Aktualności

W GCKiBP w Konopnicy odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone tradycjom i zwyczajom wielkanocnym. To niezwykłe wydarzenie, zostało zorganizowane przy współpracy Gminnego Centrum Kultury oraz Szkoły Podstawowej w Konopnicy.
Gościem specjalnym dzisiejszych warsztatów była znana gawędziarka ludowa Pani Jadwiga Freus, która obdarowała przybyłych gości ogromną dawką wiedzy dotyczącej tradycji i zwyczajów wielkanocnych, opowiadając o nich w przygotowanej przez nauczycieli i uczniów klas I-IV inscenizacji wielkanocnej. Przedstawienie okraszone humorem i duża dawką cennych informacji zrobiło duże wrażenie na odbiorcach.
 


 

więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU


2 kwietnia na całym świecie obchodzony Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu.
Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w niedzielę, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia. W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano na korytarzu szkolnym gazetkę z najważniejszymi informacjami odnośnie autyzmu oraz trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.
3 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Dziewczęta z klasy VIII a wycięły niebieskie przypinki „Zaświeć się na niebiesko”, które można było przypiąć/przykleić do ubrania. Wykonywano również zdjęcia klasowe. 

więcej
Kiermasz wielkanocny
 Kiermasz wielkanocny

W niedzielę 2 kwietnia przed kościołem św. Rocha w Konopnicy odbył się kiermasz wielkanocny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Podczas kiermaszu można było zakupić pyszne ciasta oraz ozdoby wielkanocne przygotowane przez rodziców oraz uczniów naszej szkoły.
Dziękujemy mieszkańcom za ogromne zainteresowanie kiermaszem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby uczniów naszej szkoły i dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Dyrektor szkoły Pan Michał Janik składa serdeczne podziękowania rodzicom, za przygotowanie pysznych wypieków i słodkości, a także za poświęcony czas, obecność i wsparcie podczas kiermaszu, a uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknych ozdób świątecznych. 

POWIATOWY TURNIEJ FIFA
 POWIATOWY TURNIEJ FIFA

31 marca 2023 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu obył się „Powiatowy Turniej FIFA o puchar Wicestarosty Wieluńskiego”. Była to trzecia edycja rozgrywek. Patronat nad imprezą objął Wicestarosta Wieluński Krzysztof Dziuba.
Celem turnieju była promocja e-sportu, jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego oraz rozrywki, a także promowanie rywalizacji opartej na zasadach fair-play.
Na turnieju naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII A: Piotr Borczyk, Wiktor Sarzała i Igor Szymot. 

NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA


31 marca 2023r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. ”Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna” Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyboru najpiękniejszych ozdób wielkanocnych. To było ogromnie karkołomne zadanie, bowiem na konkurs spłynęło wiele wyjątkowych prac, przygotowanych z wielką starannością i zaangażowaniem. Każda z prac była oryginalna. Wszystkie oddawały wyjątkowy klimat nadchodzących świąt. Komisja brała pod uwagę samodzielność wykonanych prac, kreatywne podejście do tematu konkursu i zgodność z wymogami zapisanymi w regulaminie. 


 

więcej
Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł edukacji wczesnoszkolnej”
 Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł edukacji wczesnoszkolnej”

31 marca 2023 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Orzeł edukacji wczesnoszkolnej” sprawdzającym wiedzę  i umiejętności zdobyte w szkole, jak również zaczerpnięte z innych źródeł wiedzy. Każdy z testów składał się z 21 pytań wielokrotnego wyboru. Skala trudności pytań konkursowych pozwoliła każdemu uczniowi spróbować swoich sił. Wszystkie karty z odpowiedziami trafiły do organizatorów konkursu, a my z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Udział w konkursie dostarczył wszystkim uczestnikom rozrywki umysłowej i wiele satysfakcji. 

Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest co roku 17 marca. To właśnie tego dnia cała Irlandia oraz inne państwa, w których obchodzone jest to wydarzenie, celebrują Dzień Świętego Patryka.
W dniu dzisiejszym okazję do świętowania mieli uczniowie klasy szóstej, którzy podczas lekcji języka angielskiego dowiedzieli się kim był św. Patryk i jak ważną rolę odegrał w historii Irlandii. To dzięki św. Patrykowi Irlandia otrzymała chrzest jako kraj, a wielu jej mieszkańców nawróciło się i zostało chrześcijanami. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają obchody Dnia Świętego Patryka w Irlandii i na świecie a także poznali symbole tego święta. 

