienie wielkopostno - wielkanocne, mające wprawić uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości w nastrój zbliżających się Świąt. Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną, zorganizowany przez panią Jolantę Płóciennik.

więcej