Aktualności

KLASA II W CZĘSTOCHOWIE

W dniu 12 maja odbyła się wycieczka uczniów klasy II do Częstochowy. Dzieciakom towarzyszył ks proboszcz Marek Łakomy, katechetka pani Jolanta Plociennik, wychowawczyni pani Beata Bieniek i rodzice.

więcej
ZIELONA SZKOŁA

W tym roku w ramach zielonej szkoły zwiedzaliśmy Wrocław, zamek Książ i kompleks sztolni w Osówce. Pogoda dopisała, humory również, plan zrealizowany:)

więcej
PODCHODY JUŻ ZA NAMI

Już po raz kolejny odbyły się Międzypowiatowe Podchody Matematyczno – Przyrodnicze szkół podstawowych. W tym roku organizowaliśmy je razem z  Urzędem Gminy Konopnica. Wieloletni wysiłek nauczycieli organizujących - pani Renata Turalczyk i Agnieszka Malinowska – Strzała oraz ciekawy pomysł został w tym roku doceniony przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, który objął nad podchodami honorowy patronat.

więcej
FESTYN RODZINNY

Dużo radości, śmiechu, dobrej zabawy, a także wiele pracy i zaangażowania rodziców,  nauczycieli i pracowników szkoły - tak można podsumować sobotni festyn rodzinny. Pogoda dopisała, humor również.

Dziękujemy bardzo osobom zaangażowanym w organizację i wszystkim sponsorom.

więcej
DLA MAMY

W dniu 1 czerwca 2015r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego na najpiękniejszy wiersz z okazji Dnia Mamy. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, a jego laureatów wyłoniono w dwóch kategoriach: klas I – III oraz klas IV – VI .

 

więcej
ZAPRASZAMY!!!

W Zwierzyńcu Pierwszym
W Zwierzyńcu Pierwszym

29 czerwca, dzięki zaangażowaniu Wójta Grzegorz Turalczyka, nasi uczniowie uczestniczyli 
w warsztatach "Z wieprzowiną za pan brat" w Zwierzyńcu Pierwszym zorganizowanych przez Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników. Ponadto dzieciaki brały aktywny udział w animacjach, zajęciach plastycznych i licznych degustacjach. Na koniec każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

KOMUNIKAT

W dniu 29 czerwca uczniowie klas szóstych mogą sprawdzić swoje wyniki ze sprawdzianu zewnętrznego na stronie https://wyniki.komisja.pl/ logując się swoim peselem i otrzymanym hasłem.

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 20 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „English is fun” przeznaczonego dla uczniów klas IV – VI z terenu naszej gminy. W tym roku w zmaganiach językowych uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szynkielowie oraz Konopnicy. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Laureatami konkursu zostali: Natalia Torczyńska kl. V, Roksana Marczak kl. VI oraz Bartłomiej Sochaczewski kl. VI.

PRÓBNE SPRAWDZIANY

W dniu 19 maja uczniowie klasy III i V  pisali próbne testy z języka polskiego i matematyki sprawdzające ich wiedzę i umiejętności.

więcej
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W MINI PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 15.05.2015 roku w Konopnicy zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Mini Piłce Nożnej chłopców w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015”.
Organizatorem zawodów byli:
Szkoła Podstawowa w Konopnicy, SZS w Wieluniu.

więcej
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniach 14.05.2015 roku w Konopnicy zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego
w Mini Piłce Nożnej dziewcząt
w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/2015”.

Organizatorem zawodów byli:

Szkoła Podstawowa w Konopnicy

SZS w Wieluniu

 

 

więcej
ANGIELSKI ŚPIEWAJĄCO!!!
ANGIELSKI ŚPIEWAJĄCO!!!

W dniu 14 maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół w Burzeninie. Naszą szkołę reprezentowały w dwóch kategoriach: solista – Martyna Janik z utworem „Hallelujah” oraz zespół – Kalina Grondowa i Weronika Zemlik z piosenką „People help the people”, dziewczynom udało się zająć III miejsce. Serdecznie im gratulujemy !

W DZIKĄ STRONĘ...

8 maja  uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Konopnicy kolejny raz poznawali piękno i zasoby lasu uczestnicząc w warsztatach będących kontynuacją programu ekologicznego  „W dziką stronę”.

więcej
I LOVE ENGLISH

W dniu 8 maja 2015 roku miało miejsce wyłonienie laureatów Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „I love English” dla uczniów klas IV – VI. Dzieci zmagały się  z quizem, literowaniem wyrazów oraz testem pisemnym. 

więcej