Aktualności

WYWIADÓWKA
WYWIADÓWKA


Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 12 stycznia 2017 r. (czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami:
klasy I - III godz. 16.00
klasy IV - VI godz. 16.30

GROŹNE I PIĘKNE

Nasi uczniowie przeżyli  4 stycznia fascynujące spotkanie z przyrodą.

"Zielonej lekcji " gościliśmy psjonatów, przyrodników oraz ich podopiecznych, którymi były żywe ptaki drapieżne, specjalnie przygotowane do pracy z dziećmi i występów przed publicznością. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadali o budowie ptaków, ich zwyczajach i przystosowaniu do środowiska oraz czym się różnią od siebie. Bohaterami spotkania były sowy, sokół i jastrząb (nasze rodzime i z innych zakątków świata). Oswojone ptaki przelatywały dosłownie nad naszymi głowami, siadały dzieciom na rękach (zabezpieczonych rękawicą) i chętnie prezentowały swoje umiejętności.


 

więcej


 


 

POMYSŁOWOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ TO NASZ ATUT
POMYSŁOWOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ TO NASZ ATUT

W środę tj. 22 grudnia 2016 r. rozstrzygnięto Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III i IV- VI. Wszyscy laureaci otrzymali słodkie upominki.

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!!!!

Wychowanie uczniów w poszanowaniu tradycji to jedno z najważniejszych zadań jakie stoi przed współczesną szkołą, a śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Z tego względu w miniony piątek w świetlicy szkolnej odbył się I Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek, do którego udziału zaprosiliśmy uczniów z terenu gminy Konopnica.

więcej
ŻACZKI PIERWSZACZKI 2016

W imieniu uczniów klasy pierwszej, ich rodziców i wychowawcy prosimy o oddanie głosu na naszych uczniów w plebiscycie "Żaczki Pierwszaczki 2016".

Poniżej znajduje się właściwy link.

Dziękujemy:)

 

http://wielun.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/szkola-podstawowa-w-konopnicy,37818,1655920,t,id,kid.html


 

JASEŁKOWA ŁEZKA - HUMORESKA

W przedświątecznej gorączce i zabieganiu o lepsze oceny na chwilę nostalgii i zadumy zaprosili nas uczniowie klas I – III, którzy wspólnie z paniami wychowawczyniami i panią katechetką przygotowali niezwykłe jasełka. W tym roku odbyły się pod hasłem „Witaj Oczekiwany” w dniu 11 grudnia w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy.
 

więcej
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!!

Już po raz piąty w okresie świątecznym zachęcaliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły do pomocy innym poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA.

więcej
BYLIŚMY BARDZO GRZECZNI!!!

Nasi uczniowie z całą pewnością byli bardzo grzeczni, bo ku zaskoczeniu wszystkich odwiedziło ich aż dwóch Mikołajów, którzy częstowali wszystkie dzieciaki przepysznymi słodyczami. Ich wizyta spotkała się z dużym entuzjazmem i ożywieniem. Było dużo śmiechu, pytań i uścisków.

więcej
TAKIEGO FINAŁU NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ!!!

8 grudnia został rozegrany mecz finałowy w ramach akcji "Aktywna przerwa" pomiędzy klasą IV a VI. Wśród ogromnego dopingu kibiców, małym piłkarzom z klasy IV udało się pokonać uczniów klasy VI. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Obie bramki strzelił Mateusz Sujka. To były naprawdę wielkie emocje!
 

więcej

Cała Polska czyta dzieciom
Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji  po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy odwiedzili wraz z wychowawczynią, panią Beatą Bieniek, Gminną Bibliotekę. Pani Renata Szymorek przeczytała uczniom klasy I opowiadanie "Gdzie się podziały sanie Mikołaja?".
Cała akcja ma na celu nie tylko zainteresowanie książką, ale również motywowanie najmłodszych dzieci do nauki czytania.
Bardzo dziękujemy pani Renacie za przygotowanie pięknego głośnego czytania.

Koordynator akcji Grażyna Wrońska.

MIKOŁAJKI CZAS ZACZĄĆ!!
MIKOŁAJKI CZAS ZACZĄĆ!!

5 grudnia uczniowie klas I- III uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Bełchatowie w poszukiwaniu mikołajkowego nastroju. Miło spędzili czas oglądając film pt. "Wilk w owczej skórze."

PO RAZ KOLEJNY SPOTKALIŚMY SIĘ Z POEZJĄ...
PO RAZ KOLEJNY SPOTKALIŚMY SIĘ Z POEZJĄ...

W sobotę 3 grudnia w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy odbył się po raz kolejny organizowany przez naszą szkołę wieczór poezji. Wszystkich uczestników wprowadził w niezwykle magiczny i melancholijny nastrój.

Zpraszamy do przeczytania artykułu.
http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/konopnica-mieli-apetyt-na-poetow-zdjecia,3939325,artgal,t,id,tm.html