Aktualności

W Zwierzyńcu Pierwszym
W Zwierzyńcu Pierwszym

29 czerwca, dzięki zaangażowaniu Wójta Grzegorz Turalczyka, nasi uczniowie uczestniczyli 
w warsztatach "Z wieprzowiną za pan brat" w Zwierzyńcu Pierwszym zorganizowanych przez Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników. Ponadto dzieciaki brały aktywny udział w animacjach, zajęciach plastycznych i licznych degustacjach. Na koniec każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

KOMUNIKAT

W dniu 29 czerwca uczniowie klas szóstych mogą sprawdzić swoje wyniki ze sprawdzianu zewnętrznego na stronie https://wyniki.komisja.pl/ logując się swoim peselem i otrzymanym hasłem.

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 20 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „English is fun” przeznaczonego dla uczniów klas IV – VI z terenu naszej gminy. W tym roku w zmaganiach językowych uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szynkielowie oraz Konopnicy. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Laureatami konkursu zostali: Natalia Torczyńska kl. V, Roksana Marczak kl. VI oraz Bartłomiej Sochaczewski kl. VI.

PRÓBNE SPRAWDZIANY

W dniu 19 maja uczniowie klasy III i V  pisali próbne testy z języka polskiego i matematyki sprawdzające ich wiedzę i umiejętności.

więcej
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W MINI PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 15.05.2015 roku w Konopnicy zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Mini Piłce Nożnej chłopców w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015”.
Organizatorem zawodów byli:
Szkoła Podstawowa w Konopnicy, SZS w Wieluniu.

więcej
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniach 14.05.2015 roku w Konopnicy zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego
w Mini Piłce Nożnej dziewcząt
w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015”.

Organizatorem zawodów byli:

Szkoła Podstawowa w Konopnicy

SZS w Wieluniu

 

 

więcej
ANGIELSKI ŚPIEWAJĄCO!!!
ANGIELSKI ŚPIEWAJĄCO!!!

W dniu 14 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół w Burzeninie. Naszą szkołę reprezentowały w dwóch kategoriach: solista – Martyna Janik z utworem „Hallelujah” oraz zespół – Kalina Grondowa i Weronika Zemlik z piosenką „People help the people”, dziewczynom udało się zająć III miejsce. Serdecznie im gratulujemy !

W DZIKĄ STRONĘ...

8 maja  uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Konopnicy kolejny raz poznawali piękno i zasoby lasu uczestnicząc w warsztatach będących kontynuacją programu ekologicznego  „W dziką stronę”.

więcej
I LOVE ENGLISH

W dniu 8 maja 2015 roku miało miejsce wyłonienie laureatów Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „I love English” dla uczniów klas IV – VI. Dzieci zmagały się  z quizem, literowaniem wyrazów oraz testem pisemnym. 

więcej
KONKURS RECYTATORSKI

7 maja 2015r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy odbył się Międzypowiatowy Konkurs  Recytatorski „Co mi w duszy gra.” Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. 72 PP „Radom” w Konopnicy.

 Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Konopnica – Grzegorz Turalczyk, który ufundował nagrodę specjalną dla uczestnika  prezentującego swój utwór w sposób wyjątkowo ciekawy.

  

więcej
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publiczej odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA przygotowana przez uczniów Koła teatralnego. Nad całokształtem  uroczystości czuwały panie Justyna Plewińska i Julita Zgondek.

WYWIADÓWKA

W dniu 8 maja 2015r, w piątek o godzinie 16:00 odbędzie się w naszej szkole zebranie z rodzicami uczniów klas I - VI.
 

WIELKIE PORZĄDKI
WIELKIE PORZĄDKI

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły brali udział w sprzątaniu naszej miejscowości.

PRZEDSZKOLE TALENTÓW - FINAŁ

24 kwietnia, w piatek odbył się wielki finał ogólnopolskiego projektu "Przedszkole Talentów", do którego przystąpiły Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej w Konopnicy.

więcej
LEKCJE INACZEJ

W dniu 23 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego "Przepiórka" i pana Bronisława Gaika, podleśniczego z Konopnicy, uczestniczyli w całodniowych zajęciach terenowych w Prądzewie zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi.
 

więcej