Aktualności

DZIEŃ PAPIESKI

W piątek w sali gimnastycznej odbyła się piękna akademia z okazji Dnia Papieskiego przygotowana przez członków Koła Młodego Chrześcijana oraz panią Jolantę Płóciennik.

więcej
SPRAWNI I BEZPIECZNI

Uczniowie klasy II biorą udział w X edycji " Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie" realizowanego w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa".
 

więcej
BAJKA, KTÓRA UCZY, BAWI, WYCHOWUJE
BAJKA, KTÓRA UCZY, BAWI, WYCHOWUJE


Uczniowie z klas III - VI uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Bełchatowie, gdzie mieli możliwość obejrzenia przepięknej bajki pt. "Mały Książę". Historia głównego bohatera wywarła ogromne wrażenie na naszych podopiecznych i skłoniła ich do refleksji.

KOMUNIKAT

Koszt wyżywienia w październiku:

obiad - 50,60zł

herbata - 4,40zł

razem: 55zł

 

JADŁOSPIS na dni 5 - 9.10.2015 i 12 - 16.10.2015

/out_data/jadlospis.docx


 

DZIEŃ CHŁOPCA
DZIEŃ CHŁOPCA

30 września obchodzony jest Dzień Chłopca. O chłopcach pamiętano również w naszej szkole. Nie zabrakło drobnych upominków, poczęstunków, ale był też wyjazd do kina i dyskoteka.

Jeszcze raz - Wszystkiego Najlepszego !

FLUORYZACJA

W dniu  23.09.2015 będzie fluoryzacja dla uczniów klas I -VI.

Prosimy o przyniesienie szczotek do zębów.
 

INTEGRACJA TO PODSTAWA

Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą spędzali wspólnie czas podczas ogniska integracyjnego.

więcej
SPRZĄTAMY ŚWIAT
SPRZĄTAMY ŚWIAT

Już po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji "Sprzątanie Świata". Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami ruszyli w  teren. Nie należy jednak zapominać, że „Sprzątanie świata – Polska” to przede wszystkim  wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

LEKCJA HISTORII W MUZEUM

17 września uczniowie klasy IV i VI w ramach lekcji historii odwiedzili Muzeum Ziemi Wielunskiej i Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

więcej
KOMUNIKAT

ZEBRANIE WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI uczniów klas II - VI odbędzie się

w dniu 22 września 2015r. o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

WYBORY W SZKOLE

Dziś uczniowie naszej szkoły w demokratycznych wyborach wyłonili nowy Samorząd Szkolny oraz Rzecznika Praw Ucznia.

więcej
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Dzień 3 września to bardzo ważna data dla uczniów Szkoły Podstawowej w Konopnicy, ponieważ wtedy uczestniczą oni w uroczystych obchodach dnia patrona szkoły, którym jest 72 Pułk Piechoty „Radom”. Corocznie uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum wspólnie z przedstawicielami społeczności lokalnej uczestniczą w apelu upamiętniającym bitwę z dnia 3 września 1939 r. oddając hołd pamięci oficerów i żołnierzy Pułku Piechoty „Radom” poległych w czasie II Wojny Światowej w Konopnicy.

więcej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Mszą świętą rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Następnie, podczas uroczystej inauguracji, wójt gminy Grzegorz Turalczyk, przedstawicielka Rady Rodziców pani Marlena Nitecka i dyrektor szkoły Michał Janik składali uczniom, ich rodzicom oraz Radzie Pedagogicznej życzenia wielu sukcesów i wytrwałości. 

więcej
STOŁÓWKA

Informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 koszt obiadu wraz z herbatą wyniesie 2,50zł.


 

 

 

 

PODRĘCZNIKI DOTACYJNE
PODRĘCZNIKI DOTACYJNE

Uczniowie z klas I, II i IV otrzymają ustalone przez szkołę podręczniki szkolne i materiały ćwiczeniowe z dotacji MEN w dniu 2 września 2015r.