Aktualności

zielona szkoła wraca!

Wycieczka do Gdańska to czas wspaniałej, radosnej podróży…wśród kolegów i koleżanek ze szkoły. To integracja, pogłębianie przyjaźni, ale przede wszystkim czas na poznawanie naszej historii oraz wspaniałych zabytków. Uczniowie naszej szkoły świetnie bawili się i pogłębiali swoją wiedzę oraz zainteresowania podczas trzydniwoego pobyty na zielonej szkole.


 

więcej
W zgodzie z przyrodą

8 czerwca czniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody w malowniczym rezerwacie "Hołda".
Przewodnikiem po obszarze objętym ochroną był pan Krzysztof Kiernakiewicz z Łódzkich Parków Krajobrazowych.
Uczniowie na lekcjach uczą się o formach ochrony przyrody, wiedzą, jak chronić środowisko. Jednak nauka przez doświadczenie, bezpośrednią obserwację, zawsze przynosi najlepsze efekty.
Po zakończonej wędrówce dzieciaki upiekły kiełbaski w wyznaczonym na ten cel miejscu na ognisko i powróciły do szkoły, bogatsze o nowe doświadczenia i wiadomości 

więcej
„Biochemik roku 2022”
„Biochemik roku 2022”

„Biochemik roku 2022” już za nami. W tym roku naszą szkołę reprezentowały:
Zuzanna Stepanovska z klasy VIII i Anna Strzała z klasy VIIa.
Jest nam niezmierni miło poinformować, że do finałowej piątki tego konkursu, czyli do etapu laboratoryjnego zakwalifikowała się Anna Strzała (najmłodsza uczestniczka). 

 „PRZYRODA W POEZJI” – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

31 maja w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Recytatorzy ze szkół podstawowych z Konopnicy, Rychłocic i Szynkielowa zaprezentowali wiersze polskich poetów, których tematem przewodnim była przyroda.
Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Pani Anna Krześniak, dyrektor GCKiPP w Konopnicy, Pani Eleonora Grondowa, nasza lokalna poetka, w której twórczości motyw przyrody pojawia się bardzo często i Pan Daniel Sibiak, dyrektor oddziałów Dziennika Łódzkiego w Wieluniu, Sieradzu i Zduńskiej Woli, nauczyciel dziennikarstwa i kultury żywego słowa.
 


 

więcej
Energylandia - tradycyjnie!
Energylandia - tradycyjnie!

Wycieczki szkolne są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej. Wspólne wyjazdy to bez wątpienia ekscytujące przeżycie, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń.
Wczoraj uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do największego Parku Rozrywki Energylandia! Pobyt w Energylandii umożliwił aktywny wypoczynek i relaks.
 


 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Egzamin ósmoklasisty to pisemny test kończący pierwszy etap edukacji - szkołę podstawową. Jego celem jest nie tylko określenie poziomu wiedzy i wykształcenia, zdobytego przez ucznia - egzamin ósmoklasisty zastępuje również egzamin wstępny do szkoły ponadpodstawowej.
W dniach 24-26 maja 2022 r. uczniowie klasy ósmej naszej szkoły przystąpili do egzaminu. Podczas trzech dni ósmoklasiści zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin przebiegał spokojnie, w atmosferze sprzyjającej pracy nad rozwiązywaniem zadań z poszczególnych przedmiotów.
 


 

Konkurs Historyczny


Konkurs Historyczny „Historia i pamięć 72 Pułku Piechoty im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu” - rozstrzygnięty
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plastycznym i literackim Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Historia i pamięć 72 Pułku Piechoty
im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu”
W konkursie literackim
II miejsce – Filip Kaczmarek
III miejsce- Zuzanna Jagieło
W konkursie plastycznym
Wyróżnienie – Zuzanna Fuja
 


 

więcej
Zdrowo i sportowo - podsumowanie akcji w klasach I-III

Uczniowie klas I- III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji promującej aktywność fizyczną  i zdrowy styl życia wśród dzieci. Głównym celem była aktywizacja ruchowa.  Podczas spotkań dzieci upewniły się jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchowa. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy, jak również zachęcanie dzieci do aktywnego stylu życia.


