Aktualności

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

22 kwietnia uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki w naszej szkole. Obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI oraz opiekuna biblioteki, a następnie zapoznali się z zasadami pracy w bibliotece, księgozbiorem oraz regulaminem wypożyczeń. 

więcej
W DZIKĄ STRONĘ

14 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  zajęciach przyrodniczych przeprowadzonych w ramach projektu  edukacyjnego "W dziką stronę". 

więcej
SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY

16 kwietnia 2015 r. uczniowie kl III ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu  Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Sprawdzian pisało 25 uczniów.
 

więcej
10 KWIETNIA - PAMIĘTAMY

W dniu 10 kwietnia 2015 r., w piątą rocznicę katastrofy, uczniowie naszej szkoły oddali hołd ofiarom polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Nie zapomnieli również o ofiarach zbrodni katyńskiej dokonanej w 1940 r. przez radziecką policję polityczną NKWD na polskich jeńcach wojennych i więzieniach oddając cześć ich pamięci.

więcej
KOMUNIKAT

 

 

Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konopnicy, w porozumieniu z nauczycielami, ulega zmianie tygodniowy plan zajęć klasy IV. W poniedziałek na 6 godz. lekcyjnej będzie odbywała się dodatkowa lekcja matematyki, w czwartek na 7 godz. lekcyjnej dodatkowa lekcja języka angielskiego. Zajęcia te będą trwały do końca roku szkolnego 2014/2015.

 

 

SPRAWDZIAN NAPISANY

Uczniowie klasy szóstej przystąpili dzisiaj do zewnętrznego ogólnopolskiego sprawdzianu klas szóstych. Nie zabrakło emocji, nerwów - ale test już za nami:)

Czekamy na wyniki.
 

więcej
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA WIELKANOCNE
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA WIELKANOCNE

W klasach odbyły się spotkania wielkanocne, połączone z tradycyjnym posiłkiem.

Wesołych, ciepłych i słonecznych Świąt Wielkanocnych życzymy Wam wszystkim.
 

KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy informuje, że w myśl rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 z późniejszymi zmianami) po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, biorąc pod uwagę warunki lokalowe i możliwości organizacyjne szkoły w roku szkolnym  2014/2015 dzień 01.04.2015 jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno–wychowawczych.

 

Zajęcia opiekuńcze prowadzą nauczyciele nie biorący udziału w pracach komisji egzaminacyjnej.

 

dyrektor szkoły

Michał Janik

INFORMACJA DLA SZÓSTOKLASISTÓW

 

Proszę o zapoznanie się z treścią listu dyrektora Centalnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

http://cke.edu.pl/index.php/aktualnosci-left/488-sprawdzian-list-do-szostoklasistow

 

  dyrektor szkoły

Michał Janik

MIĘDZYPOWIATOWY

Dnia 27 marca 2015r. w Szkole Podstawowej im. 72 Pułku Piechoty „Radom” w Konopnicy odbył się I Międzypowiatowy  Konkurs „Eko Skrzaty na start” przeznaczony dla uczniów klas III. 
W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Burzenina, Szynkielowa, Widawy, Waszkowskiego, Złoczewa i Konopnicy.

więcej
PRZEDSZKOLE TALENTÓW
PRZEDSZKOLE TALENTÓW

Przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych w Konopnicy biorą udział w zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego - Ogólnopolskim Konkursie dla opiekunów/wychowawców/asystentów, dyrektorów przedszkoli oraz przedszkolaków, pod nazwą PRZEDSZKOLE TALENTÓW! Celem konkursu jest rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań oraz talentów. Przedszkole powinno uczyć kreatywności najmłodszych poprzez wskazywanie możliwości rozwoju i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań.

 

O PROGRAMIE

W zakładce Ogłoszenia mają Państwo informację dotyczącą cen obiadów w danym miesiącu.
 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej składa serdeczne podziękowania

Państwu Iwonie i Romualdowi Godlińskim za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu boiska szkolnego i placu zabaw do sezonu wiosenno - letniego. Dziękuję za zakup potrzebnych nawozów i ich rozsianie.

 

                                                                                              dyr. szkoły Michał Janik

 


 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Tym razem nie my pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawiwe, to ono przyjechało do Burzenina. Nie mogło nas tam zabraknąć.
 

więcej