Aktualności

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniach 14.05.2015 roku w Konopnicy zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego
w Mini Piłce Nożnej dziewcząt
w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015”.

Organizatorem zawodów byli:

Szkoła Podstawowa w Konopnicy

SZS w Wieluniu

 

 

więcej
ANGIELSKI ŚPIEWAJĄCO!!!
ANGIELSKI ŚPIEWAJĄCO!!!

W dniu 14 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół w Burzeninie. Naszą szkołę reprezentowały w dwóch kategoriach: solista – Martyna Janik z utworem „Hallelujah” oraz zespół – Kalina Grondowa i Weronika Zemlik z piosenką „People help the people”, dziewczynom udało się zająć III miejsce. Serdecznie im gratulujemy !

W DZIKĄ STRONĘ...

8 maja  uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Konopnicy kolejny raz poznawali piękno i zasoby lasu uczestnicząc w warsztatach będących kontynuacją programu ekologicznego  „W dziką stronę”.

więcej
I LOVE ENGLISH

W dniu 8 maja 2015 roku miało miejsce wyłonienie laureatów Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „I love English” dla uczniów klas IV – VI. Dzieci zmagały się  z quizem, literowaniem wyrazów oraz testem pisemnym. 

więcej
KONKURS RECYTATORSKI

7 maja 2015r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy odbył się Międzypowiatowy Konkurs  Recytatorski „Co mi w duszy gra.” Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. 72 PP „Radom” w Konopnicy.

 Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Konopnica – Grzegorz Turalczyk, który ufundował nagrodę specjalną dla uczestnika  prezentującego swój utwór w sposób wyjątkowo ciekawy.

  

więcej
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publiczej odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA przygotowana przez uczniów Koła teatralnego. Nad całokształtem  uroczystości czuwały panie Justyna Plewińska i Julita Zgondek.

WYWIADÓWKA

W dniu 8 maja 2015r, w piątek o godzinie 16:00 odbędzie się w naszej szkole zebranie z rodzicami uczniów klas I - VI.
 

WIELKIE PORZĄDKI
WIELKIE PORZĄDKI

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły brali udział w sprzątaniu naszej miejscowości.

PRZEDSZKOLE TALENTÓW - FINAŁ

24 kwietnia, w piatek odbył się wielki finał ogólnopolskiego projektu "Przedszkole Talentów", do którego przystąpiły Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej w Konopnicy.

więcej
LEKCJE INACZEJ

W dniu 23 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego "Przepiórka" i pana Bronisława Gaika, podleśniczego z Konopnicy, uczestniczyli w całodniowych zajęciach terenowych w Prądzewie zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi.
 

więcej
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

22 kwietnia uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki w naszej szkole. Obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI oraz opiekuna biblioteki, a następnie zapoznali się z zasadami pracy w bibliotece, księgozbiorem oraz regulaminem wypożyczeń. 

więcej
W DZIKĄ STRONĘ

14 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  zajęciach przyrodniczych przeprowadzonych w ramach projektu  edukacyjnego "W dziką stronę". 

więcej
SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY

16 kwietnia 2015 r. uczniowie kl III ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu  Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Sprawdzian pisało 25 uczniów.
 

więcej
10 KWIETNIA - PAMIĘTAMY

W dniu 10 kwietnia 2015 r., w piątą rocznicę katastrofy, uczniowie naszej szkoły oddali hołd ofiarom polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Nie zapomnieli również o ofiarach zbrodni katyńskiej dokonanej w 1940 r. przez radziecką policję polityczną NKWD na polskich jeńcach wojennych i więzieniach oddając cześć ich pamięci.

więcej
KOMUNIKAT

 

 

Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konopnicy, w porozumieniu z nauczycielami, ulega zmianie tygodniowy plan zajęć klasy IV. W poniedziałek na 6 godz. lekcyjnej będzie odbywała się dodatkowa lekcja matematyki, w czwartek na 7 godz. lekcyjnej dodatkowa lekcja języka angielskiego. Zajęcia te będą trwały do końca roku szkolnego 2014/2015.