Aktualności

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w I Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „Ten to One”. Każdą klasę reprezentowały dzieci, które wygrały eliminacje klasowe. Quiz obejmował zagadnienia z zakresu kultury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

więcej
MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, już po raz kolejny, odbył Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Przyroda w poezji” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Konopnica pana Grzegorza Turalczyka, którego nasza szkoła była organizatorem. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego aż siedem szkół z powiatu wieluńskiego i sieradzkiego. Przeznaczony był dla uczniów klas I - VI szkoły podstawowej i został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV-VI.


więcej
UWAGA!!

Informujemy:

  • 27 kwietnia w środę w szkole przeprowadzona będzie fluoryzacja.
  • 29 kwietnia w piątek na trzeciej godzinie lekcyjnej uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja (wszytskich uczniów obowiązuje strój galowy)
  • 29 kwietnia na czwartej godzinie lekcyjnej "Spotkanie z muzyką".

 

ZMIANA TERMINÓW PRZYJĘĆ PSYCHOLOGA

NOWE TERMINY PRZYJĘĆ PRZEZ PSYCHOLOGA:

 

środa 27.04.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 11.05.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 25.05.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 08.06.2016 godzina 15:30 - 18:30

środa 22.06.2016 godzina 15:30 - 18:30


 

UWAGA!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w najbliższą środę, tj. 27 kwietnia 2016 r. o godz 16.00 odbędzie się wywiadówka klas I - VI.


 

SZKOLNE PODCHODY EDUKACYJNE

W środę 20 kwietnia uczniowie klas IV - VI już po raz drugi uczestniczyli w Szkolnych Podchodach Edukacyjnych. Mimo nieprzychylnych prognoz meteorologicznych pogoda spisała się na piątkę, a uczniowie pokonując leśną trasę udowodnili swoje umiejętności. Zajęcia w terenie poprzedziła prezentacja zawiązna z obochodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi.

więcej
ZAJĘCIA W TERENIE DLA KLAS IV-VI

UWAGA!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż w dniu 20 kwietnia 2016 r. w godz. 8.00 -13.00 uczniowie klas IV - VI wyjadą do leśniczówki w Prądzewie. Przeprowadzone zostaną tam zajęcia edukacyjne w terenie.
W związku z zaistniałą sytuacją dla uczniów tych stołówka szkolna nie przygotuje obiadu. Pieniądze zostaną odliczone w miesiącu maju.


Prosimy o stosowny do pogody ubiór i  zaopatrzenie dzieci w środki przeciwko kleszczom.


 

WIARYGODNA SZKOŁA PODSTAWOWA!!!
WIARYGODNA SZKOŁA PODSTAWOWA!!!

SZKOŁA PODSTAWOWA W KONOPNICY

Z CERTYFIKATEM WIARYGODNA SZKOŁA PODSTAWOWA!!!

W miniony piątek dyrektor szkoły pan Michał Janik przekazał na ręce opiekuna i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego bardzo ważny certyfikat. Nasza placówka została wyróżniona przez OKE i IBE tytułem WIARYGODNA SZKOŁA PODSTAWOWA. Jesteśmy jedną ze 100 szkół w Polsce, które otrzymały ten zaszczytny tytuł!


 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Uwaga!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż została zakończona rekrutacja dzieci do Oddziałów Przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017.

Poniżej, w załącznkach, dostępne są listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych. Podział na poszczególne grupy oraz przydział wychowawców będzie podany w terminie od 20 do 24 czerwca 2016 roku.

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

W dniu 15 kwietnia w naszej szkole obchodzono 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki montaż słowny i prezentację przedstawiającą początki chrześcijaństwa w naszej ojczyźnie.

więcej
TRZECIOKLASIŚCI... bądźcie na SZÓSTKĘ!

Dnia 14 kwietnia 2016 roku o godzinie 9:00 w świetlicy szkolnej odbył się ostatni sprawdzian trzecioklasisty. Nie możemy ukrywać - uczniowie byli bardzo zestresowani, ale podołali zadaniu. Najpierw pisali test z języka polskiego, po krótkiej przerwie z matematyki, by na koniec zmierzyć się z zadaniami z przyrody.
Jakie będą wyniki? - wiedza dzieciaków i czas pokażą... Czekamy na owoce naszej wspólnej pracy!

więcej
PRZYRODA W POEZJI

W poniedziałek, w bibliotece, odbyły się eliminacje szkolne do Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego, który cyklicznie organizowany jest przez naszą szkołę. W tym roku odbędzie się on pod hasłem " Przyroda w poezji" już 22 kwietnia. Jak co roku uczestniczyć w nim będą uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III i IV - VI.
 

więcej
PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W piątek 8 kwietnia 2016r. uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej.

 

więcej
KOMUNIKAT

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

Rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej w roku szkolnym 2016/2017. Wszystkie niezbędne dokumnety znajdziecie Państwo poniżej w załącznikach.

 

/out_data/rekrutacja_kl1/harmonogram-rekrutacji-do-klasy-pierwszej.pdf

/out_data/rekrutacja_kl1/regulamin-rekrutacji-do-klasy-pierwszej.pdf

/out_data/rekrutacja_kl1/wniosek_do_kl._1_sp_poza_obwodem.pdf

/out_data/rekrutacja_kl1/zgloszenie_do_kl._1_sp_w_obwodzie.pdf

 


 

ODJAZDY W DNIU 8 KWIETNIA

UWAGA!
Dyrektor szkoły informuje, iż w dniu jutrzejszym tj. 8 kwietnia 2016 r. (piątek) dowóz uczniów będzie zapewniał tylko jeden autobus szkolny (p. J. Malarczyka), w związku z tym godziny przyjazdu i odjazdu ze szkoły mogą ulec zmianie. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na autobus szkolny.