Aktualności

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLAISTY

5 kwietnia uczniowie klasy VI przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu przeprowadzanego w szóstej klasie szkoły podstawowej. Obejmował on wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego z : języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

więcej
KOMUNIKAT

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Na podstawie Uchwały Rady Gminy Konopnica z dn. 22.03.2016 r. i Zarządzenia Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konopnicy nr 8/2015/2016 od dnia 23.03.2016 r. rozpoczyna się rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Konopnicy.

Rekrutacja odbędzie się zgodnie z opracowanym harmonogramem.

Wnioski, załączniki dostępne są u wychowawców grup oddziałów przedszkolnych i na stronie internetowej szkoły podstawowej - poniżej

 

 

 

PTAKI WOKÓŁ NAS

Uczennica naszej szkoły, Anna Strzała z klasy I, zajęła zaszczytne II miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej "Ptaki wokół nas".
Wielkie brawa należą się Ani!

więcej
WIELKANOCNE SPOTKANIA W KLASACH


Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.Warto wraz z dziećmi obserwować te przemiany, poznawać tradycje i zwyczaje, a rozmawiając o ich znaczeniu zwrócić uwagę na ten naturalny rytm życia, któremu wszyscy podlegamy i  który odzwierciedlają oraz podkreślają niektóre z naszych zwyczajów i tradycji.

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
i wśród przyjaciół 
oraz wesołego Alleluja.

 

więcej
EKOSKRZATY NA START

GRATULUJEMY LAUREATOM KONKURSU „EKOSKRZATY NA START”
Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Konopnicy była organizatorem Międzypowiatowego Konkursu pt. „EKOSKRZATY NA START”, który corocznie odbywa się pod honorowym patronatem dyrektora szkoły, pana Michała Janika. Przeznaczony był on dla uczniów klas III. W tym roku o zwycięstwo walczyły dzieci z Burzenina, Konopnicy, Rychłocic, Waszkowskiego, Widawy i Złoczewa
.

więcej
WIELKANOCNE MISTERIUM

22 marca, w sali widowiskowek GCKiBP w Konopnicy, uczniowie klas IV i VI należący do Koła Młodego Chrześcijanina zaprezentowali przedstawienie wielkopostno - wielkanocne, mające wprawić uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości w nastrój zbliżających się Świąt. Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną, zorganizowany przez panią Jolantę Płóciennik.

więcej
WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA,  ACH TO TY !

No i przyszła!! W poniedziałek witaliśmy ją radośnie i kolorowo!!

więcej
W WIELKANOCNYM NASTROJU

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Uczniowie klasy Ia, podobnie  jak w latach poprzednich, zaprosili rodziców na warsztaty plastyczne:  „W Wielkanocnym nastroju”.

więcej
GRATULUJEMY SUKCESU!
GRATULUJEMY SUKCESU!

W miniony piątek, uczennica klasy V, Julia Mielczarek reprezentująca naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbył się w Wierzchlesie, zajęła zaszczytne III miejsce.

rekrutacja do przedszkola

 

KOMUNIKAT

           

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, iż postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Konopnicy rozpocznie się od dnia 23 marca 2016 r, tj. po podjęciu uchwały przez Radę Gminy Konopnica dotyczącej:

  • kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów,
  • liczby punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria,

zgodnie z art. 20c ust. 4-6 ustawy.

 

Jednocześnie informuje, iż zgodnie z art. 14.1. nowelizacji uoso; Dz.U. 2016 poz. 35 organ prowadzącyw roku szkolnym 2016/2017 ma obowiązek zapewnić miejsce realizowania wychowania przedszkolnego w pierwszej kolejności dzieciom czteroletnim, pięcioletnim i sześcioletnim.

 

Dyrektor szkoły

Michał Janik

GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 4 marca w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem " Młodzież Zapobiega Pożarom". Odbywa się on corocznie i ma na celu wyłonienie reprezentanta gminy do turnieju powiatowego.

więcej
MATEMATYCZNE ZMAGANIA

Aż 33 uczniów klas IV- VI przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - Pangea. To już drugi raz, kiedy nasze dzieciaki zmagały się z niełatwymi zadaniami w konkursie, który przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 tysiąca szkół.

więcej
ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE IV Z MATEMATYKI - PRZEŁOŻONE

W związku z udziałem uczniów klasy IV w mszy rekolekcyjnej, zajęcia otwarte z matematyki zostają przełożone na inny termin. Przepraszam rodziców i serdecznie zapraszam w terminie, który podam uczniom.

Z wyrazami szacunku - Agnieszka Malinowska - Strzała


 

MSZA ŚWIĘTA REKOLEKCYJNA

W DNIU 4 MARCA 2016 ROKU, O GODZ. 11:00 UCZNIOWIE KLAS III - VI

BĘDĄ UCZESTNICZYLI W REKOLEKCYJNEJ MSZY ŚW.

W KOŚCIELE PARAFIALNYM W KONOPNICY.


 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY

W czwartek 3 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły już po raz drugi przystąpią do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - Pangea. Poniżej zamieszczamy linki do przykładowych zadań oraz zadań z wcześniejszej edycji.

/out_data/klasa_iv.pdf

/out_data/klasa_v.pdf

/out_data/klasa_vi.pdf

http://pangea.edu.pl/index.php/2013-10-24-02-07-58/archiwum-pytań