Aktualności

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi,
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi,

Przez dwa dni uczniowie naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, który obchodzony jest 14 marca. W tym dniu świat nauki celebruje również rocznicę urodzin wybitnego człowieka, Alberta Einsteina.
Poprzez gry i zabawy matematyczne oraz zamieszczone na korytarzu szkolnym informacje, uczniowie mogli przybliżyć sobie historie wielu znanych matematyków i dowiedzieć się więcej na temat liczby Pi. Dla matematycznych trójek z klas V - VIII przygotowano logiczne (i nie tylko) zmagania. Święto matematyki zagościło także na zajęciach świetlicowych.
 


 

wracamy na falę!

Ponownie odwiedziliśmy uwielbianą przez nas łódzką Falę. To gigantyczna fabryka pozytywnych emocji. Baseny, sauny, wanny solankowe, zjeżdżalnie posiadają magiczną moc rozbawiania osób spragnionych beztroskiej zabawy. Na tą szaloną zabawę zdecydowali się uczniowie naszej szkoły i pod czujnym okiem opiekunów spędzili tam dzisiejsze przedpołudnie. Do dyspozycji uczniów były baseny wewnętrzne jak i zewnętrzny, zjeżdżalnie oraz basen z falą. Każdy, po intensywnym wchodzeniu na wysokie piętra zjeżdżalni, mógł odpocząć w wannach jacuzzi i zrelaksować się w bąbelkującej wodzie.


 

więcej
dzień kobiet
dzień kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, ważne dla wszystkich pań, zarówno tych dużych, jak i małych.  Świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki. Jak co roku chłopcy składajli paniom i dziewczynkom piękne życzenia. Święto uczczono wspólnymi wyjazdami, poczęstunkiem, radośnie spędzonym czasem.


 

Dzień Logopedy
Dzień Logopedy

6 marca w Europie obchodzony jest Dzień Logopedy.
Obchody święta mają na celu podkreślenie roli i znaczenia zawodu logopedy, oraz konieczności podejmowania działań zmierzających do wspierania poprawnego rozwoju mowy.
Zachęcamy rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. Interwencja logopedy jest w takim wypadku niezbędna do wspierania właściwego, poprawnego rozwoju mowy dziecka. Korzystanie z konsultacji, porad, diagnozy i terapii logopedycznej, jest niezwykle istotne.
 


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZYBYWAJĄCYCH Z UKRAINY

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy.
Poniżej zamieszczamy praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZYBYWAJĄCYCH Z UKRAINY

  

POMOC DLA UKRAINY


Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Mieszkańcy Gminy Konopnica!
Wspólnie z księdzem proboszczem parafii św. Rocha w Konpnicy rozpoczynamy zbiórkę darów dla Ukrainy! 
Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej im. 72 Pułku Piechoty "Radom" w Konopnicy codziennie:
- poniedziałek-piątek: 7:00 - 17.00
Dary można również przynosić do kościoła św. Rocha w Konopnicy po każdej mszy świętej.
 

Wszyscy solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy.

Nasza szkoła świeci na niebiesko-żółto na znak  tej solidarności !


 

więcej
ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!
ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!

Jak bezpiecznie spędzić ferie?  Jakich miejsc unikać? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? 
To tylko niektóre z pytań, na które profesjonalnie odpowiadała mł. aspirant Monika Klonowska z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Wszystko po to, aby nasi uczniowie po beztrosko spędzonym czasie cali i zdrowi wrócili do szkoły. 
Bezpiecznego wypoczynku !
 


 

Klasa Ib w łodzi
Klasa Ib w łodzi

8 lutego klasa IB udała się na wycieczkę do Łodzi. Rozpoczęła się ona zwiedzaniem Pałacu Izraela Poznańskiego. Uczniowie zwiedzili muzeum, mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej "Gdybym mieszkał w pałacu". Kolejnym punktem wycieczki była Kręgielnia Grakula , gdzie zabawa była przednia. Po kręglach uczniowie w kinie Cinema City obejrzeli film pt." Skarb Mikołajka".
 


 

DBI - DZIAŁAJMY RAZEM!
DBI - DZIAŁAJMY RAZEM!

Jak co roku przystąpiliśmy do organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony jest właśnie dzisiaj. W naszej szkole to nie jeden dzień – ale cały rok!
Mimo wszystko w takim tygodniu staramy się wyjątkowo mocno akcentować tę tematykę. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach tematycznych organizowanych przez wychowawców, na lekcjach informatyki oraz podczas zajęć świetlicowych tworzyły plakaty, awatary oraz gry dotyczące tej tematyki.
Dzieci  uczestniczyły w przedstawieniu „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów ” oraz w wirtualnych konferencjach.
Podsumowaniem akcji była możliwość udziału w teście online sprawdzającym ich wiedzę. 
Poniżej prezentujemy numery telefonów, pod którymi udzielana jest pomoc młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom: telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.
Pamiętajmy, bezpieczny Internet to przede wszystkim my – użytkownicy.
DZIAŁAJMY RAZEM! 

Osiem miesięcy z ekologią
Osiem miesięcy z ekologią

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w realizowanej w obecnym roku szkolnym innowacji pedagogicznej „ Osiem miesięcy z ekologią”. W ramach podjętego wyzwania czeka ich wiele atrakcji oraz ciężkiej pracy. Cel jest jeden – dobro naszej planety.
W tym tygodniu zrealizowaliśmy swój plan dokarmiania ptaków. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących zasadności dokarmiania zwierząt, korzystając z atlasów przygotowali plansze tematyczne. Nie tylko rozmieścili szkolne karmniki, ale również wykonali samodzielnie własne. Wszystkie zostały zaopatrzone w przyniesione przez dzieciaki ziarno, a teraz możemy się już tylko cieszyć zaokiennym szaleństwem szczęśliwych ptaków.
Zachęcamy do zorganizowania zimą przydomowych miejsc dokarmiania ptaków. Pozwoli to przetrwać im okres zimy, a nam cieszyć się ich widokiem. 

STAWIAMY NA PROFILAKTYKĘ!
STAWIAMY NA PROFILAKTYKĘ!

Gorzka prawda na temat cukru  to temat przeprowadzonych zajęć w klasie IB
Cukier jest trzecią zaraz po alkoholu i papierosach substancją uzależniającą. Dostęp do niej mają wszyscy, a co najgorsze najbardziej uwielbiają ją dzieci! Spożywanie tego środka w dużych ilościach wcale nie pobudza, wręcz przeciwnie, skutecznie niszczy nasz organizm.
Podczas lekcji uczniowie IB sprawdzali ilość cukru w produktach spożywczych. Przeliczali, ważyli kostki cukru a następnie przygotowali tablicę informacyjną dla pozostałych klas.
 


 

ZIMOWO - LODOWO!
ZIMOWO - LODOWO!

21 stycznia uczniowie z klas siódmych postanowili efektywnie i sportowo spędzić popołudnie. Próbowali swoich sił na tafli sieradzkiego lodowiska. Humor i energia dopisywały, popołudnie można uznać za udane.


 

DZIEŃ BABACI I DZIADKA
DZIEŃ BABACI I DZIADKA

Uczniowie naszej szkoły jak zawsze pamiętają o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach. W tym roku życzenia składaliśmy przede wszystkim wirtualnie, ze względu na bezpieczeńswto seniorów. Nie zabrakło piosenek, laurek, życzeń i wzruszeń.