Aktualności

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
„Święto dziś ziemniaka mamy, do zabawy zapraszamy”. 
Pod takim hasłem odbył się Dzień Pieczonego Ziemniaka, w którym wzięli udział uczniowie klas I – III. Obchody tego święta były doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu dzieci w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą. Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia, to jemu były podporządkowane wszystkie zabawy i konkursy. Był rzut ziemniakiem do celu,  slalom między ziemniakami oraz wyścigi z ziemniakami.
 


 

więcej
ŻUBR-KRÓL PUSZCZY

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 26.09.2022r. w warsztatach związanych z wystawą czasową Muzeum Ziemi Wieluńskiej pod nazwą „Żubr – król puszczy”. Ciekawostki o tych majestatycznych ssakach były tylko częścią wiedzy zdobytej podczas pobytu w Muzeum. Eksponaty należące do wystawy „Pradzieje ziemi wieluńskiej”, pochodzące głównie ze stanowisk zlokalizowanych nad Wartą, przykuły uwagę wszystkich, zaś zwiedzanie ekspozycji etnograficznej, niczym wehikuł czasu, przeniosło uczestników do początku XX wieku. 


 

więcej
PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „DROGA DONIKĄD”
PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „DROGA DONIKĄD”

„Droga donikąd” to tytuł profilaktycznych warsztatów słowno-muzycznych, w których wzięli udział starsi uczniowie naszej szkoły. W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy gościliśmy bluesmana, autora muzyki, wokalistę Arkadiusza Zawilińskiego, który w swoim wystąpieniu mówił o uzależnieniach od alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy. Artysta w przystępny sposób przestrzegał młodzież przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą próby sięgania po używki, zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa związane z cyberprzestrzenią oraz wskazał alternatywne zachowania, czyli rozwijanie swoich zainteresowań, sport, muzyka, angażowanie się w wolontariat, realizacje celów, pasji życiowych.
Ciekawe historie przeplatane były odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi, które pozwalały w jeszcze lepszy sposób przyswoić i zapamiętać przedstawiane treści. 

wywiadówka
wywiadówka


Drodzy Rodzice!
W dniu 27 września odbędzie się wywiadówka.
Klasy I-III godz. 16.00
Klasy IV-VIII godz. 17.00
 

sprzątamy świat
sprzątamy świat

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie posprzątali okolice szkoły, centrum Konopnicy oraz drogi wylotowe z miejscowości. Odpadów niestety nie brakowało i worki szybko się zapełniały. Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku śmieci będzie mniej.


 

MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Po wakacyjnej przerwie nasi uczniowie wrócili do rywalizacji sportowej. 21 września wzięli aktywny udział w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Ostrówku.
W ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023”, zaszczytne, pierwsze miejsce zajęła Anna Strzała z klasy VIII a. Wśród chłopców najszybszy okazał się Piotr Borczyk plasując się na jedenastym miejscu.
W ramach „Igrzysk Dzieci 2022/2023” w kategorii klas IV-VI najwyższe miejsce wśród naszych uczennic zajęła Edyta Klara, a wśród chłopców Oskar Heliński. 

wycieczka do warszawy - śladami bohaterów...

W piątek, 16 września uczniowie klas ósmych i klasy siódmej mieli niezwykłą okazję z bliska przyjrzeć się miejscom, w których dzieje się akcja powieści Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”.
Patriotyczny spacer rozpoczęliśmy od odwiedzenia mogił bohaterskich harcerzy Szarych Szeregów „Rudego”, „Alka” i „Zośki” na Wojskowych Powązkach. Zwiedziliśmy Mauzoleum na Pawiaku i w Alei Szucha, gdzie hitlerowcy bestialsko przesłuchiwali aresztowanego „Rudego” – Janka Bytnara. Widzieliśmy miejsce, gdzie chłopcy z narażeniem własnego życia odbili przyjaciela w słynnej akcji pod Arsenałem, a także pomnik Mikołaja Kopernika, z którego „Alek” zdjął niemiecką tablicę zasłaniająca polski napis „Mikołajowi Kopernikowi – Rodacy”, gmach „Zachęty” skąd „Rudy zerwał siedmiometrowe hitlerowskie flagi i pałac Blanka, gdzie w trzecim dniu powstania zginął poeta z pokolenia Kolumbów – Krzysztof Kamil Baczyński. 

więcej
MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I-III
MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH I-III

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i prezentować je innym.