 

więcej
MISTRZOSTW POWIATU WIELUŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
MISTRZOSTW POWIATU WIELUŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Nasza szkoła po raz kolejny była organizatorem MISTRZOSTW POWIATU WIELUŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT w kategorii Igrzyska Dzieci. Na zawodach nie zabrakło również zawodniczek z naszej szkoły. Dziewczyny pięknie zagrały i ostatecznie wygrały zawody. Będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych. 

Z wizytą w Niepokalanowie
Z wizytą w Niepokalanowie

18 uczniowie naszej szkoły wyruszyli na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Uczestnikami wycieczki to w większości dzieci z klasy III, IV oraz z klasy V wraz z kimś bliskim z rodziny oraz wychowawczyniami p. Lidią Korczak, p. Anetą Półtorak, p. Agnieszką Łudczak i ks. proboszczem Mariuszem Nabiałkiem.
Pobyt rozpoczęli Panoramą Tysiąclecia - ruchomą szopką o dziejach Polski przedstawiającą historię chrześcijaństwa w Polsce do czasów Jana Pawła II. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, sprawowanej między innymi przez naszego ks. proboszcza. Po Eucharystii obejrzeli Misterium Męki Pańskiej w teatralnej formie. 

MIĘDZYSZKOLNE ZMAGANIA MATEMATYCZNE

Po raz pierwszy w  naszej szkole odbywał się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Liczymy dla ekologii” zorganizowany przez panie Joannę Janik i Agnieszkę Malinowską – Strzałę. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV – VI.
Zadania sprawdzały umiejętności i wiedzę matematyczną oraz nawiązywały do zagadnień ekologicznych, poszerzając wiedzę uczniów również w tym zakresie. W ciągu 60 minut uczestnicy indywidualnie zmagali się z arkuszem konkursowym. Następnie po słodkiej przekąsce przygotowanej przez nasze panie kucharki wzięli udział w niespodziance. Pani Marta Sibiak przeprowadziła dla dzieciaków zajęcia z kodowania z wykorzystaniem Genibotów.


 

więcej
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM
MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

W poniedziałek w Ostrówku odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM w kategorii IGRZYSKA DZIECI .Naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Zawodnicy rywalizowali w biegu krótkim( 60m) , biegu długim (600-1000m),rzucie piłeczką palantową oraz w skoku w dal. Ostatecznie dziewczęta zajęły piąte miejsce a chłopcy czwarte.


 

Pho3nix Kids Poland
Pho3nix Kids Poland

W ramach największego ogólnopolskiego konkursu sportowego dla szkół Pho3nix Kids Poland, Pan Kacper Adamski zorganizował dla naszych uczniów, rodzinny spływ kajakowy po rzece Warcie.
Dla wielu osób był to pierwszy raz w kajaku, zatem emocji nie brakowało.
Jednak wszystko udało się wybornie. Dopisały humory, dopisała pogoda. To już kolejna świetna inicjatywa jaką realizujemy w ramach konkursu. 

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

Uczniowie klas I -III ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie sprawdzającym wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole, jak również zaczerpnięte z innych źródeł wiedzy. Konkurs miał na celu inspirowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy, zachęcanie do samodzielnego myślenia i dążenie do pogłębiania swoich pasji.  

Uroczysty dzień w bibliotece szkolnej.

Uczniowie z klas pierwszych zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Pierwszoklasiści znają już alfabet i potrafią czytać. Zatem najwyższa pora, aby mogli korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Uczniowie uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu, podczas którego utrwalili zasady zachowania się w bibliotece oraz poznali regulamin wypożyczania książek i korzystania z czytelni. Zanim złożyli uroczyste przyrzeczenie o poszanowaniu książek, obejrzeli prezentację dotyczącą funkcjonowania bibliotek, wysłuchali fragmentu opowiadania oraz odpowiedzieli na zagadki czytelnicze. 


 

więcej