Aktualności

Tydzień Bibliotek pod chmurką!

Uczniowie z naszej szkoły postanowili udowodnić, że czytać można wszędzie, szczególnie, jeśli jest tak pięknie na dworze. W taki sposób rozpoczęlismy działania czytelnicze w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek - w plenerze, pod chmurką.
Uczniowie poznawali przygody ulubionych bohaterów literackich w różnych miejscach oraz pośród przepięknej przyrody. Ucnziowie klasy IV i V uczestniczyli również w przygotowanym przez GCKiBP w Konopnicy spotkaniu z Marią Konopnicką. 

więcej
NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

4 maja obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najważniejszych i najstarszych świąt narodowych. W 231 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie polskiej Konstytucji, dla uczniów klas I – III, IV – VI i VII - VIII zorganizowane zostały lekcje patriotyzmu, podczas których nie tylko poznali najważniejsze fakty historyczne, ale także mieli okazję sprawdzić swoja wiedzę z wykorzystaniem aplikacji Kahoot.
Wszyscy spisali się doskonale.
 


 

więcej
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

W dniach 26-28 kwietnia uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty.
Sprawdzian podsumowuje osiągnięcia edukacyjne uczniów po pierwszym etapie edukacyjnym. W tym roku uczniowie zmierzyli się z zadaniami Omnibus. Sprawdziany składały się z trzech odrębnych części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wyniki sprawdzianu z edukacji polonistycznej dostarczą wiedzy na temat zdobytych przez uczniów umiejętności w zakresie: czytania ze zrozumieniem, pisania, wiedzy o języku, gramatyki i ortografii. Sprawdzian matematyczny dotyczył sprawności rachunkowej, logicznego myślenia, umiejętności posługiwania się liczbami we wszystkich aspektach, rozwiązywania zadań z treścią oraz geometrii. Natomiast wiadomości przyrodnicze zdobyte w czasie trzyletniej nauki zawarte były w sprawdzianie z przyrody. 


 

więcej
Dziel się Uśmiechem
Dziel się Uśmiechem

,,Sprzymierzeńcy zdrowych zębów’’, oraz ,,Idę do dentysty’’. Te dwa scenariusze zrealizowane przez uczniów klas I-III jako ostatnie w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Dziel się Uśmiechem” . Podczas realizacji programu uczniowie poznali rolę śliny, fluoru i diety jako naturalnych sprzymierzeńców zdrowych zębòw. Rozkodowali rysunek z hasłem oraz wykonali model zębów. Na podsumowanie programu dzieci przedstawiły teatrzyki ,,O przygodach u dentysty pewnej Baby Jagi" oraz ,, Na straganie’’ Wizyta u stomatologa jest dużym przeżyciem dla dzieci dlatego realizacja programu pozwoliła przełamać im lęk przed wizytą u dentysty oraz zachęciła ich do wizyt, które są konieczne.


 

XLIII Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
XLIII Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

22 kwietnia 2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Elżbietą Janucik i p. Agnieszką Łudczak wzięli udział w XLIII Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej przeprowadzony został dla dwóch grup wiekowych. W kategorii młodszej (10-12 lat) uczestniczyli- Julia Jastrząbek, Inga Mucha, Paweł Borczyk i Wojciech Urbaniak z kl. V, w kategorii starszej (13-15 lat) naszą szkołę reprezentowali Franciszek Kaczmarek, Mikołaj Wlaźlak i Filip Stasiak z kl. VI.


 

Młodzież Zapobiega Pożarom
Młodzież Zapobiega Pożarom

W piątek 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły Oliwia Stanek (kl.4) i Igor Kamieniak (kl. 8) reprezentowali naszą szkołę w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom ". Gratulujemy uczniom.
 


