Aktualności

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA,  ACH TO TY !

No i przyszła!! W poniedziałek witaliśmy ją radośnie i kolorowo!!

więcej
W WIELKANOCNYM NASTROJU

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Uczniowie klasy Ia, podobnie  jak w latach poprzednich, zaprosili rodziców na warsztaty plastyczne:  „W Wielkanocnym nastroju”.

więcej
GRATULUJEMY SUKCESU!
GRATULUJEMY SUKCESU!

W miniony piątek, uczennica klasy V, Julia Mielczarek reprezentująca naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbył się w Wierzchlesie, zajęła zaszczytne III miejsce.

rekrutacja do przedszkola

 

KOMUNIKAT

           

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Konopnicy rozpocznie się od dnia 23 marca 2016 r, tj. po podjęciu uchwały przez Radę Gminy Konopnica dotyczącej:

  • kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów,
  • liczby punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria,

zgodnie z art. 20c ust. 4-6 ustawy.

 

Jednocześnie informuje, iż zgodnie z art. 14.1. nowelizacji uoso; Dz.U. 2016 poz. 35 organ prowadzącyw roku szkolnym 2016/2017 ma obowiązek zapewnić miejsce realizowania wychowania przedszkolnego w pierwszej kolejności dzieciom czteroletnim, pięcioletnim i sześcioletnim.

 

Dyrektor szkoły

Michał Janik

GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 4 marca w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem " Młodzież Zapobiega Pożarom". Odbywa się on corocznie i ma na celu wyłonienie reprezentanta gminy do turnieju powiatowego.

więcej
MATEMATYCZNE ZMAGANIA

Aż 33 uczniów klas IV- VI przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - Pangea. To już drugi raz, kiedy nasze dzieciaki zmagały się z niełatwymi zadaniami w konkursie, który przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 tysiąca szkół.

więcej
ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE IV Z MATEMATYKI - PRZEŁOŻONE

W związku z udziałem uczniów klasy IV w mszy rekolekcyjnej, zajęcia otwarte z matematyki zostają przełożone na inny termin. Przepraszam rodziców i serdecznie zapraszam w terminie, który podam uczniom.

Z wyrazami szacunku - Agnieszka Malinowska - Strzała


 

MSZA ŚWIĘTA REKOLEKCYJNA

W DNIU 4 MARCA 2016 ROKU, O GODZ. 11:00 UCZNIOWIE KLAS III - VI

BĘDĄ UCZESTNICZYLI W REKOLEKCYJNEJ MSZY ŚW.

W KOŚCIELE PARAFIALNYM W KONOPNICY.


 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY

W czwartek 3 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły już po raz drugi przystąpią do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - Pangea. Poniżej zamieszczamy linki do przykładowych zadań oraz zadań z wcześniejszej edycji.

/out_data/klasa_iv.pdf

/out_data/klasa_v.pdf

/out_data/klasa_vi.pdf

http://pangea.edu.pl/index.php/2013-10-24-02-07-58/archiwum-pytań

FERIE BEZ NUDY -  KINO HELIOS

Ostatni dzień ferii zimowych uczniowie klas I-III spędzili na seansie filmowym pt. "Zwierzogród" w bełchatowskim kinie Helios.
"Zwierzogród" to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. Akcja filmu rozgrywa się w świecie, w którym
człowiek nigdy nie istniał, a zwierzęta stworzyły własny cywilizowany porządek.

więcej
FERIE BEZ NUDY - AKTYWNIE

Uczniowie naszej szkoły poczuli dzisiaj prawdziwego ducha sportu. W ciągu jednego dnia rozegrali aż dwa turnieje: Turniej Gry "Twister" i Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

więcej
FERIE BEZ NUDY - NA FALI

Po długim oczekiwaniu - nareszcie się odbył upragniony wyjazd do jednego z największych parków wodnych w Polsce.
Szalone zjazdy, nury wśród fal i pląsanie w bąbelkach to tylko niektóre z atrakcji, którym oddali się  nasi uczniowie.

 

więcej
FERIE BEZ NUDY - TANECZNIE

TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE" - zajęcia warsztatowe
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia taneczne. Swoją pasją do tańca i umiejętnościami z chętnymi koleżankami i kolegami podzielili się uczniowie klasy VI , którzy na co dzień trenują w szkole Dance Center Marzena Biedroń.

więcej
ZIMOWISKO W PORONINIE

Dzieciaki z naszej szkoły przebywające na zimowisku narciarskim zakończyły swój bardzo udany pobyt w Poroninie. Pełne niezapomnianych wrażeń oraz nowych umiejętności, szczęśliwe, zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domu.

więcej
FERIE BEZ NUDY - ZAJĘCIA SPORTOWE
FERIE BEZ NUDY - ZAJĘCIA SPORTOWE

Na sali gimnastycznej, pod czujnym okiem pana Roberta Trojanowskiego, odbyły się zajęcia sportowe. Chętni uczniowie mieli możliwość podszkolenia swoich umiejętności w grze w piłkę nożną i koszykówkę, a potem wzięcia udziału w rozgrywce o króla strzelców.