W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w klasach. Tworzyliśmy wykropkowane prace plastyczne, szukaliśmy kropek w naszej szkole, odbyła się także kropkowa sesja zdjęciowa.
W tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”.


 

bezpieczna droga do szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w naszej szkole odbyło się  spotkanie uczniów  z funkcjonariuszami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii
w Wieluniu. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do oraz ze szkoły.
Funkcjonariusze przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać oraz przedstawili zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.
Ponadto uczniowie zapoznali się z obsługą sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej radiowozu
co było nie lada atrakcją. 

więcej
uroczyste obchody dnia patrona szkoły


Dzień Patrona Szkoły 72 Pułku Piechoty „Radom” to ważny dzień dla społeczności szkolnej i lokalnej, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości.
To wyjątkowe wydarzenie jest efektem współpracy Urzędu Gminy w Konopnicy, Szkoły Podstawowej w Konopnicy, Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu oraz 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.
Po raz kolejny znamienici goście wzięli udział w apelu poległych na cmentarzu wojennym w Konopnicy z udziałem Wojskowej Orkiestry z Bytomia i Kompanii Honorowej 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia Sieradz.
O godzinie 10 w asyście honorowej Wojkowej Orkiestry z Bytomia, Dowódcy kompanii honorowej, Pocztu sztandarowego 15 Brygady Wojsk Lądowych, Kompanii Honorowej 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia, zaproszonych pocztów sztandarowych oraz gości rozpoczął się przemarsz sprzed budynku Szkoły Podstawowej w Konopnicy na cmentarz wojenny żołnierzy 72 Pułku Piechoty im. Dionizego Czachowskiego z Radomia. 

więcej
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023


Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. To ważne wydarzenie szczególnie dla uczniów i przedszkolaków, którzy próg szkoły przekraczają po raz pierwszy. Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie naszej szkoły stawili się dziś na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023.
 


 

więcej
serdecznie zapraszamy


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy 1 września na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.
O godz. 8.00 odbędzie się msza święta w kościele parafialnym w Konopnicy, następnie o godz. 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego.
Po części oficjalnej uczniowie spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach. 

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego to dla wszystkich uczniów wspaniały dzień, ponieważ właśnie dzisiaj zaczynają się wakacje, okres laby i wytchnienia od nauki. Dla niektórych uczniów jest to dzień szczególny, w którym po wytężonym okresie nauki otrzymają upragnione nagrody.
O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia szkolna. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Dyrektor Szkoły pan Michał Janik oraz Wójt Gminy Konopnica pan Grzegorz Turalczyk serdecznie powitali uczniów, rodziców i nauczycieli.
 


 

więcej
Drużyna Energii
Drużyna Energii

Miło nam poinformować, iż w mijającym roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Drużyna Energii”. To sportowa zabawa mająca na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólne sportowe działania i rywalizację z rówieśnikami ze szkół z całej Polski.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ćwiczeń przygotowanych przez ambasadorów, a tym samym zaprezentowaniu sportowego charakteru naszej szkoły. Liczył się pomysł i zaangażowanie.
Poczynania naszych uczniów na tyle spodobały się komisji konkursowej, że awansowaliśmy do kolejnego etapu, a w ramach awansu otrzymaliśmy piłki oraz dwadzieścia zestawów strojów sportowych marki 4F.
„Drużyna Energii” to przede wszystkim świetna zabawa, ale także zdrowa, sportowa rywalizacja i niezapomniane doświadczenia.