Aktualności

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

W dniu 19 czerwca 2015r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej został roztrzygnięty konkurs  „Przydrożne Kapliczki i Krzyże” zorganizowany przez portal  Infotydzień pod patronatem  posła Piotra Polaka przy współudziale:  Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Ośrodek Kultury w Lututowie oraz Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech powiatów: poddębickiego, sieradzkiego, wieluńskiego i wieruszowskiego.

więcej
ANGIELSKI NA SCENIE

W dniu 19 czerwca 2015 roku w naszej szkole dzieci miały okazję wziąć udział
w przedstawieniu prezentującym i przybliżającym kulturę oraz język angielski.

więcej
CZUWAJ!!!

Zuchy z klasy III zakończyły rok szkolny sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności
w podchodach terenowych.

 

więcej
OGNISKA JUŻ DOGASA BLASK...

Na zakończenie klasy III uczniowie wraz z rodzicami postanowili podziękować wychowawcy, pani Małgorzacie Osydzie i wspólnie spędzić czas przy ognisku i zabawie.

więcej
KLASA II W CZĘSTOCHOWIE

W dniu 12 maja odbyła się wycieczka uczniów klasy II do Częstochowy. Dzieciakom towarzyszył ks proboszcz Marek Łakomy, katechetka pani Jolanta Plociennik, wychowawczyni pani Beata Bieniek i rodzice.

więcej
ZIELONA SZKOŁA

W tym roku w ramach zielonej szkoły zwiedzaliśmy Wrocław, zamek Książ i kompleks sztolni w Osówce. Pogoda dopisała, humory również, plan zrealizowany:)

więcej
PODCHODY JUŻ ZA NAMI

Już po raz kolejny odbyły się Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze szkół podstawowych. W tym roku organizowaliśmy je razem z  Urzędem Gminy Konopnica. Wieloletni wysiłek nauczycieli organizujących - pani Renata Turalczyk i Agnieszka Malinowska – Strzała oraz ciekawy pomysł został w tym roku doceniony przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, który objął nad podchodami honorowy patronat.

więcej
FESTYN RODZINNY

Dużo radości, śmiechu, dobrej zabawy, a także wiele pracy i zaangażowania rodziców,  nauczycieli i pracowników szkoły - tak można podsumować sobotni festyn rodzinny. Pogoda dopisała, humor również.

Dziękujemy bardzo osobom zaangażowanym w organizację i wszystkim sponsorom.

więcej
DLA MAMY

W dniu 1 czerwca 2015r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego na najpiękniejszy wiersz z okazji Dnia Mamy. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, a jego laureatów wyłoniono w dwóch kategoriach: klas I – III oraz klas IV – VI .

 

więcej
ZAPRASZAMY!!!

W Zwierzyńcu Pierwszym
W Zwierzyńcu Pierwszym

29 czerwca, dzięki zaangażowaniu Wójta Grzegorz Turalczyka, nasi uczniowie uczestniczyli 
w warsztatach "Z wieprzowiną za pan brat" w Zwierzyńcu Pierwszym zorganizowanych przez Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników. Ponadto dzieciaki brały aktywny udział w animacjach, zajęciach plastycznych i licznych degustacjach. Na koniec każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

KOMUNIKAT

W dniu 29 czerwca uczniowie klas szóstych mogą sprawdzić swoje wyniki ze sprawdzianu zewnętrznego na stronie https://wyniki.komisja.pl/ logując się swoim peselem i otrzymanym hasłem.

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 20 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „English is fun” przeznaczonego dla uczniów klas IV – VI z terenu naszej gminy. W tym roku w zmaganiach językowych uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szynkielowie oraz Konopnicy. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Laureatami konkursu zostali: Natalia Torczyńska kl. V, Roksana Marczak kl. VI oraz Bartłomiej Sochaczewski kl. VI.

PRÓBNE SPRAWDZIANY

W dniu 19 maja uczniowie klasy III i V  pisali próbne testy z języka polskiego i matematyki sprawdzające ich wiedzę i umiejętności.

więcej
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W MINI PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 15.05.2015 roku w Konopnicy zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Mini Piłce Nożnej chłopców w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015”.
Organizatorem zawodów byli:
Szkoła Podstawowa w Konopnicy, SZS w Wieluniu.

więcej