Szkolne Święto Matematyki
 Szkolne Święto Matematyki

Jak co roku uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Liczby Pi. Oprócz zajęć w klasach, podczas których poznawali tajemnice tej niesamowitej liczby, mogli zmierzyć się w szkolnym konkursie szybkiego liczenia. Dla drużyn klasowych przygotowano Matematyczny Turniej Klas.
Przedstawiciele klas IV – VIII zmagali się w zadaniach logicznych, potyczkach słownych i rymowankach. Cała szkoła wypełniła się również ciekawostkami na temat liczby Pi .
Chętni uczniowie brali udział w ogólnopolskim konkursie pt. EpickiePi. Prace konkursowe zostały przesłane organizatorom już w ubiegłym tygodniu.
Rozstrzygnięcie wszystkich uczniowskich zmagań nastąpi 21 marca.
 


 

MISTRZOSTWA POWIATU W GRACH I ZABAWACH RUCHOWYCH KLAS I-IV
MISTRZOSTWA POWIATU W GRACH I ZABAWACH RUCHOWYCH KLAS I-IV

15 marca na zawody sportowe do Mokrska wybrali się reprezentanci z klas 1-4. Rywalizowali tam w rozmaitych grach i zabawach sprawnościowych. Każdy rocznik reprezentowany był przez czterech chłopców i cztery dziewczynki. Po emocjonującym przebiegu nasza reprezentacja zakończyła zawody na czwartym. 

Konkurs Wiedzy o Parkach Krajobrazowych
Konkurs Wiedzy o Parkach Krajobrazowych

Po raz kolejny tym razem w Widawie odbył się Konkurs Wiedzy o Parkach Krajobrazowych. W rywalizacji tej biorą udział szkoły znajdujące się na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki .Naszą szkołę reprezentowała Anna Strzała , Amelia Mielczarek i Martyna Lipińska. Młodzież odpowiadała na pytania testowe dotyczące parku oraz wiedzy biologiczno-ekologicznej. Nasze dziewczyny zakończyły rywalizacje na czwartym miejscu.
 


 

Na wernisażu
Na wernisażu

W minionym tygodniu uczniowie gościli w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy ma wernisażu pani Iwony Nowak, malarki z Wielunia. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękne obrazy. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały twórczość utalentowanej artystki. Po powrocie do szkoły same zaprezentowały swoje talenty plastyczne.


 

Targi edukacyjne szkół ponadpodstawowych
Targi edukacyjne szkół ponadpodstawowych

Do naszej szkoły zawitał autobus Edukacyjny EDU EWI. To nowa inicjatywa promocji oferty edukacyjnej, kierunków kształcenia i zawodów w szkołach ponadpodstawowych.
Misją autobusu, jest objechać cały powiat wieluński i pokazać absolwentom szkół podstawowych kierunki proponowane w tym roku w szkołach powiatu wieluńskiego.
Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony uczniów i nauczycieli naszej szkoły. 

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet


Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do uświadomienia każdej Pani, ile znaczy w życiu każdego mężczyzny. Panom często trudno jest się przyznać, że świat bez Kobiet byłby nudny, smutny i szary.
Co roku w naszej szkole Dzień Kobiet przygotowuje się z dużym zaangażowaniem. Podobnie było i dziś. Piosenka „Być Kobietą” i taniec uczennic klasy III rozpoczął dzisiejszą uroczystość wprowadzając wszystkich w doskonały nastrój. W dalszej części akademii na scenie pojawili się uczniowie klas VI, VII i VIII w roli uczestników teleturnieju „Familiada”. Nie zabrakło dużej dawki humoru i zacięcia satyrycznego. Panowie stanęli na wysokości zadania i zaskoczyli panie nietuzinkowym i zarazem dowcipnym występem artystycznym.
Na zakończenie wszystkim paniom życzenia złożył Dyrektor szkoły pan Michał Janik oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Kałuda. Paniom wręczono pachnące tulipany, oraz zaproszono na słodki poczęstunek...
Akademię przygotowały panie: Agnieszka Łudczak, Anna Wesołowska, oraz Beata Bieniek. 

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbył się w Szkole Podstawowej w Rychłocicach.
I miejsce zajęła Oliwia Stanek z kl. V
II miejsce Bartosz Rożek z kl. VII
III miejsce wywalczył Filip Stasiak z kl. VII
Gratulujemy wiedzy naszym uczniom, a Oliwce życzymy powodzenia na powiatowych eliminacjach. 

Europejski Dzień Logopedy

6 marca to Europejski Dzień Logopedy. To wydarzenie zostało zaakcentowane również w naszej szkole. Zadbała o to nasza szkolna logopedka pani Anna Wesołowska. Na szkolnym korytarzy pojawiła się gazetka zawierające najważniejsze informacje dotyczące pracy logopedy, a także logopedyczny kącik, w którym na każdej przerwie dyżurował logopeda i wspólnie z dziećmi prowadził gry i zabawy logopedyczne.
Na profilu szkoły i oddziałów przedszkolnych pojawiła się gazetka informacyjna dla rodziców dotycząca wad wymowy, sposobów pracy z dzieckiem, propozycji zabaw wpływających na rozwój mowy dziecka oraz wiele innych ważnych informacji.
 

więcej