Aktualności

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W piątek już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Betlejemska miłość”. Uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali tradycyjne kolędy i pastorałki.

więcej
POCZULIŚMY ŚWIĘTA

Okres świąt to magiczny czas dla wszystkich ludzi, kojarzony z miłością, radością i ciepłem rodzinnym. To również okres duchowej zadumy i refleksji. Z tego względu właśnie oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Konopnicy zorganizowały w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej niezwykłe jasełka, do których udziału oprócz przedszkolaków zaprosiły również dyrektora szkoły, pana Michała Janika i Grono Pedagogiczne.

więcej
MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA KLAS I - III

14 grudnia na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mikołajkowe zawody sportowe
klas I- III.

 

 

 

więcej

 

 

 

SZLACHETNA PACZKA JUŻ PO RAZ CZWARTY

Jak co roku uczniowie, rodzice, Dyrektor i Rada Pedagogiczna z naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka", która polega na niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i  rodzina, która została przez nas wybrana otrzyma wsparcie, o które prosiła.

więcej
MARZYCIELSKA POCZTA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

więcej
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Już po raz drugi zorganizowano w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Tym razem szeregi drużyn uczniowskich zasiliła ekipa nauczycieli wraz z wójtem gminy i dyrektorem szkoły.

więcej
WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ, OKAŻ SERCE!!!

2 grudnia w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs matematyczno - przyrodniczy zorganizowany przez panie Renatę Turalczyk i Angnieszkę Malinowską - Strzała.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z różnych szkół podstawowych.

więcej
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W środę, w naszej szkole, odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.

więcej
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Również w naszej szkole pamiętano o ulubieńcu milionów dzieci.

więcej
PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Uczniowie klasy VI przystąpili 25 listopada do próbnego sprawdzianu przed egzaminem zewnętrznym przygotowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Uczestnictwo w nim pomoże im zapoznać się z nową formułą sprawdzianu, techniką rozwiązywania zadań i pracą pod presją czasu. Ostateczny sprawdzian czeka ich w kwietniu.

więcej
JABŁUSZKO TAM I TU....

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji "Darmowe jabłka dla szkół", której organizatorem jest Towarzystwo Pomocy im. św brata Alberta. Owoce przyjechały do nas z Łodzi dzięki pomocy  pana Jacka Glapy. Dziękujemy. 

więcej

WIECZÓR POEZJI

W dniu 21 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Szkoła Podstawowa w Konopnicy zorganizowała już po raz drugi „Wieczór poezji przy świecach”. Tym razem uroczystość odbyła się po hasłem „Tęsknota” i została przeprowadzona w ramach cyklu imprez poświęconych jubileuszowi 40-lecia Szkoły Podstawowej w Konopnicy, nad którymi honorowy patronat objął Wójt Gminy Konopnica – pan Grzegorz Turalczyk.

więcej