 

PHO3NIX ACTIVE SCHOOL
PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

Szkoła Podstawowa w Konopnicy wraz z Oddziałami Przedszkolnymi bierze udział w sportowo-edukacyjnych zmaganiach z Pho3nix Kids Poland. Program PHO3NIX ACTIVE SCHOOL jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół, nad którym patronat objął Polski Komitet Olimpijski.
Phoenix Active School to akcja sportowa, która ma na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w inspirujące inicjatywy sportowe. 

Światowy Dzień Ziemi
Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest na całym globie jako Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły również postanowili zaakcentować to wydarzenie. Postanowili wraz z wychowawcami posprzątać ze śmieci najbliższą okolicę oraz obrzeża dróg wylotowych z Konopnicy. Niestety udało się zebrać kilkanaście worków z odpadami.
W poszczególnych klasach podjęto również inne inicjatywy, sadzono drzewka, wykonywano plakaty, oglądano filmy i prezentacje. Do akcji włączyły się również oddziały przedszkolne i świetliczaki.


 


 

PAMIĘTAMY
PAMIĘTAMY

Uczniowie w przedświątecznym czasie nie zapomnieli o bohaterach wojennych. Coroczne sprzątanie grobów należy kultywować, nie ograniczając się jedynie do sprzątania mogił swoich bliskich. Dla uczniów naszej szkoły stało się to szkolną tradycją .


 

spotkania wielkanocne
spotkania wielkanocne

Ostatni dzień w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, różni się od pozostałych. W tym dniu stało się tradycją świąteczne śniadanie. Wszyscy uczniowie zasiadają do wcześniej przygotowanych stołów, pełnych tradycyjnych potraw.
Nasze wspólne, wielkanocne śniadania w klasach były tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej. 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Po raz kolejni uczniowie naszej szkoły, a wtym roku klasy piątej, przygotowali pod opieką pani katechetki Jolanty Płociennik wzruszające przedstawienie drogi krzyżowej, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Skłoniło ono oglądających do zastanowienia się nad sensem życia i istotą człowieczeństwa. Wspaniała gra młodych aktorów, piękna dekoracja, światło, śpiew chóru działającego w szkole i poruszająca muzyka sprawiły, że widowisko było emocjonalnym przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych. Uczniom dziękowali za to dyrektor Michał Janik, proboszcz parafii św. Rocha w Konopnicy Mariusz Nabiałek i wójt Grzegorz Turalczyk.


 

więcej
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy pożarniczej, pierwszej pomocy oraz historii pożarnictwa.
Zwycięzcy tegorocznej edycji Oliwia Stanek i Igor Kamieniak będą reprezentować gminę Konopnica na etapie powiatowym.
Wszystkim uczestnikom gratulacje z posiadanej wiedzy złożył wójt Gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej Michał Janik, druh Leszek Graczyk oraz Komendant Gminny OSP Czesław Krawczyk. 

 Szkolny Dzień Teatru

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru i właśnie z tej okazji 21 oraz 25 maraca w naszej szkole upłynął pod znakiem kontaktu z żywym słowem na teatralnej scenie. Dyrektor szkoły Michał Janik powitał wszystkich przybyłych na przedstawienie rodziców i uczniów oraz podkreślił, że teatr jest w życiu dziecka ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywniania fantazji, a także marzeń i zainteresowań.Swoje zdolności aktorskie prezentowali uczniowie z klasy I - V. Młodzi aktorzy spisali się wspaniale, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności.

 Uczniowskie występy to kolejny punkt realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego "Magia teatru".
 


 

więcej
EduEWI Bus

W piątek 18.03.2022 r. nasza sala gimnastyczna pękała w szwach!  Ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu wieluńskiego z zaangażowaniem przedstawiali ich reprezentanci.  Stoiska wyposażone m. in. w ulotki, gadżety reklamowe, roboty edukacyjne, odwiedziła młodzież nie tylko z naszej szkoły, lecz także ze Szkoły Podstawowej w Szynkielowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rychłocicach.
 


 

więcej